Hlášení nalezených chyb webu Zatrolenek

Založil jsem tohle vlákno, aby se tady hlásilo Diovi, když něco nebude na webu fungovat, nebo někdo najde nějakou chybu, aby se to nerozmělňovalo ve více vláknech. Pokud se to tedy ujme.
5.11.2010 11:05:17

kren
Málokedy kupujú Česi od Slovákov a stOKYi to myslel tak, že na slovenský inzerát (nie dražbu!, dražba samozrejme musí byť v českých korunách) reagujú aj tak len Slováci a teda by tam mohli byť na výber aj eurá. Tak prosím nerob z komára somára :).

1.1.2012 11:17:29

to acedrac
Každý má jiný názor. Můj je, že bych sem Euro vůbec nemíchal. Přece není problém do popisu inzerátu napsat cenu v Eurech.

1.1.2012 11:23:50

kren
Netreba žiadne kurzy, jednoducho len prípadne ďalšiu roletku pri výbere meny kde by sme si začiarkli € a tam dali túto menu. Je to z jedného jednoduchého dôvodu. Hry na slovensku sú neprovnateľne drahšie ako v čr a keby že tam hodím cenu v českých korunách tak potom mi píšu taký ľudia ako KENT že ako môžem pýtať také nehorázne prachy za to a popri tom som úplne novu hru dával o 10 € menej ako je u nás v obchodoch. A aj z tohto dôvodu takéto hry dakto z čiech kupovať nebude a obzvlášť nie keď treba platiť ešte 10-15 € za poštovné do/z čiech.. Tá možnosť s nahodením meny by bazár sprehľadnil. Toť všio, iba jedna celkom užitočná ikonka zo znakom €. :)

1.1.2012 14:36:59 | Upraveno autorem (porovnej)

stokyi
imho by v tom eura naopak udelala peknej curbes, neco by bylo v korunach, neco v eurech, proc tam rovnou nedat dolary nebo libry? jasne, ja chapu, ze pro Slovaky by to bylo uzitecne, ale i tak uz ted muzes dat cenu nula a do poznamky napsat cenu v eurech. a ze nekdo povazuje za nehoraznost cenu, kterou si tam nasadis, to je jen jeho boj, ty si muzes urcit cenu jakou chces a nikdo ti do toho nema co kecat, zvlastn ne lidi, co spousteji aukce k jedne hre zaroven na vice serverech :-)

1.1.2012 14:55:49

jop
pre slovákov by to bolo fajn, ale rozumiem že pre čechov by to nebolo veľmi pohodlné. A hneď by bolo jasné že to je od slováka :) A doláre a libre by už boli zbytočné ;)

" ale i tak uz ted muzes dat cenu nula a do poznamky napsat cenu v eurech." takto to aj musíme robiť. :))

1.1.2012 15:14:55 | Upraveno autorem (porovnej)

ozzy79
Ani sám neveríš tomu, že tých 5-6 inzerátov z 100 v eurách zmení celý bazár na neprehľadný :). Práveže bude hneď vidieť, že niekto ponúka hru zo Slovenska a predíde sa zmätkom (napr. takým ako písal stoOKYi s Kentom).

A libry, doláre ani "uzbekistánske kuchafry" tu nikto nechcel, tak nepanikár :).
--
EDIT:
Ale zbytočne sa "žerieme" :). Zeus povie, či nie, alebo áno :).
--
EDIT2:
ad Zeus 1): Sory, som si vôbec neuvedomil, že sme v hlásení chýb :/.

1.1.2012 16:23:45 | Upraveno autorem (porovnej)

2 měny v Bazaru...
1) Patří to do námětů a nikoli do hlášení chyb (to jen pro pořádek ;-)

2) S Bazarem chci něco udělat, a dát tam 2 měny by něm být problém. Jen pak budu muset "zuniverzálnit" výpočet minimálního příhozu, protože pro Eura to bude asi nižší :-)

1.1.2012 20:39:35

stOKYi
v pripade prodeje Slovak Slovakovi bych tve volani po aukcich v Eurech i pochopil, protoze pro vas je asi docela absurdni si hry kupovat a prodavat v korunach.

Predpokladam, ze Zeus udela zmenu v tom smyslu, ze budto bude aukce v Kc nebo v Eurech. Cenu uz si kazdy prepocte na menu kterou pak potrebuje. Urcite bych nesel cestou dvou cen, jedne v Kc, druhe v Eurech.

Jinak se nenech rozhodit pripomnkami, ze jdes do aukce s velmi vysokou cenou, do toho Ti nema kdo co kecat. Me to nekteri taky jednu dobu delali a docela jsem nechapal, proc se nekdo unavuje mi psat maila, proc za to chci tak nehorazne prachy, jestli nechci jit o 500 nize a div mi jeste nenapadne skryte akcentem zpravy nenadaval, ze jsem vydriduch.:-) To, ze nekdo nema na tvou hru neznamena, ze musis jit kvuli jeho natlaku nize, pockej si na nekoho, kdo bude hru chtit a koupi to za tebou pozadovanou cenu;-)

1.1.2012 21:02:42

Zeus
1) Patří to do námětů a nikoli do hlášení chyb (to jen pro pořádek ;-)

to som si všimol tiež, ale až potom ako som to tu pridal.. Tak sorry.. A určite hovorím aj za ostatných slovenských užívateľov, že tento tvoj postoj sa nám veľmi páči :))

Ringo: V plnom rozsahu s tebou súhlasím :) A nenechal som sa rozhodiť, pretože moju cenu si stále držím. ( hru som ale ešte nepredal :)) ) Puerto rico je asi nepredajné :)

3.1.2012 18:46:33

stOKYi
sice je to off topic, posledni o de me v tomto, ale odpovim. PR je dnes problem prodat, protoze kdo ho chtel, uz ho vetsinou ma. Kdo ho nema, a chce ho a chtel by ho zadarmo muze cekat treba na tebe, az polevis a das ho nekomu za hubicku. Otazkou je, jestli se ti vyplati hru nekomu v podstate dat, nebo si ji radeji nechas:-) Je to trochu psychologicka hra. Me se netere veci na Aukru podari prodat treba az po rocnim zkouseni a to paradoxne treba v momente, kdy naopak jeste zdrazim:-)

Zeus promine za offtopic, dalsi pokec o tomhle kdyz tak ve vlakne o Bazaru;-)

3.1.2012 19:08:33

obrazky
V IE9 nejdu zobrazit obrazky, v Mozille vsetko v poriadku.

15.1.2012 09:30:52

Nejde mi komentovat fotka
V mozile mi to píše, že komentovat můžou jen příhlášení uživatelé, přitom jsem přihlášen !

15.1.2012 10:00:04

Chyby u obrázků...
To s tím přihlášením je podivné. Děje se to ještě někomu? BTW co přesně myslíš Kente Mozilou? Ta už snad ani neexistuje (pokud tedy nemyslíš normální Firefox). Plus prosím o přesnou verzi.

Chyba v IE9 je nepříjemná, protože to nemám jak otestovat díky našemu úžasnému Microsoftu, který IE9 neumožňuje instalovat na Windows XP :-(

15.1.2012 10:07:10

Internet Explorer...
... odhaleno, co mu vadí, tak snad to pomůže i v IE9. Mohl by to někdo vyzkoušet a dát vědět? Díky...

15.1.2012 10:17:15

obrazky IE9
Uz funguje.

15.1.2012 11:11:48

to Zeus:
Tak já měl za to že Mozila - Firefox je jedno a to samé?
Přesně se jedná o tohle: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; cs; rv:1.9.2.25) Gecko/20111212 Firefox/3.6.25

Ale už mi to funguje, tak nevím čím to bylo. Ale fakt to nešlo.Takže to ber za vyřízené. :-)

15.1.2012 15:46:33 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Mozilla
puvodni Mozilla browser (resp. suite) je ted Seamonkey
jinak Mozilla by mela byt neziskovka

15.1.2012 15:55:05

Definice jazyka
Jazyk webové stránky je nesprávně definován jako lang="cz" což způsobuje, že programy které využívají tuto hodnotu jako například kontrola pravopisu, nedetekují správně češtinu.
Správná hodnota je lang="cs-CZ" nebo lang="cs".



17.1.2012 01:08:13

Použitelnost
Občas tu narážím na věci, o kterých jen tuším co to je a k čemu to je, ale ve skutečnosti to nevím. Přitom by stačilo málo, například přidat popisek.
Například v profilu uživatele jsou tři prvky: Ikonka husího brku, štětce a prvek bez ikonky.
Pokud by měl prvek alespoň atribut title se stručným vysvětlením, nemusel by uživatel tápat co to je. Takových situací je to mnohem víc. Z pohledu zkušených uživatelů jsou to naprosto nevýznamné věci, ale z pohledu uživatelů, kteří se se stránkou seznamují se jedná o zbytečné překážky, které nutí uživatele přemýšlet především nad používáním webu než nad jeho obsahem.
Pokud by byl zájem můžu poslat podrobnější zprávu.

17.1.2012 01:38:02

dotek...
Díky za připomínky, takhle to dopadá, když se programování člověk věnuje už několik let jen jako koníčkovi...

A co se UX týče, tak souhlas, spíš k tomu přistupuju tak, že když se kácí les, lítají třísky. Takže pokud to někdo po mě začistí, budu jenom rád. :-) Navíc kdyby tohle byly ty největší UX problémy Zatrolených her, tak skáču radostí...

17.1.2012 07:33:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Použitelnost
OK, sepíšu to, ale nechtěl bych to psát sem. Navrhoval bych nějaký společný dokument s možností oboustranné editace. Sepisoval bych tam průběžně návrhy a které by druhá strana komentovala zda jsou opravené nebo aspoň stručný důvod proč tento návrh je zamítnut.
Navrhuji využít k tomu sdílený Google dokument, pokud nemáte něco lepšího.
Píšu druhá strana, protože nevím kdo na tom bude dělat :-) Zatrolene-hry.cz jsou "One man show"?

Pokud zájem trvá pošli mi e-mailovou adresu pro sdílení dokumentu, nebo jiný návrh.

17.1.2012 12:25:39

sdílený dokument ...
... s oboustarnou editací by byl asi nejlepší, protože tady v diskuzích má někdy člověk pocit, že nějaký návrh nebo nahlášená chyba skončila někde dávno v historii, aniž by ji někdo četl nebo na ni reagoval. Otázka je, aby ten dokument nesklouzl taky k nějakým diskuzím.

17.1.2012 12:33:19

sdílený dokument ...
Takový dokument by neměl sloužit k diskuzím. Měl by být stručný a věcný. Popisoval by nalezenou chybu a stav řešení. Případně stručné komentáře proč to tak nejde, nebo komentáře ke zpětné kontrole. Přístup k dokumentu by dostali pouze testeři a řešitelé. Ale pokud by nás bylo víc bylo by lepší uvažovat o něčem lepším než sdíleném dokumentu.
například http://cs.wikipedia.org/wiki/Mantis

17.1.2012 12:53:06

ad dotek
To je dobrý nápad, že by to bylo editovatelné jen pro pár lidí a testerů a pokud by někdo z běžných uživatelů našel nějakou chybu, tak by ji mohl oprávněný tester zařadit z diskuze do toho dokumentu. Nicméně pro prohlížení bych dokument zpřístupnil všem.

17.1.2012 13:02:56

sdílený dokument ...
Ukázka: http://jdem.cz/tacs6

Skvělé je, že tyhle Google dokumenty může editovat více lidí současně.

17.1.2012 13:53:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Detektivka do kapsy: Pád z okna
Detektivka do kapsy: Pád z okna
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas