Hry s příběhem

Pokud tu tohle vlákno už je,tak se omlouvám. Já ho nenašel. Mám rád příběhy a tak preferuji fantasy hry jako Runebound, Descent, Return of the Heroes, ale i Proroctví apod. Myslím, že v těchto hrách jakýsi příběh je. Jaká je vaše zkušenost s těmito hrami? Poraďte hru dle vás s nejlepším příběhem. Do čeho jít? Díky.
15.7.2012 12:11:25

Revolver
Podle me to skoro nejdal dotahuje Revolver, kazda z postav ma svuj vlastni zivotopis v pravidlech a i cela hra vypravi pribeh, ktery se odehrava v jednotlivych lokacich...;)

15.7.2012 13:08:38

vance
Záleží na tom co myslíš pod slovem příběh. Jestli je to pro tebe "psanej" příběh, jako questy v Descentu, tak to z her co znám nejdál dotahuje Android a z Fantasy her asi Middle-Earth Quest, případně se na to přímo zaměřujou Mansions of Madness a novej Descent II.

Mě to samotnýho nebaví, považuju to za lehce komplikovanější variantu tzv. gamebooku a naopak mě to v hrách přímo ruší, protože už si radši přečtu skvělou knížku než "prožívat" takovejhle teleautomat (proto mě třeba nebaví M-EQ). Jako příběh spíš sleduju co se děje na plánu a v hlavě nám ta story samotnejm naskakuje z herních situací, aniž bychom si nahlas předčítali všechny texty u Androida nebo detailní popisy jednotlivejch místností v Descentu. A v tomhle mě nejvíc baví Android, kterej má krom situací hodně důsledně propracovaný charakteristiky herních i nehrajících postav, ztvárněný nejenom textama na kartách, ale hlavně fenomenálně zpracovanejma herníma mechanikama...

pak Descent I, od kterýho si necháváme příběh servírovat takřka výhradně skrz herní situace (jak říkám, slovní popisy v questbooku v podstatě ignorujeme), ale protože vidím každej pohyb hrdinů i oblud 3D a hrdinové musej fakt těžce spolupracovat, tak je to pro mě jako číst Szapkovského popisy šermířských soubojů v Zaklínači...

A hned za nima je Fury of Dracula. Tady je těch atmosférických textů minimum, jedna dvě větky, a atmosféře tak i nám jenom přidávaj. Ale ty herní situace a případné monstrózní finále jsou fakt jako z Coppolova Draculy, byť je hra jeho sequelem...


Nejsem v tom ale úplně objektivní, koukám že jsem sem písnul jenom hry od Wilsona, ale já jsem i přes mnohé výtky ostatních k jeho hrám jeho obrovskej fanda právě proto jak dokáže vyprávět příběhy pomocí unikátních herních mechanik. Spojením obojího, "gamebooku" i mechanik by měl bejt Descent II, ačkoli na něm Wilson nepracoval, mnohé z jeho původního designu tam, zdá se, zůstalo, takže já bych asi počkal ne něj...

15.7.2012 14:07:22 | Upraveno autorem (porovnej)

vance
IMHO nějaký příběh najdeš v prakticky každé hře - pokud máš dostatečně bujnou fantasii, tak i šachy dokážou být fascinujícím střetnutím dvou armád...
Pro nás, co šachy považují za poněkud nudně strávené odpoledne, je IMHO důležité, aby se hráč dokázal a měl možnost vcítit se do hrdiny. Je jednodušší prožít příběh nájemné vražedkyně Silhouette nebo Gaspara de Rivery, strašlivého piráta, než středověké farmářské rodinky pinožící se na své farmičce.
Jinak řečeno, pokud hledáš hry se snadno prožitelným příběhem, zkus se podívat po hrách, kde bude pro tebe atraktivní téma (horror, fantasy/sci-fi, piráti, 2 světová...whatever), kde jeden hráč ovládá jednu herní postavu (víc je samozřejmě možné, ale už se tříští pozornost) a které jsou pěkně graficky zpracované (ano, postava může být představována kostičkou, ale figurka je lepší) Nejspíš to bude ameritrash s delší herní dobou (za dvacet minut se s postavou nesžiješ).
Osobně bych kromě tebou vypsaných doporučil i Merchants and Marauders, pokud ti nevadí obrovský podíl náhody, tak i Fortune and Glory: The Cliffhanger Game, v určitém smyslu třeba i Arena: Morituri te salutant (i když už se hůř shání a rozhodně to není AT) a kupodivu mi příběhově silný přijde i třeba Duel in the Dark (byť nesplňuje prakticky žádné výše uvedené požadavky).
Samozřejmě všechno, co jsem napsal výše, jsou jen mé názory a nečiním si žádné nároky na jedinou a pravou pravdu...jak jsem napsal, jsou lidi, pro které mají příběh i šachy.

15.7.2012 14:08:54

Android a TI3
podle mě nejsilnější příběh má Android. každá postava má svojí vlastní příběhovou linku, která je mimo jiné i úzce provázaná se hrou, neomezuje se to jen na favor texty. a druhý v pořadí je TI3, kde je příběh také velice silně zastoupený a člověk se s tím může dobře sžít

15.7.2012 14:43:06

to all
Díky za podnětná slova. Jasně,pokud hledám opravdový příběh,nejlepší je kniha:-)) Spíš mi šlo o takové to sžití s postavou která jde někam pro něco, protože je to nutné... Nejlepší by bylo asi DaD, nejsem si ale jistý zda bych na to měl. Android a Descent 2 budou asi správná volba, po Duel in the Dark už sem pokukoval. Pravda,z jiného pohledu. Válečné letectvo mě zajímalo už od mládí,tenkrát v podobě modelařiny. Nejsem hard core hráč,je to pro mě druh zábavy a odreagování. Delší hrací doba mi nevadí,naopak, ale nesmím se nudit,což by se mi u šachu asi stalo. I když u Dornu sem se nenudil,a to jsou fantasy šachy. Ale jak říkám,jde spíš o takové "splynutí duší" podobně jako u PC RPG her. Takže díky...

15.7.2012 14:45:18

vance
Android, Mansions of Madness...

15.7.2012 19:31:02

Beholder
MoM...3x ano,jen čekám na překlad karet,který se nejspíš už chýlí ke konci.

15.7.2012 19:52:50

rbx

...
Mansions of Maddness
Android

15.7.2012 20:07:18

re
Potvrzuju MoM a Androida, nesmíme ovšem zapomenout na Tales of Arabian Nights, že? :-)
Já rád příběh "vidím" i třeba v Arkhamu, Claustrophobii, Earth Reborn, Space Hulk, Last Night on Earth...
Pak tu jsou příběhové hry jako Bylo nebylo.
A pak je jedna, která detailním vyprávěním příběhu předčí mnohé jiné, ASL :-)

15.7.2012 21:03:04

Eyron
Není ASL spíš strategická hra? Jinak se vším ostatním souhlasím.

15.7.2012 21:17:55

vance
To ano, ale pribehy z nej predci mnoha RPG :)

15.7.2012 22:14:33

Eyron a sydo
Já jsem si říkal, kdy se tady ASL objeví...po těch vašich herních minireportech :-)

15.7.2012 22:18:48

ASL
To jsou různé mýty; děsivé příběhy; strašidelné historky, jež se vyprávějí u blikajícího ohně o půlnoci, vždy když se sejdou ošlehaní vesmírní vlci a při lahvince se předhánějí v příhodách, při nichž krev tuhne v žilách!!!

-"Pamatuješ, jak jsme kdysi poprvé hráli s obrněnými vozidly a vzali jsme k tomu Elenistara?"
-"Ne, neříkej to, prosím!"
-"On vzal kostky..."
-"Ne prosím, přestaň!"
-"...a hodil trojku."
-"Proč to děláš? Néé!" (pevně obejme svá kolena a kýve se dopředu a dozadu s nepřítomným výrazem v tváři)

16.7.2012 02:42:28

Have a cock
Tos nemel delat tohle, ja uz na to skoro zapomnel...

16.7.2012 07:35:07

pax romana
má taky výborný příběh, i tady by sydo mohl vyprávět :-)

16.7.2012 07:52:27

ozzy
To spis Jenda a jeho plavecke druzstvo :)

16.7.2012 08:29:05

Pánové...
Čili abych to shrnul. K čemu předdefinovaný příběh. Hra ho píše sama:-))

16.7.2012 15:37:42

Vybíráme z Bazaru

Mřížka/Podložka Carcassonne/Karak
Mřížka/Podložka Carcassonne/Karak
Akt. cena: 160 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas