Fant/scifi pro 2-6 hráčů

Poradíte hru s následujícími podmínkami?

2-5(6 hráčů)
kooperace proti hře a nebo proti sobě
herní doba 60 minut a více

Jsme skupina 4-7 hráčů, třicátníci, baví nás sci-fi/fantasy. Hry s válečnou (WW1, WW2, CW )tématikou by taky našly fanoušky, ale tak maximálně dva, tudíž je nepočítám.

Zatím vlastníme Arkham, GoT, Fury of Dracula, Space Hulk, Talisman.

Hledám tip na další dvě až tři hry, které bychom mohli přikoupit. Čeština vítána, ale není problém angličtina.

Nechci sběratelské karetní hry, nic, co se musí pracně rozšiřovat.
5.5.2013 14:26:42

brukev
tipy:

Cosmic Encounter
Taková trochu jiná party hra. Nejlepší počet je 4-6 hráčů. Je to hodně o srandě a náhodě, ale dá se tam i pěkně taktizovat. Herní doba je krátká a tak není problém zahrát 2, 3 hry za sebou. Když si k tomu otevřete pivečko nebo vínečko, tak máte příjemně strávený chlapský večer (ovšem třicátnice se taky určitě pobaví) :D

Shogun
Pro 3-5 (ideální když se nesejdete na trůny). Mix eura a lehkého válčení z prostředí Japonska. Moc pěkná hra

Chaos in the Old World
Moje srdcovka. V základu pro 4, ale s rozšířením pro 5 hráčů. Převahovka. Rozdílné hraní každého hráče. Souboje, škození. Může vyhrát jen jeden nebo všichni prohrát. Krásné komponenty a mapa (svět Warhammer Fantasy).

EDIT: Eh, Shogun samozřejmě není scifi ani fantasy :)...

5.5.2013 14:38:53 | Upraveno autorem (porovnej)

koop
Kooperační určítě něco ze série D&D: Castle Ravenloft, Wrath of Ashardalon nebo Legend of Drizzt

5.5.2013 14:44:08

Beholder
Tak pivečko a vínečko je proti podávanémupití slabý odvar:)

Ad Chaos - Warhammer většina z nás dříve hrála. A mě celkem hry, kdy během kterých můžeme jeden druhému konkurovat či zaškodit začínají bavit. Mrknu na to.


Diskuze nicméně pokračuje, uvítám i další tipy.

5.5.2013 16:57:14

eclipse
ak nevadia stratégie tak mrkni na eclipse. A herná doba 60 minút a viac môže byť aj 3 hodiny? Ak áno, tak runewars ! :)

5.5.2013 17:39:58

Eclipse
Runewars jsou již nad rozpočet, ideálně okolo litru.
A 3 hodiny nejsou problém,obvykle hráváme od 19 hodin tak do půlnoci či jedné hodiny ranní.

5.5.2013 17:50:06

BSG
Podle popisu by se mohla líbit Battlestar Galactica Boardgame. Je to scifi kooperativní hra, kde se ale někteří snaží skrytě skupinu potopit.

5.5.2013 18:56:21

Dobyvatelé vesmíru + Space alert
Dobyvatelé jsou zajímavá karetka, ale je nutno dokoupit i rozšíření, aby zážitek ze hry byl dokonalý.

Space alert - ultimátní kooperace. Nevím jestli to něco někdy překoná, ale je nutno hrát ve stejném kolektivu, aby to odsýpalo.

5.5.2013 20:26:44

brukev
BSG by vás mohlo bavit ...

Pak možná Descent second edition? 4 proti jednomu ...

Rex: Final days of an Empire

A pokud vás baví Arkham, tak doporučuji mrknout na Mansions of Madness (také 4 vs. 1)

Ve větším počtu: Stanice Paranoia

Případně takový Red November ...

5.5.2013 20:32:16

Muj tip
Podle me jste adepti na Battlestar Galacticu - semi-kooperativni. Neni primarne az pro sedm, ale mnoho lidi to tak hraje a je to jeste unosne. :-)
Hodne dobry je i Eclipse, ktery kluci zminili.
Hodne epicka zalezitost Twilight Imperium, ale je to dost narocna hra jak herne, tak i casove 8+ hodin.

Zombie State: Diplomacy of the Dead - je to zombie hra, ale to je podle me taky sci-fi. Osobne jsem nehral, pouze slysel same dobre reference.

Jeste me napada Space Empires: 4X, ale je to pouze pro 4 hrace a je to zetonkovka. Coz nemusi kazdemu vyhovovat.

5.5.2013 20:42:26 | Upraveno autorem (porovnej)

brukev
Většina her, které tu byly zmíněné, jsou určitě vhodné a hodně zábavné.

Za mne doporučuji:

Chaos in the old world - minimálně ale 4 hráče, při menším počtu začíná být hra mírně nevyvážená.

Battlestar Galactica - zde je minimum 5, s menším počtem to drasticky hodně ztrácí na možnosti bluffovat, což je hnacím motorem hry.

Cosmic Encounter - zde nemám tolik nahráno, ale hra je to prostě parádní :)

5.5.2013 22:24:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak se nám to zužuje
Ok, zatím tedy tři adepti.

Battlestar - recenze veskrze kladné, jen mě štve, že to nikdo z nás nesledoval, takže k tomu tak nějak nemám vztah:)

Chaos in the old world - námět by nám seděl, hodnocení taky dobrá

Shogun - stylově a námětem zcela odlišné od vlastněných her, ale byvit by to mohlo. A hodnocení taky slušná.

Nemám rád hraní v 6+ lidech, ideální je to v 4-5, což všechny hry splňují.

6.5.2013 00:04:49

brukev
Ten Shogun mi trošku ujel, protože to není sci-fi ani fantasy, ale rozhodně to je kvalitní hra, akorát, že ji asi normálně (v obchodě) neseženeš. Alternativa k ní je Wallenstein, který už je sehnatelný, protože byl nedávno reprintován, akorát cena už je dost nad tisíc Kč. Jinak jsou to v podstatě naprosto stejné hry, akorát, že Shogun je v Japonsku a je tam moře (což mi příjde jako plus oproti Wallensteinovi) a Wallenstein je v Evropě (30. letá válka).

Co se týče BSG, tak bych taky doporučil, ale myslím si, že ti co znají seriál z tého hry mají lepší požitek.

6.5.2013 08:09:27 | Upraveno autorem (porovnej)

GT?
Co třeba Galaxy Trucker? Primárně pro 4, s prvním rozšířením pro 5. Stavíš vesmírné lodičky, které pak musí přežít cestu vesmírem. Nejdete tam moc proti sobě (myslím, že tuhle možnost přináší až druhé rozšíření). Nicméně pokud se někomu rozsype loď po nárazu meteoritu, můžete se mu nádherně posmívat :-)). Pravidlově velmi jednoduché, hra tak na hodinku.

Jinak z níže zmíněného můžu doporučit BGS, Wrath of Ashardalon, Chaos in the Old World.

6.5.2013 09:30:40

Behold
Shogun je opravdu hůře sehnatelný, u nás nalezen jen na jednom eshopu. Ale žánrově nevadí, japonsko máme rádi. Hodně mi to připomíná stylem hry GoT, mýlím se?

Celkem mě štve, že když jsem o Shogunovi a Chaosu neměl ponětí, tak obě hry byly na bazaru a nyní nic:)

6.5.2013 12:35:20

brukev
Jo styl hry může mít jisté podobnosti. Strategicky plánuješ akce, expanduješ, bojuješ. Jisté domluvy mezi hráči jsou (asi) taky možné. Ale jinak souboje jsou trošku opepřené náhodou (v AGOT je nulová náhoda v soubojích) a hraje se tam na body. Stavíš 3 typy budov, které se v určité fázi hry bodují. Na konci vyhrává ten kdo má více bodů. Je to méně o intrikaření, aliancích a zradách, ale více o správě zdrojů (potřebuješ rýži a peníze) a útocích naplánovaných v tu správnou dobu na ty správné místa (s budovami)

6.5.2013 12:53:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Predátor CZ - fanouškovské rozšíření
Predátor CZ - fanouškovské rozšíření
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas