jak jsem se stal dlužníkem zatrolených her

v minulém týdnu jsem prodal komplet scythe za 6500kč zde na zatrolených hrách, k úhradě od zatrolených her mi přišlo cca 130kč. Do dnešního dne mi ještě nedorazili peníze od prodejce (prostě to trvá), ale mezítím už mi chodí, že mi od 16.1. zablokují účet, pokud do tohoto času nebudou připsány peníze na účet...To je systém toto...

já vím, mám vložit dopředu do měšce...

spíš si říkám, jestli by nestálo za to mít tam trochu rozestup, než mi ZH začnou posílat zprávy o blokování účtu....
13.1.2021 09:46:41

:)
V případě ZH se jedná o provizi, nikoliv o posílání balíků dobírkou. Ať už se jedná o Kickstarter, realitní makléře, dosaďte si cokoliv dalšího, tak bývá zvykem hradit provizi předem, často i bez ohledu na uskutečnění obchodu.

Když jsem poprvé viděl tu notifikaci po vydražení 10+ her, tak ve mně hrklo, že než se to připíše, tak se nedostanu do pošty. Obava byla zbytečná.

Celkem rozumím přístupu ZH takto viditelně upozorňovat namísto řešení desítek drobných dluhů. Pakliže to funguje, klidně bych to ve stávající podobě zachoval i za cenu, že se to občas někoho dotkne.

1.2.2021 15:36:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Platba do měšce předem...
Zatrolenky vycházejí prodávajícím vstříc svou sociální politikou pro dlužníky, a z mého pohledu "dobrý skutek je po zásluze trestán".
Lidé jsou v této zemi zvyklí žít na dluh, a v této konverzaci se to ukazuje v plné kráse.
Nikomu nepřijde divné si předplatit Zásilkovnu, než zboží doručí, protože na dluh zásilku nedoručí.....
Kdo platí, je plátce...kdo dluží je dlužník.
Navrhuji zavedení předplatného pro možnost uveřejnění inzerátu ;-)

1.2.2021 19:22:45

Bandy

Se vsi uctou, nejak nerozumim tvym “utokum”. Ve tvem priklade si predplacis sluzbu, u ktere vis, kolik stoji. U aukce ale nevis, na kolik se vysplha a kolik bude provize.
Me osobne by neiritovalo, ze na me vyskakuje upozorneni, ale chapu ze nekoho ano. Proto se priklanim na zde jiz zminovanou prodlevu mezi nimi.
Muj osobni nedavny priklad:
Na konci prosince jsem vyhral aukci a domluvili jsme si osobni predani. Nez jsem se ale pro hru dostal, tak jsem chytil covid. Prodejce nemel problem s tim, ze se to protahne (ale upozorneni by mu chodilo). Nakonec jsem mu poslal penize dopredu, ale urcite to nebylo kuli tomuto.
Pic

2.2.2021 13:38:05

Bandy
Ad ta Zásilkovna - jistě, že na dluh doručí :-) Když ještě neměli tu mobilní appku, fungovalo to tak běžně - dopravné strhli z dobírky, ale pokud žádná nebyla, zpětně jsi dostal fakturu. Myslím, že to tak je pořád, ale od doby co tu appku mají, už jejich webové rozhraní a s ním spojený účet nepoužívám.

2.2.2021 15:22:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Borghal Rantipole
Když jsem ještě používal jen webové rozhraní, tak jsem mohl posílat jen s minimální dobírkou 75,- Kč (právě aby to pokrylo to poštovné), bez dobírky to poslat nešlo :)

2.2.2021 16:08:19

Toneckrmelec
Ale to je přece účelem upozornění, aby upozorňovalo.
To že to někoho irituje je úsměvné.
Já se na Zatrolenkách registroval loni. Prodal jsem pár her, aniž bych si přečetl pravidla bazaru. Po několika hrách mi přišlo upozornění, že mám dluh v měšci. Ihned jsem si přečetl pravidla a měšec naplnil s rezervou, abych nemusel následné poplatky řešit.
Doufám, že jsem se všech dlužníků dotknul tak, jako se jich dotýkají jejich upomínky :-DDD

3.2.2021 17:53:00

.
Předem se omlouvám za to, že jsem nečetl celou diskuzi, takže je to možná OT, ale pokud Nathanael posílal přes zasilkovnu, tak tam posílají peníze po 14 dnech. Jestli takhle ještě neposílal, tak to chápu. Normálně přes účet se podívá jestli je doručeno a jestli byl balík převzat, tak bych to považoval za provedeny obchod a kdyby se zasilkovna cukala, tak to musí řešit přes ni. Tím bych nečekal na poslání peněz ze zasilkovny, ale rovnou bych to zaplatil. Jinak chapu, že diskuze je o tom, že není delší lhůta na zaplacení, ale tu mi došly slova. Jestli jsem opravdu OT, tak mě prosím nekamenujte. Proto zde napíšu vtip pro pobavení, aby se ti co to dočetli sem na mě neurazili.

„To je divné,“ říká jeden hospodář druhému, „ jaktože ti ta tvoje kravička dává tolik mlíčka a přitom je taková hubená...“
„Víš, já jí vždycky řeknu: tak co, budeme dneska dávat mlíčko nebo masíčko?“

3.2.2021 18:40:28

Varování
Mě dnes zatrolenky potěšili tímto (červeně napsaným) upozorněním:

Varování: Za posledních 90 dnů 1 z tvých diskusních příspěvků porušoval pravidla diskusí.
Při 3 těchto prohřešcích ztratíš 50 bodů (pokud se tím počet bodů dostane pod 0, bude účet natrvalo zablokován)!

Takže při psaní komentáře do diskuze to tady na mě svítí abych náhodou nezapomněl že jsem viník a udělal jsem něco špatně. Vše okorunováno vykřičníkem... Takže děkuji lidem ze zatrolenek že mi to tady už kompletně znechutili. Ono cenzura s výhrůžkami není pro každého a chce to asi jinou náturu. PS: opravdu vám to stojí za to?

5.2.2021 16:24:04

celyl
Ahoj, bohužel je to důsledek porušení pravidla o respektu k ostatním diskutujícím ať se již chovají jakkoliv. A pokud nevhodně, máš možnost příspěvek nahlásit. V tomto případě to nebylo až tak extrémní, ale osobní osočení to přeci jen bylo. Proto byl příspěvek smazán jako nevhodný a tímto způsobem na to uživatele upozorňujeme.

A jasně, mohli bychom asi programovat složitě různou úroveň důraznosti varování na základě "velikosti" prohřešku, ale nepřijde nám to účelné.

Mrzí mě, že to v tobě vzbuzuje takový pocit, nicméně asi nic teď na tom měnit nebudeme. BTW za měsíc a půl by ta hláška samo zmizela :-)

5.2.2021 16:44:11

A jinak dodám...
Ano, stojí nám za to diskuse zde na ZH kultivovat tak, aby na sebe lidé neútočili a neosočovali se. Pokud někdo nedokáže vyjadřovat své názory bez tohoto (tím nutně nemyslím tebe, protože jak píšu dříve nebylo to tak ostré jako některé jiné prohřešky jiných), tak opravdu na ZH vítán nebude.

Popravdě si nemyslím, že se jedná o cenzuru, ale vyvracet to lidem už nebudu, protože to je boj s větrnými mlýny.

Možná to ještě jednou zkusím (aneb popřít sám sebe ve dvou větách :-). Nemažeme příspěvky za názory, ale většinou za formu, jakou jsou ty názory psány. A podotýkám lež není názor (opět jen poznamenám, že tohle se rozhodně netýká celylova příspěvku), stejně jako útok na někoho není názor (tohle tak trochu ano :-).

5.2.2021 16:48:13 | Upraveno autorem (porovnej)

No boze, to uz jsme videli vsichni.. ;). Resp vsichni, kteri se o zh mozna nekde nevyjadrili v nejlepsim moznym svetle. Ja treba, rek bych jako jedinej ze vsech mistnich, za pouziti slova "shit" v diskuznim prispevku ;)

5.2.2021 17:05:41

Silny nesouhlas
Nesouhlasim silne s tim, ze mazeme kritiku Zatrolenych her. A tedy ze vynucujeme chvalu.

Mazeme prispevky, ktere porusuji pravidla a vetsinou kvuli vulgaritam ci osobnim utokum.

I manipulativni prispevky (za ktery povazuji i tento Onasuv, protoze proste nerika pravdu) nechavame a snazime se je uvadet na pravou miru, co nejobjektivneji.

5.2.2021 17:08:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus vs. Onas (i celyl)
Takovychle reci se vejde 12 do tuctu. A naprosto zbytecne.
Misto abyste jeden a druhy omilal svou "pravdu" by preci stacilo (pokud je to technicky mozne) zverejnit konkretni zneni, termin, souvislost. A videlo by se (a potlacily poznamky o cenzure, kdyz byste ukazali 2-3 pripady jak ten ci onen zkresluje)
Takhle si ctenar proste nema moznost zjistit, kde je pravda ...

5.2.2021 18:15:34 | Upraveno autorem (porovnej)

@Block
Tak těžko bude Ondra prokazovat, že Onase necenzuruje, neexistence něčeho co se nestalo se těžko prokazuje.

Ale třeba ti Onas prokáže jak tu trpí. Sám jsem zvědavý, protože podle těch neustálých stížností a nářků soudím, že zde musí trpět úplně nevýslovně. :)

5.2.2021 18:41:28

Chlapci

Jste dost off topic. Abych vas nenahlasil.

5.2.2021 21:56:47

miner
Alo no tak - to je preci nesmyslna myslenka co mi podsouvas.
Zkus to logicky - Onas neco napsal - ma/nema moznost predvest co a kam?
Zeus (nebo jiny admin) neco smazal - ma/nema moznost ukazat co smazal? (predpokladam, ze ano, protoze verim, ze se delaji minimalne bezpecnostni zalohy, ale jen hadam)
Takze jakeze - prokazovani neceho co neexistuje? Tento myslenkovy postup skutecne nechapu :-)

Jde i o to, ze mantinely jsou vcelku nejasne postavene. Pokud predvedete par hranicnich smazanych nazoru, bylo by vice jasno, kam admini ZH postavili hranici. Pote uz by vykriky o cenzure delali skutecne jen zoufalci

6.2.2021 00:12:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Červené varování
Mě už to tady taky párkrát svítilo a i když jsem s tím vnitřně nesouhlasil, tak z objektivního pohledu jsem vždycky věděl za co. Chtělo by to trošku víc aby se každý podíval kriticky na sebe, jestli jsem opravdu slušný, konstruktivní a nevede nějaké osobní útoky a určitě by pak nemohl vykřikovat něco o cenzuře. Pokud by se tomu nechal úplně volný průběh, tak bychom se za chvíli dostali na úroveň nechutných, sprostých, útočných a lživých neregulovaných diskuzí, kterých je plné internetové hnojiště a slušní lidi by sem už nepáchli. Takže já jsem rozhodně za tu korekci diskuzí.

6.2.2021 02:08:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Varování
Zase nemůžeš čekat že varování něco změní samo o sobě. Je to o vnitřním rozhodnutí a to se nezmění červeným písmem s vykřičníkem. Mě to možná v prispevku ujelo, není to ale přeci hned důvod k mazání. Občas se mi zdá o dispocickém světě, kde se všichni budeme tvářit spokojeně a budeme se na každého usmívat. Vnitřně ale budeme nespokojeni, kvůli cenzuře to ale nebudeme moci nikde říct a napsat.

11.2.2021 09:40:30

@celyl
Zamysli se nad rovnováhou a nežeň to ad absurdum. Jeden extrém je nechat vše bez regulace a sklouznout k hnojárně, o které jsem psal a druhý extrém je absolutní cenzura, o které jsi psal. Já nechci žít ani v jednom z těch extrémů a proto mi nevadí mazání vulgárních příspěvků, které nic pozitivního nepřinášejí a svědčí jen o nevyrovnanosti jejich autorů.

11.2.2021 10:41:50

kren
Ano máš pravdu, myslím si to samé, jenom jsem to řekl jinými slovy.

11.2.2021 16:22:19

Taky mě ten novej systém pěkně leze na nervy
Nevadí mi platit provizi za bazar, ale jednak ta připomínající obrazovka každý den je fakt otravná a po týdnu už začne vyhrožovat banem, to mi přijde přehnaný.

Uvítal bych, kdyby byla splatnost 1 měsíc (přijde mi přirozené platit účty jeden den v měsíci všechny najednou), s tím, že připomínky by byly jednou týdně a až v posledním týdnu každý den.

A taky ten limit 50 Kč je na palici, zvedněte to aspoň na stovku, já furt posílám 66 Korun jak magor :(.

Fakt nemám rád placení účtů, ne z toho důvodu, že odevzdávám prachy, ale strašně mě nebaví vyplňovat příkaz k úhradě - proto tuhle povinnost dělám pravidelně jednou měsíčně, abych to měl z krku. A ZH mě to najednou nutí dělat i jiné dny :(

PS: peníze dopředu nechci posílat z principu - operátorovi, sociálce ani finančáku také neposílám peníze předem do "měšce".
PPS: už samotné znásilnění slova měšec pro tahání z lidí peníze dopředu mne irituje, to fakt radši pravidelné členské poplatky, než toto. To bych si aspoň mohl nastavit trvalý příkaz a neřešit furt dokola platbu 66-ti korun.

13.3.2021 06:53:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Nerozumiem
Môžeš si do mešca poslať viac ako 66 korun a budeš mať pokoj na dlho. Je to vhodné zvlášť keď častejšie predávaš. Tiež som to tak urobil a žiadny problém, vypisovanie príkazov atď...

13.3.2021 08:09:35

Moje zkušenost
Nevím, jak to máte se Zásilkovnou vy. Já platím na fakturu a ta mi přijde se splatností týden. Nezkoušel jsem, co by se stalo, kdybych nezaplatil a ani nebudu.
Naopak mám zkušenost, kdy došlo ke "zmatení jazyků" mezi mnou a Zásilkovnou. Jejich přístup byl, viděno mou optikou, zcela mimo mísu. Hru navíc nedoručili a za nedoručenou zásilku si řekli pětinásobek běžné přepravy (samozřejmě i to jsem do týdne zaplatil) a ještě balík vrátili na jiné místo, než odkud jsem ho odesílal. Tři týdny nervů. Takže porovnávat přístup Zásilkovny a ZH mi přijde úsměvné.

Dále pak chápu, že někdo nechce předplácet měšec. Nicméně pokud vím, že se mi hra prodala a vím, kolik budu muset zaplatit, tak nemusím předplácet nic. Prostě zaplatím, kolik mám. Vyřešeno.
Je-li pro mě obtěžující platit jednotlivé platby, tak prostě měšec nasypu s předstihem. Opět vyřešeno.

V zásadě ale platí, že "není člověk ten, který by se zavděčil všem." Nejsem admin bazaru a ani do toho Minerovi nefušuju. Píši za sebe, jako uživatel a jako prodávající. A jako takový buď budu respektovat nastavená pravidla na serveru, kde chci prodávat a budu tam prodávat, nebo je nebudu respektovat a budu prostě prodávat jinde. (Nakonec z toho důvodu neprodávám na eBay, protože prodej nabarvené hry Hate byl přesně v souladu s jejím názvem ; )

21.3.2021 22:47:45

Zásilkovna
Jen pro info, Zásilkovna funguje pro lidi trochu jinak. V aplikaci musím za doručení rovnou zaplatit, žádná faktura s týdenní splatností.

22.3.2021 05:15:39

zruda
to je, keď používaš aplikáciu, ak ju nepoužívaš tak je to tak ako popisuje špatňák

22.3.2021 07:32:55

Vybíráme z Bazaru

Dungeon Petz (CZ) + Dark Alleys (EN)
Dungeon Petz (CZ) + Dark Alleys (EN)
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas