Agricola vs Dominion vs Vládci podzemí

Ahoj porádí mi někdo kterou hru vybrat jako dárek?dotyčný hraje rád jakoukoliv,oblibené jsou Osadníci,Mafia,Citadela ,Risk... mě se nejvíce asi libí Dominion ale váhám mezi těmito 3
díky za radu
21.5.2012 09:06:09

kren
určitě jsem tu hru nezavrhl jen kvůli pravidlům to né:) - ale prostě mě nebavila, to se prostě stane, vadí mi tu i míra interakce, nevím proč u jiných her to třeba toleruji

V jednom máš rozhodně pravdu: Na agricole jsou pěkný komponenty a vidět rozrůstající farmu je fajn:)

21.5.2012 13:23:26

to aneken
Jak již v tomhle vláknu někdo napsal, je zde krásně vidět, že názory na jednotlivé hry se mohou diametrálně lišit a záleží vyloženě na vkusu hráče.

Osobně třeba Agricolu považuju za špičku, přestože mně úplně nesedla (i když třeba téma je podle mě na eurovku perfektně naroubované na mechanismy). A Caylus je pro mě spolu s Portorikem č. 1 / 2; u něj bych zásadně nesouhlasil se slabou interakcí, kterou zmiňuješ, naopak, odhadnout správně úmysly protihráčů a reagovat na ně je naprosto klíčové.

Ale zpět k tématu.

Vládci jsou geniální tématem a grafickým zpracováním, ale také, jak je ostatně u Vlaadi v podstatě samozřejmostí, skvěle vyváženými a fungujícími herními principy. Daní je pochopitelně vyšší složitost, což pro nemálo hráčů může být nepřekonatelná překážka. (Pro Agricolu může platit totéž; ta má ale v sobě možnost hrát tu rodinnou verzi, jakkoli to hru ochuzuje, hlavně po stránce variability.)

V čem se shodneme je pohled na Dominion - snadný na naučení, s velmi solidní znovuhratelností, hlavně s rozšířeními. Určitě můžu doporučit, a to z pohledu člověka, který jezdí "pískat" turnaje Dominion Tour :-)

21.5.2012 13:24:18

kren
Ta sterilita se u me da vyjadrit i jako nuda. Proste i u maloktereho eura mam ten pocit "ted udelam toto a budu za to mit tolik bodu" bez toho, aniz by me to vtahlo do hry. A to mam eura narozdil od velke casti zdejsich hracu rad a rad si nejake pekne zahraju. Treba Tikal, Notre Dame ci El Grande. samozrejme je to subjektivni, ale ta hra mi nesedla jak maloco.

21.5.2012 14:40:10

Ranca
Interakce byla minena jen k Agricole, v Caylusu se da prasit dost;) Ale taky me neba, i proto, ze pokud mas dobry start, ostatni hraci te budou spolecne rezat... Naproti tomu Portoriko mam osobne velice rad;)

21.5.2012 14:44:20

Můj nepříliš zasvěcený názor
Nečetl jsem celou diskuzi, protože z těchle her bych si osobně nevybral ani jednu, takže se může stát, že už to někdo zmínil, ale trochu mě zaráží styl, který tyto tři hry spojuje. Je to hraní si na vlastním písečku bez interakce mezi hráči. Proto si osobně myslím, že pokud má dotyčný rád Osadníci, Mafia, Citadela, Risk, tak Agricola, Dominion a Vládci podzemí jsou někde úplně jinde a vůbec ho nemusí bavit. Líbí se mi, že Elenistar zmínil Dědictví. Hru jsem hrál sice jen jednou, ale hrozně mě bavila a doporučil bych jí raději než vybranou trojici hned všema deseti. Kdybych ale musel vybrat jednu z těchto, tak bych asi zvolil ty Vládce podzemí, jsou o něco složitější, než ty ostatní hry, ale u téhle jediné jsem se alespoň trochu bavil. Toť můj názor. Hodně štěstí s výběrem.

21.5.2012 17:12:34

simfouska
chod do 7 divu sveta (7 wonders). lahko naucitelne, moze hrat vela hracov, obtiaznostou podobne tebou zmienenym hram, ktore dotycny hra.

a ak nema hru bang, tak aj tu :)

agricila aj vladcovia podzemi su viac hry na premyslanie, take sachy.
dominion som nehral.

21.5.2012 21:36:34

Agricola vs Dominion vs Vládci podzemí
agricolu občas rádi zahrajem a já jsem hrála i singla, když jsem ještě neměla ghost stories
dominion neznám
vládci se mi líbí, ale pozor na počet hráčů, nejlepší je to v plném počtu, ve dvou je to děs běs

22.5.2012 10:45:48

Agricola
Teda tady z teto diskuze by jeden mel pocit jaka je Agricola to hrozna hra :-O

Kdyz si vzpomenu jak byla v dobe sveho vzniku opevovana a kazdy ji paril. Ted je najednou sterilni, nudna, bez napadu a silenymi nepochopitelnymi pravidly. I tak tady na zatrolenkach ma velmi vysoke hodnoceni. Sice ji jiz tolik nehraji, ale stale kdyz uz ji rozbalim (naposledy cca 2 mesice zpet) tak se vyborne bavim.

Tema me prijde supr a cely mechanizmus dava hlavu a patu. Proste porazim strom, postavim ze drevenou ohradu, koupim ovce, zaseju obili, upecu chleba. Cele to tak dohromady sedi a dava smysl. Pravidla jsem se z navodu naucil. Plus velka variabilita karet, kde si mohu jeste postavit pluh, pivovar, lopatu...

Sorry, musel jsem se Agricoly zastat :-)

Co se tyce otazky od Simfouska(y):
Doporucil bych z techto 3 - Dominion pro rychlost, jednoduchost a univerzalni zabavu, Agricola me prijde pro zacatecnika (odhaduji podle vlastnenych her) prilis tezka. I kdyz ja jsem v dobe koupe vlastnil pouze Citadelu a Carcassone ;-), Vladce podzemi tolik neznam. Z jinych her bych doporucil Ticket to Ride, neznam nikoho kdo by tuhle hru nemel rad.

22.5.2012 14:30:23

VasekVydra
přesně můj názor
s tím začátečníkem, bych to tak neřešila, já jsem po proroctví a carcassonne pořídila hned agricolu a taky to šlo

22.5.2012 14:36:40

VV
Ja jen podotykam, ze Agricola manie se mi fakt vyhla a neprosel jsem nejakou konverzi;) Proste me nebavila uz od zacatku a neni to tak, ze by se mi ohrala;) Treba me hodnoceni tu na ZH primo na strance hry se snazi byt objektivni (subjektivne bych dal hvezdicek daleko mene...), uznavam, ze ty mechanismy ve hre, funguji pekne, ale proste celkove me to neba...;)

22.5.2012 17:44:19

tři hry
Jsem pro dominion, je nejjednodušší pro nové hráče a funguje dobře i ve dvou, pak ale radši rune age - podle mne nyní nejlepší buldingdeck, jen je v aj.

22.5.2012 17:49:49

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů + komplet Stíny Temného hvozdu
Pán prstenů + komplet Stíny Temného hvozdu
Akt. cena: 3199 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas