Hezke hry pro nejmensi

Vlastnim pomerne dost her, ale jsou to vsechno hry pro vek 6+ Potreboval bych poradit nejake hezke, zabavne hry pro uplne nejmensie deti - 2-3 roky, nebo predskolaky 4-5. Rodicove, dejte tipy! Diky
2.4.2012 14:25:25

Pro male hrace...
z moji skromne sbirky mohu urcite doporucit nasledujici:

- Kureci olympiada
- Viva Topo
- Zelvi zavody

Pro 4-5, pokud se nebojite experimentovat a obcas treba trosku primhourit oko, tak nase drobotina si uz dost vyhrala v tomhle veku i s temito hrami:

- Cink
- Duch
- Labyrint
- Naloz a jed
- O Zoo le Mio

3.4.2012 22:41:25 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

ikri a spol.
Co rikate na sobotu 21.4., hrani detskych her v Tomovkach? Mam kluky na starosti, tak bych je privedl. Par minut od nas je detske hriste, takze pokud bude hezky, tak se da pripadne vyblbnout i tam.

4.4.2012 12:03:07

rbx
My jsme zvaní na víkend ke známým a nevím ještě, který víkend to bude, to se ještě nevymáčkli :) Vynasnažím se to směřovat na jiný, ale poslední slovo mají samo oni. Tak pokud to nebude kolidovat s tímhle, tak bych ráda :)

Jo a to hřiště je naše oblíbené, jsou tam neobvyklé atrakce a ještě kolem jezdí vláčky. Akorát škoda, že na místním šlapacím kolotoči nesmějí jezdit dospělí :(

4.4.2012 13:54:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Děti
Děti 2,5 a 5 let si rádi zahrají:

- Děti z Carcassone - momentálně nejoblíbenější, hráno spíše kooperativně než soupeřivě, největší radost má starší syn, když se podaří vyhrát všem. dcerka přikládá dílky náhodně, na radu pokládá figurky.

- Loopin' Louie - mechanická hra na baterky - kroužící letadýlko se snaží srazit žetony slepic z bidýlka, cílem hráče je ochrana vlastních slepic nadzvedáváním letadýlka a pokud možno ohrozit soupeřovo slepice. syn zvládá v pohodě, dcera mačká "zvedák" náhodně nebo ho drží neustále zvednutý.

- Tier auf Tier - hráči se snaží umisťovat svá zvířata do pyramidy jejíž základnu tvoří krokodýl. každý hráč dostane 7 různě tvarovaných zvířat a střídají se v hodu kostkou. podle symbolu na kostce umístí 1 či 2 dvě zvířata na pyramidu, předá zvíře soupeři, příp. rozšíří základnu pyramidy. vyhrává ten hráč, který se první zbaví všech zvířat. děti zvládají hru skoro rovnocenně, dcerka se za schození pyramidy omlouvá - "Proomiiiň" :-). super škodolibá zábava i pro dospělé např. k vínu.

- Hüpf hüpf, Hurra! - hráči se snaží žabky (umělohmotné kuličky) odrazem od stolu trefit do rybníka. ten je tvořen čtvercovým sítem uvnitř krabice. pokud se podaří hráči v rybníku utvořit řadu 3 kuliček (diagonální nebo vodorovnou, můžou být i soupeřovo) dostane žeton žabí princezny a kuličky tvořící řadu se vrací zpět hráčům. vyhrává ten, kdo získá nejvíce princezen. syn se trefuje v pohodě, dcerka hází rovnou bez odrazu.

Beppo der Bock - pomocí kuličky a silného magnetu je odstřelován dřevěný kozlík po hrací desce. klasické závody, kdo doběhne dříve do cíle. kozlík může sestřelit i hrací figurku a ta se vrací na start. moc mě to neoslovilo.

Geistretreppe - závody o to čí figurka vyleze první na schody. závody jsou komplikovány tím, že chvíli po startu jsou figurky hráčů schovány pod duchy a hráč si musí pamatovat, který duch je jeho. podle hodu na kostce buď duch postoupí o schody nehoru, nebo si vymění pozici s jiným duchem. starší syn to zatím moc nepobral.

Schované mám ještě Burg Appenzell, Magische Labyrinth, Dobble, Nacht der Magier, zatím jsem nehrál, nemůžu hodnotit.
Vyhlídnuto mám Da ist der Wurm drin - to mě nadchlo a na zdejší doporučení Viva Topo! a možná Der schwarze Pirat.

13.4.2012 13:45:43

jen jsem se tu stavil
Přidám toni tumpel, 4 letá ho má ráda
A starší dcera od 5 - ti let miluje talisman jen ve dvou, jinak nevydržela sedět u stolu a čekat
Pak také return of the heroes, jen první půlku.
Ještě byl super dididoter - snad se tak píše - Tam jsem mohl hrát s madlou, v tý době školková, a při tom i míša mohla být zapojená, v tý době něco přes rok, možná 2.
tím, že všichni najednou otáčíme půlky vajíček a hledáme stejné obrázky, je dáno to, že mohla klidně hrabat do hry.
Takle narychlo už mě nic dalšího nenapadá.
SAMOZŘEJMĚ JE TO O TOM, ŽE HRAJU S DÍTĚTEM A TAK MUSÍM HRÁT TAK ABY SE BAVILO ONO, NÉ JÁ.
U toho co jsem psal se ale podařilo i to, že jsem si to užil.

17.5.2012 11:41:58

detské šachy
V poslednom mesiaci hráme stále http://boardgamegeek.com/boardgame/56796/-lets-catch-the-lion

Je to vlastne Japonský šach vo verzii, ktorú zvládnu aj trojročné deti.

17.5.2012 12:44:19

...
Z mého dětství vzpomínám na hru Z pohádky do pohádky nebo Loupežníci, Sice jsou to jednoduché hry, ale měly jednu obrovskou výhodu. Velký prostorný herní plán. Když vidím dnešní provedení od Dina, tak se mi chce brečet. Herní plán je malý a špatně se na něm pohybuje s figurkama neb kartonovými postavami. Pořád to padá a nevejde se to ani do políčka a grafika nic moc. Tak jsem si sehnala původní vydání. Zmiňuji tento fakt, protože mám pocit že jim nedochází, že hru hrají opravdu malé děti. A ty potřebují trochu prostor a přehlednou jednoduchou grafiku, aby se jim dobře počítalo při postupování. Proto musím velice pochválit hru Safari, kterou jsme dali synkovi k 3tím narozeninám. Velký hrací plán s velkými dřevěnými figurkami zvířat. Jednoduchá nepřeplácaná a přehledná grafika. A jak ho to baví...

26.7.2012 23:47:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ptačí říše - nová
Ptačí říše - nová
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas