Celoroční hra kroužku deskových her

Plánuji připravit pro členy kroužku nějakou hru. Vypadá to na obří osadníky - pro dvacet hráčů 15 na 13 hexů. Máte s podobnou věcí nějaké zkušenosti? Moje vize je následující:
1. Za účast na hodině kroužku získá hráč 5 bodů - za různý počet bodů získá na různých místech danou surovinu (například na jednom z pole lesa je dřeva za jeden bod na jiném za tři. Za jeden bod se potom staví. Za účast na víkendovce získá hráč třeba i 20 bodů.
2. Každý začíná s jednou vesnicí a jednou cestou (odlišující se barvou, pruhy, puntíky atd .)
3. Aliance jsou v pořádku
4. Akční karty jsou omezeny na rytíře. Rytíř funguje jako zloděj a lze jej umístit na pole blízko vlastní vesnice, města nebo cesty, tedy ne kamkoli
5. Kromě kontinentu budou hráčům k dispozici i ostrovy na okraji mapy.
6. V každém čtvrtletí čeká na hráče překvapení - poklady, barbaři náhodně putující mapou a ničící vše co jim přijde do cesty, sopka atd.
7. Toť vše nerad bych to příliš komplikoval.
Co na to říkáte? Osadníky jsem nikdy moc nemusel, ale je to asi nejlepší systém.
27.8.2012 19:19:36

Stepan
Jaká je cílová věková skupina? Povede se udržet jejich zájem o jedinou hru po celý rok?

27.8.2012 19:28:23

Havelock
13 - 17
Je fakt, že je to asi ppořád nebude bavit, ale když pár týdnů nebudou dělat nic, tak naberou akce a potom si rovnou postaví dvě města a zase je to chytne (třeba).

27.8.2012 20:09:21

Stepan
pozor na nicici akce, asi by me dost omrzelo kdybych za mesic neco postavil a najednou by mi neco znicilo polovinu veci. S tim bych byl opatrny u takhle "delsi" hry.

27.8.2012 22:36:37

nápad
Čo takto nebodovať, ale za hodinu dávať 1 surovinu podľa toho aký je deň (každý deň v týždni by bola iná surovina) a za víkendovú hodinu buď akčnú kartu alebo 3 suroviny podľa vlastného výberu... a akčné karty by mohli byť aspoň 3 druhy, nemusia byť rovnaké s origo hrou... Inak oceňujem už len to, že máš krúžok stoných hier :)

2.9.2012 17:33:03

Vybíráme z Bazaru

Maestro Leonardo
Maestro Leonardo
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas