Elektronické verze her

Snad každý, kdo někdy zažil touhu hrát a neměl zrovna nikoho po ruce, někdy zkoušel elektronickou verzi nějaké hry... Jelikož jsem si na bakalářku vybral téma, v jehož rámci budu nějakou hru převádět na PC, chtěl jsem posbírat ke svým vlastním nápadům i jiné názory. Takže, jakou dosud nezpracovanou hru byste rádi viděli i v elektronické podobě? Nebo jste absolutně proti hraní deskovek přes počítače? :)
30.6.2011 18:06:41

specifikace
Má se jednat o hraní s AI, nebo jenom vlastní rozhraní pro hraní deskových her převedených do PC podoby ála VASSAL? Strašně rád bych totiž viděl a vyzkoušel si nějaké hry s AI a pak si ji třeba teprve koupit a hrát s kamarády.

30.6.2011 18:09:20

ne tak složitě
Bohužel rozsah bakálářské práce a praktické možnosti jednoho člověka během necelých dvou semestrů neumožňují dělat něco tak obecného jako je VASSAL a pravděpodobně ani implementovat do hry nějakou (schopnější) AI. Jednalo by se o port jedné konkrétní hry v takové formě, že by se dala hrát buď po síti, nebo (bylo-li by to vzhledem ke hře proveditelné), střídáním hráčů u jednoho PC.

Nicméně ptám se spíše jen ze zvědavosti, nemůžu předem slíbit, že bych mohl výsledný software distribuovat (z právních důvodů, třeba FFG jsou na to afaik docela hákliví), jakkoliv rád bych to udělal.

30.6.2011 18:20:57

Nápad
Začal bych tím proč to dělat.
Deskovky hrají lidi proto, že mají před sebou ten papír v ruce karty sem tam něco otočí atd .. takže převés jednodušší hry s jednoduchými nároky na hráče by asi nemělo smysl.

Simulovat AI by bylo opravdu super, ale možná bych tu ambici nechal až třeba na další předělávku či diplomku, přecijen trivka to asi nebude.

Takže, zajímavá oblast může být ta, kde je hodně "práce kolem" tzn. posouvání různých žetonků v každém kole, pohyby monster, encounter karty složitější pravidla pro boj atd ...

Zajímavý by tak mohl být třeba Arkham Horror, jako ta složitější varianta.

V tahu hráče si nastavíš atributy ve fázi údržby, na plánu se pohneš jen podle dovolených pravidel. Vylosuješ si setkání atd ...

Pak "hraje hra" pohyby monster, mythos karty ... atd ...

Usnadníš tedy hráči "hraní za hru" a zjednodušíš to.

Dalším, lehčím, adeptem by mohl být třeba takový Pandemic. - Jednodušší na zpracování. A dovedu si pak představit i "Solitér" variantu.

Obecně tedy kooperativky a nebo hry se složitějšími mechanismy kdy "hraje hra".

Určitě padne spousta námitek, že už to nebude ono a že u Arkhamu musíš sedět. Jsem stejného názoru, ale jsou zase hry, co bych si po síti klidně zahrál a ten Pandemic si dovedu představit.

Kdysi jsem tajně doufal, že toto mi nabídne VASSAL ... ale ten je o něčem jiném.

Pokud budeš něco realizovat, tak jsem opravdu zvědav na výsledek. :)

Na možnost distribuce asi není třeba odpovídat, to je jasné už teď :))))

GL!

30.6.2011 19:27:58

PJ

Námitka, ctihodnosti...
Toto téma v jiné podobě už tu zaznělo několikrát a od těch dob jsme nezměnil názor. Počítačové hry na počítači, stolní hry na stole. Kdykoliv se to prohodilo, bylo to dle mého ku značné škodě. Takže já jsem proti...

30.6.2011 20:47:45

Taktéž ...
Pod slova PJ se podepisuju, mám stejný názor.

30.6.2011 21:08:54

Sdílím stejný názor ale ...
... otázka zněla jak nikoliv zda. Kdyby se ptal zda to má smysl, tak připomínky chápu, ale pokud už se rozhodl, tak ať už aspon zkusí něco, co bude k užitku. Proto hádám tento topic vznikl. :)

30.6.2011 21:22:02

to Chosen
Otázka zněla:
"Takže, jakou dosud nezpracovanou hru byste rádi viděli i v elektronické podobě? Nebo jste absolutně proti hraní deskovek přes počítače?"

Já jsem jen odpověděl na druhou část otázky po slovíčku "nebo", protože nemůžu napsat, kterou deskovku bych chtěl vidět na počítači (žádnou).

30.6.2011 21:26:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren
Když myslíš že "jsem proti" někomu pomůže tak prosím :)

30.6.2011 21:32:33

Pandemic
Tak já bych například ocenil pandemic, jak už zde kdosi zmiňoval. Uvažuji o jeho koupi a nebránil bych se, kdyby šel zahrát nejdříve na počítači... Ale kandidátů je podle mě víc. Bohužel já nejsem příliš velký znalec, takže asi moc nepomůžu...

30.6.2011 21:37:31

to Chosen
Znovu opakuju, že jsem odpovídal na přesně položenou otázku cituji:
"jste absolutně proti hraní deskovek přes počítače?".
Já jsem jen odpověděl ano.

30.6.2011 21:40:57

@kren,PJ
Popravdě, od vás bych asi ani jiný názor nečekal :) Jinak se omlouvám za duplicitu, nevšiml jsem si, kde se to tu už řešilo.

Jenže oni existují i lidi, kteří hrají hry po netu a tedy je to zřejmě baví (znám lidi, kteří hrají online: Citadelu, Ticket to Ride, A Game of Thrones LCG). Já bych takové aplikace asi taky moc nevyužil, ale baví mě programovat hry - nejen deskové - a kdyby o nějakou takovou hru měl navíc někdo zájem, aspoň by to nebylo tak neužitečné jako drtivá většina IT bakalářek :)

(Asi jsem tu poslední otázku měl vynechat, nerad bych tu způsobil flame o vhodnosti PC portů)

30.6.2011 21:42:00 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
@kren Ano, máš samozřejmě pravdu, jen sem zapochyboval o tom zda má smysl, aby tu 20 zarytých odpůrců PC řeklo "ne". Z kontextu je těžiště té otázky jinde, jinak by to řešila anketa, ale to je fuk.

@Borghal Jasně že to není na plnohodnotné hraní, takové ambice to asi nemá, ale na vyzkoušení či pokud není čas/možnost vytahovat krabici to určitě vhodné je.

Dovedu si představit, že např. povedený port na IPad může být zajímavý.

Rozhodně lepší než řada jiných témat bakalářek, co jesme četl či oponoval :)

30.6.2011 21:51:53

Borghal Rantipole
To je dobra nahoda :) Bracha na bakalarku prave dodelava pc verzi Memoiru :)

30.6.2011 21:58:00

zkus se zeptat vydavatele
jsou firmy, které se elektronickým verzím svých deskovek a jejich šíření nijak nebrání, třeba GMT :)
wargameroom.com

30.6.2011 22:05:41

borghal rantipol
Proti hraní deskovek na pc nejsem. Sám jsem nahrál destíky partií race for the galaxy... Ve dvou mě překvapilo, že ta hra trvá 6 minut. :D

Rád ti pomohu s nějakým testováním. A myslím, že nápad s tím pandemicem asi není na škodu. Protože je to hra, která se řídí pravidly, a AI by asi nebyla nutná. Protože se tam počítač nijak nerozhoduje. A podobných her je víc - ghost stories, forbidden island, asi ten ygdrassil... já tyhle hry nemám moc rád, protože si tam hráči navzájem pomáhají, ale hrát to na pc jako takový hlavolam dohraný do 15 minut... to bych si dovedl představit.

A tvá poslední věta je opravdu nešťastně položená. :) Asi jsi měl rovnou požádat jen o konstruktivní připomínky. :D

30.6.2011 22:56:45

Joe

PC verzie stolných hier
Tak to ja na rozdiel od krena a PJa online stolné hry hrávam :)
Či už preto, že doma nie je s kým a hlavne KEDY, alebo preto, že sa ich chcem naučiť (a donúti ma to tak čítať pravidlá :P).

No a ešte kvôli tomu, že online je omnoho väčší výber, ako mám ja doma (keďže do klubu už vôbec nie je čas chodiť),

1.7.2011 08:37:06

Elektronicke verzie
Nazov topicu je Elektronicke verzie, takze nie len PC - tie az tak nehravam.
Ale zato taka iPad verzia Carcassone alebo Tikal je perfektna. Pretoze to mozu hrat viaceri hraci naraz a da sa to polozit na stol, je to uz skoro stolna hra, nie? :)

1.7.2011 08:50:27

To Chosen
... zda má smysl, aby tu 20 zarytých odpůrců PC řeklo "ne" ...

Myslím, že to smysl má, protože pak si může udělat relativně, zdůrazňuju relativně objektivní obrázek jaké procento deskovky na PC odmítá a jaké procento je přijímá. Čili jestli ta práce má smysl větší nebo menší a může to uvést jako zajímavou informaci ke své práci. Samozřejmě by byla lepší anketa na co největším počtu dotazovaných.
Pokud by podle tebe odpůrci neměli odpovídat, pak by vznikl mylný dojem, že jsou všichni nadšeni hraním deskovek na PC a tak tomu skutečně není. Samozřejmě, že každý má k tomu své důvody. Já jsem své tady uváděl několikrát a to kromě toho, že na PC necítím tu "společenskost a lidský kontakt" o který mi jde u deskových her víc než o hru samotnou, tak je to z toho důvodu, že v práci půl dne sedím u počítače a po příchodu domů zbytek dne sedím u počítače u překladu a grafické lokalizace deskových her, aby to byli schopni hrát nejazykově vybavení lidé v mém okolí. Proto nemám jakoukoli chuť ještě potom čučet do obrazovky při hraní nějaké hry a pokud není nikdo, kdo by si v tu chvíli se mnou deskovku zahrál v reálu, tak se raději věnuju něčemu jinému, než hře opět na počítači u kterého sedím tak jako tak celý den a mám ho už plné zuby.

Ná závěr bych znovu řekl, že jako informace do bakalářské práce o smysluplnosti nebo nesmysluplnosti převádění deskových her do elektronické formy, je i odmítnutí cená informace. Nehledě na to, že jsem to odmítnutí nenapsal apriory jako zarytý odpůrce abych zdůraznil, že ta práce je nesmysl, ale naopak právě proto, abych když jinak nemůžu (a nechci) aspoň trošku pomohl Borghalovi aspoň svou informací o odmítaání deskovek na PC.

1.7.2011 09:43:44

DD

Deskovny v el. podobe
Myslim ze spousta peknych deskovych her se postupne objevuje napriklad na iPadu. Napriklad super provedeny je Smallworld ackoliv zatim umoznuje hru pouze 2 hracu ci hrace vs. AI. Ale urcite to svedci o tom ze zajem o takoveto hry je. Lidi se sejdou spolu a misto na desce hraji na ipadu, coz ma sve vyhody jako automaticke pocitani bodu, nemusi se nic rozdelavat a zahy uklizet a podobne. Takze ja jsem urcite pro hry na tablety.

1.7.2011 09:55:02

to DD
To chystání a uklízení hry ke hře neodmyslitelně patří, vůně kartonu komponent a herního plánu, figurky a žetonky v ruce, šustot karet tak tohle by mi všechno chybělo při společném hledění na neosobní byť graficky dokonalý obrázek na displayi.

1.7.2011 10:20:37

Ach, ach ...
@kren

Jen v bodech a naposledy reakce na Tebe.

- otázka není zda dělat, ale jak. To už korigoval i autor a jistě si to četl - ono to i vyznívá z otázky a většina to pochopila.

- až bude chtít autor anketu, zajisté udělá anketu a nazve ji "Chcete tu a tu deskovku na PC?"

- své důvody uvádíš právě teď a teď, uznávám, to může být smysluplné pro práci samotnou. Do teď si jednou použil cituji:
- "Kdykoliv se to prohodilo, bylo to dle mého ku značné škodě. Takže já jsem proti... "
- nechci vidět žádnou
- "ano"

Jestli proti tomu máš další námitku, prosím, ale piš mě do pošty. Odpovídal jsem do tohoto topicu jen s cílem sdělit Borghalovi nějaký konstruktivní nápad. To co tu řešíme je k ničemu a nikomu to nepomůže a dál v tom nechci pokračovat. Tak tu dál nešiřme balast :))

1.7.2011 10:35:11

to Chosen ad bakalářská práce
Odpovídám ještě sem a ne do pošty, protože jsi sem veřejně vložil něco co jsem nenapsal.

Pravda, napsal to PJ a já jsem se s ním ztotožnil. Možná jsem jasněji napsat, že se ztotožňuju hlavně s názorem že jsem proti, ale asi z jiných důvodů.

A ještě k té práci. Já když jsem psal před mnoha lety diplomku, tak jsem byl vděčný za každý podnět, se kterým jsem původně ani nepočítal, že tam do té práce vložím. Přidával jsem tam postupně další a další body. nakonec měla diplomka přesně 100 stran :). Podotýkám, že to bylo v dřevních dobách, kdy jsem neměl přístup k počítači, internet neexistoval tak, jak ho známe dnes, všechny zdroje byly knižní a časopisecké z vědecké knihovny, tiskárny byly jen jehličkové, takže celá diplomka byla psána na psacím stroji. Ilustrační fotky byly skutečné fotografie mnou vyfocené na film a vyvolávané v mé fotokomoře a byly vlepené do diplomky. Ilustrační nákresy byly kresleny technickým perem tuší. Psal se rok 1985 ... v dnešní době přístupu na internet se všemi jeho zdroji, laserovými tiskárnami a digitální fotografií jsou tyhle vzpomínky už jen k pousmání.

1.7.2011 11:13:05

kren
Jůůů vyprávěj nám ještě dědečku!!! :)

1.7.2011 11:18:15

pozor pozor !!!
Já dědeček ještě nejsem :). Z mých 3 dětí má nejstarší dcera má teprve 15. Naopak žena by chtěla ještě 1 dítě. Holt jsem se ženil a začal rodit až v pozdějším věku :D.

1.7.2011 11:22:44

:)
Také nikdo netvrdí, že si to napsal. Záměrně jsem napsal, že si to použil. :)))

Jinak historické okénko je to hezké. Na druhou stránku bakalářky jako dělané, hned za poděkování mamince a vedoucímu práce :)

Ještě pár příspěvků a bude stačit jen vytisknout diskuzi, přiložit CDčko a je hotovo :D

Neboj, za chvilku se budou smát nám, co jsme dělali práci na PC, složitě dohledávali na internetu a pak ještě zdlouhavě tiskli, jelikož dnes přece i každé malé dítě ovládá ten blikající krystal myšlenkou. :)))

1.7.2011 12:31:17

Vybíráme z Bazaru

Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Oath: Kroniky Říše a vyhnanství
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas