30 let starý soubor her od firmy Tofa

Našli jsme ve sklepě soubor her, se kterým jsem si hrála s bráchou asi před 30 lety. Hrát se dala dáma, šachy, domino, mlýn a loto. Jenže k tomu nemáme pravidla. Chtěla bych hrát se synem hru loto. Máme k ním káču (6 možností - vezmi 2, dej 1...), žetonky s čísly v sáčku. Chybí nám kartičky a hlavně pravidla. Nemá je někdo ještě doma? Nebo si pamatujete, jak se hrálo? Na internetu jsem našla jen pravidla obrázkového lota.
7.3.2013 18:40:00

loto a káča
Loto se hraje tak, že každý dostane svoji kartu s čísly a pak se z pytlíku tahají čísla a kdo má první zaplněnou celou svoji kartu, vyhrál. Nic míň, nic víc. Pokud chybí karty s čísly, samotáné očíslované kameny v pytlíku se použít nedají.

Káča s 6 možnostmi je hra, kdy ve svém tahu hráč roztáčí a podle toho, co padne to udělá. (Vezmi z banku 1 nebo 2, dej do banku 1 nebo 2, všichni si vezmou z banku a všichni do banku dají). Hraje se s libovolnými žetony. Po nějakém určeném čase (nebo rozebrání banku) se spočítá, kdo má víc a ten vyhrál.

Obě hry jsou ... jak to říct ... nezávislé na vůli hráče, v případě lota "hraje" jenom ten, kdo tahá z pytlíku žetony, ostatní jen zaplňují své tabulky.

7.3.2013 19:19:14 | Upraveno autorem (porovnej)

loto
S čísly je vlastně bingo, nebo ho tak můžete zahrát, asi se dají kartičky na bingo stáhnout, nebo někde koupit jen ten sešit s trhacíma kartičkama na bingo
Navíc jde o to kolik je synovi. Malé děti milují hry o náhodě, kde jen čekají co se stane.

8.3.2013 11:42:30

loto
Synovi je 5,5. Kartičky jsme si vyrobili nové. Hrajeme si po svém tak, že losujeme čísla a kdo má první doplněné kartičky vyhrává. Učí se na tom číslice.
Káču zatím nezapojujeme. Baví ho to tak.
Zajímalo by mě do budoucna, jak se dříve hrálo. Jedna z možností na káče je "vezmi všechno". Což znamená, že soupeři vezmu vše, co se mu do kartiček nehodí?

Děkuji za rady.

9.3.2013 16:01:23

loto a káča
Já myslím, že káča s lotem vůbec nesouvisí. V lotu jde pouze o doplňování desek kartičkami(čísly, zvířátky..). Ke káče se vezme hromada čehokoliv-kuliček, žetonků, kostiček a hraje se podle toho, co padne-vem 1, dej 1...atd. Jen se bere a odevzdává, je to pouze o náhodě a už to popsal dobře Hike.
Aspoň tak jsem to s kamarády hrávala já, když jsme byli hodně malí(školkoví či 1.+2.třída), tehdy žádné extra hry nebyly. Dnes je už vynikající výběr her pro menší děti a než nudné loto, pořídila bych pro tak velkého syna už něco lepšího.
Chceš-li, můžeš si tady v katalogu her vyfiltrovat hry pro děti od 5 let a vypadne ti spousta her, např. Děti z Carcassonne, Dobble Kids, Želví závody atd. :-) je toho hodně.

9.3.2013 16:36:47

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas