Jak nosíte domů deskovky?

Máte problémy s nošením deskovek domů? Je vám vyčítán příliš velký počet deskovek? Přiliš velké utrácení za ně? A jak situaci řešíte? Uvádíte nižší pořizovací ceny? Nebo jen prostě oznámíte, že je doma další hra? Na tyto otázky mě přivedly jednak mé zkušenosti, druhak tento výtečný a zábavný geeklist (http://www.boardgamegeek.com/geeklist/39468/item/862638#item862638). Řada zde uvedených dialogů totiž nápadně připomíná mé hovory s manželkou :) Ta, ač hraje s náma často, otáčí oči v sloup, pokládá složité otázky jako "už zase?!" či důrazně vyžaduje slib, že tenhle půlrok to je poslední kousek :)

Já používám asi klasické triky. Nižší pořizovací cena, výhra v soutěži (což ale neni možné používat často), trvání na "faktu", že tuto novou hru už máme pár let apod. Rád bych znal vaše tipy a triky :)
17.6.2009 15:25:11

rbx

Richmond
Velmi osemetne tema, vzhledem k tomu, ze si to tu zena muze v pohode precist :-) Mam s tim problem jako kdokoliv jiny, (bohuzel) jsem pravdomluvny, takze o to vetsi mam s kupovanim her problem.

17.6.2009 16:02:52

Richmond
Standartni vymluva je, ze hra byla v akci, ze je z aukce a normalne by stala 2x tolik apod. (Nastesti je to vetsinou pravda). Horsi je, kdyz v jednom tydnu po treti klepe postak :)) Pak uz je lepsi nechavat dorucovat do prace, kde maji prechodne bydliste, nez je vhodne je prenest nenapadne domu :)
Horsi bylo kdyz jsem jednou takhle dotahl domu hlinikovy kufr 160x40x10 cm s tim, ze uz se miniatury do mutant chronicles nebudou valet po polickach, ale ze budou pekne uklizeny v kufru. Tyden na to, jsem v obchode uvidel krasnou nabytkou stenu s vytrinkama, kam se presne miniatury hodily :))

17.6.2009 16:16:27

Richmond
Pripadna je vhodna metoda mensiho zla, to jsem totiz takhle v aukci koupil 60 nafukovacich detskych kruhu (mimo deskovek delam i vedouciho na detskem tabore) a clovek by nerekl, ze to bude obri 13kg krabice. To kdyz dalsi den prisla krabice s deskovkou, tak to bylo zanedbatelne :))

17.6.2009 16:19:00

phodaa :D
ja to mam dobré, kedze priatelka je somnou na jednej lodi v tomto (-:< to len rodicia krutia hlavami ked uz vidia tu preplnenu policku v izbe :-P

17.6.2009 16:30:04

S kamennou tváří tvrdím manželovi, že to vůbec není moje, ale mám to pro děti k narozeninám, vánocům, svátkům, na pololetní vysvědčení a na oslavu konce roku.

Nicméně ne vždy mi věří (např. Pandemie k narozeninám tříletého kluka nebyla moc taktická).

17.6.2009 16:50:31

bez problémy
My obě naštěstí jedeme na stejné vlně počínajícího šílenství, takže není celkem na co se vymlouvat. Jen pak společně vymyslíme jak si "okecat" utracené penízky:)

17.6.2009 16:59:36

zajímavé téma
Já musím přiznat, že ač věkem veterán, nemám v tomto směru problémy s manželkou (i když nehraje - toleruje) ale s babičkou! Těch keců co si musím vyslechnout, když přijde zásilka. Tolik peněz, zase si budete jen hrát, třeba něco dělat, učit se atd....Nemám na to nervy. Tak jsem si párkrát nechal něco poslat do práce, ale to už teď taky nejde. Tak si říkám, mám já to na "stará" kolena zapotřebí?

17.6.2009 17:38:31

Richmond
Nejčastěji používám že to bylo v akci,a tvrdím jak sem koupil levně.Naposledy mě manželka oznámila že už je to snad poslední hra co jsem koupil.Že nejsem možná ani v polovině her co chci koupit sem jí radši ani neříkal.Naštěstí mám dva kluky a starší je muj nejčastější spoluhráč,tak využívám k nákupu her jejich narozeniny a samozřejmě i moje.Ty mám zrovna ted v červnu,když se mě zeptala co bych chtěl k narozeninám na sebe tak sem jí oznámil že maj v akci Descent a ten si asi neoblíknu.Po dlouhém přemlouvání podlehla tak sem ho běžel hned v květnu zakoupit a vzal sem pro jistotu i dvě rozšíření ze slovy . To prodávali miláčku k tomu, nekup to za 1500.
Jinak u Battlore sem použil taktiku z rošířeníma že poslední tři co jsem kupoval sem zakoupil tajně a přidal k ostatním tak že manželka ani nepoznala že jsem je koupil,stejnou taktiku jsem aplikoval i u Memoir44

17.6.2009 17:57:48

to ...
The Hammer: lol, babka sekerka :D
kosibratr: z hier treba mat radost, nie taketo nervy pri nakupoch /-: nezavidim, Sodovka detto :D dufam ze ma podobne "vymlouvaci" obdobie necaka

17.6.2009 21:26:14

lubbo
Ale já mám z her radost jen trochu adrenalínu při nakupování:)

17.6.2009 21:43:47

rbx

lubbo
Ty asi nejsi zenaty, vid? :-)

17.6.2009 21:46:53

bez problémů
ještě že bydlím sám a nemusím nikomu nic vysvětlovat a obhajovat... fakt vám nezávidím :-)

17.6.2009 21:49:01

následky
No někdy to má za následek temné pocity, jestli to už opravdu nepřeháním a vždy si odpovím, že jo, přeháním :) Jenže pak jdu na BGG a začínám mít chutě na další hry :)

17.6.2009 21:53:21

"problémy"
já myslím, že tady pánové a dámy to berou s humorem, než že by si stěžovali ;)

17.6.2009 21:54:14

hehe
nie som este zenaty :D ale mam priatelku maniacku ako som ja, takze tam problem do buducna nevidim (: muhehe

17.6.2009 22:33:50

Bábrle
Myslím, že téma babička je skoro na samostatné vlákno :-D

17.6.2009 22:35:36

ad. bábrle
No ono jde v podstatě o to, že je z generace lidí, kteří poznali jen tvrdou práci a zábava pro ně byla tak max. sem tam nějaká vesnická tancovačka. Půl dne v práci, zbytek dne na poli, pak do postele a tak pořád dokola. Takže dělat něco, co tě neživí, je hřích. To já to mám nastavené jinak, a tak dochází k častým střetům. Po práci vedu děcka 4 x týdně ke sportu a pátý den s nimi chodím na dračák. No a zbývající volný čas věnujeme hraní her :)To se pak ani nemůžu divit, že je na "hraní" alergická :)
No a aby nezůstalo jen u jedné "babky", tak ta druhá se minulou sobotu ptala kluka, co by chtěl k narozeninám. Odpověděl klasicky: nějakou hru. Dostalo se mu odpovědi - na to už jsi přece velký !!! Tak jsme se jen na sebe podívali a raději to ani nekomentovali....

17.6.2009 23:05:55

Zatim neni problem
kupuji co me napadne:-)
S mistem kapku problem je, ale dycky se mistecko najde, to je to posledni coresim. Hlavne resim nedostatek casu, to je hlavni problem:-) Zacina mi pribyvat her, na ktere jen koukam, ale jeste jsme je nehrali.

18.6.2009 00:06:09

problém self
Vzhledem k tomu, že jsem sám, mám problém jiný. Sám se vnitřně omezuju, jinak bych nejradši koupil všechno. Takže si vždycky v duchu říkám: "ským to budeš hrát?", "nejsou to zbytečně vyhozeny prachy?", už máš her na pár let hraní" a podobně. Navíc mě krotí kamarád, který má asi hrůzu z toho, co se mnou bude muset hrát :D:D:D.

18.6.2009 07:35:20

u mě
není problém ten, že si kupuji hry, na to už si partnerka jaksik zvykla a naštěstí hraje taky, takže nahodím udičku v podobě koupíme nějakou budovatelskou hru a pak si k tomu ještě přiberu hru "v akci" pro sebe. Problém, který pociťuji je ten, že hry nemám kam dávat. Bohužel většina nábytku nemá "deskovkářské" rozměry na šuplíky apodobně. Ty čtvercové krabice jsou zlo a to nemluvím o formátu "Tikal". Koupili jsme si ratanovou truhlu a naivně si mysleli, že ty kopy her z obýváku zmiznou. Zmizly asi na 3 měsíce. A teď se naplnily znova i šuplíky a všechny možné prostory. A poohlížíme se po nějaké skříni nebo veliké polici. máte nějaký tip? A prosím nepsat rady typu že u vás je místa pro naše hry dostatek.

18.6.2009 08:13:10

přítelkyně
deskovek mám sice po skrovnu, ale a přítelkyně hraje se mnou takže mi už dvě koupila k narozeninám. Starcraft byla politika na vysoké úrovni:-) protože hodně hraju W40k více peněz jde tam.
Takže vždy dopředu informuju, že se něco novýho objevý, tak dva měsíce. Oznamuji více věcí často, aby to nestíhala sledovat;-). Cenu samozřejmě snížím (ale do tisícovky měsíčně to toleruje (takže vše mám za 1000kč:-))No a když to vybalím, tak tvrdím, že jsem ji to přeci říkal, s tím že to bylo ve slevě od kamaráda atd. Jestli tomu věří nevím, ale nic moc už na to neříká (podle mě to tuší, ale víc by jí štvalo, kdybych to třečba prochlastal:-)).
A sám mám limit tak 3000kč za měsíc

18.6.2009 08:29:05

lumirius
Osobně to jednou budu řešit výrobou na míru u truhláře. Zatím místo mám ale i moje komoda nemá ideální rozměry vůči rozměrůh krabic. Můžeme toto téma založit v koutku kutilů. Jdu na to.

18.6.2009 08:36:19

Lumirius
Ja nedavno kupoval knihovnu a zjistil jsem ze ta komoda je moc hluboka a ma nesikovne vysoke police ... po chvili zoufalstvi jsme zjistil, ze je hluboka presne na 90% hernich krabic ... Rozmery FFG, DOW a jine ... vejdou se mi do jedne police 2x 4 standartni krabice + 1-2 ctvercove na stojaka (dle rozmeru, treba format AvalonHillu (nexus ops) 2x) .. velka rakev od ffg se vejde pochopitelne na delku jen jedna + naco na stojaka.

18.6.2009 09:45:08

Pocet deskovek
Ja se teda musim priznat, ze je mi vycitano, ze mame doma az moc deskovek:D:D:D

18.6.2009 09:52:46

Ja
mam nejvetsi omezeni od sebe sameho. Agricoly jsem se zbavil, totez planuju pro Battlelore,zatim mam pouze Pandemic a TtT Europe,jsem velmi velmi vybiravy,mam strach z toho,ze se mi doma budou valet hry,ktere se nebudou hrat.Brrr :(

18.6.2009 10:27:31

Vybíráme z Bazaru

Vesmírná loď Interstellar
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas