Co hrajete s přítelkyní

Tak by mě docela zajímalo co hrajete s přítelkyní a zároveň abyste se sami nenudili. Osobně si dokážu představit takovou Agricolu, bohužel mě osobně farmaření moc nebaví. Tak schválně k čemu jste schopni své drahé polovičky přemluvit?
10.4.2012 22:25:43

BMAJTZ
Nehrajeme tak casto ale kdyz uz tak
Elder Sign, Tales of Arabian nights (ty jsme hrali hodnekrat)
Agricola, Pilire zeme, LOTR LCG, Dungeon twister
K cemu jsem spise prekecal:
BattleCON Battle of indines

Ale musim rict ze prvni dve zminene ji bavi nejvic protoze se navzajem neskodime a nenicime.

10.4.2012 22:30:23

S přítelkyní...
Zatím jen Dominion + Intriky a Pobřeží.
A sem tam Dračí srdce.

10.4.2012 23:01:05

RE:
No tak na Agricole jsme pekne ztroskotali. Totalne ji znechutila.

Ale kdyz uz, tak v repertoaru je:

Pastiche, Livingstone, Tumba, Timeline, i Kyklady prosly... Notre Dame

10.4.2012 23:55:44

nej
je patrně Titan a whitechapel. Jinak Ivča je se mnou schopná zahrát asi prakticky cokoli. Baví ji všechno kromě žetonků. A vyloženě bojových her. Ještě tak kyklady a šogun prošly. Jinak jsem naprosto spokojeny. :)

11.4.2012 00:29:24

:-)
Tiež už pekne dlho rozmýšlam na čo nahovoriť moju priateľku, robím si taký súkromný prieskum a zatiaľ mi vychádza jednoznačne prvé miesto Pandemic a to úplne jednoznačne!
Polda: a to Livingstone má pekný hrací plán :-)

11.4.2012 08:21:59

pritelkyne
Hrajeme spise sporadicky, al ekrome pexesa a Scrabblu ji bavi Arkham Horror, Survive! a Ascension. Jeste take Ingenious, ale ten jsem ji znechutil, kdyz nevyhravala :)

11.4.2012 08:33:46

to BMAJTZ
Ve dvou jsme spolu hrávali Řím a teď se jí zalíbilo Yomi.
Ve skupince si ráda zahraje skoro cokoli rozumného (čti jednoduššího, intuitivnějšího, málo počítacího), co donesu. Začínal jsem zlehka Bangem, Střelenýma kačenama, Vie Werhextem, ale postupně to začalo nabírat grády Ghost Stories, Pandemicem, Pilířema země, Betrayal at House on the Hill, Quarriorsy, Infarktem až to v pohodě došlo k Chaos in the Old World, Mansions of Madness a Cosmic Encounteru. V dobrém vzpomíná i na Elder Sign, na který ale já už moc v dobrém nevzpomínám :-)

11.4.2012 09:03:43

drahá polovička
Hraje skoro všechno, ale moc ji nevyhovují hry s delší hrací dobou (nad 1,5 hod) a nutností pamatovat si mraky různých pravidel a kartiček.
Oblíbené - Královské rošády, Cech zlodějů, Citadela, Černé ovce, Seven dragons, Carcassonne, Eruption, Nexus ops, Giants, Saint Petersburg, Smallworld, Tři mušketýři nebo i Ninju.
Moc nemusí věci jako World of Warcraft, Dungeon twister, Talisman, Legend of Drizzt.

11.4.2012 09:04:23

Vsechno :-)
Kdybych dneska hledal zenu tak chodim na prvni rande rovnou s vodackym padlem a krabici Descentu v podpazdi, at je hned jasny jestli stava stoji za mackani a vztah ma nejake futurum...

Ale zrovna vcera jsem se na to Paji ptal a Descent je nase spolecna top, pak dlouho nic, a pak jsou jeji nejoblibenejsi Vlaadci ("tema, neskodime si"), Fury of Dracula ("tema, skodime si"), MEQ (tema) a Carcassonne ("takova pohodicka k vinecku..."). Ty posledni dve teda celkem solidne zazdivam, ale vzhledem k tomu ze je se mnou ochotna zahrat si v podstate kdykoli cokoli a v poslednich dvou tydnech byla svolna i k sesti partiim Androida (ackoli tam nejsou draci ani upiri, na jejichz nepritomnost si opakovane stezovala), asi ji, az prijedem do Cech, udelam radost a jedno z toho vytasime...

11.4.2012 10:33:34

Manželka
Tak zkusím se vyjádřit za manželku. Hraje skoro vše, jen ji vadí, když někdo až příliš dlouho uvažuje a když u her až moc brblám jak se mi zase nedaří :) (ale ono to někdy už fakt není náhoda, ale spiknutí všech temných sil a nadpřirozených mocností).
Nejraději má : Fazole, Osadníky z Katanu, Chvátilovu Civku, Agricolu, Euphrat & Tigris, Jambo
Nesnáší : Citadelu, Dominion, Královské rošády

11.4.2012 10:50:16 | Upraveno autorem (porovnej)

A počítají se manželky? :-)
Mojí manželku baví vše. V současné době hrajeme takřka jen s větší skupinkou lidí, ve kterých jsou další holky, takže mezi nimi se nejvíce chytl SmallWorld a Tři mušketýři. Když jsme sami nebo přijdou kámoši, je s náma schopná hrát Dobyvatelé vesmíru (ti jí jdou), Antiku nebo i Axis and Allies 1942 (za Japonce to válela luxusně). No a nedávno vyzkoušela Nexus, tak ho moc chce.
A když jsme sami, tak dáme Twilight Struggle, Sekigaharu, Hive... Takže všehochuť

11.4.2012 10:53:39

Závist
tak všem Vám moc závidím u nás doma když už se omylem něco hraje tak to je: Ztracená města, Dračí srdce, nějaká vědomostní a ještě méně než občas Mr. Jack. Takže všem můžu jen tiše závidět.

11.4.2012 12:53:55

Manželka
Pexeso - keď niekedy vyhrám dám vedieť, šach - tam je to úplne opačne, a potom carcassonne, smallworld, gosu, fury of dracula, ascension, lotr lcg, agot lcg sme ešte nezačali, ale to budem asi trpieť. Z ich strany rodiny je to neskutočná súťaživosť a v rámci hier aj "nôž do chrbta" je skoro ako povinnosť ak sa v danej hre taký mechanizmus vyskytuje. Ďalej vedomostné hry typu slovensko, svetovy film atp a arkham horror. Ten dokonca vyžaduje ak sa dlhšie nedostal na stôl a diktuje aj rozšírenie. Na descenta, earth reborn nie je čas už (máme malé bambíno).... Asi som mal rovno napísať, že všetko čo máme doma hrávame spolu, lebo hrávame len dvaja, veľmi zriedka sa nájde niekto z rodiny a je nás viac.

11.4.2012 13:24:25

Olaf
Tak já zas tiše závidím vašim přítelkyním, že s nima chcete něco hrát :)
U nás doma je to přesně totéž, ale naopak...

11.4.2012 13:50:35

.
Manželka hraje iba Ticket To Ride a Dobu Kamennú.

11.4.2012 14:23:43

...
Jednoznacne vede Dominion, pak Aton (jedna z nej oddychovek pro dva!) a kupodivu Twilight Struggle.

11.4.2012 14:42:09

Pandemic
Když je nějaká hra nová, tak si dáme i pár partií nové hry než ji přítelkyně zavrhne:-) (to platilo pro agricolu, dominion, ticket to ride, pilíře země, jambo, san juan,...) a zase se vrátíme k pandemicu.

11.4.2012 16:18:12

Supr
Tak koukam, ze je to povetsinou docela solidni vsehochut. Hlavne ty intrikarske me docela prekvapily.

11.4.2012 17:26:54

manželka
U nás je to složitější tím, že sami ve dvou si něco zahrajeme opravdu jen velmi výjimečně, ale pak jsem nucen téměř vždy hrát alespoň jednu partii hry Finstere Flure (myslím, že to má český název Dvorana děsu). Ve více lidech se stále ještě, po všech těch letech a záplavách nových a nových her, na stůl nejčastěji dostanou staří dobří Carcassonne - Lovci a sběrači...

11.4.2012 19:48:23

manželka
tak ja sa musím pochváliť, moja polovička má momentálne najradšej Mage Knighta...
a celkovo má rada Chvátilovky, ale aj veľký WOW, Smallworld, Kuba, SM Civ-ku...
Väčšinou hrávame po nociach cez víkend, keď deti zaspia. No slovom je to hráčsky sen...:)

11.4.2012 21:13:55

všetko
:)

11.4.2012 21:29:04

som

acedrac
A nechceš manželku poslat na chvilku k nám - že by se mohla moje drahá nakazit?
Ach jo, závist :)

12.4.2012 07:43:04

ad som
Myslíš výmenu manželiek ? :D :D
Teraz naozaj, nech kúpim čokoľvek, vždy si so mnou zahrá, aj keď výber samozrejme konzultujeme. A ešte ju musím pochváliť, že sa pri hrách učí angličtinu (na škole mala iba nemčinu), napr. taký Conquest of Nerath dokázala hrať skoro úplne bez pomoci, D&D trilógiu zvláda tiež celkom dobre. A najnovšie sme párkrát hrali aj LotR-a, aj keď tam, už pomáham trochu viac, ale aj tak klobúk dolu :).

12.4.2012 07:54:00

som

acedrac
Výměnu určitě ne, myslel sem to spíš jako její hostování :)
Ale jak říkáš - klobouk dolů.

to all:
Já teď moji psychicky připravuju na Small world, dosud to byly jen rychlé hry typu Balloon cup, Osadníci karetní. Není zkrátka ochotná investovat do hry víc než hodinu a odmítá složité přípravy a učení pravidel :(

12.4.2012 08:23:02

acedrac
" A ešte ju musím pochváliť, že sa pri hrách učí
angličtinu"

Závidím, doufám že si to ta moje přečte a poučí se z toho :))

12.4.2012 08:49:55

Vybíráme z Bazaru

Spící bohové
Spící bohové
Akt. cena: 1510 Kč
Končí za: 3 hodiny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas