Hledám název staré dobrodružné hry o pokladech


Ahoj,

Hledám starou hru, kterou jsem kdysi hrál jako malý kluk a pamatuji si, že jsem ji měl moc rád. Hru jsem nevlastnil, ale hrál jsem jí párkrát u někoho jiného. Moc si z toho nepamatuji, ale třeba si někdo vzpomene na název.

Co si pamatuji:
- hrál jsem ji zhruba v období 1989-1995, ale mohla být i starší než 1989
- jednalo se o dobrodružnou/výpravnou hru
- bylo tam moře, asi i suchozemí
- ve hře se hledal poklad nebo vice pokladů
- byly tam kartičky, které se obracely a mapa světa/oceánu/moře
- ze hry mě utkvěl v hlavě rejnok (obrázek na kartičce), kterého jsem předtím neznal
- ve hře byly i chobotnice a asi další mořské potvůrky - možná hlídaly ty poklady, už přesně nevím
- hrálo se ve více hráčích

Bohužel si nepamatuji nic víc, ani jestli hra byla v češtině, nebo jestli byla dovezená. Asi nebyla moc komplikovaná, ale představovala pro mne skvělou zábavu a změnu z tradiční trojky: člověče nezlob se, sázky a dostihy a kamionem po evropě.

Pokud by někdo věděl, jak se hra jmenovala, budu rád.

Díky!


kalich
10.6.2018 20:32:51

Asi...

Lovci pokladů.

10.6.2018 20:40:07

zlatý poklad
Zlatý poklad, což je vlastně 2. ed hry Lovci pokladů. Hra v modré velké krabici s velkou chobotnicí v logu. :)

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/lovci-pokladu-1541/obrazky/

Btw: sháním jí už hodně dlouho a zatím jsem neměl štěstí.

10.6.2018 21:05:39

spousta názvů (edic) stále stejná hra
Lovci pokladů
Zlatý poklad
Zlatohrad
______________________
hráč a drobný sběratel

10.6.2018 22:06:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Lovci pokladů!

To jsem nečekal, že tak rychle někdo odpoví, když bylo tak málo detailů. Jsou to opravdu Lovci pokladů :)

Dám si tudle hru do wishlistu, už jen kvůli vzpomínkám. Asi jsou dnes lepší hry, ale tehdy jsem z ní byl paf.

Díky všem!

kalich

10.6.2018 23:15:37

Trochu mimochodem...

Vždycky s pobavením sleduju, když někdo hledá nějakou hru ze svýho dětství, z před dvaceti lety, byla pro něj důležitá a je, když si na ní vzpomíná a shání jí(ani nemusí bejt ta hra nějak skvělá, ale tenkrát pro toho člověka byla), dá pár indicií, a pak se opět ukáže, že asi nikde jinde by se lépe nedobral odpovědi než na tomhle webu a s komunitou okolo ní. Jen chci říct, že je pěkný, když člověk najde tu hru z minulosti. Sám mám takovou hru, jen jsem jí těmi věky dokázal pronést... :o)

11.6.2018 01:20:03

Vybíráme z Bazaru

Příšeří hrdinům vstup zakázán
Příšeří hrdinům vstup zakázán
Akt. cena: 1450 Kč
Končí za: 13 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas