Hry na hrdiny

Chtel bych s kamaradama zkusit nejakou hru na hrdiny, ale nemame s tim zadne zkusenosti. Jaka hra je pravidlove nejjednodussi? DrD, DrD+, Stin mece popr. jine? Co byste doporucili naprosto nezkusene skupine dobrodruhu?
23.8.2010 09:51:24

Tangram
na jednu stranu máš pravdu, ale jde o zábavu a ačkoliv se to stává PJ by měl, chtějí-li to hráči, hrát tak aby byli schopni se svími postavami dojít co nejdál a zmrzačení a smrt je tam proto aby nebylo vše stopro jasný a trošku se o sebe báli. Není problém někoho ve hře zabít, ale jde o příběh a o to jak se stím poperou a jednoduchost a vychytanost systému to jen umocňuje

25.8.2010 21:03:06

wug

Morthe
Mohl by ses prosím trochu víc rozepsat o Yrrhedesovu oku? Po očku po něm pokukuju (huh, co to plodím), protože se to zdá být dost oddechovou záležitostí, a zároveň mě zajímá, jak si s tím Sapkowski poradil. Snad jestli bys mohl vypíchnout rozdíly mezi DrD (v postavách, mechanice apod.). Děkuju.

26.8.2010 00:59:13

Wug
Yrrhedesovo oko v podstatě není RPG jak ho běžně známe. Je to spíš vyprávění o tom, jak by RPG vypadat mělo (a vlastně povinná četba pro každého PJ i hráče). Postavy zde nemají žádná povolání, liší se jenom podle toho, jestli umí ovládat magii, nebo neumí. Nemají dovednosti, pouze pár vlastností, žádné levelování, žádné expy. A světe div se, úplně to stačí... je to opravdu RPG pro začátečníky a minimálně stojí za přečtení, protože je tam napsána spousta zajímavách věcí.

26.8.2010 07:54:49

oplprokop
ten Dračák bude pro vás nejjednodušší, je k tomu i na netu nebo knižně nejvíc věcí (Asterion, Taria), takže to zpočátku vašemu GM hodně usnadní práci.

a mimochodem, Altar po DrD a DrD+ chystá úplně nový systém, koukal jsem se na jejich stránky a vypadá to zajímavě. Jen to asi nevyjde dřív než za půl roku. Tady jsou jejich stránky:
http://drd2.altar.cz/

Jmenovat se to bude DrD II :-)

26.8.2010 10:49:03

Altar
DrD II vypadá dost zajímavě, jen vzhledem ke zkušenostem s Altarem bych ho čekal spíš za rok až dva :-/

26.8.2010 10:59:33

Ted jsem...
...doma vykopal vytisk draciho doupete pro zacatecniky z roku 1990, co mi dal kdysi hodne davno kamos. Je to asi prvni verze. Da se podle toho hrat? Ze bych nemusel kupovat novou verzi. Cetl jsem zatim 50 stranek a vypada to docela rozumne. Udalo se hodne zmen za tech 20 let?:D

26.8.2010 16:42:22

oplprokop
tak na seznámení myslím dobré, i když spousta věcí je tam špatně vybalancovaných. další verze jsou rozhodně uhlazenější.
Mám pocit, že hlavně příručka PJ je lépe organizovaná a je tam víc potvor. Pak si pamatuju, že se měnily a ladily kouzla a zjednodušovaly se tabulky.
netuším teda, kolik stojí teď pravidla, ale tipuju tak 300, s tím že na aukru je jistě pořídíš i levněji. Pokud plánujete delší hraní, tak bych doporučil investovat do vyšší verze. I s výhledem, že pokud se toho chytnete, budou mít někteří hráči svůj set pravidel na studia :) a těžko byste to pak sháněli/kopírovali atd.

26.8.2010 16:50:40

oplprokop
Hrát se podle toho dá, ostatně podle nějakých takových pravidel jsem začínal...
Rozhodně ale doporučím investovat do vyšší verze (aktuální je tuším 1.6) - s touhle starou verzí jsou nekompatibilní další příručky a asi bys měl problémy i případnými přejatými dobrodružstvími. A investice není moc velká, pravidla pro začátečníky se dají sehnat už kolem 260 kč...

26.8.2010 20:20:46

oplprokop
Proboha zahoď to!!! Respektive si to nechej jako raritu (a odstrašující příklad, jak RPG vypadat nemá). Jestli DrD, tak začátečníky 1.6... jinak riskuješ, že si budeš rvát vlasy z některých věcí hrůzou.

26.8.2010 21:20:52

Nezahazovat
Rozhodně nezahazovat! Kdyby ses těch pravidel chtěl zbavit, tak spíš dej vědět ;-)
Dneska už je to raritka...

26.8.2010 21:56:44

Diky
Asi teda poridim novy:) Pravidla ale zahazovat nebudu ;)

27.8.2010 08:54:01

pravidla
Jak říká Garfield: "Rats" :-D
A jinak přeji veselé hraní.

Já jsem vytáhl Příběhy Impéria a uvažuju o něčem pro svou drahou a jednoho kamaráda. Setting je super, tak zkusím něco vymyslet. Naštěstí je inspirace dost...

27.8.2010 10:17:43

rpg pre jedného
viete nejaké poradiť, nikdy som žiadne nehral a ani by som nikoho na to nenahovoril. Ale pre jedného by som skúsil.

27.8.2010 10:51:58

kardo
Tvému požadavku se asi nejvíc blíží nějaké gamebooky, pokud vím, tak před pár lety byla celkem slušná série Lone Wolf, ale jestli se dá ještě sehant, to fakt nevím.
Plnokrevné RPG je "pro dva a více hráčů"...

Nejjednodušší je pro tebe domluvit se s nějakým kamarádem (ideálně tak se třemi nebo čtyřmi) a zkusit to - třeba právě pomocí DrD.

27.8.2010 12:42:44

kardo
RPG "pro jednoho" má v zásadě dvě možnosti: gamebook nebo počítač.
Zmiňovaný Lone Wolf je možné sehnat na stránkách projektu Aon, kde existují i prográmky, které udržují přehled o postavě, získaných předmětech, automaticky hází (obzvláště Sevent Sense je podařený)... nevýhodou je, že je to pouze anglicky. V češtině se dají po netu vyšťourat ebooky.
No a RPG na počítač je spousta... jenom po nějakém šáhnout, naistalovat a oddat se pařanským orgiím.

27.8.2010 12:59:27

dík za rady
Chcel som vyskúšať papierové RPG, počítač už ma nejak nebere. Skúsim toho lone wolfa, lebo spoluhráčov stopro nezoženiem, keďže som jediný v mojom okolí hrami postihnutý. Všetko realisti, ktorý nemajú na hry a fantáziu čas. Ich chyba.

27.8.2010 13:14:07

kardo
Castle Ravenflot - deskovka, 1-4 hráči, možná že to by Tě mohlo zaujmout. Snad vyjde příští úterý. Dá se prostě hrát i solitér, takže možná že tohle hledáš :)
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/59946/dungeons-dragons-castle-ravenloft-board-game

27.8.2010 13:17:08

kardo
pokud se nemýlím, tak součástí DrD pro začátečníky bylo i ukázkové (Jarikovo?) dobrodružštví, takové tutoriálové drd pro jednoho. Samozřejmě to není to samé jako mít živého PJ, ale mohlo by ti to dát pojem o tom jak to asi vypadá, když se hraje. Lone wolf je ok, ale je to tak na půl cesty. přece jen s neomezenými možnostmi rpg se to nedá srovnat.

27.8.2010 13:18:33

kardo
a jinak tady máš nějaký seznam solo fantasy her, neřekl bych ale přímo rpg...
http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20070805215213AAFtayN

ten ostrov D je zdarma print and play a má celkem dobré ohlasy...

27.8.2010 13:24:24

a tady je ještě cosi
http://www.freedungeons.com/
vypadá to na gamebookový systém, nic o tom nevím, jen předávám, ale třeba by to stálo za vyzkoušení. pokud tedy zvládáš angličtinu.

27.8.2010 13:40:06

rpg solo
a tohle taky vypadá zajímavě, rpg bez GM (PJ). jak to funguje, toť otázka... http://www.mythic.wordpr.com/page14/page1/page1.html

27.8.2010 13:50:24

a jedna hodně ujetá solo rpg
a tím končím svůj výzkum (a jdu něco dělat)
http://www.1km1kt.net/rpg/hikikomori.pdf

solo hra, kde hrdina je sociopat zavřený celý den ve svém pokoji a sbírající všechny možné fobie. cílem je přežít 7 dní. zní to zajímavě, výstup je psaní formou deníku, čili něco pro kreativce.

27.8.2010 14:01:46

ale už opravdu poslední odkaz
na print and play fantasy solovky, nevypadá to zle
http://dwarfstar.brainiac.com/ds_index.html

27.8.2010 14:20:47

to kandelabr
Fíha, no ďakujem. Študijného materiálu viac jak na škole. Cez víkend som skúsil Lone Wolfa, nie je to zlé, pripomína mi to tie sci-fi knihy vyber si svoje dobrodružstvo (vesmírni sokoli:). RPG si ale tiež predstavujem inak, takže skúsim čo to tu máme.

30.8.2010 06:59:59

kardo
Podle mne němůže být žádná RPG pro sólo hráče taková jako "klasická" RPG, vždy tu bude chybět interakce mezi hráči - to je to co dělá RPG zajímavé a jedinečné. Být tebou, zkusil bych přece jen někoho sehnat, třeba ve tvém okolí někdo hraje a ty to ani nevíš. můžeš třeba zkusit projít fóra (např www.rpgforum.cz) nebo zainzerovat, hráčů rpg je dnes už docela hodně.
Ještě pro představu jak to může na takové session vypadat pokud se trochu zvrhne :-): http://www.youtube.com/watch?v=fiTEHqAeanw&feature=related
(je to sice parodie, ale každý zkušenější hráč při jejím sledování zažije nejedno malé dežaví)

9.9.2010 23:10:24

Vybíráme z Bazaru

Nemesis Lockdown + Chytridi a doplňky CZ ve fólii
Nemesis Lockdown + Chytridi a doplňky CZ ve fólii
Akt. cena: 4899 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas