Hra bez náhody


Ahojte, doporučili by jste mi prosím nějaké strategické hry, ve kterých se nevyskytuje náhoda? Nebaví mě naplánovat strategii a pak doufat v to, že mi padnou správně čísla na kostkách ( jako například u Summoner wars). Existuje vůbec nějaká taková hra ☺️? Dát děkuji za rady
27.9.2020 17:26:39

další hry
Barony
Dračí palác

28.9.2020 07:36:17

Houp
No, krycí jmena jsou za mě zrovna hodně o náhodě. Nejednou se stane, že ti vyjde barva na slova, které jednoduše spojis a druhý tým jen marně dohání.

28.9.2020 10:47:45

Hry

Caylus,V roce draka,Spyrium.

28.9.2020 10:55:33

...
Ahojte,

děkuji všem za tipy. Koukám, že část doporučovaných her jsou abstraktní. Abych řekl pravdu, tak ty nejsou moc pro mě... Nevím proč, ale hrozně mě láká hra Scythe. Někteří však píšou, že hra není moc vhodná pro 2 lidi. Že to spíše chce více hráčů. Nicméně teď jsem se bavil s manželkou a kritéria jsou následující :D : Mělo by se jednat ( pro změnu ) spíše o kooperativní hru, jenž zabere tak cca 2 hodinky a dá se hrát ve 2 ( ale občasně i ve více lidech). Tipy na takovéto hry ale nejspíš najdu v diskuzích .Každopádně pokud by se někomu z vás chtělo napsat nějaký tip. Budu moc rád.
PS: Omlouvám se za protichůdné požadavky. Co se týká deskovek, tak mě chytly až v poslední době a připadne mi, že nevím jakou si vybrat dřív :).

28.9.2020 11:03:18

Dorn
Jenze ho budes jen velmi obtizne shanet a kdyz, tak za poradny balik.

28.9.2020 12:42:20

.
Gaia project / Terra mystica

28.9.2020 14:57:23

Skús pozrieť na
Pandemic, Robinson Crusoe...
Pri kooperativkach máš často aj dosť náhody

28.9.2020 15:18:32

Koop

A ta kooperativni ma byt tez bez nahody? Tam to bude tezsi, protoze koop bez nahody je "sudoku", hen reseni nejakeho problemu.

S malym mnozstvim nahody jsou z koop her treba ty real time hry (jiz zmineny Kitchen Rush, nebo treba Hrdinove bez zaruky), dale treba Spirit island (bez rozsireni, ktere pridava nahodu).

28.9.2020 17:37:21

...

Ahojte,

ty kooperativní můžou být klidně i s podílem náhody.U toho mi to tak ani nevadí. Našel jsem ( zde v diskuzích) nějakou alternativu ke hře Arkham horror , ale nemůžu si vzpomenout na název :(. Myslím, že měla též v názvu ,,horror". Mělo se jednat o jednodušší verzi Arkham horror....

28.9.2020 17:47:02

...
Jo už vím. Eldritch horror. Je to dobře hratelné i ve 2 lidech? Nebo je lepší šáhnout po Arkham horror ( card game ?) , či by jste mi doporučili ještě něco jiného?

28.9.2020 17:49:16 | Upraveno autorem (porovnej)

EH
Ve 2 (za dva vyšetřovatele) jsme skoro pořád prohrávali i s vyřazenými těžkými kartami. Jde to hrát tak, že si každý vezme 2 postavy a je to výrazně lehčí, ale zase je potřeba toho více hlídat. Jen bych varoval, že herní doba je opravdu 3hod a víc.

28.9.2020 18:52:22

.
Ano, také hry samozrejme existujú. Napríklad akákoľvek 18xx hra, kde jediná náhoda spočíva v úvodnom náhodnom určení poradia hráčov. Všetko ostatné sú hráčske rozhodnutia.
Ďalej mi napadá Food Chain Magnate, kde je síce random setup ale potom tam už neni ani milimeter náhody.

28.9.2020 23:25:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Csf. Jackal

Píšeš že nechceš hru kde je veľa náhody. A že nechceš aby o výhre rozhodovali kocky. A potom riešiš eldfitch horror? To je presne tá hra, kde je náhody viac než dosť a kockami hadzes na všetko, na čo sa len dá. Kocky rozhodujú hodne. Presný opak čo si písal v úvodnom príspevku :)..

28.9.2020 23:35:25

JAHMAN
Jojo vím , že je to pravý opak mé původní otázky.
Bavil jsem se mezitím se ženou po čem bych se měl podívat a líbila by se ji nějaká kooperativní hra, kterou můžeme hrát ve 2 či více ( když dojdou kamarádi) lidech. V případě kooperace mi nevadí, že je tam náhoda :). Nechtěl jsem zakládat další diskuzi.

29.9.2020 09:09:27

...

kdyby byla žena alien/predátor pozitivní (rozuměj viděla a má ráda), doporučuji Legendary Encounters Alien / Predator. Deck building a kooperace. Náhoda spočívá v tom, co na tebe hra pošle a co ti umožní koupit. Ale není to o hozené jedničce, když potřebuješ 3+

29.9.2020 09:15:57

Fotosynteza
Fotosynteza

29.9.2020 09:16:36

Fotosynteza
Fotosynteza

29.9.2020 09:16:42

Caylus
zatím jediná hra, kterou znám, ve které není náhoda vůbec

29.9.2020 10:01:42

tondakolik
Je v pořadí růžových budov, ne? To se pro každou hru losuje. Jako je to minimum, ale není to bez náhody, herní strategie to ovlivnit může.

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

29.9.2020 10:37:32

gloomhaven, mage knight
V takovem gloomhavenu vlastně až tolik te nahody taky neni a je to coop. A jeste mene nahody je v MageKnight.

Resp. nahoda v techto hrach samozrejme nejaka je, ale je tam dle meho minimum nahody, ktera by dokazala "vypect" hrace.

29.9.2020 10:44:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Mage Knight??????????
V Mage Knightu že není náhoda? Sorry, ale větší kravinu jsem už hodně dlouho nečetl.

Rozložení mapových dílků je pokaždé jiné, pokaždé hraješ s úplně jinými kartami kouzel, artefaktů, pokročilých schopností, pokaždé přijdou do hry úplně jiná monstra. Pokaždé máš k dispozici úplně jiné kostky many.

A hlavně akce, které máš k dispozici jsou většinou úplně jiné než jaké bys zrovna v danou chvíli potřeboval, protože ti do ruky příjdou karty, které momentálně vůbec nechceš. A je jen na schopnostech hráče, jak dokáže dané situaci přizpůsobit hru a případně přehodnotit plány.

Mage Knight je výborná hra a já jí mám hodně rád. A nejradši na ní mám právě to, že dokonale prověří tvoje schopnosti přizpůsobit se situaci, i když se k tobě štěstí zrovna obrátilo zády.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

29.9.2020 11:01:45 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Ten alien taky nevypadá špatně. Můžu se zeptat, jestli se jedná o tuto hru : https://karetni-hry.heureka.cz/upperdeck-legendary-encounters-an-alien-deckbuilding-game/specifikace/#section

Nejsem si jistý, jestli je to ono nebo ne. v popsiu píšou, že je kompatibilní s hrou An Alien Deckbuilding Game, takže počítám, že je to asi něco jiného :(.

Jinak Mage knight vypadá dobře. Nepodařilo se mi jej však už nikde najít :(

29.9.2020 12:17:00

Csf. Jackal
Je to tam nějaké zmatlané, když si klikneš na odkaz vede, na stránku s Predatorem, což je zas trchu upravená verze Legendary Encounters s licencí predátorů, mě ty vetřelci baví víc, kdyžtak na heurece to máš tady https://karetni-hry.heureka.cz/upperdeck-legendary-encounters-an-alien-deckbuilding-game/
akorát ten fantasyobchod je i tady špatně a má tam ty predatory

29.9.2020 12:25:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Minimum náhody
a žádné kostky mají např. (vyzkoušené a skvělé): Paladinové Západního království, Vinhos (není česky, ale vše je řešeno ikonkami), Studená válka. Mně přijde podíl náhody velmi malý i v Na křídlech, ne každý s tím souhlasí. Z koperativek se dá s náhodou dobře pracovat v Panu prstenů: LCG, ale chce to mít slušnou sbírku karet.

Mage Knighta mají k vypůjčení a odzkoušení v TLAMA games (asi i jinde, ale tam si ho pamatuju), dost často se objevuje tady v bazaru.

29.9.2020 12:28:00

Studená válka
Really?
Jsou tam jednak kostky. A za druhé ta hra je hodně o tom, co si kdo nalíže.
Určitě je tam zapotřebí to umět zahrát, znát ty karty apod, ale náhody je tam fakt dost.
--------------------------------------
Deskoherní Inkvizitor
Zakládající člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"

29.9.2020 13:12:26

Vybíráme z Bazaru

Ecos první kontient
Ecos první kontient
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas