Descent nebo runewars..

Dobrý den dámy pánové :P..

Jedná se o to sem na vážkách tak potřebuji radu :P koho byste upřednostily Runewars nebo descent 2nd edition..Beru all námitky :P a rada je to na tobě ta mi nepomůže :D
25.1.2013 12:49:51

Descent
Jsou to odlišné hry, takže samozřejmě záleží na tom, co od toho očekáváš. Já bych si z těchto dvou vybral Descenta. Runewars je hra na delší čas a nedá se to podle mě hrát příliš často.

25.1.2013 12:55:59

Descent
Dle mého názoru je Descent 2nd edition bez kampaně nehratelný, takže bacha, ve skutečnosti je ještě na delší čas. Ale pravda, dá se to hrát po menších úsecích.

25.1.2013 16:54:57

Smochy
Zalezi, jaky typ hry chces. Jestli chces Dungeon Crawl, tak Descent, pokud strategickou hru, tak Runewars.

RW jsem hral jen jednou, graficky moc pekne, vcelku jednoduche, ale nesedel mi souboj, ktery byl pomoci karet ze spolecneho balicku.

Descent vlastnim prvni edici a spokojenost, druha edice je podle me poslabsi, ale to zalezi na lidech.

25.1.2013 17:12:58

Smochy
Pokud máš možnost, tak rozhodně si tyhle hry někde zkus. Okolo Runewarsu byl zpočátku docela solidní humbuk, ale podle mě existují mnohem lepší hry. Mě na nich neseděl soubojový systém a pak grafika, která je podobná jako třeba v Runeboundu (mě se prostě graficky nelíbí ty unisono hrdinové, které FFG používají) a pak pár dalších věcí. Naopak se mi u nich líbil ten systém akcí, který byl podle mě udělán hezky a pak samozřejmě ty hory. Nicméně teď bude vycházet revidovaná edice, která ty platové hory mít nebude, což je podle u téhle hry mínus.

U Descenta by mi také seděla víc jednička. Na podobném principu jako Descent jsou i Mice and Mystic. Ty se my líbí moc, ale tématicky jsou víc pro děti. I když my jsme tím na Warconu vůbec nepohrdli a hru si moc užili.

25.1.2013 17:40:12 | Upraveno autorem (porovnej)

ťažko vyberateľné :)
Pre mňa je to runewars, hlavne ak sa jedná o descent 2nd. Ale ako spomínal Vojta, ide o to čo chceš. V runewars robíš jednotky, bojuješ, ťažíš rieši sa diplomacia s protihráčmi, vylepšuješ sa a dobíjaš územia. Zahráš to v 2-4 hráčoch. Descent 2nd si zoberieš hrdinu (alebo pána jaskyne) a toho si vylepšuješ a chodíš po mapke (prevažne chodbách) a plníš úlohy, questy ktoré nadväzujú zase na ďalšie questy a podobne (čiže kampáň :) ). Keď sa to zráta, descenta by si mal hrávať častejšie, runewars stačí rozbaliť raz za čas, ale kľudne sa to dá hrať aj častejšie :) Ale ja osobne som Descent 2nd neprišiel na chuť po tom čo som skúsil taktickejšiu, premakanejšiu a oveľa oveľa epickejšiu jednotku. Len tam zase treba min. 4-5 hráčov aby hra bola vyrovnaná.

25.1.2013 17:42:13

Je to na Tobě...
Runewars bych doporučoval, pokud chceš hru, která zabere více času, a je hlavně strategická. Jedna hra zabere kolem 3 hodin
Descent - ten bych doporučoval, pokud máš rád procházení dungeonu, vylepšování svého hrdiny a pokud nemáš tolik času. 1 hra trvá přibližně 1-2 hodiny. Trpaslik88 psal, že pokud nehraješ kampaň, tak je nehratelná, s tím bych nesouhlasil. Rozhodně není nehratelná, ale je ořezaná právě o to levelování postav, což je velká škoda.

25.1.2013 18:46:28

Smochy
Já být tebou, tak si pořídím obě příjemně se ti to bude doplňovat, zatímco v Runewars máš pocit, že s hrdinama nic moc nezvládneš(ačkoliv občas můžou rozhodnout hru a někteří tě budou obzvlášť prudit) tak v Descentu si užiješ hrdinských akcí až až. A nejlépe si k tomu dokoupit ještě Runeage,ten je na závěr nejlepši odreagování :-D

26.1.2013 15:09:27

uz to tu zaznelo...
odpoved je za C, Descent first edition :)

Osobne bych z tvych moznosti uprednostnil Runewars, protoze tam se aspon epicky nezachranuje uroda zeleniny, nicmene jsem koukal ze 1. edice se da porad jeste sehnat a to je proste pecka. Sice na delsi casek, sest hodinek je dobry si vyhradit, ale ta hra za to strasne stoji...

26.1.2013 15:55:37

Vybíráme z Bazaru

VÁLKA O PRSTEN 2.ed - PÁNI STŘEDOZEMĚ + STROMOVOUS
VÁLKA O PRSTEN 2.ed - PÁNI STŘEDOZEMĚ + STROMOVOUS
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas