Smazani notifikace?

Je opravdu jedina cesta jak se zbavit cervene notifikace u notifikacniho megafonu ta, ze musim pomackat vsechna ocicka u vsech notifikaci?

Co je treba oznacit jako prectene tehdy, kdyz si je PRECTU? Nebo aspon, kdyz na ne kliknu? Nebo cokoliv... Ale mam pocit, ze nevymyslim horsi variantu, nez mackani ocicka ;)
4.9.2020 08:29:59

To tlacitko "precti vse" je dobry, zaplat pambu za nej. To +- resi vsechny ty spamy o nesmyslech, co mi do toho inboxu chodej.

Bohuzel nejvetsi zlo je, kdyz mi jednou za cas prijde notifikace, ktera me opravdu zajima - Sviti na me cerveny upozorneni, ze existuje v bazaru inzerat, ktery chci rozkliknout. A mam dve moznosti, jedna lepsi nez druha - bud kliknu na link do inzeratu a porad na me bude svitit cerveny upozorneni, nebo kliknu na ocicko a zmizi mi link do inzeratu - zkratka lose - lose, resp volba mensiho zla ;)

20.9.2020 10:36:14

@Onas
Sem schválně koukal na svoje internet bankovnictví (FIO a ČSOB) a to by tě asi zabilo na fleku. :)

Každopádně zrovna tohle je věc, kterou do budoucna můžeme ladit. Ale je otázka kolik lidí to vidí jako zlo a kolik lidí tam chce notifikaci dokud jí neodklikne. Mně to očíčko nevadí a to jsem původně měl de facto stejný názor jako ty.

20.9.2020 10:54:55

ad Cardinalle
S tím co píše a jaké má pocity Cardinalle naprosto souhlasím, líp bych to nenapsal a mám to dlouhodobě podobné.
Je mi moc líto, že ho chytáte za slovíčka a rozporujete jednotlivá vyjádření, ale nezamyslíte se nad duchem toho, co chtěl sdělit.

20.9.2020 11:21:51

Miner
A nešlo by to přidat např. do uživatelského nastavení ? Každý si pak zvolí, jaké chování mu vyhovuje (já to mám např. stejně jako Onas.) Stačil by jeden zaškrtávací flag.

20.9.2020 12:34:37

MikeDundee
No technicky by to téměř jistě šlo, nicméně v tuhle chvíli je tam možnost odkliknout všechny notifikace jedním klikem, tudíž implementací tohodle ušetříme uživatelům, které to obtěžuje přesně jeden klik. Je pak otázka jestli to má vůbec smysl a pokud ano, jakou to má mít prioritu. Máme kvůli tomu odsouvat plánované změny v dalších oblastech?

Jinak obecně jsem příznivcem maximální možné uživatelské nastavitelnosti (customizace), ale zároveň to znepřehledňuje systém. Například na BGG si nastavíš kde co, ale pro spoustu lidí je uživatelský nepřehledný a nepříjemný. Spoustu features lidé ani neznají. Bylo by jistě zajímavé mít data k využití jednotlivých funkcí a vidět co lidé používají a co ne, byla by to dobrá inspirace.

Další problém té nastavitelnosti je pak návaznost nastavení a počty scénářů z toho vznikající. Když budou mít uživatelé minimální možnosti cokoliv nastavovat, bude to pro nás jak po technické stránce, tak po logické stránce naprosto nejpohodlnější, protože vše bude fungovat podle nás. Když umožníme nastavení čehokoliv, tak kromě samotné implementace toho samotného nastavovaní musíme řešit spoustu interakcí a kolizí, které tím vzniknou. Musíme ten systém mít postavený, tak aby zvládnul jakokoliv kombinaci uživatelského nastavení. Což je není trivka, je to spousta práce a to nejen v developmentu, ale zejména v designu a de facto si tím na sebe pleteme bič, protože každé další nastavení bude celou záležitost dělat stále komplexnější a komplexnější, navíc se vždycky najde někdo, kdo bude požadovat nějaké další nastavení, protože ten default zrovna jemu nevyhovuje. Takže my se snažíme jít nějakou zlatou střední cestou, umožňovat uživatelům nastavovat funkce, které požadují a zároveň pro nás nepředstavují problém.

Takže zpět k tvému dotazu, pro tuhle chvíli to nechystáme z důvodů, které jsem rozvedl výše.

20.9.2020 16:46:41

MikeDundee
Bohužel tohle je celkově cesta do pekel. to by pak znamenalo že snad každé tlačítko by muselo mít nastavení, jak se má chovat, protože téměř jistě by se našlo pár lidí, kteří budou chtít, aby se chovalo trochu jinak, než je stávající chování.

A ve výsledku to pak má jeden hlavní důsledek. Zásadní zesložitění kódu a tedy výrazné zpomalení jakéhokoli vývoje.

Přičemž neříkám, že by to alternativní chování nedávalo smysl. Ale stejně tak si myslím, že i to prvotní chování mívá většinou smysl.

Je to stejné jako když jsem začínal jako řidič a přišlo mi velmi nepříjemné mít řadicí páku na pravé ruce. No zvykl jsem si (a dnes bych to považoval za nepříjemné, kdyby to bylo obráceně a tedy tak jak bych zprvu preferoval :-)

20.9.2020 16:54:04

A mohlo by ono supertlacitko 'oznacit vse jako prectene' zaroven zavrit ten dialog?

20.9.2020 18:47:11


Jinaknty bankovnictvi... Neznam je,ale predpokladam,ze tam jsou ty notifikace trochu jinyho charakteru nez tady,ne?

20.9.2020 18:49:21

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

20.9.2020 19:10:33

Beholder
Až se příště vyvaruješ expresivního výrazu, rád tvůj názor v diskusi nechám.

A neboj, o tomto víme a kdybych tu dnes nediskutoval, tak to možná mohlo být dneska spuštěné (admini mohou potvrdit, že jsem dnes někdy v pět posílal první obrázek nového okna s nastavením Hlídače, které přesně tímto směrem jde).

Pro ostatní: Beholder si stěžoval na to, že ho *štve* (toto není jeho slovo :-), že nemůže vypnout u Hlídače upozorňování na doplňky ke hrám ve Sbírce her.

20.9.2020 20:44:55

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

20.9.2020 21:21:21

Zeus
Nejak ti to tu nefunguje.
Kdyz clovek edituje prispevek tak mu ho nesmazes a jde zobrazit LOL :D

No ale kdyz ti to dela dobre, tak prosim....


20.9.2020 22:12:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Ako malé decko..

20.9.2020 22:25:26

Další úpravy
Kdyby někdo přehlédnul na titulce:

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-upravene-nastaveni-upozorneni-hlidace-bazaru-7755/

22.9.2020 22:30:52

Vybíráme z Bazaru

Delta
Delta
Akt. cena: 40 €
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas