Do omrzení

Můžete říct, že existují hry, které mohou bavit stále a „neohrají“ se? Jaká taková hra musí být?

Za mě:
- Určitě fillery, které jsou zaměřeny na humor a lidský prvek (Fazole) nebo jednoduché mechanismy, kdy vlastně místo strategie jde jen o tipy (Mamma Mia)
- Další skupinu tvoří dlouhotrvající hry (5+ hod), které prostě nelze hrát často a tak se vlastně nemají šanci omrzet
- Jako třetí skupinu mě napadli sběratelské karetky, které fungují jako hýčkaní mazlíčci, které je potřeba neustále vylepšovat.
23.8.2011 10:48:04

SSZGSA
no, musíš uznat, že prvítko tak opravdu, ale opravdu nikdo neměl :-P

EDIT: a pravítko taky nikdo neměl

23.8.2011 14:29:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Summoner Wars
To hrajeme pořád dokola a vzhledem k počtu frakcí a kostkám to rozhodně není pořád dokola:-)

23.8.2011 14:30:37

U mě
Já můžu říct, že mám nahráno snad 100 her v Agricole a Vikingách a pořád mě hodně baví. A dále je spousta her, kde mám nahráno okolo 20-30 her a vím, že mě ještě dlouho bavit budou (Puerto Rico, Fazole, Doba kemenná, Cesta kolem světa za 80 dní, Nexus Ops, Poštovní kurýr, Chvátilova Civka....atd.), dalo by se říct celý můj seznam her. Já je totiž nekupuju na okrasu nebo kvůli toho, jednou si hru zahrát.

23.8.2011 14:33:58

Ella
Nojo, opraveno..:D Ale jinak mám pravdu co? :D

Edit : A ptala jsi se? NE... Přitom bych jednu hned dostal!:D

23.8.2011 14:34:07 | Upraveno autorem (porovnej)

budu konkrétní
Dominion, Cosmic Encounter. Kdykoliv, kdekoliv :)

23.8.2011 17:33:55

do omrzeni
Tak tech her je kvantum. Mam odehrano desitky i stovky partii (pravda ty stovkove vetsinou online) hned v nekolika deskovkech a kdyz se na ne podivam, tak nejake spolecne rysy nevidim, krom toho, ze me proste bavi.

23.8.2011 18:46:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Nedá mi neparafrázovať :)

budu konkrétní
Dominion. Nikoliv :)

23.8.2011 22:05:19

SSZGSA
se tváříš jako bych tě mlátila od rána do večera a já jsem přitom byla taaak nekonfliktní

24.8.2011 09:11:24

to Ella
S tou nekonfliktností Ti nevěřím ani ň, obzvlášť, když jsi před pár řádky napsala, že ráda zabíjíš ostatní :-D

24.8.2011 10:07:51

Kadaver
vzdávám se, je vás na mě víc

24.8.2011 10:16:47

tarnow
neohrateľná hra musí mať nejaké pozitívne fluidum, charismu, ťažko popísateľnú vlastnosť, kvôli ktorej si daného hráča podmanila - u mňa to je a asi naveky bude šach.

24.8.2011 10:18:33

Ella
a ten avatar chouliciho se goblina mluví taky za vše :-D

24.8.2011 10:20:54

A už je o tu zase:-)
Aspoň to (též) zabalím do parafráze:

rád zabíjím ostatní - Descent
rád šachy - Descent ve dvou
rád škodím - Descent
občas i rád přemýšlím - Descent
občas si rád hraju se zvířátkama - DESCENT:-)
a mám rád společnost u her - Descent ve dvou:-)

Zatím máme s Pájou odehráno cca 40 2-8 hodinovejch partií a vždycky když to uklízíme, mám sto chutí to rovnou znova rozbalit:-) K pivku, dýmce a cigaretám mi halt přibyla závislost č.4 ...

A abych dodržel zamýšlený formát:
Faktor neohratelnosti u mě spočívá v atmosféře, latentním příběhu, hodně kvalitním a neagresivním designu, ideálním poměru náhody (kdy i s hráčem kterýho znáte jak svý boty bude mít hra pokaždý jinou atmosféru) s "šachovitostí" (pořád musí mít smysl každej tah dobře propočítat), dostatečné epičnosti a samozřejmě modularitě, která je podle mě v tomto ohledu vůbec zásadní - Pokaždý když vlezu do podzemí tak s jinou kombinací hrdinů a jejich schopností, každá jeskyně má jinou podobu, obsazení, pasti a poklady, takže ji musím pokaždý řešit úplně jinak. Ani žádnej závěrečnej boj není stejnej...jděte mi s druhou edicí :D

24.8.2011 10:28:00

rbx

...
hmmm, hezke tema. Zrovna vcera jsem si rikal, ze bych si neco zahral a prohlizel jsem si v obchode polici her a na nic jsem nemel chut. Nechtel jsem nic kratkeho, ale nic extra dlouheho a chtel jsem si zahrat ve vice lidech. A nic jsem nevybral. :-(
Mam uchylku, stejne asi jako vetsina sberatelu, ze me nejvic bavi zkouseni novych her.
Kdyz bych ale mel vybrat neco, co si vzdy vezmu na nejaky CON, tak je to Eve: Conquest.

24.8.2011 10:37:50

rbx
jj - přesně, ta chuť zkoušet nové je pekelná. Domá ve skříni kupa deskovek, ale jak někdo dojde s novou peckou tak se na staré miláčky zůstává prášit (čest světlým vyjímkám). Lidi jsou asi takový :-)

Tak mě vlastně napadá, že ty hry co zůstaly ve skříni se vlastně ani neomrzely, ale ta touha po novém je strašně silná :-)

24.8.2011 10:41:16 | Upraveno autorem (porovnej)

ohrané hry
čo sa mňa týka, tak mne sa v podstate ešte žiadna hra neomrzela. je to aj tým, že hrám raz, maximálne dva krát do týždňa. na viac nie je jednoducho pri iných hobby a práci čas. ale aj mimo to mám kúpené len hry, ktoré hrám rád. takže u mňa je to skôr o tom, že si niečo zahrám a buď sa mi to páči, alebo nie. podľa toho to hrám aj viac krát alebo nie. samozrejme, že hrať dve hodiny v jednom kuse dračie srdce by ma nebavilo, ale z času na čas mi to nikdy nevadilo :-) no a samozrejme pri niektorých hrách si myslím, že ma asi neprestanú baviť do konca života - twilight struggle, age of empires III a warrior knights je u mňa stále jasná voľba :-)

24.8.2011 11:03:37

do omrzenia
mozem povedat , ze zo hier , ktore mam v zbierke , ma este ziadna neomrzela . Ani sa ziadnej nechcem zbavit . Teraz sme po dlhsej dobe otvorili vikingov a colosseum a bola ohromna zabava . Cez prazdniny ma navstevy znasilnovali Dominionom , Faunou , AoE . V klube , kde sa schadzame , v poslednej dobe tiez zacal prevladat nazor , ze radsej dohrat , ako hrat velku hru a neskoncit . S tohoto pohladu u mna momentalne vedu , ako stale dobre kusky pre kazdu prilezitost : rok draka , nexus ops , postovni kuryr a alien frontiers - hram rad ja , radi hraju vsetci a bavia do neomrzenia .
Vysvetlim : rok draka nekomentujem , je to moj milacik , nexus - spickova zabavna bojovka , kde radi zabijaju aj zenske , postovni kuryr - podla mna najlepsie a najkrajsie spracovana hra , pritom inteligentne zabavna , alien frontiers - taka junior duna , trosku som si ju musel prerobit / kriklave komponenty / , ale teraz velmi svizna a zabavna zalezitost .

4.10.2011 22:03:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kingsburg
Kingsburg
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas