Jakou hru vybrat?

Ahoj chci poprosit o zkušenější hráče o radu vybírám, pro kamaráda deskovou hru a pomalu mi jde z toho hlava kolem :) Chtěl bych něco co se jen tak neohraje, ideálně pro 2-6 hráče, kde budou muset ve více hráčích spolupracovat.

Zaujaly mě tyto hry: Hra o trůny desková hra, Scythe, ze začátku jsem uvažoval i o Carcassonne v big boxu nebo také John Company.

Kterou hru byste doporučili pro lidi co si občas zahrajou nějakou tu deskovku jen tak na oddych ne že by to byli nějací hardcore hráči. Ale aby zároveň nenudila po pár dnech, nejlépe bez nutnosti kupovat hned rozšíření atd.

Děkuji za případne rady a nápady.
9.12.2019 06:34:53

Jarek
Nejsme tu sami je pekna hra, ale za me osobne se ohraje rychle. Ja jsem ji hrala vsehovsudy tak petkrat sestkrat asi, a kdyz to nekdo navrhne tedka, tak nemam chut. Ale mozna je to jen mnou. Proste mi prijde, ze kdyz uz vis jak to funguje, tak aspon prvni cast hry probiha furt stejne.

Hrdinove bez zaruky je pro me super hra, ale asi zalezi na lidech. V nasi skupine to nechce hrat nikdo, pac nekoho to stresuje, kdyz na nej ostatni mlati panakem, a lidi se u toho dovedou zhadat, a nekoho to proste normalne nebavi z nejakeho duvodu. Porid to, jen pokud vis o tech lidech, ze budou schopny spolupracovat a nebude si nekdo brat k srdci zurive a vycitne pohledy spoluhracu :D

10.12.2019 08:38:06

Hrdinove
Hrdinove bez zaruky nebrat. Zahrajes to 3x a prestane to bavit. Je to porad na jedno brdo. Prvni a druha hra jsou zabavne, pak uz ne. Postupne pridavani pravidel to nezachrani.

Brink je fajn, ale nesplnuje puvodni zadani, je jen pro 4 a neni kooperativni. Ale znovuhratelnost super.

Decrypto super, znovuhratelnost velka, pocet hracu min. 4, max. neni omezeno.

Rivalove taky super, mam i rozsireni, ale opet - neni to kooperativni.

10.12.2019 08:42:04 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Nejsme tu sami, máme to stejně ak Anyanka, ze začátku se to hrálo, teď spíš už nikdo nechce hrát za "bytost" a nehraje se to vůbec.
Temné znamení mohu jen doporučit. Pořídili jsme pouze 1 rozšíření, protože ostatní 2 razatně mění mechaniku hry a to se nám moc nelíbilo, navíc vzrostla obtížnost.


10.12.2019 08:58:55

Temné znamení, ale...
Určitě bych doporučil tohle, ale podle mého názoru to chce rovnou koupit s rozšířením Neviditelné síly.
Pak by vám to mohlo vydržet a bavit hodně dlouho. Bez rozšíření se nám stávalo například, že bylo jasné dlouho před koncem, že vyhrajeme a zbytek hry byl už bez napětí, jen to nějako doklepat do konce.

10.12.2019 09:04:06

Kazdopadne

Kdyz neco omrzi, tak to tady prodas.sice s nejakou ztratou, ale kdyz ji pak rozpocitas na pocet zahrani, tak je mala.

10.12.2019 18:03:06

Nejsme tu sami
nemohu souhlasit s tím, že se to rychle ohraje. Máme za sebou desítky partií a pořád baví.

10.12.2019 18:17:01 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Taky se pridam a poradim. Deskovou hru o truny urcite ne, jak pisi ostatni, je to hra na dlouhou dobu a plati u ni ze cim vic hracu tim lepsi. Castecne to resi rozsireni, ktere pridava vazaly ale pro vas je tato hra myslim zbytecna. Scythe bych s klidem doporucil, ma jednoducha pravidla a zazitek ze hry je uzasny. Nicmene bylo by potreba par stovek priplatit ale myslim ze za tu cenu stoji. John company jsem nehral ale je to komplexni hra pro zkusene hrace takze bych ji nebral. No a carccassone uz je dle meho prezitek.
Z tebou nejmenovanych her bych se jeste priklonil k jiz zde zminovane citadele coz je hra v pomeru cena/vykon super a totez i hra male velke galaxie. Dale doporucuji antike II coz je eurohra se snadnymi pravidly pro 3-6 hracu ale nevim zda se da jeste sehnat. V roce draka, cyclades a small world jsou take super

10.12.2019 22:22:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Obscurio
určitě koukni na tohle, je to pro 2-8 hráčů, spolupráce, vejdeš se v pohodě do ceny a vypadá to skvělě. Jen je to úplná novinka tak uvidíme za jak dlouho se to ohraje, zatím to vypadá že vydrží dlouho a podle insertu usuzuji že plánují další rozšíření.

11.12.2019 06:53:14

Totalpan - Obscurio

Obscurio bohužel není v češtině, potřebuju hru v češtině. Jinak zítra už asi budu objednávat ať to ještě do vánoc příjde.

11.12.2019 08:16:33

Kanic
John Company trochu klame tělem. Pravidla vypadají komplikovaně a dlouze, ale stačí mít jednoho hráče, který hlídá, že všechno běží jak má a pro ostatní je to zejména vyjednávací hra, kde musí řešit minimum pravidlových věcí. Rozhodně třeba s klidem na úrovni Scythe.

12.12.2019 15:28:05

...
Nečtu předchozí komentáře, tak se omlouvám, pokud něco opakuju...

Tvůj výběr je dosti zmatený a chaotický...obsahuje řadu her, které jsou svým opakem a vlastně v tom výběru nevidím ani koncept, který se ti líbí.

Do party přátel mohu jako úvodní vstupní malou hru doporučit YOGI, je to super zábavná hra s přáteli pro příjemné navození dobré atmosféry.

Jinak k tvému výběru:

SCYTHE: určitě není nutné řešit žádná rozšíření, hra je to hezké, dobře zpracovaná s kvalitními komponenty...na eurohru je zasazená do hezkého tématu a najde se v ní hodně typů hráčů.
-> pro 2-6 hráčů bys ale musel dokoupit expanzi přidávající hráče, základ je max pro 5 hríčů

JOHN COMPANY: jak tě toto napadlo? Určitě NE...složitá, komplikovaná hra, která občasné hráče zavalí informacema

CARCASSONNE: asi většina z nás tou hrou začínala...mohu jedině nedoporučit...po několika partiích nudí, BIG BOX? Neříkal jsi, že nechceš nutnost expanzí? Každá expanze tuto hru jen komplikuje a ubírá na svižné hratelnosti...už 3 expanze dělají hru natolik složitou, že si raději zahrajete Scythe....navíc není to ani moc zábavná hra, přikládáte náhodně losovaná políčka na mapu....takový puzzle na steroidech

HRA O TRŮNY: hodně časově náročná hra, které trpí nevyrovnaností hráčů...strategicky slabý hráč si může klidně v prvních kolech zajistit jistou prohru a bude ho hra zbytek času štvát. Už ji léta nehrajeme....dokáže se táhnout i více, než 4 hodiny, kde 3 hodiny mlže být pod taktovkou jasně dominantního hráče. Nevyrovnané startovní pozice a nutnost znát karty soupeře, vysvětlování pravidel klidně hodinu....raději se hře vyhněte....mohla by putovat do skříně.

12.12.2019 20:04:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Tipy
Z tvého výběru jsme nepochopil, jaký jste typ hráčů...tak možná hodím některé tipy, které Vám tématicky nesednou, ale třeba tě něco zaujme:

ECLIPSE: ve sci-fi prostředí strategie...počkej si na druhou edici, která by měla být v prodeji 2020

NEMESIS: to je hodně velká novinka, která neomrzí, je hodně o spolupráci a má velmi silné téma. Jedná se o hru z prostředí sci-fi...Vetřelec

Rurik: Dawn of Kiev: Nevím, zda se dá sehnat (já ji mám z KS), ale jedná se vlastně o modernizovanou svěží variantu Hry o Trůny, ale se svižnou herní dobou a jednoduchými mechanismy.

Samurai Spirit: malá karetní záležitost pro 1-7 hráčů, jednoduchá, svižná na tém filmu 7 Samurajů

SHOGUN: Velká startegická hra stylu area-control (tedy jako Hra o Trůny) s velmi zábavným mechanismem vyhodnocení bitev a s hlubokou strategickou myšlenkou...ideálně sehnat BIX BOX, kde je řada expanzních modulů, které můžete postupně jednotlivě, všechny nebo jen vybrané moduly přídávat do hry a tím si ji vždy okořenit.

Sid Meier's Civilization: The Board Game: Legendární klasika a pro mě dodnes nepřekonatelná civilizační budovatelská desková hra..jen je 1-4 hráči, s expanzí 1-5...hra se hodně prodlužuje s počtem hráčů...2-4 hodiny

Small World: Podle mě této hře není co vytknout...jednoduchá zábavná válečná strategie ve stylu area control ve fantasy prostředí....jen už se těžko dá sehnat

Terra Mystica: Pro mě srdcovka...složitější strategická area control hra ve fantasy prostředí. Hra má řadu velmi zajímavých a dobře vybalancovaných mechanik a právem se drží na předních příčkách všech deskových her...ale je to složitější hra, kde po delší době budete muset vždy osvěžit pravidla...hra se ale odmění velkým zážitkem

Xia: Legends of a Drift System: Opět sci-fi prostředí...hra tzv.sandbox, tedy něco jako "volná zábava" kde se hráč ujímá role vlastníka vesmírné lodi, má k dispozici velký vesmír, osídlené planety atd...může hrát jako padouch, pašerák, obchodník, vrahoun, žoldák atd....lítáte vesmírem, tuníte loď, kupujete větší loď a získáváte galaktický věhlas.

Zombicide: Invader: novinka letošního roku...pravidlově velmi jednoduchá hra připomínající akční střílečku na PC v deksoherní podobě. Hráči v roli vojáků či civilistů se snaží plnit jednotlivé mise dané scénářem a likvidují hordy vesmírných potvor....zde je potřeba velká kooperace mezi hráči. Hra je kooperativní, tedy všichni hráči spolu proti hře.

12.12.2019 20:30:05

Jakou hru byste doporučili pro rodinné hraní...
Ahoj všem,
v poslední době se s českým vydáním her doslova roztrhl pytel. Už to není jako dřív - vyjde hra v češtině a byla to de facto jasné koupě.

Zvažuji, kterou z těchto her pořídit:
- Kvedlalové z Kvedlinburku
- Divukraj
- Architekti Západního království

Mohli byste mi pomoci nějakými pro a proti? Hra by měla být určena pro rodinné hranní s manželkou, mámou, dědou, ale i s dětmi...
Předem díky

22.12.2019 14:43:54

Kubis
Ak na rodinne hranie, tak Kvedlalove. Zvysne dve hry su "rádovo" narocnejsie. Samozrejme, treba zvazit aj to, s cim ma rodina skusenost, pripadne to, ci ma rodina chut sa ucit narocnejsie hry.

22.12.2019 19:49:51

MerggieMan
...asi jo. Sice hravame i Najezdniky ze severu, ale asi vezmu odlehčené kvedlaly...
Ale ty Architekti se mi taky líbí.

Kubis

22.12.2019 21:39:54

Vybíráme z Bazaru

Šestý smysl
Šestý smysl
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas