nápad - bylo by to zajímavé?

Co byste řekli na možnost komentářů k jednotlivým recenzím? Přeci jen se díky pár lidem (díky trolovi za ně :-) začaly docela objevovat.

Využívali byste to? Nebo vám taková možnost nechybí? Třeba novinky příliš mnoho komentářů nemají...
28.12.2008 21:36:55

Komentáře
Já si osobně myslím, že by to bylo fajn. Nebo je třeba hodnotit.
Nemyslím si, že by to bylo hojně využívané ale jako další možnost určitě fajn.
Také by se mi líbilo, kdyby bylo na úvodní straně zobrazeno kolik vlastně her už je v databázi. Sice to je jen číslo ale zajímalo by mě.

29.12.2008 01:43:28

počet her v katalogu
Ahoj,

tak počet her, které jsou právě v databázi se zobrazuje v katalogu her v hledacím formuláři... Přijde mi to zatím jako nejrozumnější místo, hlavně z toho pohledu, že se snažím spíše než o množství o kvalitu informací (i když tam mají Zatrolené hry taky docela co dohánět)...

29.12.2008 08:04:31

To Zeus
Nemyslím si, tahle databáze je fajn. Rozhodně mi vyhovuje lépe než třeba na hrajeme.cz.
Jinak se omlouvám protože jsem si toho čísla všimnul až teď. :)

29.12.2008 11:29:25

počet her v katalogu - pro SSZGSA
Neomlouvej se, protože to číslo jsem tam přidal dnes ráno na tvůj popud ;-)

Takže sis ho vážně všimnout nemohl...

29.12.2008 12:14:35

Pro Dia
:D Vidíš, a já si říkal, že jsem zase ze sebe udělal blbce.:D Ale v pohodě.:D
Sice to není přímo k tomu tématu ale nešlo by u každé hry evidovat kdo ji má? Třeba jako malou kategorii nebo nový list či seznam. Protože, když by někdo potřeboval poradit, mohl by se rovnou obrátit na toho člověka a ne hned zakládat další forum. Ale jestli myslíš, že forum je lepší tak v pohodě. Jen mě to tak napadlo. :)

29.12.2008 13:40:49

hodnocení recenzí
Ahoj, právě jsem rozchodil hodnocení recenzí. Přihlášení uživatelé jim teď mohou dávat palce (a samozřejmě recenze s nejvíce palci je pak první).

29.12.2008 14:51:16

hodnocení recenzí
uričitě zajímavé vylepšení ikdyž jeho využití asi nebudu zrovna masovou záležitostí.

a ještě k té anketě co běží na titulce, nemůžou tam být nějaký slopečky s procentuálním zastopením jednotlivých odpovědí? nebo to záměrně tajíš?

29.12.2008 15:45:39

Hodnocení recenzí
Já to považuju komentování za dobrý nápad... Případně bych to doplnil o hodnocení recenzí... Dalo by se to rozvét, třeba za dobře ohodnocenou recenzi by dostával recenzent zkušenosti do "Úrovně uživatele" :-) Nevím, jestli to sem patří, ale byla by možnost mít archiv toho, kde se diskutuje, nových recenzí i obrázků? Teď jsem tu pár ní nebyl a diskuze u různých témat běžely a já teď nevím, co mi uniklo :-)

30.12.2008 00:47:31

Co se palců u recenzí týče
Neplánuji ani tak přepočítávat palce na "zkušenosti" (ten název se mi líbí :) pro úrovně uživatele, ale spíš za ně pak dávat další ikonky (napadají mě teď různé kovy - železný, bronzový, ... platinový recenzent). Do budoucna pravděpodobně i pro soubory a další...

Co se týče toho seznamu, co je nového, tak na tom zkusím zapracovat, je to dobrý nápad (mít vše na jedné stránce)

30.12.2008 08:43:07

Co je nového
Ahoj, takže nově přidané hry, jejich popisy a recenze se již zobrazují na stránce "Nově přidáno", na kterou naleznete odkaz na každé stránce v levém sloupci hned pod horním horizontálním menu.

Datum přidání hry se sleduje až od prosince, proto se v minulým měsících žádné hry zatím neobjevují (zkusím ta data doplnit podle různých indicií).

30.12.2008 20:00:47

Nově přidáno
Výborně uděláno,velká chvála, velké díky. PF2009, ať Zatrolené hry pořád tak vzkvétají!

1.1.2009 17:47:10

To Zeus
Ahoj, jen mě tak napadlo, zda by nebylo fajn, kdyby vedle nebo pod kolonkou "Nově přidáno" nemohl být datum poslední aktualizace. Tím bych věděl, že se třeba dva dny nic nedělo a nemusel bych klikat. :) Ta lenost co? :D

3.1.2009 14:21:31

Palce
Nechci aby tohle bylo bráno špatně,ale nebylo by lepší místo palců zavést raději hodnocení? Rozhodně nápad, hodnotit recenze beru jako super, ale moc mi počet palců neřekne. Nevím zda 6 palců je dobrý a nebo ne. Možná jsem už naučený ze všech hodnocení vidět spodní hranici a horní. Pak vím,kde se recenze naléza. Ale je to jen dotaz, tak to prosím tak berte...

17.1.2009 18:27:06

hodnocení recenzí
Uvažoval jsem o obojím (palce nebo hodnocení 1 - 5) a není problém to udělat oběma způsoby. Rozhodl jsem se pro palce a myšlenka je taková, že palec můžete udělit recenzi, která se vám zdá přínosná (tj. třeba i krátká, ale pomohla vám dozvědět se podstatné informace o hře apod.) Navíc když by bylo hodnocení 1 - 5, tak pak skóre 1 nebo 2 je negativní. A myslím si, že kdo napíše recenzi, tak si zaslouží hodnocení jen pozitivní.

17.1.2009 21:43:41

To Zeus
No, někdy jsou recenze třeba i špatně napsané. ( Tím nikoho neohodnocuji, sám jsem žádnou nenapsal ) Jen si říkam, že když se z toho bude dělat průměr tak i 2 pomůže. Chápu, že tohle tohle je asi složitější téma. Zůstat spravedlivý a přitom podpořit tvůrce. Třeba pro mě je každá recenze přínosná ale jedna se mi líbí víc. Jenže palec ( hodnocení přínosu ) bych měl dát každému. Tak to tak nechme, budu prostě dávat palec těm co se mi opravdu líbí a nebo jsou nejlepší. Asi to tak bylo i myšleno. :)

18.1.2009 03:22:15

hodnocení recenzí
Nevím, mě to přijde jako nesmysl ... rozhodně se nebudu rozhodovat, jestli si recenzi přečtu jen proto, že má x palců nebo y hodnocení ... buď je na hru, která mě zajímá, tak si jí přečtu a následně zhodnotím (nebo jí vůbec nedočtu, pokud bude stát za starou bačkoru), nebo je na hru, která mě nezajímá a tak si jí nepřečtu ... hodnocení recenzí je mi celkem ukradený ... A když už jsme u toho, tak me čím dál míň začíná zajímat i hodnocení her, protože třeba taková šíleně přehodnbocená agricola mi přijde jako dost suchá a nepříliš zajímavá záležitost ... :-)

18.1.2009 17:51:05

To Merlin
No ono jsou recenze a recenze a já si rád vyselektuju kvalitní recenzi abych se seznámil s hrou kterou neznám. Na rozdíl od tebe si nemyslím, a nejsem sám, že hodnocení je na nic. Když má hra jednu dvě recenze, tak si je samozřejmě přečtu obě, ale když jich má víc, tak budu rád když se můžu řídit nějakým hodnocením a nebudu muset strácet čas nějakými opakujícími se nesmyslnými nekvalitními recenzemi co se podobají jako vejce vejci a nic nového nepřinášejí. A hodnocení her mne zajímá taky hodně, protože jde především o statistiku. Stejně tak je to například s uživatelsky přidávanými soubory třeba s nějakým vytuněním hry. Některé jsou na houby a jsou fajn jen pro toho kdo je na web (třeba BGG) dal a některé jsou tak skvělé, že je stahuje stále víc a víc uživatelů a dává jim hodnocení. A jestliže je takových souborů a nebo her kvanta, tak se řídím skutečně při první selekci uživatelským hodnocením. Samozřejmě, že se může v top objevit hra, která mě osobně nesedí, ale ze statistického hlediska se kvalitním bodovacím systémem můžu řídit a můžu říct, že jsem se ještě nezklamal. A dokážu posoudit jestli je hra všeobecně kvalitní nebo není i když mě osobně třeba nesedne. Nehledě na to, že systém hodnocení her je první měřítko pro lidi, kteří nemají o deskovkách ani páru a nemají možnost se s nimi jiným způsobem seznámit. A tvá poznámka ohledně Agricoly je vyloženě zbytečný zapšklý výkřik do tmy. Přestože tento typ hry nemusí oslovit všechny (tak jako tebe), tak bych si nikdy nedovolil říct, že Agricola je přehodnocená hra, protože je to hra opravdu velice kvalitní.

18.1.2009 21:16:46

To Merlin
Rozhodně nesouhlasím, hodnocení je pro mě důležité.A hodnocení recenzí ještě snad více.V zásadě čtu jak nejlépe hodnocené tak nejhůře.Prostě mě to zajímá.A pokud vidím recenzi, která podle mě stojí za to, velice rád autora podpořím dobrou známkou.Stejně to je i u hodnocení her. Ve světě deskových her nejsem zase až tak dlouho ale vždy mě to zajímá.Nejlepší hodnocení mají na BGG kde opravdu můžu vidět, jak hra sedne třeba u nás v Čechách.
A Agricola je prostě hra, která má svoje kouzlo. Velice rád ji hraji, ale jak říká můj kamarád ,je to hra ,kde každý staví svůj hlavolam.:) Já jsem se bál, že díky silné propagaci to nebude ono, ale naštěstí tomu tak není, právě naopak!Agricola je hra,která si zaslouží ceny které dostala.

19.1.2009 10:12:48

Pro Křena a "nezapamatovatelný nick" (sorry, ale byl jsme línej to kopírovat :-)
Mno původně jsem napsal docela dlouhej příspěvek, ale pak jsem ho zase smazal, protože jsem už dopředu viděl ty reakce ... Jinak přístup typu "jiný názor než můj je zbytečný zapšklý výkřik do tmy" vysloveně zbožňuju :-)
Takže díky za vaše komentáře.

19.1.2009 14:24:38

To Merlin
Já si alespoň dám práci tvůj nick napsat.Píšeš, že jsi línej kopírovat ale raději napíšeš tolik písmen. No nic!:D
Reagujeme protož nesouhlasíme.Nemusíš být hned uražený nebo okamžitě útočný. Prostě to jsou naše názory!:)

19.1.2009 14:59:54

To Merlin
Pokud bys napsal, že pro tebe je Agricola suchá a nepříliš zajímavá záležitost, tak bych to bral, že ti tato hra nesedla, mě mimimochodem nesedí zase hry jako Arkham Horor a RPG hry - připadají mi hodně zdlouhavé a nudné, ale nenapsal bych, že jsou někde nadhodnocené - prostě nějaké statistické skupině taková hra sedí a jiné statistické skupině sedí zase jiná hra. Takže musím znovu opakovat, že tvrzení že je Agricola nadhodnocená je subjektivní výkřik do tmy jednoho člověka, kterému tato hra nesedla. A pověst a oblíbenost Agricoly nevytvořila malá firma Lookout-Games nějakou masivní reklamní kampaní, ale vytvořili ji hráči sami.

19.1.2009 15:35:31

re
To SSZGSA: omlouvám se, netušil jsem, že si na tom tak zakládáš. Má tvůj nick nějaký důvod?

To Křen: jen pro informaci, jaké důkazy by pro tebe byly takové, že bys změnil názor? Měl bych najít server srovnatelná s BGG, kde je Agricola hodnocená nízko? Nic menšího není pro tebe dostatečný důkaz?

Jen tak na okraj, když tak zastáváte žebříček na BGG, proč je žebříček do 10 a hry jsou hodnocené pouze mezi 5 - 10 (nepočítám skutečně zanedbatelné procento her s hodnocením pod pět, je jich jen pár). Pokud to chápu důsledně číselně (jak propaguje SSZGSA), tak to znamená, že prakticky všechny hry jsou "alespoň průměrné" a tudíž vůbec neexistuje špatná hra. Není to zvláštní?

19.1.2009 16:12:47

To Merlin
Tahle debata nikam nevede. Prostě nám žebříčky hodnocení něco říkají a tobě ne a to je to celé. Jen být tebou, tak bych se nepouštěl do takových soudů ohledně průměrnosti nebo neprůměrnosti her podle takového nebo onakého čísla, protože to bys potom musel trošku zabrousit do teorie statistiky a do různých metod vyhodnocování z nichž žádná není ideální - to máš stejné jak s volebním systémem. Před lety jsem lezl po horách a tehdy stupnice obtížnosti měla maximum 7 a vedly se polemiky jestli systém otevřít nebo ne. A ještě k tomu tvému nadhodnocení. Ano najdi server, kde je Agricola hodnocena proti jiným hrám nízko - ale najdi ho ne kvůli mě, ale především kvůli sobě, abys mohl říct "Ano Agricola je na tom a tom serveru nadhodnocena ve srovnání s tím a tím serverem a já tenhle server proti jinému preferuju" - pak by to byla objektivní informace, ne výkřik do tmy a diskutující by si mohli taky vybrat server, který jim svým zaměřením víc vyhovuje.
A mimochodem pokud si dobře přečteš mé příspěvky v téhle diskuzi, tak jsem neobhajoval ani Agricolu ani server BGG. Jen jsem se zmínil, že mám Agricolu rád a že si rád projdu žebříčky recenzí a her.

19.1.2009 18:00:40

To Merlin
Každý nick má nějaký důvod.

Tahle debata opravdu nikam nevede. Já jsem BGG dával jako příklad dobrého hodnocení z celého světa.A když se podíváš na detail hodnocení, jsou lidi co hrám dají i jen 1 z 10. Takže tohle je objektivní.A to že skoro všechny hry jsou nad 5 přece nic neznamená. Tak se to průměrně líbí...
Když říkáš, že Agricola je pro tebe špatná ,tak by jsi ji udělil 1 a já zase 10, takže Agricola má 5.:D Prostě špatná hra téměř neexistuje!:D

20.1.2009 10:09:11

to SSZGSA
No na ten původ nicku jsem se tě právě ptal, pokud to není tajemství :-)

Mimochodem, zrovna se někdo zmínil v jiné části fóra, že se chce zbavit Agricoly :-)

A že tahle diskuze nemá smysl, jsem tvrdil už předtím ... no nic, radši jdu překládat, než tady pustě tlachat :-)

20.1.2009 17:38:49

Vybíráme z Bazaru

Crossing Oceans
Crossing Oceans
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas