Filmová trilogie LOTR

Pokračování diskuze z Arény Battlelore vs. WOTR. Pište své názory a dojmy na film, porovnání s knihou. Prostě co koho napdane...
13.12.2009 22:10:28

Snad někdo napíše :-)
Doufám, že ještě někdo něco napíše, a že se všichni nevyřídili v Aréně ;-)

13.12.2009 22:11:40

rbx

Kedrigern
Ja napisu, protoze jsem v Arene nerekl nic a po nekolika hrach MEQ jsem vyndal WotRa a zacal se konecne ucit pravidla. A pri te prilezitosti jsem dostal strasnou chut se zase podivat na film a to na vsechny tri dily za sebou. Ja byl totalne nadseny, Wood mi vadil az ve tretim dile, kde uz to patosem pretekalo, ale nijak mi to zazitek z filmu neznehodnotilo. Proste bomba vec!

13.12.2009 22:22:43

rbx
JAk jsem už psal, já mám film rád (doufám, že si z mých předchozích přízpěvků v aréně někdo nemyslí opak). Jen jej prostě beru jako film na motivy...
Co se týká podívání se na všechny tři zaráz, do toho bych šel taky (rovnou do extended), ale toho času je strašně málo (vlastně už jsem strašně dlooooouho nehrál ani WOTR a ten bych si taky dal...)

13.12.2009 22:27:01

začnu, když mne nikdo nepředběhne:-)
já bych vypích pár věcí proč se mi film líbil:-)
Boj v Morii a Balrog, po vizuální stránce super i to docela sedělo s knihou
i boj Gandalfa s Balrogem se mi líbil, dokonce i když v knize taky popsán nebyl
v podstatě rozšířené záběry, ty mi přišli taky dobré
Enti, nádhera, bohužel jen po vizuální stránce, ve "skutečnosti" to bylo jinak.
putování po mordoru, to mi přišlo taky docela přesné.
a samozřejmě Glum, ten tam snad měl i nejlepší herecké výkony, byť opět si na ně v knize moc nevzpomínám.
Vizuálně to bylo skvělé
a to je asi tak všechno co si vybavím:-)

13.12.2009 22:30:40

LOTR
Já právě viděl všechny díly nedávno a byla to pecka - u kámošky na domácím kině, velká obrazovka a zvuk jak víno. Tohle prostě není film na koukání na laptopu.

13.12.2009 22:31:53

sydo
Sice nemám domácí kino, ale už se třesu, až si to pustím na nové TV (sice výstup z laptopu), ale to bude jiný zážitek...

13.12.2009 22:35:07

tak sem to napíšu :-D
Filmové zpracování pána prstenů se mě prostě nelíbí!

- MÍNUS
delká filmu 3h (ALE EXISTUJÍ I HODNĚ DOBRÉ 3 HODINOVÉ!!!)
herecké obsazení - ukažte mě nějakého herce, který tam podal nadstandartní herecký výkon
klasické Hollywoodské zpracování
spíš než EPICKÝ příběh mě to příjde jako pohádka

+ PLUS
efekty,boje

Film jsem viděl jen 1 díl, 2 do půlky a 3 konec :-D . Spíš než dikoukat celou trilogii, bych si raději přečetl knihu!!! Ale to je snad u všeho lepší kniha, než film (ikdyž u kmotra je možná lepší FILM)

Tak a teď do mě :-D

13.12.2009 22:45:29

andik007
nějak jsem nepochopil jestli jsi to čet nebo ne?
jestli nečet, tak patříš v mém okolí k většině které se film nelíbil a knihu nečetli

většina přečetlivších je až na výtky - viz diskuze spokojená

13.12.2009 22:49:36

andik007
Klub rváčů se také IMHO vyrovná knižní předloze. A Strach a Hnus v Las Vegas ji dokonce i předčí (Depp je tam skvělý). A třeba takový Rambo - kdo kdy tu knihu (First Blood) četl?

13.12.2009 22:50:31

film
Dle mého je film v rámci možností zpracovaný docela dobře, ale spíš pro masy než pro fanoušky Tolkiena. Mě osobně tam chybí Tom Bombadil, zbytečné mi přijdou ty bojové scény. V knihe ze bitva o Helmův žleb na pár stránek, ve filmu to zabere půl děje. Navíc to šílenství co filmy kolem Tolkiena vyvolaly je mi taky trochu nepříjemné. Zlaté časy původní komunity Tolkienovců byly mnohem lepší :)

14.12.2009 07:22:12

Sydo
Jj, Strach a hnus jsem videl asi 15x... Viz nesmrtelna hlaska "What's the trooooouble?" :)

14.12.2009 08:26:37

LOTR
Jackson ve filmu obecne pouziva prilis moc scenaristickych berlicek ve stylu enti nejsou schopni si uvedomit,ze musi znicit Sarumana,dokud jim to neukaze Pipin. Jinak Frodo je OK az do 3. dilu,souhlasim,ze pak je toho patosu a pohledu zranene lane az prilis ...

14.12.2009 08:30:37

film x kniha
pokud mám čas a nepotřebuju přehnaně myslet tak film. A když je čas tak radši knížku - tam mám svoji roklinku, žádné úchylné herce - všichni vypadají tak jak já si představuji atd.

14.12.2009 08:57:16

Sappho
Naprostý souhlas!

14.12.2009 09:43:11

Sappo
Přesně to samé jsem říkal v Aréně, akorát mě osobně Tom Bombadil moc nechybí, zato Mohylové vrchy ano.

14.12.2009 09:45:10

Lotr
Když už je tu řeč o filmové trilogii. Neví někdo náhodou, kde se dá stáhnout nesestříhaná verze ??

14.12.2009 10:06:52

nesetříhaná verze...
No, myslím, že se to prodávalo jako extra edice - 6 DVD samotný film + nějaký DVD jako bonusy (možná to stálo i dva tácy = 2000).

Já bych to ale nestahoval z Netu, přeci jen 6 DVD (nejsou-li naripovaný...), je poměrně hodně dat.

Zkus si to půjčit v nějaké DVD půjčovně a doma to prohnat nějakým dekryptovacím "zálohovacím" programem. Tenhle film se vyplatí mít v DVD kvalitě :-).

Já se na něj většinou jednou za rok vždycky mrknu, ale mám to posezení na 6 večerů (jeden díl trvající přibližně 3,5 hodiny neskouknu najednou).

14.12.2009 10:25:20

Laredo
K. Díky za radu. Všeho nechám a běžím do půjčovny :D

14.12.2009 10:26:43

nesestrihana verze
Mne pripadaji strasne moc dlouhe, az nedivatelne, ale zase je hnus porizovat si klasickou verzi, kdyz treba slabe Dve veze jsou uplne o nicem,ale s bonusama je to super.Kazdopadne ted stoji LOTR komplet (nerozsirene verze) tusim 800,-. To se da,ale protoze to nemam jeste dnes, pockam si na Blue Ray verze,at mam poradny film do Playstationu :)

14.12.2009 11:25:25

Drussbarb
Jn Ps3 mam taky, ale zatim jsem si na nem zadny film na blue-ray nepoustel, ale urcite taky zkusim .)

14.12.2009 11:28:13

Extended
Extended verze jsem dostal na narozeniny někdy před roke. Myslím, že to přišlo komplet na 1200. Jsou to 3x dvoustranný disk s rozšířenou verzí (plus kino verze s dabingem) a ke každému dílu disk s bonusama. Jo a celé to má stylové papírové krabičky se stojánkem ;-)

14.12.2009 11:28:45

Glorfindel
Když už jste založili nové vlákno, tak tady dokončím diskuzi o Glorfindelovi, kterou jsme načli s Kedrigernem v aréně.
Nedalo mi to a po informacích o Glorfindelovi jsem se podíval po netu. Glorfindel ve třetím věku měl být ten samý jako v prvním věku, Tolkien to tak zamýšlel (i se to našlo v nějakých jeho zápiscích). Jelikož měl Tolkien občas ve svých zápiscích zmatek a někdy prostě psal zpaměti a ne podle zápisků, tak jsou dvě možnosti - buď si nevzpomněl, že Glorfindela v prvním věku zabil Balrog (resp. zabili se navzájem); nebo si nevzpomněl, že Glorfindela už někde použil. Jinak je opravdu pravidlem (a Tolkien se o to i snažil), aby žádní dva elfové neměli stejná jména (přeci jen jsou v podstatě nesmrtelní, tak by pak v tom měl Mandos bordel :-) ).
Co jsem se dozvěděl, tak Tolkien to někdy před koncem svého života s Glorfindelem vyřešil tak, že to byl opravdu ten stejný Glorfindel jako v prvním věku, jen ho někdy v průběhu druhého věku Mandos pustil ze svých síní, aby šel pomáhat do Středozemě. Takže těžká resurrection. V Pánu prstenů se taky o něm mluví, že je to jeden z mocných pánů z Valinoru.
Btw, údajně v prvních draftech textu měl být Glorfindel součástí Společenstva Prstenu, ale později ho nahradil nám všem známy Legolas. Asi byl Glorfindel příliš velké sousto a byla by to s ním moc poklidná cesta :-)

14.12.2009 11:32:41

Kadaver
Ono to v podstatě odpovídá, jelikož byl v prvním věku Glorfindel jeden z mocných elfů a takto byl také vypodobněn v trilogii - jako zářící postava na druhém břehu, před kterou utíkají prstenové přízraky. Co se Tolkiena týká - myslím, že měl s Glorfindelem své záměry, ale nestihl je už dokončit a z poznámek to nebylo jasné (jinak, kdyby byl ve společenstvu, tak by to asi moc drtil ;-))...

14.12.2009 11:53:23

lotr
já osobně jsem fanda pána prstenů, ačkoli to dnes není tak žhavé jako dříve. Ale prosím vás povězte mi. Existuje podle vás nějaká filmová adaptace bez "chyb". Stěžujete si tu na to či ono. Přitom si myslím, že je to nejlepší filmový fantasy počin věech dob. Už to, že na tom dělali deset let. Pro mě to má samé plusy. A že Legolas je superman, no bóže, zasměju se. Jsem ten typ, který v pánu prstenů vidí víc než příběh. Je to komplexní dílo, ve kterém se najde každý. A na první čtení ho nelze uchopit celé. Už to jsou atributy nesfilmovatelné knihy. Takže znovu, prosím napište film, u kterého by nebyla diskuze typu ve třetí minutě byla taková taková chyba.

14.12.2009 12:19:13

Elenistar
Nevidím film bez chyb... Že se jedná o nejlepší fantasy počin na filmovém plátně - bez pochyb... Že vzbuzuje rozporuplné emoce, co se zpracování děje knihy týká? Taky...
Jak jsem řekl, brát film jako filmovaný na motivy a člověk je maximálně spokojený ;-)

14.12.2009 12:59:56

Vybíráme z Bazaru

5 MINUTE CHASE
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas