Block wargames

Hrál (hraje) někdo tyto blokovky?

Hellenes: Campaigns of the Peloponnesian War
Athens & Sparta
7.6.2011 00:40:03

Block wargames
Bohužel z výše jmenovanými jsem neměl tu čest. Jinak, jsem Block wargames pozitivní, kdyby někdo hledal v Praze protihráče.

7.6.2011 09:52:37

Hellenes
Ted mi to přišlo a je to pecka! :D Ty komponenty jsou naprosto nádherné a je vidět, že kluci z GMT si uměj dát záležet..:D

Mapa je deluxe, takže žádný papír ( ale není to pevná deska ) a dřevěné bloky jsou příjemné.. jen je ještě polepit.. :D

A karty? Tak to jsem málem poslintal stůl... prostě je to nádherné zpracování a já se dnes plně vrhnu do pravidel..:)

Každý poznatek hned napíšu... :)

7.6.2011 10:29:28

SSZGSA
Mmm, znamena to, ze dorazila i Battle for Normandy? :)

Helennes: Me se strasne nelibi mapa, ale doufam, ze to nekdy zkusime, treba to vyleci muj odpor k blokum :)

7.6.2011 10:34:37

SSZGSA
To je to tvé překvapení? :)

Každopádně gratuluju, musíš mi ve čtvrtek ukázat.

7.6.2011 10:36:35 | Upraveno autorem (porovnej)

SSZGSA
no to je skvělá zpráva, nečekal jsem že ji někdo má :). Mě se taky strašně líbí. Obě hry jsou na stejné téma. Hellenes se mi líbí více, ale zase mám dobrou zkušenost co se týče blokovky od Columbia games (Julius Caesar).

Chtělo by to překlad karet :).

7.6.2011 10:37:04

rbx

Sydo
me se naopak zpracovani Hellenes strasne libi. Mapa je nadherna, karty taky a bloky snad splni svuj ucel a na tu mapu se vlezou. Komplexity 3 znamena, ze je to bez problemu pristupne i sirsim masam a odpovida tomu i ten libivy design, ktery neni tak hardcore, jako u jinych GMT her.

7.6.2011 10:37:35

rbx
Mapa je veci nazoru no, me prijde hrozne tmava :)

Me se vzhledove bloky libi, ale herne mi prijdou hloupe. Jejich ucelem ma byt "fog of war", tedy, ze nevim presne souperovi jednotky. Mne to ale prijde jako blbost - pred bitvou mam preci nekde sve pruzkumniky atd a u WWII (East Front II) mi to prijde uz uplne scestne, kdyz nevim, zda utocim na tanky nebo na pechotu. Ale jak rikam, milerad si to zkusim a necham se vyvest z omylu :)

7.6.2011 10:47:49

rbx
Mapa je veci nazoru no, me prijde hrozne tmava :)

Me se vzhledove bloky libi, ale herne mi prijdou hloupe. Jejich ucelem ma byt "fog of war", tedy, ze nevim presne souperovi jednotky. Mne to ale prijde jako blbost - pred bitvou mam preci nekde sve pruzkumniky atd a u WWII (East Front II) mi to prijde uz uplne scestne, kdyz nevim, zda utocim na tanky nebo na pechotu. Ale jak rikam, milerad si to zkusim a necham se vyvest z omylu :) Tema je super.

Huh, 2x jsem to nechtel dat.

7.6.2011 10:47:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa
Mapa je nádherná.. už jsem se odnaučil plně hodnotit mapu z fotek...:) Třeba Dominat Species na fotkách nic moc ale pak to byla nádhera... A to stejné platí u Hellenes.. :)

To Beholder : No, koukal jsem na tu A&S a vypadá to taky pěkně.. Určitě na to mrknu víc.. ale ted mám Hellenes.. :D Třeba mě bude časem zajímat srovnání obou.. ale to třeba nepujde vzhledem k náročnosti obou her.. ale téma mi je strašně moc blízké.. :)

To Sydo : Jojo.. přišla..:)

7.6.2011 10:50:27

sydo
no jak se to vezme, nejsem žádný ostřílený blokař, ale není to zas tak horké s tím fog of war např. co se týče Julia Caesara.

Je tam pevně daný setup jednotek, který si brzy alespoň zhruba zapamatuješ. Lodě se dají stavět jen v přístavech a po moři se taky pohybují jen lodě. Legie a jezdectvo lze najímat jen ve velkých, známých městech, takže můžeš tušit. Když soupeř najímá v malém městě, tak najímá pravděpodobně slabou pěchotu. Jediné překvapení může být balista, kterého má ale každý hráč jen jednoho a lze najmou kdekoliv. Navíc po útoku se jednotky odhalí a po souboji (třeba prohraném) už íš co tam měl a můsíš si to zhruba pamatovat. Největší nejistota bývá hlavně v počtu životů respektive síly jednotek.

Ale v jiných hrách to může být samozřejmě jinak, takže to zase nemůžu paušalizovat, když jsem hrál jen JC od Columbia Games

7.6.2011 10:56:09 | Upraveno autorem (porovnej)

SSZGSA
Huraa, tak ja se k vam dnes prijdu alespon podivat nez si ji v patek odnesu :)

7.6.2011 10:57:58

Battle for Normandy
Ono to je trošku OT.. ale koukal jsem na toho mastodonta a jednak je docela drsná ta cenovka a hlavně.. je to až pro 8 lidí ;-) Zajímavé... To budou zasedat generální štáby.

7.6.2011 11:13:26

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Karetní hra - Bojovníci víry + 2
Hra o trůny: Karetní hra - Bojovníci víry + 2
Akt. cena: 190 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas