České a slovenské twitter blogy o hrách

Zdravím,

mal by som otázku a k tomu také malé self-promo :)
Založil som si twitter konto, kde chcem uverejňovať nejaké info o hrách a dianí vo svete spoločenských, ktoré ma nejakým spôsobom zaujíma. A momentálne hľadám nejakých českých a slovenských hráčov, ktorí fungujú na twitteri a píšu tam (výlučne) o svojom hobby. Doteraz som veľmi úspešný v ich hľadaní nebol. Neviete o niekom?

Ak by niekoho zaujímalo, môj twitter: http://twitter.com/perunovehry

Zatiaľ sledujem len tomovyhry (http://twitter.com/tomovyhry).
10.4.2010 14:24:32

kren
ale zase hnevat sa nemusis proste si stale spominal tie fotky tam mi to nedalo napriklad ja fotim preco by som ich tam nedal a dam ich aj sem nech sa ludia pozru vsak na to to je
ale urcite sukromie to treba mat to mas nadovsetko pravdu a tu mozes kliknut a pozriet si moje fotecky co sa mi podarilo nacvakat http://www.photopost.cz/pp5free/autor_fotky.php?id=114149
a tvoj nazor ti neberiem a ked si to precitas tak aj s nim suhlasim
proste som sa chitil na tie spominane fotky :D

13.4.2010 12:30:31

kren
a som zabudom je to vytrhnute s kontextu prva veta ... ty si niejako moc zatazeny ... atd.to pokracuje dalej a je to vysvetlene tak som sa snazil ta nijako urazit za pochopenie dakujem

13.4.2010 12:32:04

Facebook?
Facebook používám k organizaci událostí. Pro tento účel je facebook ideální - většina lidí tam je, rychlá komunikace a dostatečné nastavení, takže o Vaší akci krom pozvaných nikdo neví. V přátelích mám jenom pár lidí, které potřebuji, zbytek mažu a odkazuju je na icq, telefon nebo mail. Většina klasických "FB přátel" s vámi beztak nikdy komunikovat nebude, tak nač je tam mít?

Twitter znám asi stejně jako RSS - vím, že to jsou krátké zprávy, ale jak to funguje netuším. Pokud ale chce někdo twitter nebo facebook používat, je to čistě jeho věc, aneb jak řekl klasik: "Můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak vše, co s tím můžeme dělat."

Co se twitteru o hrách týče, přijde mi to zbytečné. Informace o hrách se dočtu na webech s daným zaměřením a to detailní a podrobné info, které mi twitter neposkytne. A stejně jako v případě cca 98% blogů - koho skutečně zajímá, že někdo včera prohrál ve Švábím salátu? :-D

13.4.2010 12:53:11

aká to diskusia sa rozprúdila :)
Ja osobne patrím taktiež k ľuďom od IT. Programátor a architekt webových projektov a stránok. Facebook používam veľmi zriedka, dva, trikrát za týždeň si k nemu sadnem na päť minút. Ale väčšinou nič užitočné nenájdem, tak idem preč. Priateľov mám pridaných iba takých, ktorých aj naozaj poznám a sú mojimi priateľmi alebo bližšími známymi.

Twitter je pre mňa ďaleko užitočnejší (@moriquend je môj účet pre príspevky okolo tvorby webu) a využívam ho podobne ako RSS. Pomocou neho sa ku mne veľmi rýchlo dostanú novinky, ktoré potrebujem poznať k svojej práci.

Úprimne, myslím si, že Facebook už dávno prerástol prah použiteľnosti pre všetkých, ktorí chcú len byť aspoň zhruba v obraze, čo robia jeho piatelia, s ktorými sa v reálnom živote nestretáva.

Ale vzhľadom k tomu, že facebook je fenomén a nachádza sa na ňom veľké percento používatelov internetu, tak je to prirodzene dostatočne vhodný nástroj na propagáciu čohokoľvek, napríklad aj spoločenských hier.

Facebook je vhodný nástroj, pokiaľ chcete osloviť veľkú a nesúrodú skupinu ľudí a z nich regrutovať komunitu.

Twitter je zase nástroj, ktorý skôr budú využívať "skalní". Ľudia, ktorí majú záujem o nejakú problematiku, vyznajú sa a chcú byť informovaní, ale zároveň sa nechcú prehŕňať kopou spamu a nesúvisiacich vecí (ako na facebooku), kým sa k obsahu dostanú.

Pre mňa sú oba tieto nástroje iba nástroje. A chcem vedieť, či tieto nástroje dokážu byť užitočné jednak mne a jednak komunite okolo spoločenských hier.

13.4.2010 13:15:33

nedá mi to
naprosto ve všem souhlasím s křenem a jen asi zopakuji
facebook nechci zatracovat, ale vytvořil komunitu lidí, kteří nedělají nic než že jsou na fejsbůůku. nevím jestli je to dobře.
Fistandantilus to sám potvrdil, když napsal, že hned se mu dostane odpovědi. To by se mu dostalo i kdyby ti lidé byli jen na emailu, ale tam je to holt nebaví.
takže facebook asi není špatná věc, ale žít jen pro to je asi špatně a mladá generace je na něm opravdu moc
toť dojem starce

13.4.2010 13:16:52

to Boldrick
Já ti dám starce :), se svým ročníkem 1978. Když ty jsi stařec, tak co jsem já se svým ročníkem 1962 - asi fosilní palivo :D.

13.4.2010 13:22:17

;-)
nezáleží na tom kolik ti je, ale na kolik se cítíš

a mě už pět let odmítají přiznat starobní důchod;-)

13.4.2010 13:24:28

to boldrick
mno s tym starobnym dochodkom neviem aku mate hranicu u vas ale u nas by to mohly davat od 81 rocniku nebolo by na skodu a ked sa mam priznat tak patrim k castym uzivatelom fasabuku a nevidim v tom nic zle proste je to vec osobneho pristupu k socialnym sietiam a ked to tu tak mame volat a osobny pristup jednotlivca k tomu c sa pripoji ci mu to nieco prinesie alebo nie ja s tym mam kladne skusenosti spoznal som tam vela ludi nasiel vela stratenych kamosov z detstva vojny skoly atd atd
a k zaveru by som povedal ze kto sa ako postavy k facebooku a ako si to zariadi tak tak casto to bude vyuzivat alebo vobec bud to bude zatracovat alebo tam bude zalogovany denne 3 4 hodinky
tot tolko k socialnym sietiam :D

13.4.2010 15:05:25

nebylo to tu o twitteru?
Skoda ze se diskuze strhla ke klasicke, proc nepouzivam facebook. To si muzete pocist treba tady - (http://www.lupa.cz/clanky/facebook-pro-zacatecniky/nazory/vse/). Zjednodusene, kdo ho nepouziva ten na nej nadava, kdo ho pouziva naopak :) Pravda je nekde mezi. Rozhodne si nepripadam asocialni, ze na facebook nahodim par fotek ze spolecne akce, nebo se domluvim s par lidma na pivo. Opravdu nikam nepisu, ze jdu na obed a pod. Jsem v kontaktu pouze s lidmi, ktere znam a profil mam omezen jen na ne.

Twitter - Jsem rad, ze se s Krenem aspon schodnu v tom, ze by se tu nejaky kanal aktualit opravdu hodil. A prave twitter by k tomu byl idealni. Myslim, ze by to bylo elegantnejsi nez nejaka RSS ctecka.

BTW: To ze nekdo vyhral Svabi salat me take nezajima, ale treba kratka poznamka o nejake hrane hre, odkaz na recenzi nebo akce v nejakem e-shopu ano.

13.4.2010 15:38:47

Fistandantilus
mno, máš trochu, možná trochu víc, pravdu, ale jen co se týče dospělích. mám jednoho mentálně zaostalejšího kamaráda a na FB to v podstatě nikdo nepozná a on je tam šťastnej, to je +FB.
ále, pakliže k tomu pustíš děti začne to fungovat jako jakýkoliv jiný nešvar (jakékoliv drogy)nevýhoda je v tom, že to samozřejmě není tak škodlivý a fyzická závislost na PC nevzniká. S tím, že vysvětluj svišťovi, že seďet furt u PC není to nejlepší jak zabít veškerý volný čas, když u něj fotřik sedí při práci (samozřejmě on musí). takže co je na tom dle mě špatně: lidé ztrácí kontakt se sebou navzájem. komunikují jen s těmi s kterými chtějí, nemusí řešit jak vycházet s lidmi se, kterými si neruzumí. jsou neustále doma v pohodlý. podle mě to není dobře.
určitě záleží na rodině a na spoustě jiných okolností, ostatně o tomhle jsme diskutovali u THE HELLGAME a já stál na opačné straně:-)
tak tohle je jen můj názor a klidně si ho nechám vyvrátit určitě se najde řada oponentů a do jisté míry budou mít pravdu.
fuj to je zase písmenek

13.4.2010 15:40:51

to VasekVydra
"Držkoknížku" už nechám stranou :), ale musím s tebou souhlasit, ač jak jsem řekl twitter nevyhledávám, že takový výpis aktualit z různých oblastí deskovkářského světa tady na Trolovi výrazně chybí. Semo tamo tam dá Zeus nějakou aktualitku do žlutého políčka na titulku a to ještě když tam chci něco přidat, tak ho musím uhánět. Takže nevím jak funguje twitter ale pokud by to šlo nějak implementovat do zdejšího webu integrálněji než jenom odkazem, tak by to bylo určitě plus.

13.4.2010 15:47:25

to Boldrick
Ač jsem už napsal, že Držkoknížku už nechám stranou, tak mi to nedá, abych nenapsal, že s tebou do posledního slovíčka souhlasím a sám bych to líp nenapsal, zvlášť tu poznámku o tom, že se ti svět zúží jen na lidi se kterými komunikovat chceš a uzavřeš se do pohodlné bubliny a ztrácíš komunikační schopnosti a dovednosti s okolním běžným světem. Je to totéž, jako když se věřící v nějaké církvi izolují od okolí a stýkají se jen vzájemně se stejně smýšlejícími a jsou odtrženi od reality okolního světa. Já jsem praktikující katolík a moc dobře vím o čem mluvím, protože hodně takových lidí znám a proto jsem možná takový nepřítel facebooku, protože jsem v praxi poznal k čemu takové oddtržení od okolní společnosti a reálných vztahů u některých lidí vede.

13.4.2010 15:57:31

Vybíráme z Bazaru

Euthia: ToR + Legendary Collection Box
Euthia: ToR + Legendary Collection Box
Akt. cena: 3700 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas