Jak vybíráte hru?

Aspektů je spousta, ale nejčastěji řeším otázku "Mám koupit hru, která se líbí mně, ale asi se s ní taky budu mazlit jen sám, nebo investovat raději do hry, kde mám větší šanci, že si jí zahraju s ostatními?". Trochu si nejsem jistý, jestli se na to koukám správně, protože jsem dost ten "mazlivý typ" a pak mě to doce mrzí, že se hra válí na poličce a hrají se jiné hry.
21.2.2011 15:38:50

Sjone
jednak ja jsem se snazim drzet pravidla abych mel od kazdeho zanru neco. Ale je pravda ze treba z Tannhausera slepe kupuji vsechno ale tolik se ke hrani nedostanu. Nicmene mazlivy typ je asi kazdy deskovkar, ale ono kdyz se jen trochu snazis tak si hru zahrajes. Ja treba rad hraji vazne cokoliv, vim ze treba Elenistar take rad hraje vse. Takze bych se nebal mazlit se s hrami ktere mas rad a publikum se myslim prizpusobi, jenom musis dostatecne spamovat forum hledame spoluhrace.

21.2.2011 15:46:22

...
Na českém trhu evidetně chybí "herní nevěstinec". Vyberete si hru, zavřou vás někam do intimní místnůstky a za určitý obnos se mazlíte a mazlíte. Při odchodu hru vrátíte a všichni se tváří, že se nic nestalo 8) Vím přesně o čem mluvíš a už jsem raději začal volit hry podle mých přátel, abych je mohl i hrát a ne těm hrám jenom slibovat příště vyjde řada i na tebe, neboj!

21.2.2011 15:46:52 | Upraveno autorem (porovnej)

vybírání hry
Pokud se nejedná o hru, která má rovněž sólo variantu, musím samozřejmě vybírat nejen podle toho, zda se mi hra líbí, ale taky podle toho bude - li ji s kým hrát. Aby mi hra za několik set korun jen tak zahálela někde na polici, to by byl drahý špás :-).

21.2.2011 15:49:28

Havelock
ja to resim tak ze mam hry i na mazleni, ale populatrni hry hraju u ostatnich.

21.2.2011 15:49:42

...
Nejde mi teď o sebe, že bych neměl s kým hrát. Spíš mě zajímal obecný pohled na výběr her. Tady na serveru je spousta potulných duší svolná ke kdejakým zvráceným hrám, ale taky mám přátele mimo server, se kterými o víkendu hraju a ti už tak pružní v tomhle směru nejsou. Takže když kupuju hru, tak si říkám, jak by se mi nějaká hra líbila, ale zas si jí nezahraju s nima. Takže hry kupuju tak nějak pro dvě fronty.

21.2.2011 16:05:12

výběr hry
Tak to je moje věčný dilema. Vlastně mám podobný názor jako Falco, mít od každýho něco, ale teď momentálně se soustředím na hry pro 2, abych si zahrál častěji.

21.2.2011 16:06:09

já mám pocit, že ty hry si vybírají mě :-)
...prostě mě vždycky nějaká svede a je to

21.2.2011 16:10:59

Jouda
Tak jsem to viděl původně taky. Pořidil jsem si pár žánrově rozdílných her a pak jsem začal zjišťovat, že určité druhy mě nějak sedí víc, takže rozšiřuji spíš tímhle směrem, ale i tak se dá v jednom žánru pořídit jaksi v různých úrovních náročnosti.

ta"jemná" - tak to by byl můj konec, musím před nima útíkat, protože zas tak bohatej nejsem a svézt se nechám velmi lehce :)

21.2.2011 16:11:20 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
Ze začátku jsem kupoval vše, co se mi líbilo, ale to mi dlouho nevydrželo. Teď už kupuji s ohledem na to, jestli tu hru vůbec budu mít s kým zahrát. Mám naštěstí dost hravého bráchu a manželku a pár kámošů, takže se nemusím při nákupech moc omezovat. S rodiči zas dáváme něco víc casual.

21.2.2011 16:38:31

Sběratelství
U mě už se to zvrhlo v regulérní sběratelství, takže se mi doma i v kanclu hromadí hry, které jsem hrál 0-1x. Jelikož nejsem člověk systematický, tak si je ale nějak nekategorizuju, čili to jako sběratel nikam nedotáhnu. :D

Při nákupu vybírám podle aktuální nálady. Základní je, že u hry musím mít pocit, že by se mi mohla líbit.

Jo a pak taky jestli se mi vejde do skříně, takže preferuji menší až mikroskopické krabičky. :D

21.2.2011 17:41:52 | Upraveno autorem (porovnej)

husak
No tak to tedy klobouk dolů. Sběratelskou vášeň chápu, ale mrzelo by mi pořídit hru a pak hrát jednou dvakrát s tím, že pak leží v koutě.

22.2.2011 00:30:34

Sběratelství
Já si koupím co se mi líbí a pak si vychovávám dostupné hráče :)
Je to proces dlouhodobý a náročný, ale snad se jednou vyplatí.
Ale hry vhodné pro víc hráčů nekupuju, když vím, že jich tolik běžně neseženu.

Shrnutí: Mám spoustu her, na které dojde málokdy nebo zatím nikdy, ale ještě je moře času (doufám) je odehrát.
Takže naivní sběratelka.

22.2.2011 07:31:40

PJ

husak
Ani nevíš, jak to máme podobné... ;-)
Bohužel kromě her mám ještě vášeň pro knihy...

22.2.2011 08:33:42

ja vyberám
hru tak, že si ju najprv zahrám v klube a podľa toho veľmi ľahko zistím, či sa mi páči alebo nie :-) a snažím sa kupovať hry z rôznych žánrov. taktiež viem, že moja zbierka asi nikdy nepresiahne číslo 40, prípadne 50 krabíc. v podstate už aj to čo mám doma mi stačí na kvalitné hranie s kamarátmi. ale pravdou je, že nehráme veľmi často, takže tie hry nemáme až tak obohrané. čas ukáže :-)

22.2.2011 08:35:28

brblo
Som dieta normalizacie ktore sa naucilo len rusky jazyk.Takze kupujem hry ktore su komplet v cestine.Vdaka Albi!

21.3.2011 22:24:02

to brblo
Jsem ročník 1962 s výukou pouze ruštiny a angličtinu jsem se právě nejvíc naučil z deskových her.

21.3.2011 22:50:52

ohled na spoluhráče
Ač bych měl sklony být "mazlivým typem" říznutým vášnivým sběratelem (po tom, co jsem pro sebe objevil zatrolenky, jsem dostal akutní pocit že "must have" přes 100 her a to co nejdříve), zatím u mě vítězí hlava nad srdcem. Protože přes 90% partií se odehrává v rodinném kruhu, vybírám hry hlavně s ohledem na členy rodiny (hlavně věk) + čas, který můžeme hraní věnovat - takže i herní doba je určitým měřítkem. Asi by mě mrzelo mít doma hru, na kterou se jen práší. Se vzrůstajícím věkem dětí mi ale roste naděje, že si pořídím i kousky, po kterých zatím jen pokukuju.

21.3.2011 23:19:58

výběr hry
Hledisek je mnoho, ale jedno rozhodně převládá a to je velikost krabice. Přítelkyně totiž řekla jasně - hry nesmí opustit skříň. Existuje několik možností, jak to řešit.
1) Odnáším hry do školy - na to se už přišlo
2) Dávám více her do jedné krabice - rekord je asi 7 v krabici od Ave Cesar (Bohnanza apod.) - funguje, ale i tak dochází prostor
3) nenápadné přikoupení další skříně - neprošlo
4) škrabání omítky a falešná stěna skříně - zatím netřeba, ale už mám připravené archeologické kladívko
Toto jsou moje řešení, když s něčím přijdete, budu jedině rád.

21.3.2011 23:38:23 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Tak to Ti zavidim,ja som na reci uplny neschopak

30.3.2011 16:37:52

Vybíráme z Bazaru

Veilwraith A veil Odyssey Game
Veilwraith A veil Odyssey Game
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas