Domácí výroba her

Ahoj, mohu se Vás zeptat na hry, které je možné si vyrobit doma?

Samozřejmě to nemůže být hra plná komponentů. To by člověk strávil týdny výrobou. A také je třeba, aby k ní byly dostupné tisky a pravidla...

Nepotřebuji slyšet, že se to nevyplatí, že je cena stejná jako v obchodě. Protože to vždy není pravda a také není mým cílem ušetřit. Přítelkyně mi zakázala jakýkoliv nákup her :) Tak jsem si vymínil, že výroba se do toho nepočítá a hry vyrábím.

Prozatím jsem si vyrobil
Drako
Hive
Battle line

Díky za tip.
3.9.2012 12:22:55

predek
zkus pro inspiraci kouknout na seznam free print and play her na boardgamegeeku
http://boardgamegeek.com/geeklist/1567/games-that-are-free-to-print-and-play

Ale dá se toho samořejmě najít daleko víc

3.9.2012 12:30:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Print and Play
Díky, tohle je taky varianta... Projedu to a podívám se, co tam je. Měl jsem na mysli ale i "klasické hry", kterou jsou relativně jednoduše vyrobitelné... Hive je klasický případ.

3.9.2012 13:04:33

Hmm
Jaky k tou mela tva pritelkyne duvod ti zakazovat konicek? Mno nic mi do toho neni. Kazdopadneza sebe si vyrabum Dunu (od Ilyi) a taky Dunu Express.

3.9.2012 13:58:00

Nejjednodušší řešení
Já bych navrhoval to nejjednodušší řešení. Zavčas vyměnit přítelkyni ;). Jestliže ti dnes zakazuje cokoli nakupovat, zítra ti to zakáže hrát a kdoví co ti zakáže pozítří.

3.9.2012 14:05:36

Kren
Souhlas, podpora druhé polovičky je u tohoto koníčku docela důležitá :-) Ale věřím, že Křen měl na mysli celý princip. A v tom s ním souhlasím dvojnásob :-)

3.9.2012 14:09:08

kuci...
Me se libi, jak clovek nejvic rozumi tomu o cem nic nevi :)

3.9.2012 14:16:16

to Polylux1
Ty seš nějaký zapšklý ;)
Trošku víc humorného nadhledu ...

3.9.2012 14:17:56 | Upraveno autorem (porovnej)

na přítelkyni mi nesahejte :)
Tak pozor :) Já si nemůžu přítelkyni ve vztahu k hrám vynachválit... Hrajeme Space Empires 4x, TS, teď nově Mage Knight a další věci... Já bych byl ale schopný za ty hra utratit poslední korunu a tak mám naopak radost, že mi to "zakazuje" (je to možná silné slovo). Řekla, že další hru si pořídíme zase až na Vánoce :) Potřebujeme taky třeba novou žehličku :)

Každopádně mi nikdo neodpověděl na otázku :-P

3.9.2012 15:57:26

pro dámy
...jo a tou žehličkou budu prej žehlit převážně já. mám to brát jako svým způsobem další hru (jmenuje se: "žehlení") :)

3.9.2012 15:58:39

PnP DYI (print and play, do it yourself - vytlac a hraj, urob si sam)
Z volnych (free) pnp hier ma zaujali na BBG (sci-fi):
Zaibatsu - cyberpunkova hra - veeelmi zaujimavo vyzera
Aliens, This Time is War - kartovka
Interspace - 4x hra - podobna na Eclipse?

Z remakov sa prave pustam do Darthkadanovho remaku Merchant of Venus - fajly (skoro vsetky) dostupne na volne BGG, ale to si prave nemyslim ze je pre teba (ta hra asi naozaj vyjde o dost viac ako keby si ju kupil)
Dalsi schopny retheme z BGG je Ghost Stories prerabka do Lovecraftovho sveta ako Call of Dagon - fajly poskytne na poziadanie autor.

Celkom jednoducho sa da vyrobit Neuroshima Hex (ale musis si zohnat scany armad, ja som grafiky vytiahol z iPad aplikacie)

no a ked sa chces zabavat doporucujem forum.boardgamer.ru - sice treba trochu rustinovat ale zozenies skeny skoro vsetkeho, co existuje ... :-)

3.9.2012 16:28:18

to merli
Ahoj a neměl bys tu grafiku k Neuroshima Hex!? Docela jsem o ní přemýšlel a taky mi nepřišlo, že by to bylo na výrobu nějak náročné...

díky

3.9.2012 16:52:08

predek
Já si doposud vyráběl jen Dunu a hra samotná vyšla cca na 2000 Kč. Tzn., že samovýrobu bych volil pouze u her, které již nelze běžně sehnat nebo u karetních her apod. (zkrátka her s malým počtem různých komponentů).
Podle mě je argument "bude to dražší než originál" poměrně na místě (má-li konečná podoba vypadat k světu). Samozřejmě pokud to bude tvůj koníček, tak proč ne.

3.9.2012 17:24:23

saiwer
Já to beru jako svého druhu kutilství... Náklady se rozpustí ve firmě a po večerech si prostě u filmu vyřezávám žetonky z kartonu. Navíc třeba Neuroshima Hex nebude zas tak nákladná: je to tisk žetonů plus karton a polepit, možná ještě zalaminuju. Mapu mám již stejnou, vytvořenou pro hru Drako. Tudíž zbávý jen vytvořit žetony. Karton stojí stovku, tisk taky pár korun, laminace pár stran taky pár korun... Nepočítám samozřejmě cenu mého času... Ale nebude to žádná láce.

3.9.2012 17:53:12

nové hry doma
Vždy říkám, že je to buď vzorek na otestování, nebo mi to kluci vrátili po hrooooozně dlouhé době.
Jinak vyrobit jde cokoliv, pokud nevadí abstraktní hry, tak z pár kemenů a hrací desky uděláš spoustu věcí.
Nebo taky, že jsem to dostal za nějakou službičku a tak.
Většinou to co máme již nevracím.
Ale měl jsem chvilku takový problém, že když se mi to nevejde na určené místo, tak to musím udat. Byl to docela svěží vitr a něco jsem opravdu i prodal.
Než jsem to dopsal - píši z práce - tak tu přibylo něco nového, Neuroshima výborná jen kartón a pak průhledná lepící páska, pak se to ani nemusí laminovat.

3.9.2012 18:00:33 | Upraveno autorem (porovnej)

predek
Jak rikam, zkus treba tu Dune Express. Prislo mi to docela zajimave, i kdyz vyroba kostek je trochu obtiznejsi.

Jinak vyrabet si hru Drako podle me nemelo moc velky smysl. Precijenom hra ktera stoji petikilo a je bezne k dostani mi prijde jako mrkani casem, nemuve o podpore tvurce.

Jinak proti domaci vyrobe her samozrejme nic nemam, je to konicek jako kazdy jiny.

3.9.2012 18:12:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Domaci vyroba
ja si vyrabel taky Dunu a byl to masakr, udelal jsem asi 4 verze, nez jsem byl konecne pokojen a skoncil u Baranovskeho designu.

Jinak bych fakt vyrabel jen out of print veci, nechce se mi v tomto smeru byt pruderni, ale je-li hra v prodeji, neni zrovna koser si ji vyrobit.

3.9.2012 19:27:36

Deti
Ani so mnou priatelka nechcela hrat ziadnu hru. Tak som jej urobil zopár detí a hrám teraz s detmi.

3.9.2012 21:27:16

RioM
Tomu říkám kreativní řešení problému.

3.9.2012 22:01:24

RioM
Stejně to řeším i já. Manžel byl donucen urobit mi zopár detí a teď už stačí jen počkat pět deset let :)

3.9.2012 22:22:29

som

predek
Zřejmě nejjednodušší na výrobu jsou karetky - zrovna tady na ZH máš dvě verze hry Baloon Cup (u ženy velmi oblíbená), nebo např. Dej sem mozek. Na výrobu je lehké Tsuro,
z válečných je free Valor and Victory ...

ad Ikri, RioM: Já blbec je dělal jen tak, že mě to bavilo, ale tohle je taky dobré využití :-D

4.9.2012 07:04:19

ruy

je mi divna tato logika
ked sam uznas ze naladujes kopu prachov do nakupovania a zaroven je ti jedno kolko vrazis do vyroby

tak ale pridam este
micropul - prijemny soliter ale aj pre dvoch to celkom ide
a
decktet - na hranie a spekulovanie okolo hrania :)

4.9.2012 10:10:17

PnP materialy
Ohledně výroby her bych doporučil určitě tenhle skvělej web, je tam toho opravdu hodně:) Sám jsem odsud vyrobil minimálně 10 her--> http://www.boardgamer.ru/category/print-n-play

4.9.2012 16:20:35 | Upraveno autorem (porovnej)

som

Odulin
Ano ano, boardgamer.ru toť bezedná studnice inspirace :)

4.9.2012 20:44:37

Vybíráme z Bazaru

Sagrada
Sagrada
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas