České a slovenské twitter blogy o hrách

Zdravím,

mal by som otázku a k tomu také malé self-promo :)
Založil som si twitter konto, kde chcem uverejňovať nejaké info o hrách a dianí vo svete spoločenských, ktoré ma nejakým spôsobom zaujíma. A momentálne hľadám nejakých českých a slovenských hráčov, ktorí fungujú na twitteri a píšu tam (výlučne) o svojom hobby. Doteraz som veľmi úspešný v ich hľadaní nebol. Neviete o niekom?

Ak by niekoho zaujímalo, môj twitter: http://twitter.com/perunovehry

Zatiaľ sledujem len tomovyhry (http://twitter.com/tomovyhry).
10.4.2010 14:24:32

A má to vůbec smysl?
Vše se dá psát sem a ještě tu vést živou diskuzi, tak proč cpát něco do nějakej internetovejch deníčků a krátkejch výkřiků do tmy???

12.4.2010 10:59:05

twít
Cau, tvuj ucet sleduji a zatim dobre, doufam ze vydrzi :) Bohuzel v CR twitter zatim moc neleti, takze o deskovkach lze najit spis neco v AJ. Doporucuju se pridat a projet web www.follow.cz, jedna se asi o nejucelenejsi databazi ceskych twitter uctu.

Muj ucet - http://twitter.com/geckocz. Pisi vylucne o vice svych hobby (tj. i o deskovkach) :-D

12.4.2010 11:15:15

merlin
No ono se to tezko vysvetluje. Ale twitter je opravdu zajimava vec. Nejvice asi tim, ze je na nem mnoho zajimavych lidi a lze se dozvedet hodne aktualnich a zajimavych informaci. Napr. P. Olotka, zde vypoustel informace ze zakulisi vyroby Cosmic Incoursion nebo DoW zde pousti informace o svych novych hrach.

V CR (nevim jak v SR) je bohuzel zatim twitter rozsireny malo a jeste ke vsemu hlavne mezi IT lidmi. Proto vitam jakoukykoliv ucet v cj/sj, ktery je z jine oblasti a ke vsemu o tom co me zajima. Srovnal bych to trochu z novinkami na uvodni strance zatrolenek, jenom ve strucnejsim formatu. Dokazal bych si tu predstavit maly box vpravo, napojeny na twitter ucet, s aktualitama ze sveta deskovek. Ano mnoho veci se tu objevuje, ale mnoho take ne.

12.4.2010 11:48:51

to perun
hoj sledujem tvoje konto a podporujem tvorbu takychto stranok ale ako sa tu zmienil merlin aj vasek twitter nieje moc rozbehnuty ani na slovensku a ani v cechach a na zatrolenkach to fakt frci a ludia odpovedaju alebo prispievaju pravidelne. ak tak by som skusil fasabuk ten je rozsirenejsi

12.4.2010 12:11:40

zmysel twitter účtu
Zatroleným hrám a stránkam venujúcich sa len hrám veľmi fandím. A hoci zatiaľ do fór len veľmi málo prispievam, tak za zatrolenkách neustále sledujem RSS.

Ale myslím si, že vlastné blogy a mikroblogy (ala twitter) o spoločenských hrách zmysel majú. Jednak pre ich autorov, kde nie sú obmedzovaní pravidlami a konvenciami, ktoré určil niekto druhý a môžu napísať o čomkoľvek. Fórum na zatrolených hrách je dobrá vec, ale neviem si predstaviť sem napísať kratučký post o pár znakoch o tom, ako som prehral vo švábom šaláte. To by som za chvíľku zaspamoval celé fórum.

Takisto je to dobré pre nových ľudí. Mám známych, ktorí majú o hraní hier veľmi skreslené predstavy - buď je to podľa nich len pre deti, alebo len pre čudákov. Keď niekto do googla zadá výraz "spoločenské hry" a nájde iba jednu jedinú stránku, ktorá sa venuje hrám, tak si bude myslieť, že to je naozaj len veľmi okrajové hobby pre pár ľudí. Keď však uvidí množstvo stránok a blogov, tak ten dojem bude iný.

Prečo som si založil twitter konto ja? Pretože chcem informovať ľudí o hrách, ktoré ma zaujímajú a udialo sa okolo nich niečo nové a chcem písať o mojich odohratých partiách. A bohužiaľ, slovenské a české komunitné portály mi nedávajú takúto možnosť v takom formáte, ako by som si predstavoval.

12.4.2010 12:51:53

Fistandantilus
Twitter je neco jineho nez facebook. Jde o mikro zpravy a aktuality, ne o nejake diskuze, recenze a prispevky, k tomu jsou nejlepsi zatrolenky. Facebook stranka by podle me ztracela smysl.

12.4.2010 13:25:10

facebook stránka
Nedalo mi to a aj na základe vašich komentárov som sa rozhodol vytvoriť aj facebookovú fan stránku. http://www.facebook.com/pages/Perunove-Hry/110698465627580
Tých používateľov facebooku ja predsa len viac :)

12.4.2010 17:23:12

to perun
mno ja som moc neni oboznameny s twiterom a ani neviem ako to tam funguje tak aj preto som skor odporucal fasabuk lebo predsa je tam viac ludi a pisat tam mozes tiez len kratke spravy a v podstate fasabuk je tiez o kratkych spravach a nechcel som zatracovat niejako twitter
idem sa pridat hned tam

12.4.2010 17:30:45

ďakujem sa pridanie :)
Na facebooku môžem tiež písať krátke správy, ale facebook má pre mňa jednu nevýhodu. je tam množstvo vecí, ktoré odpútavajú moju pozornosť :) A ja ako človek zaneprázdnený si to veľmi dovoliť nemôžem :) Aj to bol jeden z dôvodo, prečo som siahol po twitteri. Tú facebookovu stránku som nakoniec poriešil tak, že sa updatuje sama podľa twitteru :)

12.4.2010 17:39:06

odkazy na facebook, blogy, twitter
Facebook odmítám ze zásady a nemám ho rád a všelijaké ty blogy a twittery mne nechávají chladným. Viděl jsem pár blogů, kde někteří jedinci, uveřejňují do světové sítě fotky své rodiny a svých dětí (jako fotky těsně po porodu, první kašička, první hovínko, první zoubek, atd) a to už se mi zdá vyloženě úchylné. Nicméně jsem si vědom, že se svým názorem jsem víceméně ojedinělý a určitě pro většinu lidí tyhle aktivity význam mají a tak si myslím, že by tady na Trolovi bylo dobré zavést stranu odkazů, kde by byly soustředěny netové zdroje informací o deskových hrách, weby, blogy a i twitter. Myslím, že to tady na Trolovi dost chybí. Ovšem nevím jestli tuhle připomínku Zeus vůbec zaznamená, protože poslední dobou se Zatrolenými nějak vůbec nestíhá.

13.4.2010 08:37:23

to Křen
Rozhodně nejsi ojedinělý, mám na to stejnej názor :-)

13.4.2010 09:59:34

souhlas
taky Facebook ignoruju

13.4.2010 10:05:21

to Merlin a Ella
Díky za názor. Aspoň si nepřipadám jako exot sám :).

13.4.2010 10:33:20

Exot budu asi já
Protože netuším o čem se bavíte :)
Co je to facebook, twitter?
Samozřejmě, že jsem tyto pojmy zaregistroval, ale v životě jsem je neviděl ani nepoužil a nějak mi to ani nechybí, mám jiné koníčky....ale samozřejmě nikomu to neberu, každému co jeho jest...

13.4.2010 10:51:02

to Hammer
Šťastný to člověk ... pokud tomu nepropadly i tvé děti, jako u nás doma :(. I nadále můžeš zůstat v blahé nevědomosti a myslet si že facebook je výraz, když dá někdo někomu knížkou po hubě :D.

13.4.2010 10:59:13

FB
Pravda je, ako poznamenal Kren, že niektorí to s používaním soc. sietí na internete preháňajú, ale trend je trend. Bud sa my konzervatívci prispôsobíme, alebo dopadneme ako naši vlastní rodičia, keď ich učíme používať základné funkcie PC. :-)

Sám sa radím k príležitostným používateľom FB, ale napr. pri organizácii maturitného stretnutia po 15 rokoch na východnom Slovensku je FB na nezaplatenie - minimum ľudí zostalo tam, odkiaľ pochádzame a veľká časť stále migruje a "hľadá" svoje miesto po celom svete. Kontakt s takýmito ľuďmi iba za pomoci e-mailu, by bol dosť chudobný...

13.4.2010 11:03:56

to pecovarhy
Jsem programátor, takže myslím rozhodně o mě nikdo nemůže říct, že odmítání těchhle "vymožeností" vyplývá z toho, že bych jim nerozuměl technicky nebo se bál, že bych se je nenaučil ovládat. Moje antipatie vyplývají z toho, že tyhle (anti)"sociální" sítě vedou k tomu, že dnešní lidé začínají žít ve virtuálním světě na úkor fyzických přímých kontaktů. A nic na tom nezmění fakt, že se facebook používá k domluvě nějakých setkání, protože to je jen mizivé procento aktivit na facebooku. A to už nemluvím o tom jak tam někdo téměř minutu po minutě uveřejňuje co právě dělá a to nejen on sám ale i celá jeho rodinka, nejlépe s reportážně vyvedenými fotografiemi. Já tedy rozhodně nemám zájem aby nad mými fotkami nebo fotkami mých dětí slintal někde po světě kdejaký úchyl. Absolutně nikdy nepochopím, co vede lidi k tomu, aby svá rodinná alba a videa dávali veřejně k dispozici na internet a ještě z toho byli v diskuzích blahem celí bez sebe. Je jasné, že fotky dětí dobrým známým pošlu, nejsem z těch kteří mají dům obehnaný třímetrovou zdí a nikoho jiného jak rodinu neznají, ale dávat něco veřejně na web svým 300 kontaktům, které mám na facebooku jako přátele nebo nedejbože úplně veřejně, tak to mi přijde jako patologické.

13.4.2010 11:36:58

Fb a twitter
No já taky úspěšně FB ignoruju, ale naopak využívám Twitter, byť jen pasivně, mám to jako náhražku RSS :)

13.4.2010 11:42:34

to perun
Perun Perun si tu rozmutil kludnu hladinu :D
preco zavrhovat fasabuk alebo twitter i ked twitter nepouzivam
ale ma to velikanske klady si myslim pouzivat to nemusis denne to nieje podmienka fungovania na fasabuku a ako tu uz spomenul pecovarhy inac ahoj peto ma to velikanske klady ides niekam von nac by som minal na telefon napisem zhanas ludi na stretavku alebo na hranie alebo na nieco mas ich v kontaktoch a napises im ziadne maily a cakanie na ne mas to hned a s prvej ruky tak isto rozsirenost medzi ludmi tuto na zatrolenkach je komunita ale ako tu pisal perun svojimi prispevkami na twittery teraz aj na fasabuku dava vediet a siry hry a zazitky z hrania nielen komunite na danej stranke
takze ja v tom nevidim ziaden zly moralny aspekt
a za druhe ked sa tam niekto hraje pestuje si farmicku alebo ja neviem co to je jeho vec a zalezi iba na nom ako si to zadely alebo nezadely a y uz ste starsie rocniky alebo nie nikoho nechcem urazit ta rozhlad treba stale :D
tod moj pohlad

13.4.2010 11:46:01

socialni site
Jsem taky z oblasti IT, ale ke vsem podobnym vecem mam dost odpor... shrnul bych to do slov: To ze jsem paranoidni jeste neznamena, ze me nesleduji (tak proc to zjednodusovat.)

13.4.2010 11:46:21

to kren
ty si niejako moc zatazeny na tie fotky nik ti ich nekaze tam davat a nik ti tam nekaze chodit je to samozrejme dobrovolne
ale zase netreba to s tym prehanat ako pises aj ty
je to taka doba ze ludia sa k tomu uchyluju a ziju vyrtualny svet na fasabuku alebo hoci kde inde a ani sa nedivim
za druhe neviem presne okial si ale nemas problem s ludmi ktory maju rovnake zaujmi ako ty a maju radi deskovky tak sa stretavate preco nie super zavidim ti to lebo ja to drtim iba s kockou a stale prehravam :D
mat ludi co to drtia tak isto hodim von a drtit s nimy ako sediet pri zatrolenkach a sledovat fasabuk
napriklad jedna moznost chapania socialnych sieti
a za druhe si programator ako pises a ani sa ti nedivim ze pri tom nesedis :D

13.4.2010 11:52:47

...
no ačkoliv počítač aktivně používám neznamená to, že budu všem svým "přátelům" ukazovat fotky, budou vědět s kým co a za kolik dělám...
komu to chci zdělit tak použiju např. telefn nebo i icq, ale facebook už mi příjde moc
mě je 27(myslím) a ani ve snu by mě nenapadlo, že bych se měla seznámit se svými budoucími partnery po chatu nebo podobně
bráchovi je o 2,5 míň a jinak se ani neseznámil, příjde mi to smutné a abych řekla pravdu začíná mi to hodně připomínat film s Brusem Willisem Náhradník
prostě lidský kontakt je lidský kontakt a akvárko mám radši s živýma rybičkama...

13.4.2010 12:02:59

to ella
plne s tebou suhlasim
vies ale je tam to ale ma to svoje svetle stranky samozrejme aj odvratenu stranu mince

13.4.2010 12:10:57

Fistandantilus
s tím souhlasím, je třeba vše užívat umírněně a s rozumem

13.4.2010 12:13:38

to Fistandantilus
... ty si niejako moc zatazeny ... atd.
Já jsem jen řekl svůj názor a sám jsem přiznal, že bude asi menšinový. Navíc jsem tady navrhl udělat stránku odkazů. Takže myslím, že nemůžu být osočen, že bych někoho přesvědčoval, že facebook je zlo a neměl by se používat. Jen jsem prostě napsal, že já ho k životu nepotřebuju a mě osobně nic pozitivního nepřináší. Nicméně když někomu ano, tak by bylo fajn aby pro tydle lidi tady byl seznam odkazů.

13.4.2010 12:26:03

Vybíráme z Bazaru

Studená válka 1945–1989 - insert
Studená válka 1945–1989 - insert
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas