Kartové hry

Uz nejaky ten cas sa venujem stolnym hrám a uz viem co asi od akého vyrobcu môzem cakat. Dneska ked som tak brázdil po stránke som sa zastavil pri kartových hrach. Predtým ma to nikdy nezaujímalo ale zastavil som sa pri Warhammer Invasion ktorý mi hned padol do oka. Avsak absolútne nemam sajn o ostatných hrách. Preto sa pýtam skúsenejsích akú kartovú hru by ste mi odporúcali. Pozeral som na ten Warhammer ale hracia doba 15 minút - no to sa mi zda dost málo tak nvm ci to je pravda alebo nie. Dalej som pozeral na Battleground Fantasy warfare ci tak nejak. Ten sa mi tiez zapácil, ale nejak som ho nemohol najst v ziadnom e-shope(aspon nie CZ/SK). Aké hry by ste dalej odporúcali ?? Hlavne najke vojnové. Este sa chcem spýtat ci existuje neco ako kartová hra ale má aj nejaký hrací plán(ako naprv v Warhammer invasion tam sú tie mesta ci co to je)
18.7.2011 15:05:19

Kartičky
Battleground má jeden ze "zdejších" e-shopů a ještě před nedávnem byl i skladem :-)
A pokud chceš bojovou karetní hru s herním plánem, tak ti rozhodně doporučím Summoner Wars.

18.7.2011 19:50:17

dĺzka hry
Ale ked tak pozeram na tie kartové hry tak nemajú nejakú dlhú hraciu dobu. Ten warhammer invasion tam píse ze 15 minút co mi pride dost krátko, kebi to malo aspon hodinu tak je to o neco inom. Skôr chcem neco co sa ´dĺzkou virovná normal doskovým hrám.

18.7.2011 20:18:18

rbx

Cwoki
tak si porid War for Edadh:
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/38400/war-for-edadh

18.7.2011 20:54:37

Cwoki
No, herní doba:

Battleground - tak 2 hodinky, podle velikosti armád a scénáře
Summoner Wars - tak 30 minut, podle toho, jak moc hráči přemýšlí :-)

18.7.2011 21:00:14

Cwoki
Nebo A Game of Thrones LCG. Ve dvou je to od 20 minut do 45 (někdy dýl, záleží na hráčích). A jde hrát až ve čtyřech hráčích se základním balením a to se pohybuje od hodiny do dvou.

18.7.2011 22:00:47

hry
Tak dik za rady, co som pozeral tie summoner wars- no nvm nejak mi to nepadlo do oka také cudné spracovanie moc sa mi nepáci. Ten game of thrones vyzerá celkom zaujímavo. Ak tu má niekto skúsesnosti s Warhammer Invasio, dá sa herná doba nejak predĺziť ? aby to nebolo tych biednych 15 min ?

19.7.2011 07:55:00

Cwoki
My hráváme W:I okolo těch 20 minut, někdy déle, někdy ktratší dobu, záleží na situaci. Ale je to sběratelská hra typu Magic a takový čas ty hry trvají všechny, protože hrát každou partii hodinu by byla dost nuda.

Takže pokud hledáš karetní hru typu LCG, CCG apod. Tak to může být W:I, pokud se ti líbí svět Warhammeru a vyhovuje ti jednoduchost.

Pokud hledáš karetní hru s plánem, kterou bys hrál hodinu a déle, tak takovou mezi tímto typem karetek asi nenajdeš a je třeba hledat v úplně jiném žánru. Třeba Through the Ages je karetní hra s plánem tak na min. 3 hodinky.

19.7.2011 09:32:13

Cwoki
WI - to je těžké, každá hra je jiná, každý protihráč je jiný a pak je různá herní doba.
Já hrál nejkratší hru 5 min. a nejdelší asi 90 min. Záleží na tom, jak se to sejde na stole a jak rychlý je prothráč. Obecně jako průměr s jedním mým spoluhráčem mám těch asi 20 min. , s druhým který u toho přemýšlí tak, že bych ho někdy nejradši zabil, tak je to asi tak 40 min.

19.7.2011 09:42:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Cwoki a herna doba
Právě jsem se chystal o herní době napsat něco podobného jako Beholder. V případě karetek to naopak vidím jako výhodu, za hodinku odehraješ několik partií a případnou porážku můžeš protihráči rovnou vrátit i s úroky (když se zadaří :-) ) K tomu je kratší herní doba většinou vyvážena větším spádem. Jako bonus - karetky s kratší herní dobou se lépe hodí třeba i do hospůdky k oblíbenému moku, než nějaký dvouhodinový moloch.

19.7.2011 09:47:16

Warhammer
Tak asi pojdem do toho warhammeru - ked ta hrat trvá tich 20 min tak to hrajete ze zahrate naprv 2-3 hry ??? Dalej aké rozsírenia by som k tej hre mal kúpit ?? Co som cital tu recenziu tak nektoré rasy nie su úplne rovnocenné a to by som chcel odstránit nejakým rozsírením-proste aby kazdá rasa bola vyrovnaná. Mám kupit 3 battle packy alebo jeden ten velký napr kde su elfovia co mi pridá do hry 2 nové rasy ?

19.7.2011 09:50:27

Cwoki
Když už se s kámošem jednou za čas sejdem, tak zahrajem i 6 her za sebou. Každý máme několik balíčku (alespoň 2), takže to prostřídáme. Jaké rozšíření vzít, to je těžká otázka na LCG hru :). Sběratel kupuje vše :). My jsme s kámošem koupili celé první 2 cykly + první 2 deluxe rozšíření a třetí cyklus už nekupujeme a asi ani kupovat nebudeme, protože není tolik času na hraní a je to velká investice na hraní jednou za čas.

Každopádně je celkem dobré když si najdeš nějakého parťáka a kupujete balíčky na půl (jeden si vezme řád-dobro-zatím 3 rasy + 2 neutrální a druhý si vezme destrukci-zlo-také zatím 3 rasy a 2 neutrální. Lze samozřejmě hrát i destrukce vs. destrukce a řád vs. řád, ale je to lepší když jsou strany opačné a navíc ušetříte. A i přes to dělení bude card pool dost velký pro každého a každý si bude moct vytvořit několik balíčků (ale bude muset občas některé karty přehazovat z jednoho do druhého).

Problém celého prvního cyklu je ten, že jsou tam některé karty po 1 kopii (většinou ty nejlepší), ale od druhého cyklu už je to všechno po 3 kopiích. První Deluxe rozšíření s elfama přidává hratelné balíčky dvou nových ras (pro každou stranu jedni elfové). Druhé deluxe rozšíření přidává mimo jiné 2 neutrální rasy - pro destrukci nemrtvé a pro řád lizardmeny. Třetí deluxe rozšíření je novinka a obsahuje nový typ karet - legendy a další karty pro obě strany.

EDIT: core set a první cyklus jsme měli dohromady 3x (kámoš kupoval ze začátku vše 2x a já 1x, tak jsme to pak dali vše dohromady)

19.7.2011 10:06:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě
Ještě mě napadlo, jestli jsi koukal na Ascension a nebo třeba Nightfall, jestli by tě nezaujaly tyhle.

19.7.2011 10:12:08

Cwoki
Pro začátek bych doporučil pouze core set WI. Přece ještě nevíš, zda tě to bude skutečně bavit. Když tě to chytne, protom určitě doporučuji deluxe balení, která jsou nyní k dispozici 3. Nakonec, když se z tebe stane sběratel, kup core sety.
Pokud opravdu chceš s core setem brát i nějaké rozšíření, potom kup hned to 1. tuším, že Assault on Ulthuan, v němž je více karet pro elfy a potom se stávají hratelnými. V core setu není dost elfů.

19.7.2011 10:21:51

Beholder
Nj ono ja este zberatel niesom : ) . To by tam do toho chcelo dat vela penazí tak nvm, mozno casom. Ale predsa len ktoré z rozsírení by som mal kúpit. Napr: kúp toto a toto pretoze ti to lepsie vybalancuje hru alebo ja nvm. Chcel by som kúpit hru + 1 velké alebo 2-3 malé rozsírenia. Ale ja sa do toho este nevyznám, preto skor cakám neco konkrétne. Najlepsie aby tie rozsírenia boli pre vsetky rasy..

19.7.2011 10:26:45

Depth
No chcel by som zobrat aj nejaké rozsírenia to hlavne kvôli postovnému, u nás na slovensku to majú iba na jednej stranke a tam je postovné 6 eur.

19.7.2011 10:31:57

Cwoki
Asi neznáš Magic nebo nějakou podobnou hru že? Je to dost odlišný žánr než běžné deskovky nebo karetky. U těchto her se nedá moc říct kup tohle rozšíření protože ti to vybalancuje hru. U Magicu třeba ani náhodou, protože tam kupuješ náhodné balíčky u LCG to je jiné protože víš co kupuješ. Např na BGG lze zjistit setlisty každého balíčku, popřípadě Deth na svém bloku skenuje na ukázku všechny karty (jistě tě tam odkáže, já link z paměti neznám a nebo google ;) ). Jenže dokud tu hru nepoznáš, tak je ti celkem k ničemu když víš co tam je za karty.

Každopádně pokud to chceš zkustit, kup si core set a uvidíš. Deluxe rozšíření se právě soustředí vždy na 2 rasy a pro ostatní je tam jen pár karet. To poslední, třetí deluxe sice nepřináší žádné nové rasy a jsou tam právě karty pro všechny, ale jsou tam také ty legendy, což podle mě není nejvhodnější vstup pro nováčka. Ty malé rozšíření přinášejí karty pro všechny rasy a vycházejí každý měsíc (60 karet) a v průměru to je to tak 2-3 karty pro každou rasu.

Nedá se říct konkrétně vem 3. a 5. battlepack (tak se jmenují ta rozšíření) z prvního cyklu a 1., 2, a 4. BP z druhého cyklu. V každém BP si každá rasa něco najde a nejde o vybalancování a vyvažování, ale o rozšíření card poolu a variabilitu.

19.7.2011 10:43:05

Cwoki
Jak psal Beholder, první sada battle packů obsahovala karty 10x1 a 10x3. Nyní to je již 20 po 3 kartách. Proto první sada je i levnější. Zase jsou tam nějací ti skaveni a tudíž je jako neutrální jednotky víc užiješ.
Myslím, že místo investice do battle packů uděláš líp, když koupíš třeba dvě deluxe balení, které např. v tom druhém přinášejí nemrtvé a lizardmeny. Poslední třetí deluxe zase přináší legendární bojovníky. Sám bych na tvém místě nekupoval battle packy dříve, než bych měl deluxe. I cenově vycházejí lépe deluxe. Za méně peněz máš více zajímavých karet.

19.7.2011 10:46:12

rozsirenia
Asi jo, skôr tie deluxe. Teraz uz sa len neviem rozhodnút ci ten s elfmi alebo nermtvími a lizardmi.

19.7.2011 11:05:13

Este jeden dotaz
Nvm ako je to u vas ale my hrajeme vecsinou dvaja. Môze takáto Card game nahradit doskovú hru ? Je to zrovnatelné alebo nie ? Pretoze sa rozhodujem o predaji Starcraftu ( z dôvodu nedostatku hrácov : ( - u nás v Presove o stolných hrach este asi nepoculi) a kúpou niecoho pre dvoch- ako je napr ten Warhammer alebo skôr ist do stolnej hry ?? zaujímaju ma vase názori poprípade skúsenosti , alebo na ako dlho by vydrzal ten warhammer...

19.7.2011 15:26:15

cwoki
WH:I je dobrá hra. Herní doba je hodně proměnlivá a 15 minut je podle mě nesmysl. Ze začátku bude jedna partie trvat plus minus hodinu. Pak to záleží na tom, jak si postavíš balíček a jestli znáš karty, se kterýma hraješ, jestli hraješ stále s jedním, nebo jestli hraješ každou hru s jiným a postavíš ho jinak. Možností je mraky. Určitě bych z deluxe rozšíření doporučil ty elfy, protože jsou to 2 samostatné národy a mají i svá města. Nemrtváci a Lizardmeni jsou neutrální rasy a to je mi osobně proti srsti. A jestli to nahradí deskovku? Do jisté míry určitě. Musíš u toho přemýšlet, plánovat dopředu a umisťovat karty třemi různými způsoby. Podle mě je to dobrá volba. Pokud ale chceš opravdu deskovku realizovanou kartami, tak Summoner wars je taky dobrá varianta. A hlavně o poznání levnější.

19.7.2011 16:00:36

Havelock
Ten summoner som pozeral ale nvm, nejak mi nepadol do oka a ten herný systém u warhammeru ma nadchol uz zo zaciatku. Tak dobre, presvedcili ste ma : ) kupim teda ten warhammer- aspon dufam

19.7.2011 16:02:27

Havelock
nesmysl to určitě není. Mám nahráno skoro 100 partií a průměr je těch 15-20 minut. Někdy se to protáhe na dýl, když se sejdou 2 controly, ale hodina, to je opravdu první možná první 2, 3 partie. Pak už to rapidně klesá.

Vzhledem k tomu, že se vždycky uvádí minimum, tak když to člověk bere s rezervou, tak těch 15 minut fakt sedí.

19.7.2011 16:10:24

Cwoki
Magic nechceš zkusit? Pokud máš jen jednoho kamaráda, se kterým hraješ karty, tak můžete domluvit, že budete hrát jen all common, případně all common highlander a žádná jiná karetka Vás nevyjde tak levně. Počítej něco mezi 0,5 až 1,- kč za kartu a rozšířovatelné dle Vašeho přání do nekonečna.

19.7.2011 16:16:44

Cwoki
Neboj, WI ti vydrží dlouho :-).

Havelock
Podíval jsem se do svého herního deníku a za poslední 3 měsíce mám odehráno ve WI 5h a 5 min v 15. hrách, z toho vychází průměr na hru 20 min. Je to trochu dáno tím, že hraji většinou rychlý balík orků, tedy buď rychle vyhraju, nebo rychle prohraju. I tak to o délce her něco vypovídá.

19.7.2011 16:27:28

Warhammer
Este k tim battle packom sú nejaké konrétne battle packy ktoré obsahujú konrétne karty pre rasy v core setu ? Poprípade nejaký jeden battle pack ktorý obsahuje neutrálne jednotky pre dobro a zlo ?? Cital som ze ti skaveni alebo tak nejak sú dost silný a az v dalsích packoch sa to vybalancuje.
Uvazujem nad tímito battle packami : Arcane Fire-co som sa docítal tak do hry prinása nejaké nové kúzla-co sa myslím zebude hodit pre vsetky rasy, Warpstone Chronicles, Silent Forge-tuna sú vraj jednotky pre vsetkých 6 rás. Nechem sa zamerat na konrétne jednu rasu ale aby z tich packov mala kazdá rovnaký úzitok. S tim core setom by som urcite kupil Assault on Ulthuan ak zvisia peniaze mozno jeden-dva malé packy len nvm ktore

19.7.2011 19:19:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Drum Roll - Cirkus Humberto :-)
Drum Roll - Cirkus Humberto :-)
Akt. cena: 10 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas