Hry, které na českém trhu chybí

Jaké hry u nás nikdo česky nevydal, ale myslíte si, že by mohly mít u nás úspěch?

Za sebe nadhodím:
Spirit Island,
Feast for Odin,
Kitchen Rush,
Evolution/Oceans
Mice and Mystics
Ghost stories/Last Bastion
17.6.2020 17:52:26 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

re
Já neříkám, že s tím souhlasím nebo že se mi to líbí, ale bohužel je to tak. Máme tu pár stálic, které se budou repritovat donekonečna (jako jsou Osadníci, Carcasone, Dostihy, apod.) a pak nové hry. Na starší hry na které při lokalizaci nedošlo se už asi nedostane. I když osobně si myslím, že bude následovat trend z videoher - tedy že přijde vlna deluxe edicí a reedicí a tam by zase mohla být šance...
----------------------
Majitel liščí krabice

20.6.2020 11:36:47

Re: Synura
Naopak může bejt mnohem zajímavější vydat starší hru.
Spousta skvělých starších her se stále znovu a znovu prodává a do deskoherní komunity stále přibývají noví členové , pro které ty hry budou jako nové - viz třeba skvělý počin jako bylo nedávné vydání Ve stínu pyramid,
což je hra z roku 2014 .
Reprint Rivalů nebo ještě hloubš z historie - třeba nové vydání Kamionem po Evropě. A vydání starších her jako třeba Blokus , Risk nebo Tsuro by byla myslím naprostá jistota co se týká prodejů - dlouhodobých prodejů.
Taky asi budou levnější práva, takže další plus pro vydání.

A taky právě vydávání nových her může být pěkná past - můžou se tvářit jako pecky, ale po měsíci po nich neštěkne ani pes. Náš trh je určitě specifický a co je úspěšné u sousedů může u nás úplně zapadnout - viz třeba totálně kolísavá kvalita her od Blue Orange .



20.6.2020 11:42:02

Souhlas s číňanem
Ještě bych dodal Hustou melu z roku 2012. Ale nechal bych vlákno jeho původnímu účelu, tedy jakémusi veřejnému wish-listu. :)

20.6.2020 12:29:15

návrat k tématu

Gosu + rozšíření Kamakor (v jednom balení - jen si to představím a už slintám :)
Call to Adventure
Rurik Down of Kiev

20.6.2020 13:12:33

čínan
Rurik sa páči aj mne

20.6.2020 13:26:32

c cz
Concordia
Spirit Island
Viticulture EE
Clash of cultures

s těmi staršími hrami je ještě problem, že český náklad 1000 ks se dost často sveze s nějakým větším printem. Pokud je to starší hra tak bych řekl, že samostatný print vyjde asi dost draho

20.6.2020 15:07:38

čo preložiť?

Tak každý by si našiel hru, čo by rád videl preloženú. O tom žiadna. Chápem, že sa veľmi neprekladajú euro hry, hlavne tie komplexnejšie. História ukázala, že sa predávajú príliš pomaly na to, aká rýchla je doba. Väčšina euro hier je takmer jazykovo nezávislá a a má svoju určenú fanúšikovskú základňu, ktorá sa buduje najpomalšie. Predsa len dominantné sú deti a rodiny, a len zlomok hráčov z toho všetkého sú hráči posadnutý, hraním spoločenských hier, teda je to ich koníček. A potom aj tá rozmanitosť hier dnes je obrovská. Komplexné euro hry to u nás na Slovensku a v Čechách nemajú ľahké, nikdy sa nestratia, ale majú svoje tempo. Na druhú stranu, brass, maracaibo, rurik a podobné hry sú ozaj jazykovo nenáročné, čiže by skôr išlo snáď o nižšiu koncovú cenu a o pocit, že mám lokalizovanú hru a podporil som domáceho vydavateľa.

Priznám sa, že lokalizovanie nejakej euro hry, ma dajako ani neláka, to by fakt muselo isť o hru, ktorá obsahuje viac textu ako len pravidlá alebo je dlhodobo nedostupná a nejako by sa dohodlo na jej lokalizovaní. A musí mať čosi do seba.

Momentálne mi skôr chýba na trhu nejaká kartová hra, teda skôr deckbuilding, alebo príbehova hra s fantasy temou, ktorá je skôr kartovka a je menej časovo náročná a ma nejaký dobrý vývoj postavy. čiže rpg/dungeon crawl. Akože všetko to tu má nejakých zástupcov, ale zrovna by som skôr prijal niečo menšie, šikovnejšie, menej komplexné, snáď aj lacnejšie.

Síce prichádza herry potter s bojom o bradavice, ale to nebude môj šálok kávy. Verím že má zachráni, skôr dlho očakávaný Aeon s end, a príbeh p. Laukata: Near and Far.

Inak starší kúsok Nithfall to ti je tiež krásny DB s dobrou témou, čo sa nestratí. A asi má tiež veľa rozšírení.

Inak by som odporučil: Ascension: Tactics, ako niečo nové v spojení s deckbuildingom. A alternatívu s peknou dávkou príbehu a kociek, by bol nový Pathfinder card game 2019, ale tam to bude asi rásť na rozšírenia, čo je nedobré pre lokalizáciu.

Inak škoda, že sa neobnovila lokalizácia druhej edície dominionu a intríg, ale chápem.

Čo sa týka RPG a DC, tam by bolo zaujímavé dungeon degenrates, keby len základ a čosi k tomu. Alebo možno skôr novinka, Isofarian guard a tu je tých hier asi mnoho, ešte ma určite oslovil z vydaných Folklore: The affliction. Chápem, že svojim spôsobom tu máme GH, neskôr TG, FH, najviac sa asi teším na Etherfields. Tiež príde aj Euthia, čo je veľký úspech na KS, ale nie sú to lacné záležitosti, resp. nemusia byť. Podľa rozsahu zakúpeného obsahu.


Inak u Foxikov mi tiež zasvietili oči, keď chcel lokalizovať čosi od GMT, uvidíme čo to bude. Priznám sa že jedna pekná blokovka by ale dieru na trhu vyplnila krásne, preto ma tam zaujal aj Command and Color ... Možno by som v tomto duchu poukázal ešte na hry od štúdia Columbia Games. Je tam viacero podarených kúskov, Richard III ...

každopádne to dnes ale vôbec nemajú vydavatelia ľahké a nezávidím im to rozhodovanie, či už ide o novinku alebo aj čosi staršie.




20.6.2020 15:42:49

Třeba...
Clash of Cultures :D

20.6.2020 17:03:23

Ještě celkem rád bych viděl
sérii Unmatched, konkrétně nejnovější viktoriánský Cobble & Fog.

22.6.2020 03:19:00

Hry v CZ
Přidávám se taky ke Spirit Island, rád bych samozřejmě viděl i rozšiřko pro Civku Wisdom and Warfare, abych to měl kompletní, ale samozřejmě si uvědomuju na kolik to je reálné :D Jinak jsem s vydáváním her převelice spokojen, za poslední dobu se s nimi dost roztrhl pytel a pomalu nestíhám ani kupovat :D

22.6.2020 09:32:32

.

jo, unmatched by se mohl někdo chopit

22.6.2020 11:17:16

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök (EN)
Lords of Ragnarök (EN)
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas