Herní stůl

Napadlo mne založit toto vlákno, protože zvažuji koupi nějakého „herního“ stolu. V dnešní době Ikeí, Scont a kdoví čeho ještě to sice není problém, ale jsem omezený místem. Volil bych nejraději variantu skládacího stolu či něco tomu podobného. Podělte se o vaše stoly či tipy na ně…
9.2.2011 12:58:41

brko
Ja mam tento http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20104718, po zlozeni zabera len malo miesta a ma prakticke zasuvky.

9.2.2011 13:04:41

Miri
zajímavá varianta ale vleze se na to např Arkham se čtyřmi hráči?

9.2.2011 13:08:08

platno
Ja zadny spesl stul nemam, hravame na vice mistech a tak v te souvislosti se chci zeptat, jestli hravate na nejakem podkladu, treba nejake platno nebo tak... Popripade nejaky tip na neco overeneho? :-)

9.2.2011 13:14:15

Brko
mam ho taky.. Nevím kolik mista je třeba na Arkham, ale jestli nestačí plne rozložena varianta 180x... cm tak nevím ;)

9.2.2011 13:14:25

no 180cm
na arkham ve 4 je podle mne takova minimalisticka varianta. my ted pouzivame stary stul kteryma cca rozmery 210 na 95 a je to takova pohodlna varianta akorat pro 3 hrace pro MEQ

9.2.2011 13:16:58

ideální podklad
je koberec :-) nestudí a hooodně se na něj vleze

9.2.2011 13:17:21

ella
no je tam sice asi nejvic mista ale problem je sedet treba 4-5 hodin u nejake hry ... ja uz pak nevim jak si mam sednout/lehnout

9.2.2011 13:18:52

brko
Arkham so 4 hracmi sa tam v pohode vojde (s dalsim velkym rozsirenim treba byt trochu kreativny, ale ide to :)) , rovnako aj MEQ alebo WotR. Ked som zhanala skladaci stol tak toho na vyber moc nebolo.

9.2.2011 13:22:00

ella
tuto variantu už jsem hodně krát zkoušel, ale musím mít vždy další den volno, protože jsem dolámaný a vše mne bolí, tudíž koberec je opravdu varianta kdy už není zbytí. Hrávám taky v jedné hospodě kde je opravdu obří stůl ale tam je zase zlatavý mok a po požití tohoto elixíru ve větším než malém množství se už přestávám orientovat. Navíc se mi párkrát stalo že mi jsme byly v polovině hry a výčepní na nás mávala, že by chtěla zavřít a jít domů. Proto se snažím najít nějaký ekvivalent parádního stolu ;)

9.2.2011 13:26:24

Ella
v prvni chvili jsem se lekl, ze si davate koberec na stul :-D
ale jak pise cSf.Loser, sedel jsem takhle u Arkhamu 6 hodin na zemi a pak jsem zada citil jeste 2 dny...
Spis jsem myslel nejake platno na stul :-)

9.2.2011 13:27:02

Randy
Empiricky mám zjištěno, že něco na stole být musí, protože když se snažím nehtama zvednout z hladké desky přitisknutou kartu, akorát jí ohlodám hrany (a když ji budu posunovat, ohobluju jí celou). Jenže ubrus se zase krčí a pokud někde záleží na přesném umístění komponent, je to k vzteku. Takže, hrome, proč ne koberec? Né chlupatej, samozřejmě, ale nějakej jekor - dobrej na sbírání karet a dostatečně tuhej, aby se nekrčil. Nebo kulečníkové sukno...

9.2.2011 13:35:09

koberec
mě to nějak nevadí, vezmu si dolů deku a pak měním polohy a je mi fajn, jediný problém je kam si dát pití

9.2.2011 13:35:50

Bacil
ohlodávání a hoblování karet se dá vyřešit obaly ;)

9.2.2011 13:38:51

Stůl
Ideální je skutečně ten ikea stůl, na který se v prvním příspěvku odkazuje, nic skladnějšího asi najít nejde, maximálně si nechat vyrobit obdobný stůl. A jako podložka jsou ideální herní "ubrusy", které jsou obdobné podložkám hráčů tcg her - pěnová s vrchní vrstvou látky. Anebo levnější (někdy) varianta v podobě obalů karet, která sbírání a celkově opotřebení karet vyřeší ideálně.

9.2.2011 13:52:58

Brko
Zase obaly! Já nechci obaly! A navíc - tohle by napadlo každého :-)) Začínám shánět sololitovou desku a jekor, to si můžu v létě položit na zahradní kulatý plasťák, kam se jinak skoro nic nevejde...

9.2.2011 13:57:57

Miri
dám na tebe ;) jestli ne tak si tě najdu :-D

9.2.2011 14:01:35

Herní stůl
Tak já se "pochlubím" se svým návrhem.

Máme doma klasický jídelní stůl 75x110cm s možností vložit do středu desku a roztáhnout ho na 145cm, nicméně hraní her jako Arkham Horror, A Touch of Evil a podobně je opravdové utrpení (naštěstí je hned vedle okno, na jehož parapet se pokládají skleničky, hrnky a pochutiny). Například MEQ mapa přesahuje stůl o několik cm a tedy Sauron musí dávat pozor, aby se nelepil břichem na hranu stolu a nezruinoval tak šance hrdinů na vítězství.

Nicméně teď přijde můj zlepšovák. Protože jsem stůl vyhodnotil jako nedostatečný, nicméně poměrně nový a nezpůsobilý pro nějaké přemístění a nadto prostor v místnosti taky není nafukovací, budu si objednávat novou desku. Z lamina si nechám udělat desku 110 x 145 opatřenou tím vylepšeným lemováním ABS, kterou zespodu opatřím vymezovacími zarážkami v rozměrech původní desky a zámečky na zacvaknutí pod původní stolní desku. Kvůli hraní ji položím na stůl a zajistím, po hraní pak desku vždycky šoupnu za skříň.

Sice je mi jasné, že stabilita nohou pod takovou deskou nebude nic extra, ale při hře nikdo na stole netancuje, takže by to snad mělo vydržet. Doufám, že tenhle můj nápad nezklame a nedojde k nějaké destrukci.

9.2.2011 14:02:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Hike
tvůj nápad je parádní, ale já pořád preferuji stůl skládací a prozatím si myslím, že nejlepší je právě ta varianta "Ikea"

9.2.2011 14:05:15

Hike
Řešíme to stejně jako Ty. Na stolek v obýváku dáváme desku 110x150. Vleze se tam zatím všechno co hrajeme: Descent, Arkham, Merchant of Venus. Jediná věc přesahuje a to mapa Railroad Tycoon, tu totiž dáváme napříč, jinak by se tam vešla taky. Samozřejmě se tam vejdou i sklenice, misky s jídlem ... prostě všechno. Po hře deska putuje pod schody, kde ničemu nezavazí :).

9.2.2011 14:11:51

rbx

muj stul
no tak ja to v praci vyresil tak, ze mame maly konferencni stul a na to normalne dam desku 180x90 cm a je to. zadne kotveni nic. Ta deska je z jedne strany polepena cernou samolepici tapetou a cele je to tak tezke, ze to na stole drzi samo, i kdyz ho to o dost precuhuje.

9.2.2011 14:18:32

Hike, Tangram, rbx
A já myslel, že mě napadlo něco nového... :-(

9.2.2011 14:27:18

Stlůl Leksvik
Já mám tenhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40116051 a Arkham ve dvou/ třech tak tak...většinou si ještě přišoupnu stolek z obýváku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20157108...a ano, můj byt je čistokrevná reklama na IKEA :-D

9.2.2011 14:40:18

rbx

drakkar
jsem si vzpomnel na Fight Club, jak se prochazi svym bytem a vsude jsou videt ceny a cely zaber vypada jako stranka z katalogu :-)

9.2.2011 14:44:44

Bacil
proc ne koberec? ten by se mi docela blbe prenasel :-D myslel jsem to tak, ze bych chtel nejake platno, ktere by bylo i skladne na to presouvani, protoze vetsinou stridame mista, kde hrajeme

Thales : na herni ubrus jsem jeste nenarazil, kouknu po tom... nebo mas nejaky overeny s odkazem?

Dodam jeste, ze bych si predstavoval rozmerove neco na tak velke stoly, co tady popisujete...

9.2.2011 19:50:21 | Upraveno autorem (porovnej)

to rbx
cetl jsi klub rvacu? kdyz ne, tak vrele doporucuju (pripadne muzu i zapujcit)

9.2.2011 20:04:57

Vybíráme z Bazaru

Cestou necestou + insert
Cestou necestou + insert
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas