Aukce a rušení příhozů... WTF?

Během cca jednoho týdne mám už třetí požadavek na zrušení příhozu v aukci.

Jednou to bylo: ahoj, zjistil jsem že si hru můžu koupit jinde a za míň peněz. Tak jsem si ji tam objednal. Zruš prosím příhoz.

dále: Po tom, co mě XY přehodil, jsem hru sehnal jinde. Zruš prosím příhoz

dále: Z vážných důvodů si teď hru nemůžu koupit.

bla bla bla.

Přijde vám tohle normální?
20.8.2013 09:49:06

jsem pro zruseni ruseni
Popravde mi prijde, ze tato funkce prinese vic problemu nez uzitku.
Jak jiz bylo napsano, potreba zrusit prihoz nastane relane jednou za uhersky rok a pak se to da poresit pres soukromou zpravu.
Ostatni to jen mate...

21.8.2013 16:01:55

nekalé praktiky
Zeus:

Jak jsem psal výše, nic takového se mi tu zatím nestalo. Jenom na aukru několikrát, a jak jsem psal, proto tam už nechodím.

Ludomyl:

Ty jsi nějaký lidumil, ne? Tu praktiku, co jsem tu popsal považuji za pěkné svinstvo. A z případně získané hry, takovým způsobem nemám radost, ale jenom pachuť, že jsem byl někomu za idiota a věř, že mě to bude provázet pokaždé, když se ta hra dostane na stůl. (Hezký příklad je Šestiměstí, kterou jsem získal z Aukra za takovýchto okolností, a přestože to není špatná hra, zbavil jsem se jí.)
Dalo by se říct, že to je jenom můj problém, ale ruku na srdce, kdo z vás, co nakupujete na bazaru, byste něco podobného považovali za běžnou obchodní taktiku?
Představte si situaci, kdy přijdete do obchodu, bude zde nějaká nabídka a vy se danou věc rozhodnete koupit, když přijdete ke kase, zjistíte, že daná věc stojí 2x víc než bylo inzerováno, ale přesto je cena docela dobrá. Stojíte u kasy a přemýšlíte, jestli se máte ohradit a věc vrátit nebo zaplatit vyšší cenu a být spokojený. Tohle skutečně může někomu připadat v pořádku?

21.8.2013 16:03:07

Hike
Ja nevravím, že to je správne, ani že to je morálne, ja len vravím, že rozumiem, prečo to niekto robí... ja osobne by som to nikdy nebol schopný urobiť. Ale žijeme vo svete, kde každý je chamtivý. On ale aj ty... a aj ja.
Avšak ide o aukciu a nie o nákup v obchode, kde máš pevne stanovenú cenu. A navyše aukciu vecí bežne dostupných, kde nefunguje veľmi princíp dopytu a poptávky.

P.S. Ja dotyčného neobhajujem, nemám podobný štýl rád, sám by som bol nahnevaný... ale myslím si, že v tomto prípade ťa o nič neokradol, pretože sám si povedal, že si tú hru bol za tú sumu ochotný kúpiť. Ja chápem, že by si tú hru radšej kúpil lacnejšie, žiaľ dotyčný do toho išiel s tým, že ju lacno predať nechce a zvolil spôsob morálne nečestný.

21.8.2013 16:40:53

...
Iusedtobemoony: nebyl by býval problém domluvit se na předání klidně za měsíc, nebo za dva.. Příště se domlouvání takovéhoto druhu neboj ;)

Jinak jsem také pro zrušení možnosti rušit příhozy. Každý si pak více rozmyslí, jestli bude či nebude přihazovat. A zároveň kupující nebude muset řešit, co s případem, kdy považuje aukci za prohranou, ale najednou se stane nejvýše přihazujícím.

Stejně je nejlepší obchodovat se zavedenými firmami :) Teď ty hodnocení začínají docela nabývat na významu...

22.8.2013 14:55:16

Nesouhlasím
se zrušením možnosti rušení příhozu.
I když si příhoz zodpovědně promyslíš, tak mohou nastat nepříjemné okolnosti, které donutí jej stáhnout.
Taky jsem proti politice okamžitého banu za jedno zrušení - jak říkám, prostě mohou nastat nečekané okolnosti...
Zrušení příhozu by se, podle mě, ale mělo objevit v bazarovém hodnocení uživatele, nemusí jít nutně o -1 - mohl by to být jen "neutrální" komentář - to už by záleželo na dražiteli.

Co je podle mě mnohem závažnější je odmítnutí prodeje vydražené hry. Tady už by, podle mě, byl nějaký přísnější trest na místě. Pokud dávám dražbu, tak bych si měl setsakra dobře rozmyslet na jakou to dám minimální částku. Co bych nejvýš toleroval by byla dražba na více serverech současně, ovšem s jasným upozorněním a odkazem v inzerátu, ať pak vítěz aukce není nepříjemně zaskočen.

26.8.2013 12:10:56

ruseni prihozu
Tak po dnesku jsem uz taky pro omezeni teto sluzby...
Napada me reseni typu nemoznost zrusit prihoz 48 hodin pred planovanym ukoncenim aukce. Tim by castecne odpadla starost s tim, ze druhy v prihozech si jiz zaridil nahradni reseni a ziskanou hru nechce.

27.8.2013 08:55:48 | Upraveno autorem (porovnej)

pul na pul
Zruseni prihozu se mi nelibi z duvodu,ze je dle meho snadno zneuzitelne a jak zde jiz nekdo psal i pro vycuranky,kteri cekaji,jestli se jim hra povede koupit za cenu jejich predstavy,ale jakmile presahne jejich limit,daji ruce pryc.Do aukce by mel kazdy prece jit s tim,ze se cena bude navysovat.
Libi se mi z duvodu,ze jsem bohuzel sam mel osobni z kusenost,kdyz nam vcera odesla pracka a ta 1000 vka by mi opravdu chybela,tak jsem byl nucen pozadat o zruseni prihozu.
Timto bych se chtel omluvit saiwerovi.Neslo o planovane zruseni a je mi lito,ze jsem toho musel vyuzit,ale jak opet jiz nekdo psal,radsi dam vedet a pozadam o zruseni prihozu,nez pak delat mrtveho brouka a prodejci zkazit aukci uplne...

2x a dost mi prijde jako dobry napad,protoze se mi nechce moc verit,ze mi clovek zazil 2 mimoradne udalosti zrovna ve chvili kdy drazi nejakou hru...

27.8.2013 09:58:04

Floki
Já asi pomalu chápu... To je přece princip aukce, že přihodím na cenu, kterou jsem ochotná dát a pak dám "ruce pryč", ne? Přece nepřihazuju když už nechci??

27.8.2013 11:25:16

ikri
Nejsi,to jen ja jsem trouba :) Chtel jsem tim rict,ze kdyz naprikald aktualni cena je 800 a ja prihodim 1000,pak si reknu,ze jsem to prehnal a 1000 je vlastne vic nez jsem ve skutecnosti ochoten zaplatit,nikdo me neprehodi,tak z aukce vycouvam...
Snad je todle pochopitelnejsi.Pardon,spal jsem na dnesek asi 2 hodiny :)

27.8.2013 11:28:05

...
floki: sry, ale jestli jedeš na doraz a nemáš bokem peníze na nepředvídané události.. tak bych byl asi s hrami hodně zdrženlivý. Tohle osobně nechápu.
Teď řeším to, že člověk který vyhrál aukci (byl druhý v pořadí, nejvyšší příhoz jsem rušil...) se neozývá. Jak dlouho mám čekat? Internet má v mobilu každej, takže opět... wtf? V neděli dám znovu hru do aukce.. s rizikem, že se přihlásí onen dotyčný - jakýsi MammuT.

30.8.2013 09:40:22

polda
internet v mobilu nemá každý...

30.8.2013 11:39:40

som

polda
Kromě toho, že net v mobilu nemá každý, a tak být druhý podle mě nezanmená žádný závazek - nevyhrál sem, tak si to seženu jinde a nebudu čekat 14 dnů, jestli mi někdo napíše, že výherce na to hodil bobana.
To, že nereaguje je věc jiná - minimálně kdyby napsal, že o věc už nemá zájem a Ty bys věděl, jak na tom jsi. S tím souhlasím!

30.8.2013 12:55:54

Polda
Možná nereaguje, protože tady byl naposledy před osmi dny a ani neví, že vyhrál, respektive že jsi prvnímu zrušil příhoz.

30.8.2013 13:16:03

Druhý v pořadí
Mě to nedá sem něco nepřihodit :-)

V případě, že jsem druhý v pořadí, tak neberu jako mou povinnost dostát závazku příhou, jelikož jsem aukci nevyhrál. V momentě, kdy vidím, že jsem byl přehozen a nechci zvýšit, tak se o aukci přestávám starat a nemyslím, že bych měl být povinný závazku dostát.

Neberu jako můj problém, že výherce nereagoval, nebo zažádal o zrušení příhozu (což se může stát). Samozřejmě budu v 95% případů rád, že jsem vyhrál, ale na druhou stranu se může stát, žeuž prostě nemám zájem (sehnal jinde, přestalo zajímat po přehození...).

Toť můj názor :-)

30.8.2013 14:07:12

Prihadzovanie na vlastnú hru...
Napadlo ma jedno riešenie - ako sa zbaviť prihadzovania na vlastnú hru...
Uvediem príklad:
A. 200kč
B. 210kč
C. 220kč
B. 230kč
C. 240kč.
B. 250kč
C. 260kč.
C - vyhrá aukciu ale požiada o zrušenie príhozu.
Cena, ktorú za ktorú by mal mať B hru k dispozícii by nebola 250kč, ale 210kč!
Keby tam prihadzoval aj D - napríklad na 235kč, tak potom by B. mal právo na hru za 250kč. Ale opakujem - mal právo - nie povinnosť.

6.9.2013 16:52:29

ludomyl
Tvoje riešenie, zdá sa mi, by umožnilo podvod na strane dopytu:
B a C by bol ten istý kupujúci, vystrelil by rýchlo cenu do výšky, kde by už nikto nekonkuroval, a potom by C odvolal (samozrejme s poriadnym srdcervúcim odôvodnením)...
Nehovoriac o tom, že či kupujúci, alebo predávajúci môžu vytvoriť x identít, ale stálo by to za to? Ľudia, predávame a kupujeme spoločenské hry, držme úroveň a etiku!

6.9.2013 17:31:03

pecovary
ach jaj.. prečo musia všetci podvádzať? :D inak, a to som tam už nepísal... lebo ma napadla i tá možnosť, že niekto by za tých 210kč ešte prehodil... že by sa aukcia v takom prípade predĺžila o ďalší deň... ale to som už nepísal, pretože by to bolo asi komplikované na programovanie.
Ale inak máš pravdu - sme jedna komunita s rovnakým záujmom a je smutné, že aj tak sa ľudia majú chuť okrádať...

6.9.2013 19:58:45

Vybíráme z Bazaru

Arkham Horror: karetní hra - 2 zabalená rozsireni
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas