Hra podobná Osadníkom z Katanu

Ahojte,
minulý rok som kúpil na Vianoce Osadníkov a musím povedať, že dosť sa táto hra doma chytila - na chladničke majú rodičia a sestra zapísaný počet výhier a naposledy keď som bol doma, tak majú odohraných viac ako 100 hier (čiže každý 2-3 deň hrajú)
Chcel by som opäť kúpiť nejakú hru - hľadám čosi podobné s prvkami stratégie, komunikácie medzi hráčmi a zároveň v podstate jednoduchými pravidlami, podmienkou je ale prevaha súťaživosti nad kooperáciou (škodoradosť u náš fičí :D - hra sa rapídne rozbehla keď sa prvýkrát požil zlodej, zablokoval príjem z políčka alebo hráč prišiel o polovicu surovín :D )
Druhou možnosťou je dokúpiť rozšírenia pre Katan- keďže doteraz sa hralo len so základnou hrou. Tu si ale nie som istý či rozšírenia natoľko obohatia už toľko krát hranú hru (sestra už má toho dosť niekedy :D )

Na jednej strane máme teda silno populárny Katan (obohatia rozšírenia hru?) alebo novú hru, ktorá by dokázala rovnako zaujať

Skúsil som hľadať a zaujalo ma pár z nižšie spomenutých, ale nie som si istý či spĺňajú to čo hľadám, tak snáď mi poradia skúšenejší hráči : Tapestry, Kyvadlo, Scythe, Carcassonne (rýchlo obohraná bez rozšírení?).

Vopred ďakujem za rady
20.11.2020 11:26:08

Ellenar
stačí sa pozrieť na 1179 hodnotení základnej hry Osadníci z Katanu a uvidíš, či väčšina užívateľov tohto serveru nemá túto hru rada...

31.12.2020 17:11:05

Ellenar
Nevím, kde jsi přišel na ten názor, že tady většina lidí Osadníky vůbec nemusí? Mají tady 4 hvězdičky z pěti a pochvalně se v hodnocení vyjadřují i mnozí zdejší zkušení hráči. Myslím si, že jako admin bys měl mít trošku víc zodpovědnosti v tom co za server prezentuješ.

Jedna věc je tvůj osobní názor na hru, na který máš samozřejmě plné právo, ale druhá věc je tvrdit jako admin, že tady většina lidí Osadníky nemusí. A srovnávat Osadníky s Člověče nezlob se je úplně mimo. Troufám si říct, že zkušený hráč i při nepříznivých kostkách nad nezkušeným vždy vyhraje. Navíc je to skvělá hra ve vzájemné interakci hráčů, jakých je opravdu málo.

1.1.2021 12:05:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Pepsson

Souhlasím s tvým tipem

Ještě bych doporučil Brink, záleží na oblibě tématu

1.1.2021 17:49:09

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage EN
Blood Rage EN
Akt. cena: 1651 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas