Hry a vývoj dětí

Elenistarův příspěvek ve mě vzbudil úvahu (no vážně!)
Dost často hrajeme hry v hospodě, štamgasti nás tam už znají a občas i fandí :) Ale někdy se stane, že se setkáváme s divnými pohledy a lidi si povídají něco o dětských hrách. Ale proč ne? I když jsem jako malé dítě hrál Magic a DrD, koukali na nás divně. Dle mého názoru jsou hry skvělým prostředkem, jak doplnit výchovu dětí. Až moje generace bude mít děti (už je na čase), předsudky proti hrám budou daleko menší, než když jsem vyrůstal a já osobně se těším na to, až si budu se svými ratolestmi hrát. Ale proč to píšu, chci říci, co mi hry daly:
1) Slovní zásoba - RPG hry jsou skvělým pomocníkem - nutí děti číst zábavnou formou
2) Angličtina - díky Magicu jsem nikdy neměl problémy s Aj - překládal jsem si každý flavor text a díky tomu narazil na slova a slovní spojení, která teď jako když najdu.
3) Kreativita - naše doplňky ke hrám by zaplnily skříň. Teď už to mají děti jednodušší, figurky se válí všude, ale pořád jsem přesvědčen, že vymýšlení DrD dobrodružství dětem solidně zavaří mozek.
Co myslíte? Samozřejmě není dobrý druhý extrém, kdy děti jen leží doma u her, ale přesto jsem přesvědčen, že jsou hry dobrá věc.
9.2.2009 18:22:44

všestrannost
je důležitá, děti je potřeba dohnat ke všemu jinak si najdou svou oblíbenou činnost a nic jiného je nezajímá...

když si někdo jenom hraje, tak to není v pořádku, stejně jako když někdo nevstane od TV...

právě ta rozmanitost děti obohacuje, takže když je hezky tak ven, na výlet, na hřiště, do bazénu a když prší tak ke knize, ke hře nebo k počítači

26.2.2010 12:22:00

sydo
Z tech vsech plusu co tady vyjmenovavas me ted deskovky nejvic pomahaji s anglictinou. Za posledni rok jsem si prelozil nekolik desitek pravidel kompletne v anglictine a slovni zasoba doslova vyskocila o 200% nahoru. Driv me nebyl nikdo a nic schopny donutit zlepsovat Aj, ale od te doby co hraju deskovky tak jsem se toho z Aj naucil vic nez za celou dobu od zakladky az po VS.

26.2.2010 12:48:40

Vybíráme z Bazaru

 Mage Knight ENG + 2x exp
Mage Knight ENG + 2x exp
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas