Průzkum +/-

Ahoj všem,
musím říct, že plusování a mínusování mi docela chybí.
Rád bych proto zjistil, zda jsem sám a co vy na to.

Já říkám: Chci to zpátky :-)
29.5.2012 11:01:12

vHlavemop
sak jak inak synak! +
..na hněvivou SZ ani ne, to uz by bolo moc.. :P

E: ale spat k teme: imho plusy a minusy maju len plusy..

29.5.2012 16:43:00 | Upraveno autorem (porovnej)

opčík
Normálně nemám svízel tě rozkódovat, ale "cez den verejne prekonavaju hranice okazalej pribrzdenosti" sem dal až napočtvrtý :-)

Jinak máš recht...

29.5.2012 16:49:23

opčík
No já nevím, mně pořád asi nedochází smysl + a - mimo diskusí o hrách, pravidlech apod.
A to ani tady, ani na jiných serverech. Proč mně má zajímat, že s některým názorem nesouhlasí tolik a tolik lidí - oprava - nedozvím se, kolik lidí nesouhlasí, dozvím se jen, kolik nesouhlasů převážilo souhlasy, což už nechápu vůbec. Já tomu fakt nerozumim.

Navíc mě připadá, že to ego si právě honěj ti, co ty plusy a mínusy dávají. Nevím, jestli jsi to tak taky myslel.

Takže já právě dopad znamínek vidím jen v tom, že:
a) naštvou autora příspěvku
b) přimějí Křena k přemýšlení o sobě ;)
- takže negativní dopad dle mého názoru převažuje ten pozitivní

29.5.2012 18:01:33

ikri
Jo, vidím to úplně stejně.

29.5.2012 18:10:26

...a ještě opčík
Nemůžu si pomoct, ale přece to, kolik je u příspěvků plusů nebo mínusů, vůbec nevypovídá o "hodnotě" příspěvku. Opět je výjimkou vysvětlení pravidel nebo názor na hru atd.
Nechci tedy srovnávat inteligenci čtenářů ZH a čtenářů diskusí Novinky.cz, :) ale často se nestačím divit, jaké nehoráznosti a sprosťárny tam lidi hodnotí nejlíp. Přece snad tímhle nemůžu měřit hodnotu názoru. Vždycky je mi akorát smutno, kolik pitomců je mezi námi :(

29.5.2012 18:21:11

ikri
no mne pravdupovediac ani nedochadza zmysel diskusii o comkolvek mimo hry a pravidla tu na ZH..ked uz sme pri tom..ale budiz (a rozhodne to nevnimam ako negativum.. ved sam obcas s velkym potesenim tresnem tu naku blbost ;)

ad druhy odstavec.. to je len iny sposob zobrazenia, moze to byt absolutna hodnota..ak aj by to boli dve realne hodnoty, tak na co by Ti to bolo? ..nazdavam sa,ze zas len na vzajomne porovnanie, ci? ;)
[inak, pozdava sa mi (afaik unikatny) model, aky fici posledne na nyxe (ukazuje absolutnu hodnotu a rozklikuje LEN pozitivne cim zobrazi aj realne hodnoty)..]
Celkovo: VOBEC TA TO NEMUSI ZAUJIMAT! ;) ..ALE stale to moze zaujimat niekoho ineho (a je jedno preco, proste ak je ta moznost, preco nie,nie? ..ci chces ju inym zobrat, lebo to Teba nezaujima? .recnicka.)

ad treti odstavec: toto mi nejak vobec nesedi, kedze je (bolo) to anonymne.. ako si moze jeden honit ego, ked o nom nikto nevie? :)) ..tak som to urcite nemyslel:)
[teda neviem ako kto, ale ja ked som daval -/+ tak to bol len prejav lahkeho ne/suhals ci ne/spokojnost s obsahom prispevku, titulky diskusiea to vzdy bez ohladu na autora prispevku..]

Takze
a) znamienka su uplne neutralne (+ aj - hehe), a ak dokazu 'nastvat' autora, problem ma imho autor so sebou resp. so schopnostou byt trochu nad vecou, chapes;) krom toho, 'kto sa nastvat chce, ten sa nastve aj sam' ako pravi stare cinske prislovie..
b) aj ked to tu nema fungovat ako terapia, tak primet kohokolvek k zamysleniu je vzdy pozitivne a vacsinou ziaduce... Ved nikto neni dokonaly - ani ako 'obzalovany', a uz vobec nie ako 'sudca' .. ked uz teda naky zen yo!;)

-takze zhrniem svoj nazor: kazdy ma nejake svoje vlastne filtre, niekto si vyvbera(vytvara v hlave) to negativne, niekto sa zas sustredi len (ci prevazne) na to pozitivne .. ne/existencia nakych znamienok s tym IMHO nesuvisi priamo.. resp. ak uz, ja v tom vidim pozitiva, pretoze objektivne len rozsiruju funkcne a informativne moznosti ZH;) a niekoho nasranost je naproti tomu dost subjektivna..
..snad mi je rozumiet, nic nekodujem :D
papatka decka pri hre, tesiim sa!! ;)

EDIT: ad 'a jeste'
tak s tym len suhlasim ,stadovitost a konzum devalvuju akekolvek hodnoty, o tom zadna;)
Stale vsak v 'idealnom stave' zobrazuju hodnotu 'prispevku'. ALE nikde som nepisal/nespominal o hodnote 'nazoru'..myslel som hodnotu 'informacie', coz mi pride rozdielne (a nie lahko rozlisitelne)
.to ze si ludia pluskuju dvojzmyselnosti nie je samozrejme idealny stav:)

29.5.2012 18:57:42 | Upraveno autorem (porovnej)

vsici jste sulini
konecne vam to vsem muzu rict a nebat se minusu! pac jste vsici sulini a hned byste mi to tam sekali! kvuli tem plusum minusum jsem se musel celou dobu tvarit, jak moc vas mam vsechny rad. tak konecne muzu rict, ze vas rad nemam a nedostanu minus a nikdo s tim nic neudelate, hec! za par dnu vytvorim blacklist a nekam ho sem postnu! bo misto toho, abyste delali neco uzitecnyho, treba zachranili nejake to kotatko, nebo prevedli babinku pres ulici, tak tu tlachate a resite takovyhle nesmysly!!!!

doufam, ze muj postoj k +/- je tim dostatecne vysvetlen :-)

29.5.2012 19:15:39

opčík
S tvým románem se dá souhlasit :)

Tím egem jsem myslela, že podle mně lidi kolikrát klikali prostě "na větší hromadu", a měli z toho hřejivý pocit, že jsou s většinou a že to někomu nandali. To jde i bez toho, aby o tom někdo věděl. Naopak si myslím, že to uspokojuje srabíky, kteří by to zveřejňovat ani nechtěli.

Vůbec nezpochybňuji, že to někoho jiného zajímá, mluvím čistě za sebe (jak jinak) a jen to moc nechápu. Jinak máš pravdu, že se tu většinou jen tak plká, takže je to vlastně jedno. Každopádně si pořád myslím, že jsme o nic důležitého nepřišli a že by byly potřeba užitečnější věci :)

29.5.2012 19:45:54

jiny pohled
Pro me byly plus a minus urcitym voditkem, nakolik trebalidi tu na ZH xajimaji nove informace o nasich hrach. Takze plus bych urcite zachoval, minusy me nijak nepoburuji, asi na to nejsem dostatecne vztahovacny;)

29.5.2012 19:46:25

ozzy
Sam ses ... a ani to minus mi dat nemuzes;););)

29.5.2012 19:47:39

PJ

+/-
Jsem pro vrácení této „funkcionality“.
Vnímám to asi podobně jako aneken.

29.5.2012 20:16:47

+/-
I já jsem pro vrácení této funkce a třeba i neanonymně. Přiznám se bez mučení, že valnou část diskuzí jsem jen dával + a - tam, kde jsem souhlasil nebo nesouhlasil, teď jen mlčím.

Má to co dělat i s tím, že když se k nějaké diskuzi člověk dostane po půl dni, tak "zajímavé názory" jsou obvykle už dvě-tři strany hluboko pohřbené pod tunou vysvětlení vysvětlení vysvětlení použité rétoriky a vzájemného nepochopení aktivních diskutérů ... myslím, že i když nebudu jmenovat, oni se poznají.

29.5.2012 20:32:37

Hike
+ a - je rovnez mlceni, protoze nikdo nevi, ze ses zrovna vyjadril ty

29.5.2012 21:17:41

Opcik
ty poznas az podle + a -, zda je prispevek kvalitni? A nebo si prispevek prectes, reknes si hmm, co si mam o tom myslet, a hele, tu mame voditko, je tu moc minusu, takze nebudu taky souhlasit a lupnu tam taky minus. To uz ani nerozebiram, ze kvantita neznamena kvalita.

29.5.2012 21:19:26

za mna
Len +.
- plodia zlú krv :)

29.5.2012 21:30:34

Ringo
Ak je ku hre A v dislusii s titulkou "Aky je vyjklad/aplikacia pravidla B?" ktory ma zaujima, list prispevkov na XY stran, tak pri letmom preleteni ocakavam ,ze odpoved s najviac plusmi zhodnotilo najviac hracov ako tu najuzitocnejsiu a preto si prednostne precitam prave ten prispevok, aby som sa nieco dozvedel.. toto ocenujem hlavne ak hram a nie je cas.
Ak mam cas na citanie vsetkeho, tak prispevok, ktory je podla mna (naj)uzitocnejsi oznacim + a ak je nejaky vykald pravidla B podla mna chybny, oznacim ho ako minus a nasledne prispevok, ktory ho vyssie 'opravuje' zas oznacim +, prave kvoli hore uvedenemu - aby ten co nieco hlada, nech to najde v zaplave postov co najrychlejsie.. Tak, si myslim, by to malo fungovat.. teda aspon na BGG sa na to mozem relativne vzdy spolahnut.

Ak sa pytas mna osobne, nikdy som nedal +/- bez toho, aby som si prispevok poriadne precital.. ako to robia ini, si mozem len domyslat, kazdopadne verim len v tie najlepsie umysly kazdeho z nas.

Co sa titulkov diskusii tyka, rad dam plus, aby som vyjadril podporu s hlavnou myslienkou, ktorou sa ma diskusia zaoberat.

29.5.2012 22:28:54 | Upraveno autorem (porovnej)

.opčík
a presne pre toto si myslím, že + áno, ale mínus je úplne zbytočné. Pretože ak niečo bude hodnotné, tak to bude mať plus :) A ešte aj neanonymne.. Len by ma zaujímalo, či táto diskusia aj padá na úrodnú pôdu, čiže na pôdu html vodcu :)

29.5.2012 22:31:34

stokyi
takze a ak je nieco blbost, ktorej sa treba vyhnut oblukom, tak okolite 'neutralne' prispevky bez relevantnej informacie treba tiez plusovat, aby sa odlisili od tych s blbostami? ;) ..a ako potom rozlisis neutralne od informativnych?

29.5.2012 22:38:11

:)
Zdá se to jenom mně, nebo se tu odehrává taková roztomilá polštářová bitva ? :)

29.5.2012 22:52:24

Joe

+ pre plus
Keď sa už zrušili mínusky, tak by som bol za ponechanie plusiek.

.opčík,
pluská neznamenajú nutne neutrálne, dobré, alebo zlé príspevky (a niekedy ani najužitočnejšie pre teba), tekže by som sa nikdy na 100% tým neriadil... fórum je o čítaní, takže sa treba začítať

29.5.2012 23:51:44

.opčík 29.5.2012 22:28:54
to je sice hezke co píšeš, ale je to taková pohádka, která se nikdy nestane. Takový ideálek, jak by to mělo fungovat, ale nikdy nebude. Prosteě utopie. Další věc je, že buďto se diskuse účastníš a čteš ji celou, abys mohl zareagovat svým názorem v kontextu a nebo si čteš jen pluska a třeba narazíš na post, který někomu podsouvá něco, co jiný neřekl a ty si ho přečteš jen proto, že daný příspěvek má početný fanklub, aniž by ses začetl a pouvažoval nad názorem druhé strany, který je třeba ve dvou třech postech a ty si uděláš obrázek jen z reakce. No a pak to tak všechno dopadá. Prostě klasika, příjdeš do diskuse, přečeteš poslední post a už máš názor na celou diskusi, která probíhá třeba dva dny a už mínusuješ nebo plusuješ. Což je IMHO prostě blbost.

30.5.2012 06:45:33

+/-
Rozhodně jsem pro zavedení této funkce zpět. Jak už jsem se ale v jiném vlákně vyjádřila, chtělo by to připíchnout jména k znaménkům.

Havelock> + :-)

30.5.2012 07:01:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vixton
Myslím, že jediná změna by byla, že budou autoři naštvaní na konkrétní lidi :(
Jenom seknout mínus bez vysvětlení naštve ještě víc než výměna názorů.

30.5.2012 07:04:12

Nic nebo +
...a to jeste neanonymni.

30.5.2012 07:32:35

ikri
To je taky možný, ale spíš mi jde o to, že by si mnozí asi rozmysleli, zda budou mínusovat jen tak ze srandy (podivná sranda) nebo třeba proto, že se nudí. Narážím na situaci před týdnem, kdy se v jedné diskuzi objevovaly mínusy za normální posty. Věřím v to, že jsme zde inteligentní banda a žádná masa z novinky.cz a když dá někdo mínus, dokáže říct proč a vysvětlit, což si myslím, že se stejně doteď dělo.

30.5.2012 07:42:40

Vybíráme z Bazaru

Target for Today + rozšíření
Target for Today + rozšíření
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas