Hledám hru

Ahoj Zatroláci (Trolové? to je jedno :D), rád bych vás požádal o pomoc při hledání hry. Moje požadavky jsou:
1) Silné téma, čím méně abstrakce, tím lépe a určitě i konfliktní než každej sám na svym písečku (takže ameritrash nemýlím-li se)
2) Pro dva až čtyři hráče, pokud možno stejně dobře hratelné v minimálním i maximálním počtu (mám Blood Bowl: TM a u víc hráču mi vadí čekání na svůj další tah apod. - nějaký neotřelý mechanismus, kde občas hrají všichni najednou a není to 1. hráč táhne pět minut a poslední tedy čeká 15 než bude moct zasáhnout by byl určitě fajn, nebo rychlé svižné kolo pro každého)
3) Nic přílíš složitého, hodlám hrát s přítelkyní nebo mladším bráchou, takže žádné předimenzované herní mechanismy. Angličtina ale není problém
4) Hrací doba tak do dvou-tří hodin max
Možná je tu víc takových témat a předem se omlouvám za duplicitu. A ještě jsem si dopředu za svého favorita zvolil Nexus Ops. Poraďte prosím. Díky (:
30.8.2012 21:38:16

hra
Potvrzuji tveho favorita, i kdyz tema neni z nejsilnejsich. Pak me jeste napada WizWar.

30.8.2012 22:10:59

hra
Já bych ti navrhl Kyklády (Cyclades). Je to skvělá hra s dobrou interakcí, snadnými pravidly , přijatelnou herní dobou a je to něco mezi amer a euro...
Nevím, jak dobrá je hratelnost ve 2 hráčích, ale od 3 to jde docela dobře...

30.8.2012 22:39:08

Nexus
Dobra volba, taky bych doporucil. Pripadne pokud hodne konfliktni, tak Cosmic Encounter, ale to zas nezahrajes ve dvou. Ale ve ctyrech je to pekne...

30.8.2012 22:44:11

Smallworld
Když se řekne konfliktní a stejně dobře hratelné v různém počtu hráčů, vybavím si tohle. Dá se hrát od dvou do čtyř hráčů, přičemž jsou tam různé mapy pro různé počty hráčů, aby to nutilo hráče jít do sebe. Pravidla zvládnou desetiletí kluci (vyzkoušeno), jazykově je to nezávislé, pravidla budou myslím dostupná tady. Prostoje nejsou velké, pokud nebudete mít v herní skupině kalkula, který si to bude chtít spočítat a nebo někoho, kdo nad tím začne přemýšlet až ve svém tahu. Téma teda není kdovíjak světoborné, snažíš se se svou rasou ovládnout co největší území co nejlépe. Zážitek na několik dní ti to nepřinese, ale pobavení v rámci skupiny určitě :-)

30.8.2012 23:34:36

runewars
v prvých dvoch bodoch mi 100% vychádzal runewars pokiaľ neprišiel bod 3. Runewars má skvelú atmosféru ktorá je zabezpečená veľmi pekným herným materiálom. Hrateľnosť je skvelá aj v dvojke aj v štyroch hráčoch. V nepárnom počte môže nastať to čo v každej prevahovej hre. Kde sa dvaja bijú tretí víťazí. Pravidlá sú zložitejšie, prvá hra bude určite o pozeraní do pravidiel, ale druhá hra sa už dá kľudne zvládnuť. Ak sa pravidlá ovládajú, tak tento epický zážitok sa dá kľudne odohrať do troch hodín.

30.8.2012 23:44:51

DD

Runewars
No psat sem hru, ktera nesplnuje 50% pozadavku je fakt sranda :). 3 a 4 bod to skutecne nesplnuje.

31.8.2012 10:15:46

Díky moc
Na Smallworld jsem shodou okolností taky včera narazil při hledání a příjemně mě překvapil svou vizuální stránkou (dal mi tak trochu vzpomenout na Townsmeny), kterou by mohl zaujmout dívčí nebo mladší hráče. Runewars asi bohužel nepřichází v úvahu, nicméně se časem určitě chystám na Rune Age, takže aspoň něco ze stejného universa.
zatím tedy porovnám pravidla Nexusu a SW a příští týden vyrazím do Prahy na nákup.

31.8.2012 10:47:41

Nexus a SW
Ahoj,
zkusím malé srovnání SW a Nexusu v souvislosti, s jakou herní skupinkou to budeš hrát. SW ve čtyřech hráčích má tendenci se prodlužovat, mohou vznikat dohady a debaty, kdo kam půjde na mapu, kdo koho zařízne, na koho zaútočí. Mohou se tak vytvářet skupinky a nebo dvojice, která prostě táhne spolu a raději zaříznou někoho jiného, než svého parťáka. Z mé zkušenosti SW mají rády více holky (ale je to jen moje zkušenost, padl tady i jiný názor), hra je úžasná pro svou variabilitu a množství kombinací ras a schopností. SW ovšem nedisponuje nějak zajímavými souboji, jde jen o matematiku, kolik žetonů potřebuješ na konkrétní region. Náhoda je zde jen kostka při posilách nebo když se kostka používá při konkrétních rasách či schopnostech (např. Bersekr). Takže miminum. Další náhoda je také při tvorbě kombinací ras a schopností, ale to je pro všechny stejné. To si ovšem myslím, že je hlavní koření této hry, jaké kombinace vzniknout a vyzkoušet si za ně zahrát. Hra odsýpá rychle, ale už ve 4ech hráčích docela dlouho čekáš na svůj tah. Mimo svůj tah téměř nehraješ.
U Nexusu je zase výhoda, že se nehraje na počet dobytých území, ale na tajné úkoly na kartách. Někteří hráči se s tím ale nedovedli srovnat, nechápali význam karet, chtěli budovat, zbrojit, stavět. Nějaké sympatie, proti komu útočit a proti komu ne, jsou zbytečné. Máš úkol vyhrát souboj v houbovitém lese? No tak hurá tam, kde je nejméně chráněný... Nexus má také výhodu, že se dá hrát v kooperaci, má více herních variant. Mám zkušenost, že si někdo SW zamiloval, ale Nexus se mu nelíbí. Je více postaven na náhodě, kostky se kutálí skoro pořád a bitvy mohou skončit jakkoliv.
Já osobně si moc rád zahraju obě hry. SW je více o pohodě, legraci, vínečko, paráda. Hraju to pro radost. Nexus je jiné kafe, když nejdou dobré úkoly v kartách, tak tě to štve, nic s tím neuděláš, maximálně kartu odhodit za rubium. Někomu se daří, chodí mu úkoly jako po másle, dovede během jednoho kola získat 3-4 body, to se to pak hraje. Ten má pak před sebou za chvíli 10 bodů a statní živoří s jedním nebo dvěmi body. A tady je ten základní rozdíl mezi eurovkou a Ameri: zatímco SW je více počítací a když TY si vybereš špatnou rasu a nebo zaútočíš na špatné území, je to jen TVOJE chyba. Zato v Nexusu, když ti nepadá kostka (hodit na dva Lavaleapery dvě jedničky, to je k naštvání) a jdou ti blbé úkoly, tak se můžeš na hlavu stavět a nic s tím moc neuděláš. Ale zase, je to rychlé, legrace, s tím tam člověk musí počítat, že jednou zazáří a podruhé bude hrát druhé housle. Štěstěna je nevyzpytatelná :-)

31.8.2012 14:52:07

Rune Age
Kromě Runewars, žádné níže zmíněné hry jsem nehrál, takže nemůžu soudit ale myslím že Rune Age by nebyla špatná volba, je to do hodiny odehrané, konfliktní, pravidla jsou po první hře naprosto jasné, pro 1 - 4 hráče. Pokud by jsi chtěl zkusit nějaký opravdu nějaký zajimavý deckbuilding (V Blood Bowl: TM sice je ale opravdu slabý) tak bych do toho šel.

31.8.2012 16:12:51

Rune Age a Nexus Ops vs SW
První zmiňovanou hru jsem měl v plánu, ale prozatím nad ní vyhrál Blood Bowl TM, převážně kvůli tématu. Každopádně při další karetní hře jdu 100% do RA (+espanze, která tou dobou bude už venku).
Teď tu máme dilema. Náhoda v Nexusech, která by dokázala přitáhnout i nehráčské charaktery, protože je někdo zběhlý v konrétní hře nemůže vyšachovat jen na základě zkušeností z předchozích hraní. Mladší sourozenci by určitě ocenili možnost mě porazit a já bych jim to moc přál :D
Na druhé straně SW, kde jak Venca řekl, za všechn osi člověk může sám, takže ho první prohraná hra může dost odradit.

Doma se mi válí hry pro zkušenější, ale najít něco jednoduššího a zároveń zábavného jak pro mě, tak pro něžné phlaví a mladší se zdá velmi velmi komplikované. Achjo. Asi teď něco risknu a pak si hezky na podzim pro jistotu pořídím Vládce Tokia.

31.8.2012 17:09:46

IusedToBeMoony
K tvému poslednímu odstavci - Já bych se toho nebál - jak SW, tak Nexus ops (a koneckonců i ty Vládce Tokia) s chutí doma valíme všichni tři = já, moje manželka i náš syn (od sedmi/osmi let).

31.8.2012 17:38:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Nexus Ops
kazdopadne. Doporucil bych se alespon jeste mrknout na Empires of The Void, to by se do kriterii taky vlezlo.

31.8.2012 18:34:41

Ringo
Vypadá to pěkně, Eclipse je jedna z her, které si nejspíš jednou moc rád pořídím (ze všech 4X sci-fi vesmírnejch mega her se mi líbí nejvíc), ale trochu se teď na nic tak moc "velkého" necítím, přeci jen sem začal s deskovkama poměrně nedávno. Empires of the Void by mě k Eclipse mohlo dovést. Nicméně asi bych s tím u své cílové skupiny nepochodil tak dobře, jako s Nexus Ops, které si (pokud se přes víkend nestane nic neočekávaného) hodlám v pondělí vyzvednout v Tomovkách. Hromada miniatur bude skvěle kompenzovat hromadu miniautr z Game of Thrones a já si tak budu moct dopřát každý den svou dávku zábavy trochu jinak. Všem díky za názory a rady. Zase se cítim o trochu víc informován o současném stavu ve vodách (vesmíru) deskových her.

31.8.2012 19:02:52

Mimo téma
Nechci zakládat nové téma (témat na hledám hru je tady spousta) a proto se zeptám zde. Jde mi o známou hru ale nepamatuji si na její název. Vím že to byla jakási party hra kde byli molitanové zbraně a mířilo se na sebe a podobně. Nevíte někdo?

10.1.2013 21:23:34 | Upraveno autorem (porovnej)

BMAJTZ
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/cash-n-guns-522/

10.1.2013 21:29:30

rada nad zlato
Doporučil bych počkat si na Kemet. Sleduji ho od Essenu a vypadá moc pěkně. Rychlé, pravidla jednoduchá a pekelně konfliktní, ikdyž nějaké strategie mohou být obranné, či zcela nekonfliktní - ale ten boj je tam opravdu hodně.
http://boardgamegeek.com/boardgame/127023/kemet

10.1.2013 21:50:03

Vybíráme z Bazaru

Warcraft pandemic
Warcraft pandemic
Akt. cena: 899 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas