Hodnocení společné práce na překladech a úpravě komponent

Měl bych dotaz na Dia a myslím, že už tady někdy zazněl ale chci se zeptat znovu, protože těch případů přibývá. Takže mám dva dotazy:

1) Jestli nenazrála doba na to, aby se systém Trola upravil tak, že bude možno ohodnotit více lidí za jednu práci (překlad, úprava grafických komponent, doplnění pravidel atd.). Stále častěji (i mě) se stává, že se na jedné věci podílí různým způsobem více lidí a jedná se pak třeba o týmový překlad nebo úpravu (extrémem je probíhající překlad "Tales of the Arabian Nights"). Nejsem nějakým extrémním "honičem" bodů, ale je pravda, že každé ocenění potěší a jestliže já dělám na překladu a někdo mi s tím pomůže, tak bych byl rád, aby byl oceněný nejen nějak zmínkou v přeložených pravidlech. Je mi totiž hloupé, když vím, že i ten dotyčný si s tím dal jistou práci, tak shrábnout všechnu smetanu.

2) Druhý dotaz se toho také nepřímo týká. V osobním profilu je kolonka články, kde má každý shromážděno jakou recenzi nebo článek kdy na Trola napsal. Chci se zeptat jestli by tyhle dvě odrážky (recenze a články) nešly ještě doplnit o odrážky týkající se uveřejňovaných souborů (pravidla překlad, herní materiál překlad, úpravy pravidel a doplňky překlad) - přesně takové odrážky, jaké jsou možné typy přidávaných souborů. Docela rád bych se mrknul, co jsem už na Trola přeložil a zpracoval, protože sám si evidenci nevedu a vyhledat to ručně u jednotlivých her je už v současné době na Trolovi nereálné.
5.10.2010 08:10:50

kren
Pokud se chceš mrknout, co jsi na trola přeložil, tak je to ve tvém profilu - moje nahrané obrázky a moje nahrané soubory.

5.10.2010 09:17:08

PS
jo, ale jen za posledních 30 dní... to by možná nebylo na škodu tam dát celý seznam

5.10.2010 09:18:49

to Tormentr
Jo za posledních 30 dní je mi to platné jak ... :), když už tady uveřejňuju věci asi 4 roky. Obrázky nejsou potřeba, těch tam každý může nasázet mraky. Jde mi hlavně o překlady a lokalizace komponent rozdělené do těch 3 kategorií pod kterými se soubory nahrávají.

5.10.2010 09:23:43

rbx

Kren
dobry nápad, jsem pro. Pro me treba utrpení dělat preklad, ale rad to pak nasazim do grafiky. Takže by se mi to také siklo.

5.10.2010 13:00:46

...
tak za výpis souborů tady oroduju už asi půl roku

5.10.2010 13:30:28

second
jsem pro vse co bylo zmineno, me by jeste potesil system schvalovani clanku jako u obrazku, protoze nevim jestli cekaji na schvaleni, jestli jsem napsal nepublikovatelnou hruzu nebo jak. :)

5.10.2010 13:59:39

Joe

Hehe
takže vy z toho chcete mať Boardgamegeek, čo? :-)

5.10.2010 14:14:33

to Joe
proč myslíš?

5.10.2010 14:21:22

Joe

kren
Requesty k tomu smerujú ;)
Resp. všetko, čo by tu ľudia radi mali, je jeho štandardnou súčasťou...

Čo neznamená, že by som nemal rád lokalizovaný Boardgamegeek!

5.10.2010 14:39:55

No to nemyslím
Rozhodně seznam souborů, které jsem uploadoval za dobu mého působení na Trolovi proti seznamu za posledních 30 dní není až zas takový zásah oproti třeba hernímu deníku.

5.10.2010 14:44:13

Joe

kren
Ale jo, ja som to myslel tak všeobecne ;)
Všetko, čo sa spomenulo, je asi relatívne jednoducho zvládnuteľné, len Zeus je len JEDEN :)

5.10.2010 14:59:32

PJ

Také se přimlouvám...
...často jsem v opačné pozici co rbx a cauly, tj. dělám překlad, ale otravuju ostatní, aby mně buď vykostili texty z originálu nebo mně překlad nasázeli. A pak za to nemají body, jen poděkování.

A také mírně připomenu návrh, který zde v různých obměnách zazněl už několikrát - zvláštní hodnocení pro překladatele. Je s tím opravdu asi nejvíc práce a je škoda, že to není nikde vidět. Potažmo s tím se i diskutovaly statusy zvláštní hodnocení pro fotografy, recenzenty, apod.

Na druhou stranu chápu, že Zeus nestíhá, já teď (už přes půl roku) taky ne a obávám se, že to moc lepší nebude. Což mně přivádí na myšlenku, jestli by se nenašel někdo z místních "rezidentů" a nenabídl Diovi pomocnou programátorskou ruku, pokud by o ni stál...

5.10.2010 16:41:40

Joe
Co je to Boardgamegeek? Nějaká napodobenina Zatrolenek? :)

5.10.2010 20:08:03

to The Hammer
To ani neřeš, to je takový jeden bezvýznamný deskoherní americký server, který okopčil Zatrolenky :).

5.10.2010 20:10:59

Jak to tedy řešit
... když více lidí pracuje na jednom projektu ???

5.10.2010 21:09:38

rbx

Kren
Jedine to resit na urovni administratora, ktery mozna dokaze lidem dle zasluhy body rozdelit. Jenze to je Zeus a ten ma svycg starosti dost, takze jsme tam, kde jsme byli.

6.10.2010 21:21:00

rbx
To jako že by se dali převádět bodlíky? Že by se s tim takhle kšeftovalo?

6.10.2010 21:31:27

rbx

Elen
Ano, znamenalo by to, ze by bodovani nemuselo byt primo navazano na konkretni vec. Nebo by musela byt jeste jedna kategorie bodu, ktera by byla tzv. Volna.

6.10.2010 21:51:03

Výpis souborů a více autorů jedné věci
Výpis souborů bude vcelku jednoduchý, jen pro to musím uvolnit místo v menu v profilu hráče.

Více autorů k souboru aktuálně možné není a byl by to hodně drsný zásah. Takže teď určitě ne... Plánuju teď udělat jiné věci typu editace zpráv ve fóru (už to mám vymyšlené, jen to musím naprogramovat, snad to klapne o víkendu).

10.10.2010 19:34:28

Vybíráme z Bazaru

Escape Room: Úniková hra 2
Escape Room: Úniková hra 2
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas