Jaký online engine používáte?

Chtěl vyzkoušet Twilight struggle online. Deskovka je deskovka a sahat na hrací desku, karty, žetony a kostku je daleko lepší než klikat myší. Někdy ale prostě není s kým hrát a tak nezbývá než využít nějaký engine, přes který si jde deskovku zahrát. Já jsem se nakonec dopracoval k Vassal. Doporučili byste jiný? Který engine má největší sbírku her, který je nejkomfortnější z pohledu ovládání, který je nejméně chybový a poruchový a který disponuje největší hráčskou komunitou/základnou? Nemám přehled, tak se chci zeptat, jaké kvalitní alternativy kromě Vassal ještě existují.....
17.11.2010 01:36:30

wargameroom.com
online hraní, hra sama vynucuje pravidla, v současné době už tak dlouho vyvíjen, že si dovolím říct že konkrétně TS je bez chyb (když se mi tam podařilo "odhalit" nějakou chybu, tak se později ukázalo, že to program dělá dobře, ale já si špatně pamatuju pravidla)

komunita poměrně dobrá, je to americká stránka, takže v pozdějších hodinách tam najdeš hráče určitě( v době, kdy je v Americe odpoledne a večer), ale i v jiný čas se dá

sbírka her pěkná, akorát že se jedná o samé hry od GMT ... pro někoho výhoda, pro někoho ne

hraní a ovládání jednoduché, jediný významný minus je ten, že nevidíš text na kartách (jen eventy, to ostatní vidíš) ... dají se zobrazit, ale pak v tom máš zmatek, takže doporučuju si k tomu stáhnout nějaký samostatný doc nebo pdf soubor ve kterém texty eventů jsou

17.11.2010 11:01:29 | Upraveno autorem (porovnej)

trohat
Měl bych technickou, jak TS na wargameroom.com rozjet. Stáhl jsem, nainstaloval, ale pak se člověk může buď připojit k někomu, kdo dělá server a musí vložit jeho IP, nebo sám svůj server vytvořit a čekat, kdo se k němu připojí (nebo nečekat a kamarádovi svou IP poslat). Existuje ale u wargameroom něco jako na Vassal, že se připojím na jeden hlavní server či do hlavního roomu a tam pak vidím, kdo na hru čeká nebo jiní zas vidí mě?

17.11.2010 15:02:00

Pekische
je tam chat, na kterém se domluvíš ... lidi si tam přidávají do přezdívek co chtějí hrát (třeba Pekische_TS), takže jasně vidíš, co si s kým můžeš zahrát

osobně mi to přijde lepší než vytvořit hru a čekat jestli se někdo přihlásí nebo ne

17.11.2010 20:03:10

trohat
jj, už jsem na to přišel :)

17.11.2010 22:55:30

a další?
Tak zkusil jsem TS ve wargameroom.com a musím říct, že na Vassal mi to vyhovuje daleko víc.... ještě nějaké návrhy, kde vám vyhovuje hraní deskovek online?

18.11.2010 00:10:24

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas