ZÁKAZ REKLAMNÍCH DISKUZNÍCH PŘÍSPĚVKŮ

Myslím že Zeus by měl co nejdřív velice rázně zakročit proti uživatelům, kteří využívají zdejší diskuzi k reklamě, která notabene nemá nic společného s hrami. Začíná se to tady nějak množit a to nejen založením nového vlákna, ale i vsunutím příspěvku do existující diskuze. Viz vlákno od nějaké Kamči:

http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/koutek-kutilu-5/nakupuj-a-vydelavej-chytre-2693/?act=spam&id_odpoved=55378
25.10.2010 10:24:01

DD

to kren
Muzes tady nastinit nejakej navrh reseni?
Mozna sis nevsiml, ale ten kdo poslal ten reklamni prispevek zde neni ani registrovan, tudiz bych ho neoznacil za uzivatele.
Jedna z moznosti je prispevky jen registrovanych a prihlasenych uzivatelu, nicmene neni problem si zde zalozit ucet.
Myslis ze by se tu mela rozjet nejaka heuresticka analyza kazdeho prispevku jestli to neni reklamni sdeleni?
Taktez nechapu proc mas zapotrebi napsat cely nadpis velkymi pismeny, cehoz vyuzivaji vetsinou prave reklamni prispevky :o))).

25.10.2010 10:34:00 | Upraveno autorem (porovnej)

DD a Křen
Od toho jsme tu hold my a máme kouzelné tlačítko označující nevhodný příspěvěk. Myslím, že to je rozumné řešení.

Já jsem prostě pod příšlušnou reklamu hodila příspěvěk a ten označila za nevhodný. Myslím že to stačí aby si Zeus všiml.

25.10.2010 10:39:32 | Upraveno autorem (porovnej)

to DD
Za prvé jsem zasklil, že se jedná o neregistrovaného uživatele. Velkým jsem to napsal, proto, že jsem na to už během posledních 14 dní jednou upozorňoval, tak aby to nezapadlo. Heurestickou analýzu bych nedělal, ale je pravda, že by se to určitě omezilo tím, že by mohli přispívat jen registrovaní uživatelé. Je pravda, že registrovat se může kdokoli, ale vyžaduje to mnohem více práce a větší aktivitu, než anonymní příspěvek a Zeus by účet mohl okamžitě zrušit a ještě navíc by se hlídala jeho IP adresa. Samozřejmě, že vše lze obejít, ale když to necháme být, tak se to tady zase... spamem a určitě nás to znechutí.

Jisté řešení by bylo, ale určitě mnozí nebudou souhlasit, aby bylo speciální jedno diskuzní fórum, kde by měli přístup všichni registrovaní a do ostatních fór by měli přístup noví uživatelé, až po určité době registrace. Tím by bylo zabezpečeno, že se může kdokoli (nový uživatel, nováček v deskovkách) zeptat na cokoli chce i když zde není stálým přispívatelem. Rozhodně tohle navrhované opatření nesměřuje k tomu, aby se ze Zatrolenek stal nějaký exkluzivní klub vyvolených, protože to je, jak mne mnozí znáte, navíc proti mému hlubokému přesvědčení. Ale na druhé straně, jestli to Zeus neudrží pevně v rukách, tak se může diskuzní fórum rospliznout v nesmyslech, tak jak se to děje na mnohých jiných webech. Na Zatrolenkách se mi právě líbí slušnost zdejších diskuzí a jejich poměrně věcný obsah + osobní humor + někdy vyhrocené boje, ale většinou je to k tématu a navíc to Zeus, když už to překročí jisté meze, utne. Prostě nedělá si tady každý co chce a přitom je to dostatečně volné a lidské na to, abychom se tady bavili třeba i o filmech knížkách a ještě se vzájemně pošťuchovali :). Proto mám tenhle web rád.

25.10.2010 10:55:06

sappho
Souhlas, označení příspěvku stačí, je to holt daň za popularitu ZH.

Křen: jinak bych doporučoval slevit z extrémních reakcí - velká písmena a milony vykřičníků mají spíše opačný účinek než jsi myslím zamýšlel ;)

25.10.2010 10:59:46

to sydo
Ale tož mne omluv :). Dyž já se něčím takovým vždycky tak vnitřně nase...štvu, že bych to chtěl nejraději vykřičet na úrovni OSN, nebo aspoň prezidentské kanceláře.

25.10.2010 11:08:41

DD

pouze registrovani uzivatele
Jako ja jsem pro to at muzou prispivat pouze registrovani. Proces registrace kdo chce tak zvladne a urcite jak psal Kren to odradi alespon cast spameru, protoze se jim tim procesem prochazet nebude chtit.

25.10.2010 11:11:15

nicméně ...
... pokud budou odmítnuty mé poněkud radikálnější návrhy, tak bych skutečně alespoň přidal možnost označení jako nevhodné nejen do příspěvku, ale i do hlavičky celého vlákna. A ta možnost, že by se to zneviditelnilo nějakým víceronásobným zaškrtnutím lidmi od určité úrovně aktivity by myslím i Diovi ušetřilo práci.

25.10.2010 11:13:02

rbx

kren
ja jsem pro to, aby sem mohli prispivat pouze registrovani. Ma to tak 99% ruznych for a nemaji to asi zbytecne. Registrace neni zase tak prilis slozita.

25.10.2010 11:33:13

re
Jo, jsem taky pro, aby se pro příspěvky bylo nutné registrovat. Ten, kdo se chce skutečně na něco zeptat, registraci určitě přežije...

25.10.2010 11:38:19

odmazavani
Proc proste lidem co maji urcitou hodnost na foru (napr. od helmy vys) nedat moznost mazat cizi prispevky? Neni jich tu tolik, stale tu nekdo je, vsichni je znaji a myslim ze by tu zadnou super cenzuru nezavedli.

Povinna registrace mi prijde zbytecna. Z osobnich zkusenosti vim, ze je to dost otrava, kdyz se clovek chce neco zeptat nebo i nekam jednorazove prispet a musi se registrovat. A pak si treba zpetne vzpominat jakyze heslo a login tam mam. Zrovna u deskovek se objevuje mnoho novacku s dotazy.

25.10.2010 13:42:45

Vasek
To bych nedělal, nevyřeší to problém se spamem - bude se tu objevovat dál, jen půjde smazat. A nováčkům registrace neublíží, pokud chtějí fundovanou odpověď, snad pro to také něco udělají. Registrace trvá méně času než rozsáhlá odpověď na otázku.

25.10.2010 13:46:08

sydo
No otazka je zda registrace spamy typu Kamca odstrani a jestli se jich tu vubec tolik objevuje.

Ja spis ze svych zkusenosti znam situace, kdy hledam v ruznych forech a diskuzich reseni nejakeho problemu. To pak treba nejak vyresim a rikam si, ze bych to mohl do nejakych tech diskuzi napsat pro ostatni. Jenze nastane situace, kdy se tam musim zaregistrovat, pockat na mejl, zadat napopate heslo nebo jsem se tam treba kdysi registroval a uz nevim jak. Takze se na to pak vykaslu.

25.10.2010 14:18:21

Naprostej souhlas s
VaskemVydrou


také nemám pocit, že by se to tady "hemžilo" těmi spamy natolik, aby bylo třeba to takto urputně řešit.

25.10.2010 14:20:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Spam
Registrace nutná k příspěvkům ještě nikoho nezabila, je velmi rychlá, je na většině fór a řekl bych, že funguje uspokojivě, takže v zavedení takového systému bych problém neviděl.

VasekVydra: Mazání pro více uživatelů řeší jenom následky, ale ne příčinu. Smazáno bude vlákno tak jako tak, ale problém skutečně vyřeší jenom omezení (zcela zabránit tomu nejde) možností pro podobné spamové autory.

Kren: "..., že bych to chtěl nejraději vykřičet na úrovni OSN, ..." To by dopadlo tak, že by OSN poslala Kamče rezoluci, jak se moc a moc zlobí a že by od Kamčy bylo hezké, kdyby to už nedělala :-D

25.10.2010 14:20:42

a co
to udělat tak, že by neregistrovaní mohli přispívat do diskuzí, ale ne zakládat nové?
to by myslím stačilo. Kdyby někdo spamoval ve fóru, naprášíme ho práskačským tlačítkem. a je to.

25.10.2010 14:23:10

kandelabr
To je nápad. Stejně už dnes jsou práva pro neregistrované omezena.

25.10.2010 14:27:05

kandelabr
take dobre a jednoduche reseni.

ad Thales: Me prijde, ze spolecenske hry neni tak specificka oblast, ze by do diskuze nemohl nejak hodnotne prispet novacek/nezaregistrovany clovek. Proc omezovat kvuli minimu spamu ostatni? Za tu dobu co na zatrolenky chodim (skoro 2 roky) si mozna vzpomenu na 1-2 pripady.

25.10.2010 16:48:45

Řešení...
Udělám to tak, že přispívat do diskusí budou moci pouze přihlášení uživatelé. Spam bohužel řeším již tak 3x týdně, což už je hodně otravné. Zvlášť proto, že ho smažu třeba s půldenním zpožděním, protože jsem v práci.

25.10.2010 17:08:43

Tak hotovo...
Ještě uvažuji o tom, že bude pro přispívání do diskusí vyžadováno ověření emailové adresy, ale to až časem.

Vážně jsem teď za posledních cca 14 dní až 3 týdny musel řešit "lidského" spamu až neuvěřitelně hodně.

IMHO si myslím, že je to jako určitá daň za "nezabordelené" diskuse rozumné.

25.10.2010 17:22:18 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Zeus
Naprosto souhlasím, i s tím mailovým ověřením.

25.10.2010 17:23:39

zeus
Pokud je toho tolik, tak se neda nic delat :(

25.10.2010 17:41:57

VasekVydra
S tvým názorem souhlasím, ale to, že jsi ty spamy neviděl, neznamená, že to jenom Zeus nesmazal rychleji. Poslední dobou nám spam taky leze na weby a fóra, kde předtím nikdy nebyl :-/ Vždy je to něco za něco. Ano, je škoda, že pro začátečníka není tak snadný vstup do diskuze apod. Ale z dnešních fór už člověk tak nějak počítá, že když chce kvalitní diskuze, musí být obrana proti nekvalitním lidem.

A taky musím zanechat něco pozitivního - zatrolenky jsou totiž jeden z nejkultivovanějších webů, který jsem kdy v životě viděl (přinejmenším V ČR). Nevím, jestli jsou hráči her tak mimořádně v pohodě, nebo tak něco, ale s takovou ochotou, vstřícností a přátelským přístupem jsem se dlouho nesetkal. A ne že teď zpychnete :-D

25.10.2010 18:52:51

nakupuj-a-vydelavej-chytre
teda to byla rychlost, že jsem si to ani nestihl přečíst, jak se vydělává a nakupuje chytře :-D :-D :-D

25.10.2010 19:04:31

tady je to super
a ještě je dobré forum OCGuru, ale tam rozumím akorát tak tématům Mimo mísu :-)

25.10.2010 19:24:52

Vybíráme z Bazaru

Drako: Zlobři a rytíři
Drako: Zlobři a rytíři
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas