Finanční munchkin roku

Zdravím,

rozhodl jsem se založit toto vlákno pro udílení cen "Finanční munchkin roku". Tato cena ohodnotí společnost, resp. hru, která má na světovém trhu největší prokazatelný finanční rozptyl za prodej. Smyslem je především upozornit na největší výkyvy v cenách jednotlivých her.

PŘÍKLAD: Hra SuperGame se ve stejnou dobu prodává v USA za 15$ (cca 270 Kč; název obchodu), v ČR za 1 890 Kč (název obchodu), v Evropě za 150€ (cca 3 750 Kč; název obchodu). Rozdíl v ceně na Kč činí mezi nejnižší a nejvyšší cenou 1389%. A to si zaslouží naše ocenění. :-)
26.10.2011 13:43:45

Fortune and Glory: The Cliffhanger Game
Hra Fortune and Glory: The Cliffhanger Game od společnosti Flying Frog Productions

USA: 66$ (cca 1 200,- Kč; Cool Stuff Inc.)
ČR: 1 890,- Kč (Tomovy hry)
Essen: 100€ (cca 2 500,- Kč; stánek FFP)

Rozdíl mezi prodejem v USA a na veletrhu v Essenu činí cca 1 300,- Kč, tedy 208%. Hra byla v Essenu za veletržní cenu dvakrát dražší než v USA a o šest set korun dražší než v běžném prodeji v ČR.

26.10.2011 13:47:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Thales
Mno pokud uz to chces takhle resit, tak v Cesku ji FaG sezenes i za 1850;) Ale to jen takove popichnuti;)

26.10.2011 14:12:55

aneken
ja bych do toho nerejpal radsi vubec, to sem muzem predhanet kdo da vetsi slevu .. ja ji muzu mit v cechach za 1701 :-P

26.10.2011 14:19:46

Siaron
k tobě ten avatar prostě sedí (takovej velkohubej...)

njn, sem se snažila být milá (už to tu nebudem plevelit)

26.10.2011 14:20:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Ella
Tobe taky chybi dost cvik co ? :)

Vsiml sem si .. vsak sem taky nebyl hnusnej :-D

26.10.2011 14:26:03 | Upraveno autorem (porovnej)

dotaz
a nebude to s tou cenou usa:evropa:čr pořád stejné plus minus???
to, že to je smutný, to už je věc další

26.10.2011 14:29:59

To all
Jasně, ceny počítám bez nějakých zákaznických slev a pravda, nedíval jsem se na všechny obchody (popíchnutí jsem tak tak vykryl, ale budu si pro příště dávat pozor ;-)). Jde mi o to, že takový velký cenový rozdíl mi hlava nebere. Na druhou stranu jsem dostal od účastníků Essenu info, že oznámené ceny vypsané v seznamu představovaných her byly u některých kousků na místě nižší, takže jestli může někdo potvrdit, že to tam bylo vážně za 100€, napište.

26.10.2011 14:37:59

Thales
apropo essen, som si vsimol, ze taky MageKnight, co su tu za 45e, boli tam za 60e (neviem, ci aj na preorder..) ..no povaz!:))

26.10.2011 14:55:20

rbx

Thales
trosku kontroverzni tema, protoze neni objektivni. Cena v USA jsou na webu bez dane, ktera treba v New Yorku dela 10% a v jinem state je zase jina,, takze tyto lakave ceny jsou pro kupujici v USA ve vysledku jine.
A ceny v Cechach jsou dane kurzem, zdrojem dovozu, dopravou apod., ale to asi nikoho tady nezajima, takze spise jen abychom porovnavali skutecne ceny. To rovnou muzeme porovnavat ceny bez DPH, protoze v Essenu kazdej na DPH prdi a v USA to neni na webu videt.

26.10.2011 15:07:23

tema
no minimalne mi to tema dalo to ze rbx poukazal na rozdily v konstrukci uvadenych cen.

me by treba zajimalo jesti jsou vsechny hry v tomhle rezimu cenove od nejnizzsi po nejvysi USA CR evropa nebo jsou i hry opacne ze nejvyssi ceny za nejakou hru jsou v usa

26.10.2011 15:17:39

téma
Mně celkem šumák, kde je jaký DPH, ono to těch 10% už nevytrhne. Dost mě překvapuje tak propastný rozdíl mezi cenou v ČR a Evropě, očekával bych, že to naopak v Evroppě bude nastejno, když už ne nižší.

Ale co nechápu, jsou ceny v Essenu: Čekal bych, že tam naopak budou hry levnější, když jsou na tom veletrhu, a ono nee, opak je pravdou.

26.10.2011 15:25:54

rbx
Samozřejmě, že to je kontroverzní, ale naprostá většina lidí do tvorby cen nevidí a ve výsledku vnímá pouze ceny uvedené v e-shopech, nebo přímo v kamenných prodejnách a nechápe, proč je ten rozdíl tak markantní. Proto jsem rád, když sem někdo napíše, že v USA je to takhle, u nás tak a jinde zase jinak, takže ve výsledku je reálný rozdíl XY. Teprve při takovém jasném vysvětlení na příkladu jedné konkrétní hry si lidé udělají představu o reálné ceně a jejich rozdílnosti na jednotlivých trzích. Takže díky za poznámky a jen houšť. :-)

EDIT: Morthe: Ano, přesně to mi vrtá hlavou, také bych tam čekal akce, slevy apod.

26.10.2011 15:29:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Morthe, Thales
já myslím, že je třeba si uvědomit, že Essen je primárně cílený na německy mluvící. Německé hry tam jsou opravdu mnohem levnější a v akcích.

26.10.2011 16:14:33

Morthe
Ono to fakt zalezi hra od hry a slevy jsou hlavne na nemecky veci;) Ale Cesko a Evropu taky muzes srovnavat tezko, nektery hry sezenes i anglicky levneji v Nemecku, proste jich tam protoci vic;)

26.10.2011 16:22:43

VW Touareg
v plnej vybave vyrabany v Bratislave je o 20 000eur drahsi na Slovensku oproti cene v USA.

26.10.2011 16:27:54

rbx

Morthe
Cena v USA = výrobní náklady + doprava kontejnerem po moři (zjednodušeně) + daň (která neni opticky vidět)
Cena u nás při importu = cena v USA bez daně + doprava z USA (letecky) + 20% DPH (opět zjednodusene)

Myslím, ze rozdíl je vidět na první pohled.

26.10.2011 16:45:04

RBX
Mas pravdu ale vzdy ten zakaznik zaplati o 20tisic eciek menej ako ten na Slovensku.Dokonca existuju firmy na dovazanie aut z USA sem na Slovensko a tie urcite nejdu do minusu.

26.10.2011 16:49:59

rbx

brblo
bavime se o hrach, pokud se chces bavit o autech, tak za chvili muzeme vytahnout fakt, proc je v Cechach druhy nejdrazsi benzin v Evrope, kdyz ho tu cepuji stejne spolecnosti a tudiz maji teoreticky stejne nakupni ceny. Stejne tak mobilni telefonni sluzby. A tak porad dokola.

Drzme se her.

26.10.2011 17:14:20

...
no můžu říct, že co mě nejvíc dostalo, když jsem v Essenu viděl prodávat Cant Stop za 50 Euro... přičemž u nás v Levných Knihách byla asi za 120,- CZK či tak nějak... je fakt, že se nejednalo o totožné vydání, ale i tak při tom jak je ta hra "jednoduchá" (nechci říct blbá), tak je ten rozdíl brutální...

26.10.2011 17:16:50

Notre Dame
Toť nedávno sa dalo na Slovensku vidieť cena tejto hry bežne 28,90 € (cca 720 Čk) a v Čechách v akcii za 120 Kč (4,81€). V rovnakom čase. Ak zoberiem za reálnu tú prvú cenu, potom bola zľava vyše 83%... A podobne na tom boli aj iné hry, Dobyvatelé vesmíru, atď.

26.10.2011 18:07:56

rbx

Permonick atd
Jenze vy porovnavate neporovnatelne. To ma obchod, ktery koupil Dobyvatelé vesmíru za plnou cenu nasadit cenu 99,- jen proto, ze se to objevilo v Levných knihách, což uz je posledni štace? Akce jsou proste akce, je to lokální rozhodnuti obchodníka. Porovnavejte full prices, třeba novinky.

26.10.2011 18:13:50

levné knihy + Ravensburger
Souhlas s Rbx, že levné knihy a výprodeje jsou už poslední štace a ty hry si to v 99 % případů vlastně ani nezaslouží, protože to nejsou takové škváry, aby se musely vyprodávat za pětikorunu, čímž vlastně dávají světu najevo, že je už jinak nikdo nechce.

Ještě k těm cenám v Evropě a USA, teoreticky by mohla být vyšší cena v USA u her vyráběných v Evropě, které se do USA dostávají v malých množstvích.

Kupříkladu Ravensburger, který vyrábí v Poličce, má ale pro tyhle případy Rio Grande Games, které distribuují v USA, takže cena je v USA oproti Evropě vyšší jen o něco, protože to tak výrobce chce, ale nákladově je pro něj samozřejmě snazší dát slevu v Německu (na německou verzi).

26.10.2011 18:23:13 | Upraveno autorem (porovnej)

levne knihy
Levne knihy nejde urcite brat jako meritko, pri cene 99 Kc za Dobyvatele si Albi proste jen cistilo sklady, bo naklady na skladovani te hry, ktera se na trhu vubec nechytla, by byly vetsi, nez kdyz to s velkou ztratou prodas...

26.10.2011 18:32:22

rbx

Aneken
Pravdu díš Vincku!

26.10.2011 18:38:35

rbx
No ja jen doufam, ze REXhry to s zadnou hrou hned tak neceka;)

26.10.2011 18:41:19

Vybíráme z Bazaru

Drako Drak a trpazlici, Zlobry a Rytiri
Drako Drak a trpazlici, Zlobry a Rytiri
Akt. cena: 37 €
Končí za: 17 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas