Deskovka pro babičku

Dobrý den,

chtěla bych poradit deskovou hru pro babičku 60+ baví jí postřehové a i trochu vědomostní. Nejčastěji hrajeme Dobble, Co to čmáráš, Desítka, Cink. Něco co se prosím dá hrát od  2-3 hráčů. Moc děkuji za rady :)

7.11.2021 20:33:31

Je to vlastně něco jiného, ale co nějaké hry se slovy? Krycí jména (duet) , Dixit, atp. 

 

Tak mě napadá, zkuste napsat i jaké jiné hry jste zkoušeli a nechytly se. 

7.11.2021 21:16:54 | Upraveno autorem (porovnej)

@kkaarr abych řekla pravdu.. tak nějaké složitější jsme nezkoušely :) myslím si, že Citadela by babičku mohla bavit třeba.. ale bojím se, že hry které jsou už více založené na taktice ji bavit nebudou. Dixit a krycí jména jsme zatím nehrály :)

7.11.2021 21:40:28

Já bych doporučila #Dreamscape

Nebo i #Nova Luna 

Sice popravdě nejsou ani vědomostní ani postřehové, ale logické a strategické, ale obě jsou hrozně hezké, nehraje se agresivně proti sobě ale kdo nahraje víc bodů. Kdo je trochu stratég, může malinkato “škodit” tím, co umožní nebo znemožní soupeři. Obě mi přijdou při hraní takové relaxační a moc hezké jako dárek.

Na postřeh pak doporučuji

#Hrdinové bez záruky 

#Fuse 

Ty jsou obě dost mazec, protože se v reálném čase musí stíhat dělat dost akcí a fakt to chce nejen postřeh ale i schopnost se hodně rychle rozhodnout.

7.11.2021 21:45:15

@zacinajici děkuji za tipy :) Hrdinové bez záruky mám.. zkusím s babičkou zahrát ;)

7.11.2021 21:53:32

Ještě mě napadlo #Mysterium to je taky prima zážitek - není to postřehové v tom smyslu, že si musíš něčeho všimnout rychle, ale je to varianta Dixitu a musíš si vlastně dobře všímat co je kde na jakém obrázku. Ale jsou na to potřeba nejméně tři lidi - jeden hraje ducha a vybírá ty obrázky a dva-tři díky nim vyšetřují vraždu.

7.11.2021 22:04:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Já bych zkusil nějaké ty lehčí, ale všeobecně oblíbené hry. Např. Carcassonne, Kingdomino, líbí se mi i Kariba. Nebo nějaké ty tetrisovky? Jako třeba Ubongo, Paříž město světel,.. 

No a nějaké ty detektivní? 

7.11.2021 22:07:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Má babička hrávala dřív mariáš a teď ji dost baví štichové hry. Nejvíc asi #Wizard, ale #Odysea: Společně k deváté planetě a #Claim jsou super.

7.11.2021 23:23:16

Tip z trochu jiného soudku: u nás babička není žádná hráčka, ale bavily ji takové ty logické SMART hry pro jednoho jako #SMART - Skákej! a #SMART - Tři oříšky pro veverku

8.11.2021 00:29:17 | Upraveno autorem (porovnej)

U nas babka rovnakej vekovej kategorie preferuje vedomostne hry, tak hrame Timeline, Slovensko otazky a odpovede (len otazky, bez behania po hracom plane), obcas scrabble.

Ale bez problemov zvladla Lotos, skodit v Hes a po poslednej macke aj Alenkinu zahradku.

8.11.2021 06:55:24

Hlavně nepodceňovat starší a moudřejší generace :). Twilight Imperium, když se dobře vysvětlí, stejně tak Terra Mystika či Divukraj, můžou být ideální…

8.11.2021 07:15:13

Mně se u starší generace zatím vždy osvědčila #Sequence, dále měly úspěch většinou i #Azul, #Azul: Letohrádek nebo #Nova Luna.

8.11.2021 11:03:25

děkuji za tipy :) určitě něco vyberu

9.11.2021 15:39:01

Vybíráme z Bazaru

Marco Polo
Marco Polo
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas