Hra pro rodinu (3 lidi, vyjimecne 4) tak do 600 Kc

Klasicky vubec netusim, co bych mel letos koupit za darek pod stromek, a tak me napadlo poridit domu nejakou hru. Hrali by to vetsinou 3 lide (rodice a 15 lety bratr), vyjimecne bych se asi pridal i ja, ale jsem doma tak jednou za mesic, takze to asi neresit. Chci teda hru primarne hratelnou ve 3 hracich, vyjimecne 4. Jen nemam moc penez na rozdavani, proto bych chtel utratit pokud mozno jen do sesti stovek.
Muzete mi, prosim, nejakou takovou hru doporucit?

Mel jsem doma tyden Citadelu, hrali jsme ji ve 4 a vsem se hodne libila, byla to sranda, obcasne zaskodniceni nevadilo a vsichni se bavili. Jen se bojim, aby to bylo stejne dobre a trvanlive i ve trech, coz bude asi obvykly pocet hracu, kdy se hraje za 2 postavy zaroven, pokud me pamet neklame. Nevim, jen me to napadlo. Ve 4 nas hra bavila. Skoda jen priserne kvality potisku karet...

Zkusenosti s jinymi hrami nemam, a rodina take ne, mam akorat s pritelkyni Ascension, ale ten hrajem jen spolu ve dvou.

Za jakekoliv rady dekuji!
22.11.2011 16:26:38 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Dekuji, dekuji. :)
Mrknu i na ty nove vypsane hry.

Jinak, Ascension sice mam, ale na ten se neni treba ohlizet, hledal jsem jen neco velmi lehce prenosneho (letadlem) a co by se libilo a bavilo i pritelkyni. Doma to nikdy nikdo nevidel a asi ani neuvidi.

Miri: Diky, ale tohle video jsem uz videl a bohuzel tam ze hry neukazuji skoro nic... Nasel jsem ale nejakou recenzi v nemcine, a ackoliv nemecky neumim ani slovo, po porovnani s popisem pravidel tady v recenzich mam aspon predstavu jak to nejspis zhruba funguje.

27.11.2011 09:29:09

.
OK, tak jsem kouknul na heureka.cz a Aukro a cenove me to nemile (ne)prekvapilo... Ale pod 600 Kc se vmestnaji pouze Vikingove a Udoli kralu z tech her, ktere jsem vypsal predtim. :( Kdyz k tomu jeste pripoctu stovku postovne...
(A na Aukru to prave nekdo vyfoukl. :) )

27.11.2011 11:00:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vikingove win?
Tak, dneska ctu recenze od rana az do noci (odkud pisu mam skoro pulnoc :) ) a uz me to opravdu nebavi (hlavne, kdyz sam si tu hru zahraju mozna tak jednou dvakrat nejdriv skoro za rok). Na 75% se nakonec klonim k Vikingum. Na BGG to lidi vetsinou jen chvali, vypada to, ze je to skvele hratelne ve dvou, ve trech i ve ctyrech (dulezite), podle vseho maji vysokou znovuhratelnost, je tam ne prilis velky podil nahody a musi se u hry premyslet - avsak ne unavne moc, vypada to docela "optimisticky" (zelena barvicka, ostruvky a tak :D ) a da se to sehnat jen par korun nad 6 stovek uz vcetne postovneho. Pravdepodobne mam tedy vybrano.
(Tech zbylych 25% je hlavne Udoli kralu, zbytek asi vypadava spis z financnich duvodu, nez, ze by se mi ty hry nelibily).

Nebo nekdo preci jen -rozhodne- doporucite koupit neco jineho? Pokud ne, asi vezmu ty Vikingy. Pusobi na me docela dobre.

Mimochodem, toto forum je opravdu skvele. ;) Znovu vam vsem dekuji za vsechny rady, jako herni negramota bych si bez nich asi nevybral vubec nic.

27.11.2011 16:23:11 | Upraveno autorem (porovnej)

celkem
mě zaujalo tohle vlákno, jak urputně hledáš hru a vlastně ne pro sebe? Bude je to tedy bavit, když to tak usilovně hledáš vlastně jakoby za sebe a sám si to zahraješ možná tak jednou dvakrát a nejdříve za rok? Také píšeš, že jsi pravděpodobně někde na druhém konci zeměkoule a to jsi omezen tou hranicí 500,- ? (Jen pro případ, že jsou opravdu skvělé hry, které se chytají snad v každé herní skupince, ale přesáhnou limit 500,-)

27.11.2011 16:47:05

ta"jemna"
Mozna to vypada absurdne, nevim, ale velmi nerad utracim za veci, u kterych si nejsem jist, ze by byly dobre, resp. hledam to nejlepsi za danou cenu. Vzdy a u vseho. Mam pak ale pocit dobre investovanych penez do dobre veci. :) A ze to neni pro me osobne snad nevadi, chci udelat rodine radost k Vanocum, at si trochu odpocinou a pobavi spolecne, coz jim ted asi dost chybi. Zadnou stolni hru doma jeste nemame a mohlo by to rozhybat komunikaci a naladu. Hledam ji sice "za sebe", ale zhruba vim, co by nase mohlo bavit a podle techto kriterii vybiram.

Ze jsem na druhe strane zemekoule bohuzel jeste neznamena, ze zrovna oplyvam penezi, v soucasne dobe je tomu prave naopak... :( Proto ta relativne levnejsi hra. Ale bylo mi jich tu doporuceno opravdu hodne a i do tech 600 Kc (holt jsem to musel zvednout :) ) se jich par, podle vseho velmi kvalitnich, naslo. Kdybych vedel, ze by ji opravdu hrali casto a vydrzela by dlouho, asi bych zaplatil i vic, ale tim si ted nejsem jist a myslim, ze za v podstate testovaci prvni hru to je docela rozumny cenovy limit. Podle stavu me penezenky. :)

Asi tolik k tvemu (ne)dotazu.

27.11.2011 17:07:44

tak
tím se vše vysvětluje :-) Myslím, že s Vikingama nepochybíš a přeji, aby se hra líbila, splnila očekávání a otevřela dveře do fantastického světa deskových her :-)

27.11.2011 17:18:00

...
v pátek jsem koupil ligretto fotbal. Sranda ukrutná. Krk mě bolí ještě teď. Ale jak jsem se při prodeji trochu rozhlížel, padl mi zrak na krabici ACQUIRE. Hlodala ve mě už dlouho myšlénka, že rozšíří náš sortiment. Na jaře dokonce byla zlevněná na 420,-. Ale až teď i po přečtení téhle diskuze došlo na ni. Nějak v hlavě blikalo kup ji....kup ji.... KUP JI... tak jo. Jednoznačně můžu jen doporučit. Tenhle víkend se hrálo to ligretto a Acquire. Cosmic a BSG se odsunulo. Opravdu dobrá hra.
Takže.....díky kucí za rozhoupání se ke koupi, a zároveň se připojuji k doporučení. Hrál s náma otec i mať, a nadšení.

a pár slov k vikingům...
Já osobně hraju vikingy rád. Líbí a baví. Skrývají v sobě víc,než se na první pohled zdá.Většinu lidí, co hrála vikingy u nás, jsem k další partii nepřemluvil. Prý: moc přemýšlíš,zase rozdělování figurek atd. . Ale u vikingů se prostě přemýšlet musí. Nejen nad výběrem figurek. Zkrátka se jim zdá, že se hra vleče. Pak prý mi ještě vezmou ten dílek, nebo tu figurku co jsem si vyhlédl,........ tak a můžu to zahodit. Depresivní dopady.
Říkám jen: pro mě je to HRA dost dobrá,dooost dobrá, i proto, že byla jedna z prvních,ale velice málo příchozím vybraná a hraná.

27.11.2011 18:39:03 | Upraveno autorem (porovnej)

hra
.Den a čo si vybral do Číny, resp ako si s tým (bol) spokojný?

27.11.2011 19:04:42

Vikingové - přemýšlení
Souhlas, že se u Vikingů musí přemýšlet, ale není to ten typ přemýšlení, kde se počítají bodu a chyba znamená konec. Je to často takové pocitivé přemýšlení, kde se snaží člověk vybrat pro něj to nejvýhodnější, i když výběr jiného by neznamenal žádnou tragédii. Jestli koupíš, snad budeš spokojen. Jinak hrál jsem i Údolí králu, tak můžu srovnávat a Údolí je hodně dobré, ale ve dvou nevím, to si nějak neumím představit. Vikingové mi přijdou lepší.

27.11.2011 20:26:05

hra vikingovia
jediná chyba hry je nedostatok ponurej severskej atmosféry - šedé , vetrom ošlahané severské pláne , ušmudlané a skrvavené figurky vikingov, ponuré a nebezpečne vyzerajúce ostrovy . Ale.... to sú keci rozmaznaných hráčov a zberateľov , čo vlastnia už veľa hier , majú z čoho vyberať a neraz sa nevedia rozhodnúť , čo vlastne hrať . Prikláňam sa ku SKIFIRE , ako jedna z prvých hier sú vikingovia super voľba , určite nebudeš banovať . Pravidlá veľmi jednoduché , pekne hrateľné aj vo dvojke , a ak chce niekto spekulovať a taktizovať , hra to tiež umožnuje . Keby som dnes začínal od začiatku, určite kúpim vikingov medzi prvými piatimi hrami .

27.11.2011 23:16:36

ad Citadela a Vikingvé
Vím, že máš už vybráno, ale cítím potřebu vyvážit "osobní" názory na Citadelu že jako ne a ve dvou že by byla nehratelná. Já naopak mám Citadelu moc rád a nejraději ji mám právě ve dvou hráčích a ve dvou hráčích jsem ji vesměs hrál s nehráči a nebo hodně partií se ženou a nebo s dcerou. Takže jak vidíš co názor, to osobní zkušenost a ta se může lišit u různých lidí až radikálně. S Vikingama chybu určitě neuděláš, nicméně je to právě hra, která zrovna mě moc nezaujala. Hrál jsem ji asi před rokem dvakrát a nijak nadšený jsem jí nebyl. Nic konkrétního proti Vikingům nemám, ale mě osobně tahle hra příliš nebavila. Jsem asi se svým názorem v menšině, tak na to nemusíš brát zřetel.

27.11.2011 23:49:15

kren
citadela je výborná karetka, ale s vikingami to tiež ešte vyskúšaj . Na to , aká je jednoduchá , som jej tiež na chuť neprišiel okamžite. Vikingovia a Notre dame sú dve hry, ktorým som na čaro a neuveriteľný potenciál prišiel až po určitej dobe.Bavíme sa ako rozmlsaní hráči , pre .Dena platí -citadela aj vikingovia sú ok.

28.11.2011 00:53:20

.
Dobre, jsem rad za vetsinovou podporu. :))
kren: Ja parkrat Citadelu ve dvou hral a za nehratelne to nepovazuju, bylo to docela zajimave. A asi by to hrali doma obcas ve dvou, obcas ve trech. Jen kdyz uz o Vikinzich vsude pisi, ze je skvele hratelna ve vsech poctech hracu (jedine to obcas drhne ve 4), tak se spis klonim k nim. System hry by je mohl zaujmout, ne prilis slozity, ale obcas to taky chce mozek, coz maji radi.
Uz me fakt moc nebavi vybirat, takze jen jeste chvili pockam na prosinec a pak asi vemu ty "zkrvavene sekerace" na lodickach. :) Uvidime, snad se s tim trefim.

miso: Vzal jsem s sebou Ascension, byl opravdu vyborne skladny a hezky. A zatim se porad libi, zahrajem si to jen parkrat do mesice, takze zatim neomrzel ani bez rozsireni. :)

28.11.2011 02:35:03

Zkrvaveni sekeraci...
Tak na to pozor, zadne zkrvavene sekerace neocekavej ani nahodou. Vikingove jsou mozna prijemna hra, ale tematicky na nule, vikingske atmosfery v ni neni ani uplne malicko, a rozjasane barvicky jdou spis proti tematu. Ja mam tohle tema hodne rad, a dost me to zklamalo.

Ale nemusis na me moc dat, hral jsem to jen jednou, pred lety (jeste nez to vyslo v cestine), a vzpominam si, ze herne mi to prislo jako okay Euro, ktere si klidne zase nekdy zahraju... ale nezahral, protoze to dostatecne nelakalo. Jsem to puvodne nechtel rozmazavat, ale tvuj vyraz me k tomu prece jen primel - jen abys vedel, ze nekupujes zkrvavene sekerace, ale rozjasane barevne pajdulaky.

28.11.2011 05:14:45

Atmosféra
Tak mi u Vikingů přijde atmosféra suprová. Vždy úplně vidím, jak ti vikingové stojí kolem ohně (ve hře kolem otáčecího kola) a rozhodují se který se vydá na který ostrov. Bojovníci odrážejí nepřátelské lode, další shromažďují mince na další výpravy, jiní loví ryby aby bylo co jíst. Já si myslím, že atmosféra je super a téma není jen uměle naroubaváno na mechanizmy hry.
Jinak by bylo fajn, kdyby admin tuhle diskuzi pomalu přesunul do diskuze ke hře Vikingové :)

28.11.2011 07:27:11

.
Pardon za mystifikaci, samozrejme uz jsem tu hru na obrazcich videl a vim, ze zadne brutality v ni nejsou. No mozna brutalni vyfouknuti dilku souperi. :) Proto jsem zkusil alespon ty uvozovky...

28.11.2011 14:06:17

Alhambra
Divím se, že ještě nikdo nezmínil tuto hru. Levná, nekonfliktní a přitom docela zábavná (rozšíření přidají i trochu více strategie). Vikingové mě tolik nebaví. A citadela je jen karetka a je u ní nutno trošku blafovat, což může rodinku docela potrápit.
PS: V Galerii Kaufhof v Německu lze sehnat Alhambru big box (základ + všechna 4 rožšíření) za 40 euro

28.11.2011 15:23:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Alhambra vs Citadela vs Vikingove
Jak řekl Stepan, Alhambra je fajn hra, pravidla jsou jednoduchá, dají se vysvětlit do 5 minut. Hra nemá velké prostoje a rychle běží, dokážu zahrát i více partií za sebou. Citadela je z teěchto třech mou nejoblíbenější, mám v ní nahráno nespočet her od 2 do 6 hráčů a bavila mě pokaždé a to tvrdím i o spoluhráčích. Hra je relativně rychlá. A Vikingové...tahle hra mě moc nebaví. Když si ji zahraju jednou za rok tak to je tak akorát.

28.11.2011 17:05:18

Vybíráme z Bazaru

Cesta za štěstím
Cesta za štěstím
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 19 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas