Co hrajete s přítelkyní

Tak by mě docela zajímalo co hrajete s přítelkyní a zároveň abyste se sami nenudili. Osobně si dokážu představit takovou Agricolu, bohužel mě osobně farmaření moc nebaví. Tak schválně k čemu jste schopni své drahé polovičky přemluvit?
10.4.2012 22:25:43

závidím :)
Tak ja musím závidieť manželky :) Moja chce hrať iba pandemic a agricolu, ktoré ju naopak veľmi bavia.. Nevyskúšala tých hier veľa, ale aj to čo skúsila, zatratila ešte pred prvou hrou. Až sa čudujem ako ju mohli tieto dve hry chytiť. Hlavne keď vidím, ako sa vžije do svojích rolí a úplne to prežíva. Už len s tohto dôvodu s ňou hrávam pandemic, lebo tá hra ma nudí, ale keď vidím ako to prežíva... Tak aj preto nechápem, ako ju nemôžu baviť dáke atmosferickejšie hry. Nemá trpezlivosť na naučenie sa niečoho trošku náročnejšieho a ak sa aj niečo učiť má, doslova trpí :D

12.4.2012 09:07:11

atOKYi
bavia ju naopak? ;-)

12.4.2012 09:57:47

som a SmallWorld
Já mám se SmallWorldem u holek jen a jen dobré zkušenosti. Hodně je to baví. Dokonce přítelkyně mého kamaráda nemá ráda fantasy, ale SW jí nadchlo - myslím že právě proto, že si ta hra dělá z fantasy legraci a paroduje jí. Určitě do začátku bych doporučil hrát bez jakýchkoliv rozšíření, mám pocit že hodně holek odrazuje už tak velké množství ras a vlastností.
A důvody, dle mého názoru, proč tahle hra holky baví? Za prvé jen mírná rivalita. Bojuje se proti sobě, ale není to vyloženě řežba - sem tam přijde o nějaký region, naopak poté někomu region zabere, není to tak agresivní, spíš pohodička. No a za druhé: už jsem si všiml u více holek, že se rády ztotožní s rasami ve hře (co jste to provedli s mými oblíbenými kostlivečky...). Dokážou si najít oblíbené rasy, opravdu je mít rády a ztotožní se s nimi.

Takže SW je myslím ideální hra pro něžné pohlaví, opravdu doporučuji.

12.4.2012 10:06:41

to stOKYi
Podle mých bohatých zkušeností s mou ženou a s jinými "nehráčkami" mohu říct, že se žena chytne většinou první jedné až maximálně třech her, které se naučí a baví ji. Nemusí jít o hry jednoduché, může to být i nějaká složitější pecka. Problém je ale v tom, že ji pak už ale ani heverem nedostaneš k nějaké další jiné byť lepší hře. Většinou jim stačí hrát jednu hru, která je zaujala poprvé a nemají tendenci hrát a zkoušet nové hry. Odbydou tě slovy: "Na co se budu učit a zkoušet další a další hry, když mne tahle baví".

Edit:
Ad Venca a Smallworld. Já mám tedy ze Smallworldem opačné zkušenosti. Nezaujal ani mou ženu a ani jiné naše kamarádky. Vyloženě je nudil.

12.4.2012 10:09:39 | Upraveno autorem (porovnej)

som

KREN
Ty musíš znát měsíc mého života, jinak to není možné :D

12.4.2012 10:13:25

Spokojenost...
Máme tři děti od tří do osmi let, tak doma hrajeme hlavně s nimi, po večerech spíš oba pracujeme, odpočíváme u nějakého seriálu nebo si jen tak povídáme... Když už něco hrajeme, tak nejčastěji scrabble, kde jsou naše šance vyrovnané, tam mi nepomůže, že jsem ve hrách profesionál :). Ale když už se dostaneme do herní společnosti, probudí se v Marcele hráčka, a hraje téměř cokoliv; preferuje ale komplexnější věci, jednoduchých má dost s dětmi... Jen nemá ráda při hře dohadování, takže žádný ameritrash s diplomacií, a ve skutečnosti ani kooperativky. Obecně nemá ráda kecaly, co říkají ostatním "teď bys měla udělat tohle." Chce si budovat něco svého, ať už je to postava, dungeon, civilizace, kosmická loď nebo středověká farma, a chce si to stavět podle sebe, i pokud to není nejefektivnější. Ale hraje rychle, intuitivně a překvapivě dobře. Through the Ages se naučila až letos, a už v první hře držela krok s hráčema, kteří měli odehránu aspoň stovku partií... stihla přitom připravit večeři dětem, a stejně odehrát svůj tah rychleji, než ostatní :). A už se těší na další příležitost TtA si zahrát. Takže můžu být spokojenej, protože jí perfektně sedne styl her, co dělám... jen s Mage Knightem jsem to už přehnal, příliš mnoho kombinací, které se nedají hrát úplně intuitivně. (Ve skutečnosti mě překvapilo, že si to vůbec zahrála, už když jsem to dělal, bylo mi jasné, že na to není dost geek :).

12.4.2012 11:29:51

deskovky a manželka
Acho jo, to se někdo má. Moji ženu jsem dostlas k deskovkám tka že někdy dávno když přišla návště va všichni hráli deskovku nezbylo ji nic než se aspoň dívat a u druhé hry, než se jen dívat, se i přidala. To byli Osadníci. Ty jedině a Agricolu je se mnou doteď ochotná hrát. No a v zhledem k tomu,že osadníci jsou minimálně ve 3 a až tolik známých hráču nemáme. Hrajem "pravidleně" jen tu Agricou. A věřte, že ve 2 se to celkem ohraje.

Mám několik jiných parádních her a nebo si i nějakou občas půjčím ale to je vždy jen: "ukaž co to máš? aha... hmm..." a nezájem. A když už ji přiměju aby si o nějaké hře kterou položím před ní aspoň poslechla, většinou ohrnuje nos dřív než má nad čím.

Asi budu souhlasit s již zmíněným názorem, že obecně převažuje nechuť se cokoli nového učit a investovat to úsilí pochopit jinou hru.

PROBOHA, ted se musím chytit za nos, ještě Tikal jsem asi 3x zahráli, ale už v průběhu vždy frflala že ji to nebaví, tak se to asi ani moc nepočítá.

Máte někdo nejakou jinou radu (takovou co ještě nepadla) jak ženu nalákat třeba na arkham? řekněme ře moje žena je klasický main-stream a žádný geek, takže chytáky typu "je to bomba undergoundova hra podle námětu spisvoatele co umřel v minulém století" ji moc neosloví.

předem díky za tipy.

12.4.2012 11:33:45

dobra rada nad zlato
hlavne at vsechny ty druzky, manzelky, pritulkyne a taky samozrejme druhove a manzele nezabloudi tady do tohohle fora (e;

12.4.2012 11:43:04

to Malik
No, je těžké radit. Můžu ti jen říct, jak to během let probíhalo u nás. Jsme svoji 18 let a já deskovky hraju asi tak 10 let. Manželka je přístupnější různým novějším deskovkám asi tak poslední 3 roky. Předtím ráda hrála jen tak Osadníky, Carcassonne a pak Agricolu a Tikal a sem tam nějakou kratší menší hru. Deskovky ji více chytli po návštěvách přátel, se kterými jsme hrávali a pak HLAVNĚ u nás doma jsou hráči především děti a ty sami přemlouvají maminku, ať si s náma zahraje. Takže já jsem to vzal především přes děti - "hrajeme to a to, půjdeš si s náma zahrát?". A když vidí, že to děti zvládají levou zadní, tak se přidá i k nové hře. Posledně z větších her s náma hrála Civku.

12.4.2012 11:52:44

stastlivec
no vidim ze se muzu zaradit mezi stastlive... moje snoubenka hraje temer vse co mame v nasi spolecne sbirce a moc rada zkousi nove hry, maximalne bych ji asi nikdy nenarobouval na agrikolu na rozdil od ostatnich pritelkyn jak tak ctu... ale to nevadi to tema me taky uplne odrazuje takze sem naprosto stastny

12.4.2012 11:57:36

Malik
No.. nechci ti brat iluze, ale tohle se ti nepovede. S takovymhle pristupem nedostanes partnerku ke hre, ktera trva tak dlouho. Asi je realne odehrat hry do cca 1,5h ruzneho typu.. ale je potreba trosku soudnosti, aby ji to jeste vic neodradilo. Zkus nadhazovat ruzna temata, treba se chytnes. Ale nasilim ani presvedcovanim to nepujde. Nekdo proste je hrac, nekdo je potencialni hrac, nekdo nehrac.. No a ti zbyli jsou wargameri :-D

Jinak, protoze nechci prudit, doporucuji (tak obecne, ne Malik) zkontrolovat i/y u prispevku ;)

12.4.2012 12:23:00

...
Poštovní kurýr s rozšířeníma ... neurazí,pobaví i nas...re...
Haggis, dobyvatelé,bizzarie,throught the ages,tikal,eufrat,dědictví,notre dame a šprtec.
Je výběr a k žádné uvedené nemusím přemlouvat... :o)

12.4.2012 12:30:15

all
Vaše ženy baví dvě tři hry a vy si ještě stěžujete :)
To já doma v životě neuslyším "pojď si zahrát to a to"...
Měla bych radost, i kdyby šlo třeba o Ztracený města 8-) Dokonce jsem kvůli tomu zakoupila i Memoir, ale nějaký posun jsem nezaznamenala.

Loser - tak to je asi dávno jasné, že patříš mezi šťastlivce, totéž Elissa a spol., vy jste úplně jiný případ, než o čem tu mluvíme :)

Jinak pokud jde o Smallworld, tak ten jsem hrála asi třikrát a never more. Ale evidentně nejsem úplně typická manželka. Já mám teda hodně kamarádek, které hrají rády, ale všechno je to v podstatě euro, takže něco kratšího bez příběhu. Přiznám se, že na Arkham byste asi nenalákali ani mně...

12.4.2012 14:10:47

ikri
Všimni si, že celou dobu významně mlčím ;)

12.4.2012 14:23:29

Elissa
Co bys taky mohla říkat :))

12.4.2012 14:26:44

Co hrajeme?
Přítelkyně Killer sudoku a já Skyrim.
Tak trošku se míjíme.

12.4.2012 14:35:00

ikri
Ty jo tak to je teda ustupek, neco jako Memoir 44 jsem v tomhle vlakne rozhodne necekal, ze uslysim.

12.4.2012 15:39:51

BMAJTZ
Tak ne aby ses toho chytil a nutil to přítelkyni. Abys pak nezakládal vlákno o soliterních hrách ;-)

12.4.2012 16:12:38

amis
To by mě osobně ani nenapadlo :-D zase takový magor nejsem :-D. Když už tak Axis and Alies nebo Tide of Iron.

12.4.2012 16:14:56

BMAJTZ
Tak to vidíš, a práší se na něj :)
Tak snad v létě v altánku na chatě s vůní udusané hlíny a zákopů, jinak už nevim :)

12.4.2012 16:31:41

ani já si nemůžu stěžovat
Manželka je fajn a ráda zkusí jakoukoliv hru. (pokud nám usnou děti v rozumnou dobu)
Nejvíce ji baví Agricola, ted ji chytli Osadníci, ale ráda si dá Arkham v menším počtu hráčů a dokonce občas i Dunu za Benne Gesserit :)
Nemusí Bang! za což sem moc rád, protože tu hru fakt nemám rád a když se sejdou kamarádi, tak to vždy vytasí a mě potom nebaví sedět v koutě a sledovat jak do sebe pálí a hádají se o +1 / -1 koních a podobně :D
Takže sečteno podtrženo, žena je Deskově herně a RPG pozitivní (hrála i Ultimu online) zaplaťpánbů ;)

12.4.2012 17:17:08

:-)
Myslím ,že dosť veľký problém je nájsť hru ako píše Vlaada , teda takú aby boli vyrovnané šance! Asi aj zbytočné by bolo učiť manželku hru ktorú by aj tak stále prehrávala. To hľadanie treba zamerať na to ,že v čom by mohla byť úspešná, lebo ak v nejakej hre ste úspešný ,tak vás začne baviť aj keď vás pôvodne nebavila. Vy čo chodíte na rôzne zrazy, v akých hrách sú ženy úspešné??? V ktorých hrách im to ide?

12.4.2012 17:35:24

Hm
Me by naopak zajimalo jake intrikarske a hodne skodici hry zenske bavi. Bez nejake interakce a jenom sysleni si na svem pisecku to me osobne nebavi. Tak by me zajimalo co pripadne koupit aby to byla prdel.

12.4.2012 17:52:29

Memoir 44
Také hrávám s manželkou celkem úspěšně Memoir. Ona vždy za USA a já za Němce, takže často vyhrává a baví ji to :-) Jinak se mnou zahraje v podstatě všechno, co je česky, i ten Arkham nebo Runewars, ale nejraději má myslím rychlejší hry, hlavně karetky.

12.4.2012 18:32:06

droll
Cha, jestli má manželka ráda rychlejší hry, tak možná i nejrychlejší - hokej 92, ne? : - ))

12.4.2012 21:39:24

Vybíráme z Bazaru

C&C: Napoleonics + The Spanish Army + Deluxe kocky
C&C: Napoleonics + The Spanish Army + Deluxe kocky
Akt. cena: 135 €
Končí za: 11 hodin

Offcanvas