Aukce a rušení příhozů... WTF?

Během cca jednoho týdne mám už třetí požadavek na zrušení příhozu v aukci.

Jednou to bylo: ahoj, zjistil jsem že si hru můžu koupit jinde a za míň peněz. Tak jsem si ji tam objednal. Zruš prosím příhoz.

dále: Po tom, co mě XY přehodil, jsem hru sehnal jinde. Zruš prosím příhoz

dále: Z vážných důvodů si teď hru nemůžu koupit.

bla bla bla.

Přijde vám tohle normální?
20.8.2013 09:49:06

Aukce
Ne, takovym lidem bych daval ban, aby se dalsich akci nemohli ucastnit a nekazili je;)

20.8.2013 10:14:05

som

Polda
Otázka je, co je vážný důvod (stát se může všelicos). Je ale pravda, že zrušení, protože to sehnal někde jinde líp je minimálně neslušné.

Vždyť přece přihození by mělo být závazné, nebo ne? Jesltiže chci něco koupit, nejdřív se podívám na cenu jinde a pak teprve přihazuju...

Souhlasím s Tebou.

20.8.2013 10:18:24

Polda
Nebudu popisovat, co jsem tady v bazaru už všechno zažil já, ale několikrát se mi stalo, že vydražím hru a pak se dozvím, že to ten člověk prodal někomu jinému a mě ani nedal vědět :) .. domluvili se mimo aukci. To už beru jako standard. Buď rád, že Ti aspoň píšou, že to nechtějí .. taky by mohli vydražit a už se neozvat .. to taky potěší. Hold tohle je open bazar a narazíš tady na kde co (kde koho). Chce to hodně trpělivosti a tolerance.

20.8.2013 10:41:26

Polda
Já má zatím s aukcemi na ZH zkušenosti dobré, ale to co popisuješ mi připadá minimálně neslušné.

Podle mě jediné co se s tím dá dělat je upozornit Dia na dané uživatele a napsat to do hodnocení. Nic jiného s tím stejně neuděláš.

To co píše Tangram "buď rád, že ti alespoň napíšou", tak s tím s teda rozhodně neztotožňuji. přestože je to "open bazar", tak nějaké základní pravidla slušnosti by lidi měli dodržovat.

20.8.2013 11:01:27

aukce
No právě já doteď nikdy neměl problém... Ale to co se děje teď během posledního týdne... Navíc nemůžu hodnotit uživatele, dokud aukci nevyhraje, takže to ani nemůžu nikam napsat. To by možná mohlo být další vylepšení :)
Pochopím ještě ten vážný důvod. Někdo má fakt napjatý rozpočet a může se mu stát, že těch 6-7 stovek opravdu potřebuje.

A ano, možná že bych měl být rád, že píšou.. a aspoň se dostane na "další" v pořadí. Njn, něco by se s tou kultůrou prodeje udělat mělo.

20.8.2013 11:13:11

Polda
Tak alespoň upozorni Dia. Nejlépe soukromou zprávou.

20.8.2013 11:40:21

Polda...
Není úplně pravda, že to nemůžeš těmto uživatelům zapsat do "papírů". Přesně k tomu účelu je pole pro uvedení důvodu zrušení příhozu. Bohužel "na základě soukromé zprávy" není moc důvod, se kterým by se pak dalo pracovat a třeba banovat uživatele. TAm bych spíš potřeboval třeba "přihodil a pak koupil někde jinde (dle SZ)" nebo "přihodil a pak si rozmyslel, že hru nechce"...

20.8.2013 11:45:31

Pár informací...
1) Určitě chci držet, že příhoz je závazný a kdo to nerespektuje, dostane za uši. Jako ještě jsem asi ochoten jeden "přešlap" tolerovat a pohlavkovat až za druhý prohřešek (co vy na to?)

2) Zatím skutečně nikdo z lidí, kterým byl příhoz zrušen, nehřešil 2x.

20.8.2013 11:52:43

Zeus
Nevěděl jsem přesně pro koho to pole "důvodu" je :-) napravím to a s pravidlem 2x a dost souhlasím.

20.8.2013 12:08:56

ale jo, stane se
jednou jsem příhoz už sama rušila a 2x jsem akceptovala zrušení příhozu od kupujícího...ALE pokud se tak děje častěji, tak je potřeba tomu dát nějakou štábní kulturu :-)

PS - Ondro, můžeš mi pls odpovědět na tu SZ?

20.8.2013 12:15:44 | Upraveno autorem (porovnej)

open bazar
Ze se to deje v open bazaru, to bych jeste chapal, ale ono se to deje i na portalech jako aukro apod. a to je teprve sila, co si lidi dovoli.

Kdyz nemam prachy, tak nemam co prihazovat. Lidi jsou vycurani a bohuzel idioti, ze si neumi spocitat, ze se jim to uz nevyplati.

Videl jsem nejednu aukci, ktera byla kup ted za cenu napr 1200 a nikdo se neobtezoval to koupit. Potom z toho dotycny udelal aukci od 1000 a hra se prodala za 1600 a jeste se tam jako pitomci vsici prehazuji po petikorunach. Toto jde asi mimo me uplne a totalne nechapu uvazovani lidi. Takze me to ani neudivuje.

Bohuzel s tim nic neudelate a ban nic neresi, lidi si zalozi novy ucet. Prijde mi, ze spousta lidi se registruje jen kvuli bazaru, aby mohli prihodit a hru si koupit.

20.8.2013 16:35:58

Nedavná zkušenost...
...a ano,buďte rádi že napíší. Já minulý měsíc tady vydražil Warcraft+Expand a...nic. Dotyčný mi řekl že to pošle na dobírku ale neposlal. A na mé urgence nereaguje. Prostě přestal existovat. A já se na to tak těšil,kua.

20.8.2013 18:13:22

ruy

je problem?
..za prve odrieknutie na mesiac banan a za dalsie na polroka alebo kludne dlhsie
..sam som tu cez bazar sice nepredaval este nic, ale viem ako by ma nasralo nieco podobne
..a za zvazenie by mozno stalo aj podobne postihovanie opacneho garde

20.8.2013 21:05:09

...
Až doted jsem měl dobré zkušenosti s bazarem... Dnes, pár chvil před skončením aukce, prodejce napsal, že si hru raději ponechá... Holt asi nebyl spokojen s vydraženou částkou... Nebo nevim... Každopádně jsem pro, nějak to tu korigovat, páč jinak to bude džungle... A to ubližuje všem dobrým prodejcům či kupujícím, respektive hráčům... No nic, naštěstí zde přetrvává morálně vyspělejší většina, se kterou je radost obchodovat .-)

21.8.2013 00:00:11

Otevřeně se přiznávám, že ten třetí případ jsem byl já. Asi jsem k žádosti o zrušení příhozu měl ještě dodat, že jsem o hru měl vážně zájem a příhoz jsem bral naprosto závazně, nicméně peníze jsem vážně nebyl schopen dodat až do přelomu srpna/září (samozřejmě jsem to v době příhozu nemohl vědět, resp. všechny svoje dostupné finance jsem byl nucen využít jinde), což mi přišlo pro Poldu jako značně omezující podmínka. Proto jsem se rozhodl pro žádost o zrušení příhozu.
O to víc mě teď mrzí, že jsem se ocitl ve společnosti jiných dvou případů, které jsou diametrálně odlišné a svezl se na vlně nenávisti, která je u výše zmíněných dvou případů oprávněna. Svou reputaci fér člověka se tu snažím budovat už od začátku, stejně jako v reálném životě. Z části se cítím vinen a mrzí mě, že jsem musel požádat o zrušení příhozu, ale jinou možnost jsem neměl. Na druhou stranu mi přijde, že bych se měl tímto alespoň pokusit o obnovu své reputace, i kdyby jen ve vlastních očích.

21.8.2013 01:23:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Moony
Doufám, že o vlně nenávisti nemůže být řeč.
Když se to pořádně vysvětlí, tak se to vždycky líp chápe - myslím samozřejmě rozumné důvody :)

21.8.2013 08:21:20

IusedToBeMoony
Proč hned mluvíš o vlně nenávisti. Tu tady přece nikdo nerozpoutává.
Přece plno věcí se dá domluvit. Pokud nastala situace, tak jak jí popisuješ, tak jsi se mohl zkusit s Poldou dohodnout.

Dám ti příklad pár situací, které jsme zažil v souvislosti s aukcemi na ZH.

1. Jednou jsem hru přebíral hru cca 2-3 týdny po ukončení aukce, protože prodejce byl z Brna a zrovna mi tam vyšla služební cesta. Tak jsem si říkal, že by bylo škoda to nevyužít.

2. V jiném případě jsem prodával hru a kupující mi navrhl, že cca za 1-2 měsíce pojede do Prahy a že si hru převezme osobně, tak jsem mu vyšel vstříc. Nakonec se do Prahy nedostal a sám mě požádal o zaslání hry.

3. Asi nejdelší předání trvalo cca 3-4 měsíce. Vydražil jsem hru a prodejce jí měl v cizině a protože jsme přihodil poslední den, tak došlo k prodloužení aukce a shodou okolností to prodloužení pak způsobilo, že ji prodejce nevzal, když jel do Čech. Pak jí jednou zapomněl vzít nějaký jeho kamarád a do třetice selhalo předání v Praze. Nakonec mi prodejce hru zaslal na vlastní náklady.

Když to shrnu, tak podle toho co popisuješ si mohl Poldovi popsat situaci jako zde na fóru a on by ti sám odpověděl, zda je pro něj přijatelné předat hru za 2-3 týdny nebo ne. Když napíšeš, že chceš zrušit příhoz, protože nemáš peníze, tak to může působit všelijak, protože kupce zkrátka neví co je zatím a může si to vyložit jako výmluvu.

21.8.2013 08:21:43 | Upraveno autorem (porovnej)

aukce a "rušení příhozů"
A je to tady jako na aukru, které už z podobných důvodů nepoužívám, protože nesnáším vyčůranost.

Mějme hypotetický příklad.

Někdo nabízí hru a já o ní mám zájem. Přihodím si 600,- jako vyvolávačku a potom po 50,- s "někým" se cena vyšplhá až na 950,-, které jsou mým stropem a ten "někdo" mě přehodí o dalších 20,-, na což já už reagovat nebudu.
"Někdo" pak napíše prodávajícímu a požádá o zrušení příhozu, že se spletl. Prodávající příhoz zruší a hle, hru jsem vydražil za pěkných 950,- Kč tedy mé maximum. Hurá.

Až na to, že "někdo" je ve skutečnosti falešná identita prodávajícího, který prostě chtěl prodat za maximální cenu a nízkou vyvolávačkou chtěl jenom nalákat hejla = mě.

Jsem pro zrušení možnosti rušit příhozy z jakýchkoliv důvodů, protože rozumných a slušných důvodů pro zrušení příhozu není mnoho a pokud už se mi stane nějaká nepředvídatelná věc, vždycky můžu napsat prodávajícímu nebo druhému přihazujícímu v řadě, domluvit se s nimi na nějakém vypořádání situace mimo formát bazaru Zatrolených her.

21.8.2013 08:27:45

Hike
bohužel, i takto to může fungovat... Naprosto s Tebou souhlasím. Sice mám s místním bazarem zatím jen dobré zkušenosti (řádově 10 ks zkušeností jak na straně prodejce tak kupce :)), ale pokud se to tu rozmůže, půjde to do kytek. Jsem s tebou za jedno ve zrušení rušení příhozů. Sice to půjde i dál očůrat, ale tohle k tomu úplně vybízí...

21.8.2013 08:49:29

PRO možnost zrušení příhozů
jsem já jednoznačně a to v případě, že se kupující s prodejcem na tomto MIMOŘÁDNĚ dohodne a o zrušení příhozu tedy požádá Zeuse prodejce v případě, že s tím bude souhlasit. Jsem si vědoma toho, že se může nějaká taková situace přihodit /jakožto prodávajícímu se mi to stalo tuším už 2x, slušně mi to bylo vysvětleno, přijala jsem omluvu, příhoz nechala zrušit a bylo to/ a nevidím nic špatného, když se MIMOŘÁDNĚ na zrušení dohodne kupující s prodejcem. Pokud by tato možnost nebyla, tak by to potom mohlo být horší. Např., že kupující, který neměl možnost zrušit příhoz začne hrát mrtvýho brouka po skončení aukce apod. a prodej hry se potom protáhne a je to otravné a protivné víc než to, že se MIMOŘÁDNĚ s někým dohodnu na v podstatě okamžitém zrušení příhozu a je to vyřízené natotata a jede se dál.

21.8.2013 12:33:16

ano,
ale na to nepotřebuješ "klikací" okénko. Pokud se něco takového (výjimečně) přihodí, mohou se kupující s prodávajícím dohodnout přímo SZ.

21.8.2013 12:51:04

Zase netreba to zbytočne komplikovať...
otázka je, koľko je takýchto problémov. Sám polda píše, že sa mu niečo také stalo až teraz - ale doteraz problém nebol.
Všade sa nájdu nezodpovední ľudia - otázka znie - v akej veľkej miere - koľko je % zrušených prihodení? a koľko je z toho skutočne oprávnených?
Pokiaľ sa všetky negatíva pohybujú v rádovo malých číslach cca 5% (je malé?, je veľké?), tak by som to zbytočne neriešil.

Ešte pripomienka k "akože" prihadzovaniu - je to vec predajcu - niekto ti dá cenu rovno vysokú - niekto to urobí tak, že falošne prihadzuje, pretože chcel len ľudí zaujať - ALE nikto nás nenúti prihodiť viac ako chceme - sám HIKE píše, že si dal vrchný limit, ktorý je ochotný za hru dať - a toľko za ňu aj dal. Ja chápem, že všetci chceme hru kúpiť lacno, ale zase treba pochopiť, že druhí ju chcú aj dobre predať - a nejako je nutné ten stred nájsť. A nakoniec ste boli spokojní obaja - ty si dostal hru za dobrú cenu a ju predal za dobrú cenu.

21.8.2013 12:59:48

2 informace
1) Zrušených příhozů je za posledních několik měsíců cca 3-4 měsíčně.

2) Pokud máte podezření, že si někdo přihazuje na vlastní inzeráty, stačí napsat, nějaké nejběžnější triky s podvody se odhalit dají (Bazar ukládá pár informací, které mohou pomoci některé triky odhalit).

21.8.2013 13:27:46


Tak to som ani nevedel, že ak ma v aukcii niekto prehodí tak potom mám v tejto aukcii ešte nejaký záväzok. Bez ohľadu na pravidlá príde mi to dosť nefér.
Príklad:
Prihodím v aukcii ktorá je vyhlásená na 14-dní. Niekto ma prehodí, no v poriadku už som dal maximum a ďalej mi to už nestojí za to a hru si radšej kúpim novú. Po desiatich dňoch mi predávajúci napíše gratuláciu, že som vyhral aukciu ktorú som už ďalej ani nesledoval.

Ak sa predávajúci rozhodne svojvolne zrušiť príhoz tak nech si aj znáša následky resp. nech vyhlási novú aukciu. Myslím, že chránený by mal byť nie len predávajúci,ale aj ten čo prihadzuje!

PS: Len doplním, že ja som v aukciách ktoré tu má Polda neprihadzoval!

21.8.2013 13:38:13 | Upraveno autorem (porovnej)

springb
No, popravdě ten druhý případ jsem taky nějak nepochopila. Myslela jsem si, že mi jen něco nedochází. Sice jsem zatím nic nekupovala ani neprodávala, ale taky bych předpokládala, že když mne někdo přehodí a dál přihazovat nechci, tak tím to pro mne končí a není třeba nic ani rušit...

21.8.2013 14:21:23

Vybíráme z Bazaru

Kartografové: Hrdinové
Kartografové: Hrdinové
Akt. cena: 440 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas