7 Wonders a Smallworld

Ahoj, chci pořídit něco, co se bude dát hrát s dětma 6-10 let, takže pěkné, neabstraktní, ne úplně složité, ale zas rozhodně ne triviální, a rychlé, tak do hodiny. Ale zároveň aby se to dalo hrát na dovolené s dospělýma, kde není prostor na hraní 20 partií, než se člověk hru pořádně naučí. Nedávnou jsem pořídil Dobu Kamenou, která podle mě tohle všechno splňuje, a na podobné úrovni mi přijdou i těch 7 wonders a Smallworld. Pokud tyhle hry znáte, poraďte, odhadl jsem to dobře, nebo je to špatný tip a měl bych sáhnout po něčem jiném, případně po čem? Díky za tipy.
27.6.2011 12:29:00

pecovarhy
myslím, že názory diskutujících se tady berou zcela korektně, je-li ten názor korektně formulován. Zvolils urážlivou formu a ještě se divíš, když se někdo ozve a oháníš se svými dotčenými právy...ehm.

28.6.2011 11:05:33

tak už toho nechte
Jestli se peco... dotkl můj názor, že morální a výchovné zábrany ohledně Citadely jsou ptákovina, tak se mu tímto omlouvám a věc je vyřízena. Příště použiju místo slovíčka ptákovina slovo neadekvátní - smysl bude stejný, a snad se to pak nikoho nedotkne.

28.6.2011 11:13:34

Všem díky
Všem díky za příspěvky, nakonec koupen Smallworld a Citadela, 7 Wonders nechám na další kolo.

Hyman: ani jednu z těch her neznám, ale mrknu na ně, kdyžtak zařadím do výběru příště.

28.6.2011 12:57:11

vyber
pecovarhy: dostal som sa k tejto "plodnej" dabate az teraz, ale neda mi nezareagovat.

Tvoje deti nepozeraju telku? Pripadne im robis masivnu cenzuru? Alebo nevies co vsetko vysielaju teraz pre deti? A ak im aj zakazujes pozerat TV, kontolujes aj s kym a o com sa rozpravaju v skole? Moja sedemrocna dcera obcas hodi hlasku, ze sa mi zjezia vlasy na hlave.

Inak podla tvojich prispevkov (hlavne ako si zvozil chudaka syda) sa mi zda, ze ti chyba zdravy nadhlad a vsetko beries ciernobielo. Ty by si asi nemohol hrat za nemcov v nejakej vojnovej hre, ze?
Len potom mas dost problem hrat vobec za niekoho... amici vrazdili indianov, spanielsku inkviziciu ani nebudem komentovat, atd. :)

A teraz k vyberu hier, aby to nebol uplny offtopic...
sipal: dobry vyber - moja dcera Smallworld aj Citadelu hrava a ani s jednym nema problem. Smallworld je graficky lepsi a rychlejsie odsypa ale ani Citadela nie je zla. Este mozno pouvazuj nad 3 musketiermi, to deti tiez vcelku zaujalo, dcera hra hlavne za musketierov :).
A ako dalsiu alternativu mozno Tobago a Galaxy Truckers.

28.6.2011 20:20:53

syon
ak naozaj chceš, aby som Ti odpovedal na Tvoje otázky, napíš mi správu. Tu je to už z môjho pohľadu vyriešené, sipal si hry vybral a kúpil, kren sa ospravedlnil (vďaka).

28.6.2011 20:44:59

fakt zaujimava debata
ja len dufam, ze moje dieta vychovam tak, ze bude uz v ranom veku schopne odlisit hru od reality :)

29.6.2011 12:31:12

Vybíráme z Bazaru

Prodám Windward
Prodám Windward
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 14 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas