Dalsi prosba s vyberem hry

Ahoj vsichni.Zbavuji se her,co jsem nakoupil.Agricolu jsem prodal uz davno,Battlelore (chybi spoluhraci)a Cesko otazky prodavam ted uz taky.Z her,co jsem si poridil,mym potencialnim spoluhracum vyhovuje pouze Ticket to Ride Europe a jaks takz i Pandemic.Rad bych svou sbirecku 2 modernich deskovek rozsiril o dalsi kousky,ktere by se aspon vzdalene podobaly narocnosti a hratelnosti TtR.Uvazuju o porizeni Niagary,Formula D nebo Galaxy Truckera (ktery ma kamarad,ale moc mu nedal sanci,ale toho jedine mam moznost si vyzkouset).Muzete mi prosim nejak zhodnotit tyto hry,at si udelam predstavu?Zaroven mne vcera pritelkyne sokovala,kdyz pri debate o hrach rekla,ze hra na hrdiny by ji bavila.Protoze je v anglictine zacatecnik,libila by se mi nejaka RPG hra cesky,ale krome Proroctvi toho asi moc neni,ze?Proto se chci zeptat,zda je pro neanglictinare,ktery NECHCE hrat jednu partii 5 a vice hodin zajimavejsi WoW AD nebo Talisman (Runebound je asi jeste lepsi,ale herni doba je prilis dlouha).
Moc dekuji za pripadne tipy a omlouvam se,ze zakladam dalsi vlakno na temata,ktere se opakuji.
10.8.2009 08:27:07

Druss
Talisman - česky je myslím jen ta starší verze, ale není to čisté RPG, je to spíš taková odlehčená rubačka, což neznamená, že by to nebyla legrace. Další variantou RPG je Return of the Heroes - hráči plní úkoly, aby se mohli vypravit na finálního bosse. Myslím, že angličtiny tam moc není, ale nejsem si jistý.

Galaxy Truckera mohu jen doporučit, baví i nehráče a je to zábavné. Zpočátku může být zmatek v pravidlech, ale to přejde po prvním letu.

10.8.2009 08:46:37

Co se lehkých her týče...
... tak bych ještě pouvažoval o RoboRally... Děsně rychlá hra, kde se nikdo nestihne nudit i při hře maxima možných hráčů.
Základní pravidla fakt jednoduchá a není při hře potřeba znát angličtinu.
Rozšířená pravidla (s kartami speciálního vybavení) už je to komplikovanější a určitá znalost angličtiny je vhodná (ale karty se nedrží tajně, takže by měl stačit jeden schopný angličtinář ve skupině).
Ač mně hra moc nelákala, po jejím zahrání s rbx, sydem a Siaronem jsem jí dost propadl :-)

10.8.2009 09:29:52

Zeus
Die,ne nadarmo se jmenujes Zeus,vypada to velmi dobre,ale znamena to,ze ve dvou hracich potrebujeme ovladat kazdy aspon jednoho robota,ze?
Jinak co Through the Ages: A Story of Civilization?Ted jsem videl,ze to ma v zari vyjit cesky... Sice to uplne nesplnuje predstavu lehke hry,ale neni tam jazykova bariera...

10.8.2009 10:10:15

Sydo
A nemas,jakozte odbornik na RPG reference na WoW AD?

10.8.2009 10:10:57

RoboRally
Každý hráč ovládá vždy jednoho robota (i když možná je varianta, že každý hraje třeba se dvěma, to netuším). Nicméně jsme to hráli i ve dvou s přítelkyní a hrálo se to velmi dobře. Jen je potřeba počítat s tím, že čím méně hráčů, tím menší interakce (méně srážek, méně škození) a spíš to je závod, kdo lépe a rychleji kombinuje karty příkazů (hodně logické myšlení). Ve více hráčích (tak od 4 výše) je to masakr, kdy robůtci vypadávají z herní mapy, vybouchávají a hodně si "škodí"...

10.8.2009 10:21:59

co takhle AoE III
Jestli myslíš WOW Adventure Game, tak je to pěkná hra , ale plná angličtiny, spousta a spousta karet, vše v aj.
Co takhle podívat se na Age of Empires III, kompletně česky, spousta pěkných "pajduláků", jednoduchá a jasná pravidla, nenáročná na čas ....

10.8.2009 10:27:32

To Hammer
Jj, AoE III je urcite dobra,ale bojim se moc a moc,ze je prilis komplexni na oddechove hrani,Ringo to v recenzi prirovnaval k Caylusu.Ja spis hledam neco jednoducheho,hratelneho,zabavneho a pokud mozno,aby to bylo cesky.Tohle je urcite zabavne a i hratelne,ale nic jednoducheho...

10.8.2009 11:15:06

Roborally
Můžu potvrdit, že Roborally je skvělá a určitě legrační deskovka. Jen je potřeba skutečně vědět, že ve 2 či 3 lidech do sebe robůtci tolik nevráží, nestřílí po sobě laserem.

10.8.2009 11:18:18

za sebe
doporučuji ten Galaxy Trucker, je to fakt sranda ;).

btw s tím Roborally mě zase vykláte, já to jednu dobu hodně chtěl, ale hráli bychom to převážně ve 2, tak nevím..

10.8.2009 11:39:07

Doporučuju Niagáru, ideálně s tím dvouloďovým rozšířením. Navíc je to hned pro 5 lidí, s rozšířením pro 6. Je to sranda a zároveň se dá dost hodně taktizovat (vlastně nulová náhoda). Začátečníci okamžitě pochopí.

Nám nějak Galaxy Trucker nesedl, i když synové jej zbožňujou... (v základu pro 4, po úpravách s rozšířením pro 5).

Jinak v zásadě platí, to, co už tady bylo několikrát řečeno: vyzkoušej si to. Každému sedí jiné hry.

10.8.2009 11:54:01

ALL
Diky za tipy, ale Niagara ted jsem cetl, ze je Niagara pro 3 a vice hracu, tim padem je ze hry :(

10.8.2009 12:15:40

Druss
Koukám že máš v profilu Brno. V tom případě bych doporučil nejprve hru vyzkoušet v některém z klubů (nebo projít sekci Hledáme spoluhráče) a teprve podle vašich pocitů s přítelkyní jít na nákupy.
Třeba já osobně bych Galaxy Truckera nedoporučil, páč jsem mu nepřišel na chuť.

10.8.2009 14:24:21

husak
Mno zrovna GT si zkusim, jako jednu z mala dopredu, snad to bude tak dobre, jak doufam .... :)

10.8.2009 16:49:18

Drussbarb
Super, to je nejlepší. Nechci GT hanit, spíš jsem chtěl ukázat na vlastním příkladu, že ani takováhle obecně pozitivně hodnocená hra nemusí uspět u každého. A jelikož evidentně nechceš patřit ke sběratelům her, tak je to lepší volba, než kolotoč nákup>zklamání>prodej.

10.8.2009 17:02:26

Druss
husak má pravdu, zrovna ten GT je takový tozporuplný. Ještě jsem nepotkal nikoho, komu by ta hra byla šumák, buď jí lidi milují nebo nenávidí. Já jsem v tom prvním táboře, GT se mi asi nikdy neomrzí.

11.8.2009 08:01:24

GT
tak ja se priznam ze me ta hra nicim nezasahla a vubec se po ni nepoohlizim. Tim ji jako nekritizuji, ale asi budu jeden z tech mala kteremu ta hra je fakt sumak, neznam ji, nehral jsem ji, jen vim ze existuje.

11.8.2009 08:10:29

ehm...
2.2.2009 11:41:48
"Ja chtel hrozne treba Galaxy Trucker, ale manzelka taky nema rada sci-fi, takze si musim nechat zajit chut"....:)

11.8.2009 08:33:16

Beholder
Touché! :D

11.8.2009 09:22:54

Btw
Tady je to jak ma rozvědce - Ella na mě tuhle práskla, že jsem měl v top Agricolu, teď tady na Ringa taháme minulost, abych vás neprojel Cibulkovejma seznamama hoši :)

11.8.2009 09:24:42

:D
já si shodou okolností nedávno pročítal fórum o Dobyvatelích vesmíru a Ringo tam tohle napsal, tak mi to přišlo úsměvné :)...

11.8.2009 09:27:16

:-D
Tak tak žádná rozvědka - prostě náhoda :-P A proč si nerýpnout ...

11.8.2009 09:30:31

2 Beholder
to jsem nevedel tehdy co jeste chci. Dneska je realita takova jakou jsem napsal. Hlavne jsem nevedel ze staveni rakety probiha zbesile a v realnem case co kdo urve drive. Tohle fakt nemusim a timhle muj zajem o tuhle hru skoncil. Takze tohle bylo naprosto zbytecne a asi se taky prohrabnu starsimi diskusemi s tvymi nbazory, urcite to bude hodne zajimave.

11.8.2009 09:32:56

2 Beholder
treba tenhle: "ak dneska proběhla první hra a jsem hrozně překvapený, moc se mi to líbilo. Měl bych pomalu odstranit své předsudky ohledně karetních her (že jsou méně kvalitní jak deskovky, méně koplexní a příliš jednoduché)"

to co jsi mel v zavorce sis do nedavna myslel taky, ja si to mysli mporad a vesele me za to zbesile kritizujes. A jsme si kvit:-)

11.8.2009 09:38:42

Vrrr
bratrská válka začíná! Kdyť to byla legrace, já bych to nehrotil (i když mě Beholderova minulost také zajímá). A na Ellu si dám taky bacha :D

11.8.2009 09:39:23

já věděl, že se chytí :D
...

11.8.2009 09:40:13

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (druhé vydání) - nové
Loděnice (druhé vydání) - nové
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas