rbx
rbx - avatar

Graficky nejlépe zpracované hry

Jsem grafik, takze tato diskuze byla jen otazkou casu :-) Dost se pri koupi hry orientuju jak ta hra vypada. Asi je to kacirska myslenka, ale hrat treba Arkham, ktery by byl nadesignovan nejakym nemeckym umelcem co ilustruje snad vsechny krabice v Evrope, by se mi moc nechtelo. Graficke zpracovani hodne ovlivnuje hru a jeji prodej, to je muj nazor, muzete ho klidne rozcupovat. Mate nejaky osobni zebricek nejlepe zpracovanych her? Nekdo se tu rozplyval nad zpracovanim herniho materialu u Agricoly... Ja osobne jsem byl treba trochu zklaman z Descenta, kde mi prijde, ze je videt stari. Naopak me uchvatila Jamaica a kdyby nemel Tannhauser tak tmavy herni plan tak i on. Projdu si sve hry a sestavim si osobni graficky TOP5 :-) Zkuste to taky...
5.3.2009 10:33:48

černá je černá 2
No, ještě jsem si na něco vzpomněl - ony jsou bílé okraje i u War of the Ring a tam mi kupodivu nevadí - řekl bych, že je to prostě kus od kusu :-).

10.3.2009 10:15:16

rbx
je to pravda, ac si ji mnozi neprizname, tak po spouste her zacneme pokukovat az po te, co nas zaujmou obrazky. Ukaze-li se to jako slaba hra, muzeme frajesrky rici: "pcha, ja na nejake pozlatko neskocim". Ukaze-li se ta hra fakt jako vynikajici, tak uz malokdo prizna, ze nas utahla na krasnou grafiku a uz se vsude jen komentuje vynikajici hratelnost a propracovane herni mechanismy.

10.3.2009 10:16:40

pozlátko
Přiznám se, že jsem už na ta pozlátka párkrát skočil. Od té doby jsem se naučil si o vybrané hře nejprve přečíst co se dá. Popřípadě u někoho zkusit. A ani tyto postupy mě úplně nepomohou. Dlouho jsem přemýšlel o Dornu, nakonec jsem ho vzal, ale ješte jsem se s ním nezžil. Patrně ta náhoda do té hry patří, a pomalu se přeorientovávám. Grafiky se mi líbil tenkrát Warcraft ale popravdě unešený z něj věru nejsem. A ještě poznámečku, preferuji plastové modely před schematickými dřevěnými. Ačkoli Meeplové by plastoví hezcí nebyli.

10.3.2009 10:26:30

Ringo
on zrovna ten Nexus Ops by byl čtvrtinový, kdyby měl kartonové figurky nebo žetonky, ale ty krásné plastové prostě každého musí přesvědčit, že je v té hře víc, než se zdá (a než v ní možná opravdu je) :D Ale nic to nemění na tom, že s těmi figurkami je to pecka jak brno.

10.3.2009 10:28:54

2 Sydo
do toho Nexusu jdu vylozene na slepo. Libi se mi graficky:-) Ale samozrejme jsem si nacetl kolem co se da a poslednim hrebickem je tva recenze, ktera me vyhnala na ebay shanet a sehnal jsem:-)

10.3.2009 10:32:04

:)
tak ne, že mi pak budeš nadávat :) je to prostě jednoduchá a zábavná hra. A tvůj malej si s těma figurkama určitě vyhraje, i když to budou jedny z nejdražších vojáčků vůbec :D

10.3.2009 10:35:40

2 SYDO
tam budou urcite ftalaty:-D
Nadavat ti urcite nebudu, vsak jsi me do toho nenutil to kupovat. Kdyby se mi to fest nelibilo (cemuz neverim), tak bych to prohnal Aukrem:-) Ale ocekavani je pravda velmi, velmi velike. A neboj, nezkrachuji na nahode, docela jsem si na ni uz zase zvyknul u Elasundu a Star Ship Catanu a v tomto typu her je to proste fajn oziveni a neni tak pruhledne co udela souper a dava to hre proste zvlastni dynamiku.

10.3.2009 10:39:51

made in china
takže Cthulhu Phthalaty tam asi budou, to máš recht. Počkej až to rozbalíš, to je smrad.
TOP mých nejsmardlavějších her:
1) Nexus Ops
2) Arkham - smrděl hrozně
3) Jyhad startery

10.3.2009 10:44:42

2 SYDO
tak posledni dve me koupe jsou na prvnich dvou mistech smradlavek, no super. Ale karty Agricoly taky zrovna nevonely vabne. Aby se treba za 20 let neprokazalo, ze hrani her skodi dychacimu ustroji a zpusobuje respiracni choroby od astmatu az po rakovinu:-D

10.3.2009 10:46:56

rbx

Sice to sem moc nepatri
ale me smrdel hodne Duel in the Dark. A podotykam, ze jsem nemel tu plesnivou verzi :-).

10.3.2009 12:25:51

re: rbx
No tak o tom není pochyb, že obal prodáva :) Jenže nevím čím to je, jestli jsem starej nebo co, ale já teda fakt na wow efekt nedám :) Dá se říct, že drtivou většinu her jsem kupoval až poté, co jsem si přečetl pravidla :) (čest výimkám jako je třeba Steam, do kterýho jdu po hlavě, ale tam se zase nedá mluvit o nějaké grafice, protože jsem si ho předobjednal ještě před prvníjm obrázkem ze hry).

Dokonce bych v mém případě mluvil o úplně opačném efektu, nejvoíc mě přitahují nenápadné hry (viz třeba hry z malé Alea edice), které asi nikdo nedá do TOP nejhezčích her.

10.3.2009 16:08:04

rbx

Richmond
:-) taky nejsem nejmladsi, ale plati u me presny opak. Mam rad hezke veci. Pravidla vetsinou nectu, staci me par komentu od lidi tady, par doporuceni, obrazky a jdu do toho hlava nehlava :-) Nekdy rozhodne jen namet (ale mel by byt podporen hezkymi obrazky :-). Treba vubec nemusim hry s historickou tematikou. Ty se mi, ani nevm proc, nejak prici.

10.3.2009 17:37:26

Tak já se podle grafiky nebo kvality komponent vůbec nerozhoduju, zajímá mě hra jako taková a pak funkčnost - proto např. preferuju papírové žetony (mají dvě strany na vyjádření plného-redukovaného stavu) nad plastovými či jinými figurkami, které jen zabírají místo.
Na druhou stranu, za poslední roky šla grafika her dost nahoru, takže u GMT games už považuju nádherné kresby 110 unikátních karet a všech jednotek tak nějak za standard a vždycky to obdivuju když hra přijde :)

11.3.2009 10:52:42

Pilire Zeme
V mojej kolekcii jednoznačne dizajnovo hrajú prím Pilíře Země, aj keď mne osobne sa najviac páči originálna humorná kresba a text v pravidlách a na komponentoch Galaxy Truckera.

11.3.2009 12:21:46

rbx

...
Pilire zeme maji super hraci plan, to je bez debat. Hru neznam, takze nemuzu soudit. Zakoupil jsem ale Anima: Shadows of the Omega a jsem nadsen. Perfektni kresby paradne dokresluji atmosferu hry. Je z toho videt Final Fantasy, ale nasel jsem tam inspiraci i Tolkienem (Balrog) a i kdyz jsem zatim do taju hry moc nepronikl a prijde mi, ze je v pravidlech dost nejasnosti, tak to zatim vypada hodne slibne.

21.3.2009 10:57:13

rbx

Valdora
vypada perfektne. Zvlaste eurogamerum se bude libit :-)
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/40769

17.4.2009 14:19:47

veru
vyzera to pekne, hlavne tie stojany na karty, dobry napad!

17.4.2009 15:31:35

rbx

lubbo
jj, fakt vyborny napad:
1. to vypada spolu s designem karet jako otevrena knizka
2. nehoni clovek karty po celem hracim planu a nebori mu to figurky.
Toho by se mohli ostatni chytit...

17.4.2009 15:36:13

presne
hlavne to nahananie kariet po stole je otrava, a aj ked sa nahodou nieco vyleje na stol, karty su safe (: skusim dedkovi zadat drevo ulohu :D

17.4.2009 15:45:45

Vybíráme z Bazaru

Space Cadets
Space Cadets
Akt. cena: 9 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas