Grafické provedení - je důležité pro hodnocení hry?

Často jsem v diskuzích viděl názory, že hodně záleží na grafickém zpracování, provedení figurek či jiných kompotů doplňující hru. Někteří uváděli, že provedení hry u nich může znamenat až 30% z hodnocení hry. Jak jste na tom vy?

Za sebe:
Výtvarné provedení pro mě nepatří do kriterií, které bych bral v potaz při hodnocení hry. Pokud je povedená je to jen dobře, ale pokud padá do průměru tak taky nevadí. Když mě hra baví tak nemusí mít chytlavé grafické provedení, hlavně musí šlapat herně (třeba Agricola). Jednu výjimku však dělám, a to pokud grafika je na úkor funkčnosti hry, což je případ Legie, kdy herní kameny zakrývají typ povrchu, který je pro hru důležitý.
19.10.2011 18:58:39

Nejlepší grafiku má stejně
GO

:-)

20.10.2011 13:44:21

Joe

ta
O tommmmmmmm si môžeme kľudne pommmmmmmmeditovať... :)

20.10.2011 14:12:05

grafika a provedeni komponent - dulezite
i kdyz jsem hraval abstraktni hry jako sachy, abalone, nebo go - u modernich stolnich her to je pro me celkem dulezite.
proste me vic bavi soupat hezky provedene figurky, jako nejake zetonky nebo kaminky.
Priklad :
Wow:Boardgame - hezka hra, ale trochu tezkopadna a strasne dlouha. Na druhou stranu, kvalita komponent, velka hezka mapa a nadherne figurky vylepsuji pocit ze hry a oblibenost o hodne.
Dwarf Stones - prumerna strategicka hra, strasne zavisla na nahode a moc me nechytla. Zpracovani komponent je vic jak spartanske (latkova mapa a kaminky) a hra tim jeste vic ztraci na atraktivite.

30.11.2011 23:32:01

grafika
Zjistil jsem, že vizuál není až tak strašně důležitej pro samotný hodnocení hry, protože klidně fláknu geniální ale hnusný hře plnej kýbl bodů, ale je v mým případě zcela kruciální pro znovuhratelnost. Pokud je hra hezkám, působivá a aspoň lehounce hratelnostně nadprůměrná, dám jí vždycky přednost před sebegeniálnější zrůdičkou...

Asi jsem sexista...

30.11.2011 23:37:39

rbx

Polylux
tak pro me je to klasicky eye-catching. Pokud me hra nezaujme vizualne, ani se nedostane na stul. Diky tomuto jsem si ale koupil v Essenu nejakou korejskou hovadinu, kterou asi na stul nedostanu nikdy, ale ma hezke obrazky :-)) Ale treba Acquire se mi fakt nelibil prave provedenim, pak jsem ho zahral a zjistil, ze je to naprosto skvela hra s elegantnim designem. Diky Klopiku :-) Takze abych to sesumiroval - diky designu se mi nedostane do pazour asi hodne dobrych her, ale nelituju toho, ony si tu cesticku nejak proklesti :-))

30.11.2011 23:53:08

...
šachy,go,karetní hry s whistovkama obecně...dvě maximálně tři barvy a design nic moc. Hratelnost a zábava neměřitelná. Dračí doupě... kdo nehrál, nepochopí.
Je mi celkem fuk grafické zpracování, to bych ani struggle nehrál.
Pokud se chci barevně a tvořivě uspokojit, jdeme si celá partička zahrát paintball. Dost dobrá venkovní deskovka s přesunem figurek... :o)

1.12.2011 08:02:08

Vybíráme z Bazaru

Marvel Champions MS. Marvel
Marvel Champions MS. Marvel
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas