Jak často hrajete?

Ahoj,

tahle diskuze je pro milovníky statistik a trackingu. Máte někdo přehled o tom, kolik v dlouhodobém pohledu hrajete partií? A počítáte úplně všechny hry, nebo jste si definovali nějaká pravidla pro to, co se počítá a co ne?

Já jsem si stanovil, že nebudu do trackingu započítávat dětské hry, a naopak započítávám i každou sólo partii a počítal bych i online hraní. Na herní době nezáleží a každá hra si je v tomhle ohledu v trackingu rovnocenná (nejkratší hrou u nás jsou Star Realms).

Vychází mi to v průměru na 40,3 partií za měsíc.

Píšete si taky statistiku? Nebo máte přesný odhad?

1.11.2021 12:42:27

Ahoj, my se teď pár měsíců snažíme zapisovat, abychom věděli, co za naší poněkud přerostlé sbírky na stůl přijde a co ne. Nezapisuju nic digitálního (nějak mi nepřijde, že když “pařím” na tabletu kartografy, hraju deskovku) ani D&D (10+ hodinové sešny by narušovaly statistiky), sólovky a naopak i hry s dětmi (u nás ale věk 10+) ano. Vychází to na ca. 30 / ca. 40 hodin za měsíc. V říjnu jsme teda byli pěkní žabaři, ale víc jsme jezdili (než nás tu korona zase zavře) a hlavně barvili figurky - což taky nezapisuju, jen hraní jako takové.

1.11.2021 12:51:54

Tak to řeší dobře BG stats,  u mě za říjen třeba takhle https://ibb.co/VpbLFpq

1.11.2021 13:20:40

Záznamy píšem sem do herného denníka. Je to asi 20 partií mesačne, každá hodinu v priemere. Tak to vychádza, dlhé hry kompenzujú fillery. A tento rok bude asi rekordný, ako tak pozerám, zatiaľ 284 hodín.

Inak počítam všetko, čo sa hráme na stole. Deti, dospelí, sólo ak by bolo. 

1.11.2021 14:05:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Ahoj já zatím od ledna 238 her

1.11.2021 14:54:44

Jasne zapisuju vse. Letos jsem zatim na 518 partiich, 468 odehranych hodinach, neco jsem hral ve 198 dnech, proti 93 ruznym protihracum.

Správce katalogu her ZH, Recenzent Deskofobie, KDH Sluj

1.11.2021 15:25:18

Nezapisuju žolíky :-D (těch za léto bylo neskutečně :-D)

Nezapisuju fillery a párty hry - protože většinou jsou hodně rychlé a více bych zapisoval, než hrál :-) a u párty her to beru jako pobavení (viz níže)

 

Zapisuju - hry mímo výše zmíněné - nejde mi právě o to mít 1837 her za rok (to bych zapisoval ty žolíky :-) ), ale jde mi spíše o statistiky, jak se mi daří v klasických hrách vyhrávat, jaké se mi podaří nejlepší skóre, u kooperativních - jak se mi daří vyhrávat - s kým se mi daří vyhrávat. U příběhovek - ať mám představu jak dlouho mi trval který scénář - případně úspěšnost (která je u prvního scénáře Bloodborne tragická)

__________________________________________________________________________
The Renegade

Deskoherní koutek
https://www.facebook.com/deskohernikoutek/

1.11.2021 15:56:08

Používám BG stats a zaznamenávám úplně vše (včetně her na BGA). Od ledna jsem na 800 partiích. Ale beru třeba jedno kolo The Crew jako jednu hru apod. Nezaznamenávám přesný čas. Apka to odhaduje na cca 419 hodin, reálně je to ale mnohem méně.

1.11.2021 18:19:08

Moc děkuju za všechny vaše dosavadní odpovědi. Největší dojem na mě udělalo těch 93 různých protihráčů, v tomhle ohledu jsem jistě pod průměrem. Trackovat strávený čas, to je pro mě nový koncept, který mě zatím nenapadnul (a taky odhaduju, že by se fillery v podstatě vykrátily s hrami na dvě hodiny a v průměru by to byla přibližně jedna hodinka).

Výhry a prohry zapisuju taky a tam to pro mě vypadá dost neslavně :-)) Ale nutno říct, že přinejmenším v sólo hrách je prohrávat běžné. V souvislosti s tím musím říct, že naši malou dceru je občas taktičtější nechat vyhrát, i proto radši netrackuju dětské hry :-)

3.11.2021 09:40:35

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: Hostince a katedrály - CZ, původní!
Carcassonne: Hostince a katedrály - CZ, původní!
Akt. cena: 749 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas