Hra ala Age of EmpiresIII-age of discovery , kde se ale více bojuje




Zdravím všechny.
Nedávno jsem si pořídil hru Age of Empires 3. A jsem z ní nadšený.
Chtěl bych hru která je stejně komplexní a nezávislá na náhodě, ale více se tam válčí.
V Age of Empires to je dejme tomu 1:9. Takže ve hře kterou hledám by to mělo být minimálně půl na půl.

Takže požadavky na hru:
Od 2 hráčů (v tomto počtu se bude hrát převážně) - do cca 5-ti (dobré by bylo kdyby se bojovalo už od dvou hráčů)
Herní doba do 120 minut (nemám moc času)
Komplexnost (náročnost cca podobná jako Age of Empires)
Více bojů než v Age of Empires minimálně půl na půl ale lépe ještě více :-)
Boje minimálně závislé na náhodě.

Poradíte někdo ??
Děkuji mnohokrát.

Mám v merku Cyclady, ale nevím jak moc se tam válčí. A jelikož každý k tomu vymýšlí homerules začínám pochypovat o kvalitě této hry.
23.8.2011 10:07:43

Obtizne splnitelne kriteria
myslim ze v tomto stylu najdes hry spise bez valceni a Age of Empires 3 je vsechny svym zpusobem trumfuje tim, ze do budovatelskeho konceptu hry zavedla valceni, ktere ovsem neni prioritou, je velmi narocne na prostredky a cas ve hre a mnohdy se na nej hraci radeji vykaslou, protoze se da udelat bodove neco mnohem vyhodnejsiho nez bourat souperi babovicky.

Tipy - Cyclades - je tam podle me dost nahody. Neni spatna, ale asi to nebude primo to co hledas.

Antike - trochu problematicke ve dvou, je treba skryt aspon polovinu mapy a odebrat par karet, aby to bylo ve dvou alespon kapku konfliktni, ale je to valceni vs. budovani rekl bych tak 50:40. Ale absolutne bez nahody, vse zalezi na hraci, me osobne velmi vyhovuje a mam ji na prednich prickach v mem zebricku hodnoceni. Je to smesice zakladani mest, jejich vylepsovani, tezba surovin, je tam take technologicky vyvoj a valceni prevahoveho typu. Proste kdo ma vice, trumfuje soupere, jednotky se vzajemne vykrati a komu nejake po bitve zustanou, vyhral bitvu, obsadil uzemi atd. Bojuje se na zemi a na mori.

23.8.2011 10:28:11

to Ringo
Diky za Tip na Antike.
Přemýšlel jsem o tom, ale odrazoval mě tam ten velký hrací plán.
Máme doma Imperial , ale tam to moc o boji neni (to jen tak ze tam jsou podobne principy a je to take od stejne firmy)

Jeste jsem uvazoval o Age of mythology - ale tam pry to je na stiru se soubojovym systemem - coz ja bych chtel aby fungovalo.

23.8.2011 21:29:07

Angri
Age of Mythology bych moc nedoporucoval, neznam osobne nikoho, kdo by hru chvalil. Pokud mas moznost, zkus si pujcit ty Cyclades. Vyzkousej a uvidis. Dle tvych kriteii by se ti to mohlo svym zpusobem libit. Ale jetam ta nahoda. Co setyce Antike, tak ta mse bojuje fest, kdyz to hrajes aspon ve ctyrech. Ale zase to podle me bude v tomto pripade hra dle tveho gusta dle tvych pozadavku. Ve dvou se to hrat da, ale doporucuji variantu pro 2 hrace, ktera je myslim na BGG. Opravdu je treba zakryt polovinu mapy, jinak budete jn budovat a valceni bude zbytecny luxuxs, protoze okolo bude spousta volnych uzemi, ke kterym bude mit souper tajk jako tak daleko a je levnejsi budovat tam, kde souper nemuze nez tam, kde souper je a hlida to vlastni armadou.

23.8.2011 22:06:14

Re
Hned mě napadl Shogun, ale ten je až od tří hráčů... Nevidím úplně důvod, proč by to nebylo hratelné ve dvou, ale jak by to fungovalo nevím...
A co Civilizace od FFG?

24.8.2011 08:56:44

Cyclades
Nikdo s kým jsem Cyclades hrál tam negativní vliv náhody nepocítil... leda při hře ve 3 hráčích je jí trošku znát kvůli úpravě počtu bohů, ale při soubojích (kterejch je fakt hodně:-)) je náhody zcela zanedbatelně... to podepíšu vlastní krví:-)

Jináč ty homerules se týkají jen toho jak tam ty luxusní figurky monster udržet co nejdýl = změna takřka čistě kosmetická. I bez ní tomu bez rozmyslu vrážím 9,5 z 10

AoE jsem nehrál, takže nevím jak by si to stálo ve srvonání, ale Cyclades rozhodně vyzkoušej, dej jí případně tak dva pokusy (její kvalita s počtem odehraných partií diametrálně stoupá) a budeš vědít:-)

24.8.2011 13:42:43

to Eyron
Myslis Sid M. Civilizaci ?? Ta ma myslim herni dobu 240 minut.
Tolik času opravdu nemám.

24.8.2011 17:26:36

StarCraft
- minimum náhody, spústa technológií a za jednu hru ich vsetky neviskúmas, viac druhov jednotiek niektoré aj z schopnostami, tri odlisné rasy(ale naozaj odlisné nie ako v Runewars alebo Conquest of Nerath kde sa rasy lísia iba fygúrkami), hra je vsak viac zalozená na boji ale bez budovania základny a výskumu sa nepohnes, hra sa dá hrat aj v dvoch ale potom je to o tom ze hráci sa striedajú- raz jeden útoci, druhý zas bráni a potom sa to obráti.... potom uz na pocte nezálezí a je dobre hratelná od 3 do 6 hrácov.
Vemy pekné spracovanie a na zivo to vyzerá lepsie ako na fotkách,
Ja tejto hre nemám co vytknút ale odporucal by som to az od 3+ hrácov.
Tvoj problém som mal aj ja akúrát ze my sme len dvaja : (. A takúto hru akú ty hladás pre dvoch nenájdes a tieto hry sú naozaj az od 3+. Este by som odporúcal Twilight Imperium ale to az od 4+ hrácov.

24.8.2011 17:48:42

Starcraft
tak ten bych doporucil take, je to ma nejoblibenejsi hra vubec, nicmene je to hodne neco jineho oproti Age of Empires 3.

24.8.2011 19:36:06

Starcraft
Diky za tip.
Jak dlouho trvá hra ve dvou ?

24.8.2011 22:03:35

Angri
Starcraft je docela svizny, jde odehrat i za hodku a pul.

24.8.2011 22:11:54

Through The Ages
Konfliktní hra bez výrazné náhody. Dobře hratelná jak ve dvou tak klidně 4 hráčích. Ale pokud chceš figurky, tak tady tě tahle hra neuspokojí.

25.8.2011 10:34:32

Lumirius
podle me chtel boje a valceni s figurkami, ne s kartami.

25.8.2011 14:30:04

Lumirius
Joj , Ringo máš pravdu, chtel jsem pohyb s figurkama.

25.8.2011 15:24:37

angri
Myslím, že ani první hra, kdy jsme to učili ve čtyřech netrvala čtyři hodiny. Podle mě je herní doba docela srovnatelná s AoE III

25.8.2011 16:08:54

Vybíráme z Bazaru

Iwari
Iwari
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 23 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas