Hra pro prvňáka - "ekonomická"

Hledám hru pro prvňáka ( zvyklého hrát deskovky ) , která by ho naučila počítat a manipulovat s penězi. (Nákup, prodej, zisk)

Tzn. ve hře jsou peníze výrazným prvkem. Ne aby tam bylo 10 surovin a z toho 1 surovina peníze.

Hratelné ve 2 - 3 může být i více hráčích.

Délka hry - pro dítě - vše nad hodinu bych už nechtěl. Takže jakákoliv obměna monopolů je pro mě pass.

Díky za případné tipy.

26.1.2022 08:51:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Frutti di Mare, alebo Na prodej

26.1.2022 10:28:03

Pocitas aj obmenu Monopoly Deal Card Game (https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/monopoly-deal-card-game-1449/) ? 

Pretoze ta je stavana pre deti a dlzka tomu zodpoveda. Ak ju vylucujes, ignoruj tento prispevok, ale mozno bude inspiraciou pre inych

26.1.2022 16:07:13

Machi Koro, Port Royal

26.1.2022 23:36:14

Je jen pro dva a peníze nejsou přímo surovina, ale #Jaipur  je podle mě super rychlovka, která jednoduše ale efektivně učí pracovat s nabídkou a poptávkou a to i malé děti. V zásadě jde o to vědět kdy ještě je výhodné brát karty (nakupovat) a kdy už je lepší je prodat, tak aby hráč měl vyšší výdělek (čím dřív, tím líp, ale rozhoduje i množství prodaného zboží, takže se hráč snaží najít pro něj co nejvýhodnější balanc). A navíc je tam i směna.

Jinak souhlasím s Na prodej.

27.1.2022 07:25:01

Majesty, ale pôjde už ťažšie zohnať..

___________
autorka blogu SpoluHratky.eu

27.1.2022 08:40:39

Z karetních by šel #Ka-Ching! Správně se rozhodnout, kdy co koupit a kdy prodat. Za málo peněz hodně muziky, ale je to pouze dvojkovka.

Klub stolních a deskových her Litomyšl

27.1.2022 11:21:54

Už zmíněné #Machi Koro 

27.1.2022 11:40:32

Ahoj , díky moc za tipy , zkusím z toho něco vybrat. Jirka

 

28.1.2022 08:31:54

#Super farmář - Ranč - chovas zviratka a snazis se mit toho co nejvic, je to pocitaci a trosku planovaci, za mne super a vazne doporucuju (ale je opravdu potreba vzit ten Ranc). Zakladni platidlo jsou kralici, ale smenujes je za ovce, kravy a kone.

Doporucil bych urcite i #San Juan a zminovane #Machi Koro , ale je tam potreba, aby ditko umelo aspon trochu cist.

28.1.2022 08:56:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Já hraju Machi Koro s prvnackem, co jeste cist moc neumi, a s prehledem to zvlada (stejne jako dalsi hry, kde se pocita se ctenim, napr. Na kridlech. Jen mu to vic ctu ja a on si to pak slusne pamatuje a aspon ma motivaci ke cteni). Na pocitani je dobry Superfarmar (nebo o neco komplexnejsi Superranc), ale je to o smene, ne o penezich.

5.2.2022 07:52:21

Vybíráme z Bazaru

Barcelona
Barcelona
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas