nápad - bylo by to zajímavé?

Co byste řekli na možnost komentářů k jednotlivým recenzím? Přeci jen se díky pár lidem (díky trolovi za ně :-) začaly docela objevovat.

Využívali byste to? Nebo vám taková možnost nechybí? Třeba novinky příliš mnoho komentářů nemají...
28.12.2008 21:36:55

To Merlin
No když sis neodpustil to popíchnutí s Agricolou, tak já se taky ušklíbnu: Ono když se někdo chce zbavit Agricoly s tím, že si chce pořídit Osadníky hovoří samo za sebe.

20.1.2009 22:09:38

Merlin
jako neupiram ti pravo si myslet, ze je podle tebe Agricola nejak dejme tomu sucha. Ja mam treba rad hodne komplexni hry a nasel jsem jednu paradni, ktera komplexne zabira vse, co mam rad - ekonomiku, budovani, zamorske objevy, boje. Z tohoto hlediska by to mohla byt pro me nejlepsi hra co jsem hral. Pres to to tak nelze rici, protoze hra muze obsahovat tohle vsechno a uspokojit me po vsech strankach, pres to budu mit jako absolutni jednicku prave Agricolu a to z toho duvodu, ze pres to, ze se omezuje na to budovani, tak jej ma zase propracovane natolik do hloubky, ze maloktera hra tomu muze konkurovat. To, ze je Agricola nadhodnocena, byl fakt jen vykrik. Taky bych mohl zarvat, ze jsou nadhodnoceni Osadnici a k nicemu by to nebylo, ticise hracu stejne sedne, hodi kostkama a posbira nebo neposbira material, nehlede na me vykriky. Zebricky pro tebe mohou byt sice nic nerikajici, muzes mit treba absolutni jednicku jinou hru nez je na prvnim miste v BGG, ale to neznamena, ze je ta prvni v BGG nadhodnocena jen proto, ze je prvni a tobe se zrovna nelibi. Ja ji mam i u sebe jako absolutni 1 a myslim ze to hodnoceni dali Agricole prave hraci, kteri to maji tak jako ja. To, ze tech hracu je tolik, asi o necem svedci. Takze o jakem nadhodnocovani je rec? Mimochodem ja rad hraji takrka vsechno, tedy vsechno co splnuje ma kriteria, ktere u hry chci mit a je jedno jestli je to ekonomicka, valecna, RPG, budovatelska...Sam se sebou budu vecne bojovat, ktera ta hra je vlastne nejlepsi, kdyz me zrovna nejvice bavi vzdy ta, kterou zrovna hraji. Ted bych mohl se sebou bojovat, jestli je lepsi Agricola nebo Age of Empires 3, ale asi tenhle boj vzdam, protoze vim, ze az vytahnu krabici s Agricolou, bude pro me tou nejlepsi hrou. Totez nastane az vytahnu hru Caylus, Tikal nebo Euphrat&Tigris, totez si reknu, az se znovu vratim zase k Age of Empires. Samozrejme jsou urcite hry, u kterych si reknu, hraji je rad, ale na absolutni misto nedosahuji kvuli par drobnostem. treba takova Mexica - paradni, svizna, takticka, v podstate raj pro taktiky, ale vzhledem k tomu, ze je tady mnohem lepsi Tikal a Mexica ma navic plastovy material, ktery moc nemusim, je jasne ze Mexicu budu ve srovnani s Tikalem povazovat vzdy za tu o kousek vice vzadu. Coz ovsem nezabrani memu nadseni pri vybalovani z krabice, rozkladani na stul a konecne z hrani. Ony do zebricku by stejne bylo nejlepsi davat a srovnavat srovnatelne. Jak umistis hry ruznych mechanismu do jednoho zebricku? Je lepsi Tikal s area control systemem nebo budovatelska Agricola? To nejde rict, protoze obe hry jsou uplne z jine kategorie. Jako by clovek mel rict, jestli radsi jezdi autem nebo v motorovem clunu. Srovnatelne by bylo, jestli radeji jezdi Mercedesem nebo BMW. Tady vidis jak obtizne se vlastne sestavuje takovy hodnotici zebricek. Jsou to sice prazdne zvasty co jsem tu napsal, ale chci tim rici, ze hodnoceni proste vychazi z tolika kriterii, ze si netroufam upirat vydobyte misto v zebricku opravdu zadne hre. MYslim ze hraci nehodnoti hry jen tak z pleziru, ze je k tomu nejaky duvod. Precti si treba osobni komentare u Agricoly a najdes tam i hodne kriticke. Pokud nekomu nesedne komplikovanost Agricoly, tak proste sahne treba po Osadnicich, kteri tka komplikovani nejsou. Ale odduvodnovat to tim, zeje Agricola hra spatna, to je fakt nesmysl.

23.1.2009 09:41:49

pro Krena a Ringa
Helejte, ale Merlin (pokud jsem to dobře četl) nenapsal, že hraje "špatná" či "nekvalitní". On napsal, že se mu zdá "přehodnocená" (což asi měl znamena nadhodnocená) a pro něj "nezajímavá". Proč tolik žluči? V jiné diskusi zde na ZH se dočtu, že Doba kamenná je přehypovaná a píše se o nějaké alergii :-) BGG je plné geeklistů s overrated nebo underrated deskovkama a nikdo se nepohoršuje.

29.1.2009 17:19:38

Richmond
jake zluci? Vyjadril jsem se ve vsi slusnosti a pohode, i kdyz se mi to nikde neveri:-DDD

29.1.2009 18:14:12

to Ringo
Pěkné, ale stálo ti to za to, ta stránka textu? Jinak co se týče Agricoly, nejsem to jenom já, ale znám poměrně dost lidí, co si myslí něco podobného ... ve svém okolí mám výrazně víc lidí, které Agricola zklamala než ty, kterým se líbí. Ale jelikož mi bylo řečeno, že je to jen můj názor, dokud nenajdu server srovnatelný s BGG, který bude tvrdit to samé, tak jsem to dál neřešil a nevytahoval to ... :-)

29.1.2009 18:38:44

Merlin
pravda nestalo, nekdy je lepsi venovat cas necemu jinemu nez se k necemu vyjadrovat;-)

29.1.2009 18:43:12

to Ringo
Ale každopádně díky za názor :-)

29.1.2009 18:48:04

Nejsou ty "hádky" zbytečné?
Mě se třeba Agricola taky zdá nadhodnocená, ale je to můj názor, který shodou okolností sdílí další lidé. Současně se ale najde spousta lidí, kteří mají názor opačný a Agricola se jim líbí.

A podle mě je to jen dobře. Díky tomu existuje obrovská variabilita her a každý si může nalézt tu svou.

29.1.2009 18:50:39

Recenze
Že do toho tak skáču, dá se nějak vyhledat seznam všech recenzí?

30.1.2009 01:25:55

poslední diskutující
bylo by hodně komplikované zařídit, aby se objevilo v seznamu posledních aktivních auditek také jméno toho, kdo dal příspěvek poslední? Trochu mě irituje, že hledám odpověď na nějakou svou otázku pořád rozklikávám dané auditko, abych se kounul, jestli už tam někdo dalěí něco napsal.

1.2.2009 20:54:32

merlin
Nechápu, proč jste se do Merlina tak pustili jen proto, že se mu nelíbí Agricola. Každý má právo na svůj názor a ohodnotit ho tím, že je to zapšklý výkřik je opravdu na úrovni, stejně jak koment k výměně Agricoly za Osadníky. Agricola je dobrá hra, ale sčasem u mě fest klesla, kdežto Osadníky si zahraju pořád rád (s městy a rytíři). Pokud to o něčem svědčí, mohl by mi prosím Křen vysvětlit o čem?

2 Ringo - souhlas, zobrazení posledního diskutujícího by se hodilo.

1.2.2009 21:07:04

ad auditko
taky bych byl pro s tím poslední příspěvkem, už jsem to tu chtěl nějákou dobu napsat, ale nejsem tu dlouho zaregistrovaný abych tu do něčeho kecal :)

1.2.2009 21:10:04

To Ringo
Plně souhlasím, stále si pamatovat čas kdo poslední odpověděl mě už taky nebaví..:D

1.2.2009 22:35:24

To Sydo
... O tom, že má někdo raději jednodušší hry. Nic víc nic míň. :-)
Já mím rád i Agricolu i Osadníky. Nicméně když si mám vybrat tak si raději zahraju Osadníky s některým menším rozšířením z Kupců a Barbarů. Pokud bych si měl zahrát Rytíře, tak to si raději zahraju Agricolu. Nemyslel jsem svými poznámkami nic zlého jen to, že pokud něco tvrdím, tak bych to měl mít podložené nějakými statistickými argumenty třeba z nějakého webu a ne jen tak prohodit do prostoru nějaký můj názor stylem, že si to jakože myslí valná většina. :-).

2.2.2009 00:49:23

Kren
Hm, to, že si raději zahraju Osadníky, neznamená, že mám rád jednodušší hry, naopak, mám rád dlouhé hry se spoustou pravidel a možností, ale musí mě bavit, což Agricola přestává :( A celkem mě to mrzí, protože to je opravdu dobrá hra, jen v poslední době, když si mám vybrat, sáhnu raději po něčem jiném.

Co se statistiky týče, záleží na zaměření webu, třeba na hrajeme.cz, které se zaměřuje převážně na německé hry, které distribuuje mindOK, je top10 ovládán euro hrami. Zdejší web je mnohem benevolentnější a šířeji zaměřený - top10 je daleko více vstřícný i hrám, které mají více než 3 stránky pravidel a dva mechanismy. To už máme dva rozdílné žebříčky v rámci ČR, takže bych řekl, že statistický podklad to má.
Stejně jako BGG vs. Fortress:Ameritrash - záleží na zaměření daného webu a na tom, z kterého ty data vezmeš.

Osobně mi také vadí, když se o Agricole na hrajeme.cz mluví jako o "legendární hře". Legendární po roce? Za pár let může být klasika, ale na přízvisk legendární musí hra přinést něco nového a převratného, ne jen dobře zkombinovat karty a worker placement mechanismus (opět, myslím, že Agricola je dobrá hra, aby nedošlo k mýlce).

2.2.2009 07:06:06

2 Sydo
tak ja bych ten vyznam legendarni u Agricoly spise hledal ne v letite slave, ale v tom, za jakou chvili se vysvihla do cela zebrick a jak dlouho se tam dokazala udrzet. V tomto smyslu je legendarni i PR.

2.2.2009 07:31:52

Poslední diskutující v seznamu diskusí
Dobrá dobrá... Takže místo toho, kdo diskusi založil tam chcete toho, kdo přidal poslední příspěvek? Pokud ano, snad by to neměl být problém (zapsal jsem si do ToDo, mělo by to být nejpozději o víkendu).

Beholder: Když máš dobrý nápad, tak se nezdráhej a piš. To, že jsi tu krátce vůbec nijak nevadí :-)

2.2.2009 07:45:12

Poslední diskutující v seznamu diskusí
To Zeus: jo, tak to chceme

2.2.2009 07:57:06

2 ZEUS
tak ja myslim ze to jde skloubit a dat tam jak to, kdo diskusi zalozil, tak i kdo napsal posledni prispevek. Ja hlavne chtel, aby to, kdo napsal posledni prispevek bylo treba v zavorce za tim, do kterych prispevku se psalo naposledy. To na levo jak je "Kde se diskutuje". Ale v seznamu diskusi by to taky nebylo od veci.

2.2.2009 08:08:19

To Sydo
Jo přesně o to mi šlo, jsem rád že si rozumíme. Rád přijmu když někdo řekne ta hra je tam a tam nadhodnocená, protože ten a ten web se zabývá takovými hrami a jiný web má jiné výsledky. Já jsem třeba laik, který to čte a řeknu si "aha podívám se tam i tam na názory a rozhodnu se".

2.2.2009 10:20:22

To Zeus
Nějako se tady rozjely diskuze :-)). Chtěli by to trošku protáhnout do délky okénko "Kde se diskutuje".

2.2.2009 10:21:51

2 kren
jj, zacina to tu ficet a tak to ma byt. Zato na hrajeme.cz se mi zda jakoby to tam ustrnulo. Kolikrat si tam musim vykladat sam se sebou:-D

2.2.2009 10:46:10

komentáře k recenzím
Nevím jestli to zde už někde nezaznělo, ale kvitoval bych, pokud bych o novém příspěvku k recenzi dozvěděl y levého panelu "Kde se diskutuje".

13.3.2009 22:21:48

komentáře
Ano, ano, už jsem takhle minul dotaz Sodovky k Nexus Ops.

13.3.2009 22:44:33

Vybíráme z Bazaru

Vlci (česky)
Vlci (česky)
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas