Jakou hru vybrat?

Ahoj chci poprosit o zkušenější hráče o radu vybírám, pro kamaráda deskovou hru a pomalu mi jde z toho hlava kolem :) Chtěl bych něco co se jen tak neohraje, ideálně pro 2-6 hráče, kde budou muset ve více hráčích spolupracovat.

Zaujaly mě tyto hry: Hra o trůny desková hra, Scythe, ze začátku jsem uvažoval i o Carcassonne v big boxu nebo také John Company.

Kterou hru byste doporučili pro lidi co si občas zahrajou nějakou tu deskovku jen tak na oddych ne že by to byli nějací hardcore hráči. Ale aby zároveň nenudila po pár dnech, nejlépe bez nutnosti kupovat hned rozšíření atd.

Děkuji za případne rady a nápady.
9.12.2019 06:34:53

Carcassonne
Je vstupni hra, da se hrat mnoha zpusoby. Pravidla jsou jednuducha. V podstate je to domino.

9.12.2019 06:43:52

...
Mrkni na Zimu mrtvych, ta by odpovidala :)






"I want to play a game." Jigsaw

9.12.2019 07:07:04

...
Jo ještě jsem zapomněl, že za hru chci dát max. 1500 + -, kdyby jste měli ještě nějaké zajímavé nápady, třeba s nějakým zajímavým herním aspektem. Ta zima mrtvých vypadá zajímavě.

Jakou verzi Zimy mrtvých byste doporučili? Dlouhou noc nebo Cestu osudu

9.12.2019 07:14:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Upřimná pochvala
Jelikož se rozhoduješ mezi Carcassone a John Company, tak je MOC dobře, že si necháš poradit.

9.12.2019 08:44:04

jarek89
Zima mrtvých ale nesplňuje tvůj požadavek. Je pro 2-5 hráčů (ne 2-6), kdy je ale prakticky ve dvou (absence zrádce) a v pěti hráčích (hodně dlouho čekáš na tah) nehratelná.

Za sebe mohu doporučit:
Nejsme tu sami
Citadela Deluxe

Obě jsou výborné pro ne zrovna hardcore hráče a v obou se dá nějakým způsobem spolupracovat. Navíc jsou za pár korun.

Doporučil bych i Ethnos, ale ten není moc dobrý v 2-3 hráčích (byť samozřejmě je hratelný).

9.12.2019 09:26:22

coop nebo neM
Spolupracovat myslíš interagovat nebo si pomáhat? Ve hrách, co jsi vyjmenoval, spolupráce není, nicméně Zima mrtvých je kooperativní hra (sice se zrádcem, ale po krku si prostě nejdete).

9.12.2019 09:26:25

..
Hra o trůny není moc oddychová hra. Je docela dlhá, miestami zložitá a občas sa pri nej pohádate :D Taký Root je ďaleko lepší ale v 6. hráčoch to už asi nebude úplne ono.

9.12.2019 09:27:25

...
UmmA: zaujal mě koncept kdy si hráči musí pomáhat. Co se týče počtu hráču, tak myslím, že i 5 by stačilo, někdy prostě budou hrát ve 3 někdy jak se sejde větší parta, by hráli i ve více lidech. Spíše jde o to aby to bylo hratelné a ne nudné, byl bych nerad, aby si to zahráli jednou a pak to skončilo někde v šuplíku. Taky bych raději jim koupil deskovou hru ne karetní

9.12.2019 10:00:07

...
Root pro vás určitě nebude.
Sice to není klasická deskovka, ale zkusil bych Decrypto.
Vyloženě o spolupráci je nenáročný Pandemic nebo 3. edice Arkhamu.
A kdybys náhodou přece jen připlatil (na přibližně dvojnásobek), tak Nemesis, která se dá hrát plně kooperativně, ale částečně i proti sobě.

9.12.2019 10:16:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Last Night on Earth: The Zombie Game
tohle by se mohlo líbit, jeden (nebo 2 v 6) však musí hrát proti ostatním. Máme ji vyzkoušenou ve 2,3 a ve 4 a vždy jsme se super bavili.

9.12.2019 10:44:11

Jarek89

Určitě room 25.
Je to pro 2-6 lidí, s rozšířením až pro 8
Super koncept, zábava, kooperace nebo kompetitivní režim podle volby :)
Je to podle filmu kostka

9.12.2019 10:59:47

pár tipov
"Jelikož se rozhoduješ mezi Carcassone a John Company, tak je MOC dobře, že si necháš poradit." - Presne to som si povedal :), lebo to sú hry na opačných koncoch náročnosti.
---
Kedže sú to začiatočníci, podľa toho čo píšeš a chceš kooperatívnu hru, asi by som skúsil niečo lacnejšie a jednoduchšie na začiatok, možno v ten cene kúpiš aj 2 alebo 3 hry:
-Zakázaná púšť - kooperatívna hra pre 5, jednoduchá, škálovateľná obtiažnosť, dá sa zahrať aj s deťmi

-Temné znamení - kooperatívna hra 1 - 8 hráčov, už trošku náročnejšia, ale nič ťažké, kopec variability, naviac ak sa bude páčiť existujú už tri rozšírenia, ale rozhodne ich netreba od začiatku.
----------
Zima mrtvých je náročnejšia ako TZ, navyše AGOT, SCYTHE ani Carcassonne nie sú kooperatívne (hráči hrajú proti sebe, v AGOTe vrátane zrád) a už vôbec John Company by som pre začiatočníkov nebral, zbytočne ich to môže odradiť.

Ideálne to Temné znamení, ak sú to dospelí.

9.12.2019 11:08:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Postřehy
Pár postřehů.
Na Scythe, dopředu počítej s velkým stolem, hra si ukousne dost místa.
John Company, pro začínající hráče pro přílišnou složitost nedoporučuji.
Carcassonne Big Box - bohatě stačí základ +1 rozšíření. Bigbox je kanón na vrabce.
Hra o trůny - náročná na čas a na počet hráčů, doporučuje se hrát v plném počtu.

Pokus se přidat další kritéria výběru - časová náročnost, témá, kooperační/ soutěžní režim atd...

9.12.2019 11:09:37

acedrac
acedrac: no budou tu hru hrát i s dětma věk 13 let. Jinak náročnost bych viděl klidně i na delší klidně to může být hodina až 2 hodiny. A vzhledem k tomu, že to budou hrát děti, tak by bylo fajn, kdyby hra byla nastavená tak, že do poslední chvíle není jasné kdo vyhraje, aby je to bavilo.

9.12.2019 11:33:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Koukni na Yggdrasil
Kooperativní hra s vikingy, zvládnou to i dečka. Tahy jsou rychlé, ale otázka je jak rychle se to ohraje.

9.12.2019 12:04:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Robinson Crusoe
Co třeba Robinson Crusoe od Albi? Navíc teď vyšlo příběhové rozšíření...

9.12.2019 12:45:09

...
Z hezkých kooperativních her do 1500 v češtině:

Zakázaná poušť
Marvel Champions - superhrdinové proti padouchům
Detektiv (příp. Kronika zločinu) - detektivní vyšetřování
Robinson Crusoe - přežívání na pustém ostrově
Eldritch Horror (příp. Arkham horror 3. ed.) - společný boj proti kultistům
Pandemic
Zima mrtvých
Mystérium
pak jsou různé karetní únikové hry, ale ty jdou zahrát jen jednou

9.12.2019 15:26:49

Kooperačky
Pro kooperační hru bych doporučil určitě Eldritch Horror (je skvělý a zároveň často dost výzva - neohraje se) Jen v 6 hráčích je to dost ale to bude asi každá hra. Stejně tak vypadá moc dobře Fallout s rozšířením Nová Kalifornie (ovšem je jen pro max 4 hráče). Pak třeba pro víc hráčů i hra Záchranáři: Boj s ohněm (která má řadu rozšíření).

9.12.2019 16:38:58 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Zareaguju na tvoje napady i na nektere navrhy nize:

1) co urcite nebrat:

Hra o truny - extremne dlouhy (kdyz se rekne dlouhy, tak v hracskym prostredi to urcite neni 2 hodiny :) pocitej tak 6 hodin az cely den pro nekoho) , a nevyplati se hrat v mensim nez plnem poctu.
Joh Company - zbytecne komplikovane, rozhodne ne pro deti.


2) Zadna slava, ale lepsi nez dratem do oka

Carcassone Big Box - nemyslim si, ze bude bavit dlouho, pokud jde o lidi zvykle si nejakou deskovku obcas zahrat, rozsireni to nutne nezpravi. Navic zadna interakce ani spoluprace moc neni.
Pandemic/Zakazany ostrov(poust) - znovuhratelnost je dle meho na bodu mrazu (aspon me po par hrach to prislo na jedno brdo).
Room 25 - mozna jen muj dojem, ale hra mi prisla takova nijaka. Tema super, ale samotny herni proces nuda.
Robinson Crusoe - je kooperativni, ale jedna z tech opravdu nemilosrdnych her, kde se stale nedari vyhrabat z te ci one zoufale situace. Nerekla bych, ze by to deti bavilo.

3) hry, ktere potesi obcasne hrace (i deti) a snad se jen tak neohraji

Temne znameni - kooperativni, da se hrat az v 8, celkem odsypa, takze vice hracu nevadi, mene taky nema vliv na hratelnost. Zabavne, jednoduche, karet je hodne, bude trvat, nez to zacne byt repetitivni, a v tom pripade se vzdy da koupit rozsireni, kterych je v cz tusim 3.

Zachranari - kooperativni, jednoduche, zajimave. Clovek nema pociz beznadeje, ale zaroven se situace muze rapidne zmenit kazdou chvili.

Space Alert - maximalne pro 5, idealne 4-5, ale se hrat i v mensim poctu, akorat je to tezsi. Je to ultimatni kooperativka, hraci si musi zazit, jak to funguje a co maji delat, ale potom se hra odmeni maximalnim zazitkem. Je to hra v realnem case a kazdy musi zodpovedne odvadet svou roli, jinak vse jde do haje :D

4) pripadne nejake party hry

Decrypto, V Pasti, Kryci Jmena, Predstav si - to vse je super, zalezi ale na tom, jak se skupina stavi k slovnim/obrazkovym hram.


Jinak na zaver, pribehovky typu Detektiv bych asi vynechala, ackoliv je to uzasna vec, pac vetsinou po dohrani vsech scenaru to nema cenu hrat znova, takze tvym pozadavkum na znovuhratelnost to urcite neodpovida.




9.12.2019 23:29:21

...

Tak jsem si prostudoval ty vaše typy a docela mě zaujaly dvě hry a to Decrypto a Temné znamení, takže asi do této kombinace půjdu, kdyby vás napadlo ještě něco, tak klidně dejte vědět. Hra však musí být v češtině, pro 2, 3 hráče a více

10.12.2019 00:11:14

....

Nie sú to kooperativne hry ale na začiatok by mohli zaujať.Osadnici z Katanu,Doba kamenná, Cyclades,V roce draka,Tikal, Citadela (kartovka).

10.12.2019 00:17:09

Bejt tebou
Tak vemu
Nejsme tu sami - zaznelo
Decrypto- zaznelo
Hrdinove bez zaruky -nezaznelo

Tyhle hry si porid a zazijes s nima kopec srandy. A i kdyz si treba za par mesicu, az rok, zacnes/nete porizovat dalsi, tak myslim, ze tyto si nechate.

Pak priberte roborally

Zapomel jsem dodat,ze prvni 3 hry by jsi mohl sehnat dohromady okolo tech 1500,-

10.12.2019 01:25:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejsme tu sami

To je opravdu výborná hra!

10.12.2019 05:21:17

Dilema


Teď mám trochu dilema, byl jsem rozhodnut pořídit, temné znamení a decrypto, ale Toneckrmelec mi dal brouka do hlavy, s těmi hrami Nejsme tu sami, Decrypto a Hrdinové bez záruky.

Co byste koupili vy? Kombinaci Decrypto + Nejsme tu sami + Hrdinové bez záruky nebo Decrypto + temné znamení Cenově vychází dost podobně

10.12.2019 08:16:08

Moje doporučení
Já bych ti ještě doporučil hru Rivalové nebo Břink. Taky jsou to fajn přístupné hry, které tě finančně nezruinují.

10.12.2019 08:20:15

Vybíráme z Bazaru

Sázky, prosím!
Sázky, prosím!
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas